Results for ARENA Swim Race 1 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Söndag 5/3 Klockan 09.30 (Insim kl. 08.15-09.20)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Centralbadet |
Arrangör: |
Norrköpings KK |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 5 mar 2023 till den 5 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Flickor 13 oä - Final |
|
|
Sponsor: |
ARENA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Wallberg |
1999 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
474 |
32.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Edith Nyman |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
411 |
33.97 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmie Jakobsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
374 |
35.07 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cornelia Eidefors |
2002 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
373 |
35.09 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Lovinge |
2006 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
369 |
35.21 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Malm |
2008 |
Swim Power Simidrottsförening |
|
341 |
36.16 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonna Klasén |
2008 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
299 |
37.78 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Wallberg |
2007 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
285 |
38.38 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theoline Carrum |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
213 |
42.28 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leia Bölja-Strandlund |
2007 |
Fagersta Simklubb |
|
186 |
44.22 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Ringborg |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
179 |
44.82 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filippa Baca |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
172 |
45.36 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sonja Holubynska |
2009 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
143 |
48.26 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rafaela Netzell |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
140 |
48.58 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Svensson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
132 |
49.54 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Camille Screve |
2010 |
Oskarshamns Simsällskap |
|
130 |
49.85 |
+17.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arpine Hayrapetyan |
2008 |
Fagersta Simklubb |
|
123 |
50.73 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elfi Walter |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kimberly Sokolova Nilsson |
2010 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-05 11:06:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-05 11:06:56 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|