Tulokset KVIK Årgangs- og Børne Cup 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 4x50m Medley Damer 11-12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
KVIK K3P 1 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Lisbeth Kofoed Jensen |
2011 |
1110AI |
|
34.65 |
|
|
|
|
34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Krawanska |
2011 |
1152AP |
|
43.13 |
|
|
|
|
1:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
1220AG |
|
35.07 |
|
|
|
|
1:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Drewsen |
2011 |
1110AJ |
|
33.92 |
|
|
|
|
2:26.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KVIK K3P 2 |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:38.61 |
+11.84 |
|
|
|
|
Liva Blaaberg |
2012 |
1266AF |
|
39.47 |
|
|
|
|
39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Martine Peeters |
2011 |
1120AM |
|
45.92 |
|
|
|
|
1:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
1162AI |
|
38.87 |
|
|
|
|
2:04.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Poulsen |
2011 |
1112AH |
|
34.35 |
|
|
|
|
2:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
The Kardashians 1 |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:41.45 |
+14.68 |
|
|
|
|
Celina Aufeldt-Hjort |
2011 |
1134AF |
|
42.82 |
|
|
|
|
42.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Ravn Olsen |
2011 |
1142AF |
|
46.37 |
|
|
|
|
1:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederikke Lohmann Frostholm |
2011 |
1152AF |
|
38.11 |
|
|
|
|
2:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Marie Weiss |
2011 |
1124AC |
|
34.15 |
|
|
|
|
2:41.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roskilde 1 |
12 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
2:43.45 |
+16.68 |
|
|
|
|
Marie Borch |
2011 |
1144AC |
|
40.42 |
|
|
|
|
40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regitze Isaksen |
2012 |
1266AD |
|
49.08 |
|
|
|
|
1:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Nora Beyarslan |
2012 |
1286AE |
|
37.46 |
|
|
|
|
2:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Trenter |
2012 |
1290AI |
|
36.49 |
|
|
|
|
2:43.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Køges seje piger 2 |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:45.98 |
+19.21 |
|
|
|
|
Lucca Kiding |
2011 |
1186AA |
|
42.93 |
|
|
|
|
42.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melina Ertman |
2011 |
1176AA |
|
43.05 |
|
|
|
|
1:25.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
1178AC |
|
45.38 |
|
|
|
|
2:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
1116AD |
|
34.62 |
|
|
|
|
2:45.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
S 71 Lag 1 |
11 |
S 71 |
|
|
|
|
|
2:46.79 |
+20.02 |
|
|
|
|
Darina Jakobsons |
2013 |
AC4813 |
|
42.86 |
|
|
|
|
42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dahlgren |
2012 |
AI2612 |
|
49.22 |
|
|
|
|
1:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Palmqvist |
2012 |
AB0412 |
|
36.21 |
|
|
|
|
2:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Wolff |
2012 |
AB2212 |
|
38.50 |
|
|
|
|
2:46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roskilde 2 |
14 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
3:01.10 |
+34.33 |
|
|
|
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
1264AD |
|
45.95 |
|
|
|
|
45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
0928BB |
|
54.59 |
|
|
|
|
1:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Borch |
2009 |
0930BB |
|
40.96 |
|
|
|
|
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Dam |
2011 |
1182AF |
|
39.60 |
|
|
|
|
3:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Roskilde 3 |
12 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Svøm |
|
|
|
Liva Kampf Brøndum |
2012 |
1288AK |
|
51.30 |
|
|
|
|
51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Tallov Søgaard |
2012 |
1210AL |
|
1:02.23 |
|
|
|
|
1:53.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Malou Stenz |
2012 |
1204AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
1162AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
The Kardashians 2 |
12 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
Tyvsta |
|
|
|
Anna Stendal Keller |
2012 |
1262AG |
|
42.45 |
|
|
|
|
42.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Gass |
2011 |
1150AF |
|
46.76 |
|
|
|
|
1:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Dithmar |
2012 |
1220AB |
|
47.65 |
|
|
|
|
2:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Funch Danielsen |
2011 |
1180AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 20:19:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 4x50m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
GTI Dolphins 1 |
14 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
0942AC |
|
31.28 |
|
|
|
|
31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Dithmar |
2009 |
0902AC |
|
40.15 |
|
|
|
|
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Josefine Nyamadi |
2010 |
1084AG |
|
33.14 |
|
|
|
|
1:44.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Josefine Holm |
2010 |
1080AG |
|
30.85 |
|
|
|
|
2:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GTI Dolphins 2 |
13 |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
2:22.43 |
+7.01 |
|
|
|
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
1010AP |
|
36.41 |
|
|
|
|
36.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christine Gam-Jørgensen |
2010 |
1086AG |
|
40.70 |
|
|
|
|
1:17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Engsbro |
2010 |
1054AD |
|
33.15 |
|
|
|
|
1:50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
1082AG |
|
32.17 |
|
|
|
|
2:22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mad Relay Maniacs |
14 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
2:29.37 |
+13.95 |
|
|
|
|
Lina Louardi |
2009 |
0956AI |
|
38.78 |
|
|
|
|
38.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Elena Gurani |
2010 |
1052AR |
|
43.04 |
|
|
|
|
1:21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Ida Larsen |
2009 |
0946AI |
|
34.98 |
|
|
|
|
1:56.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Halla Háfoss |
2009 |
0992BK |
|
32.57 |
|
|
|
|
2:29.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Team optur |
14 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:31.48 |
+16.06 |
|
|
|
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
1078AP |
|
39.56 |
|
|
|
|
39.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
1074AB |
|
43.67 |
|
|
|
|
1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
0992AB |
|
35.59 |
|
|
|
|
1:58.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Trærup |
2009 |
0918BE |
|
32.66 |
|
|
|
|
2:31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vejler piger 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:31.96 |
+16.54 |
|
|
|
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
1086AH |
|
40.98 |
|
|
|
|
40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
1022AO |
|
40.30 |
|
|
|
|
1:21.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
0946AD |
|
38.17 |
|
|
|
|
1:59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
0962AG |
|
32.51 |
|
|
|
|
2:31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Roskilde 2 |
14 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
3:01.10 |
+45.68 |
|
|
|
|
Smilla Magnolia Friis |
2012 |
1264AD |
|
45.95 |
|
|
|
|
45.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Lind-Jensen |
2009 |
0928BB |
|
54.59 |
|
|
|
|
1:40.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Borch |
2009 |
0930BB |
|
40.96 |
|
|
|
|
2:21.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Dam |
2011 |
1182AF |
|
39.60 |
|
|
|
|
3:01.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
S 71 Lag 1 |
11 |
S 71 |
|
|
|
|
|
2:46.79 |
+31.37 |
|
|
|
|
Darina Jakobsons |
2013 |
AC4813 |
|
42.86 |
|
|
|
|
42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Dahlgren |
2012 |
AI2612 |
|
49.22 |
|
|
|
|
1:32.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Palmqvist |
2012 |
AB0412 |
|
36.21 |
|
|
|
|
2:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Wolff |
2012 |
AB2212 |
|
38.50 |
|
|
|
|
2:46.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Køges seje piger |
14 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
1092AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Andersen |
2009 |
0952BE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Monique Haack |
2009 |
0928AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Ploug Høyer |
2009 |
0926AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 20:19:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 20:24.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|