Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian Suhr |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
269 |
34.20 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 34.60 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Strømberg Theisen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
239 |
35.59 |
+1.39 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.72 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Floyd Hollingsworth |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
202 |
37.64 |
+3.44 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.68 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Torp Simony |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
184 |
38.77 |
+4.57 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 41.36 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
|
179 |
39.15 |
+4.95 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 39.14 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Markus Klint Craven |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
126 |
44.00 |
+9.80 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 46.57 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Pickersgill |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
124 |
44.20 |
+10.00 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 42.74 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 17:36:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William To Frederiksen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
542 |
27.09 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Reimer |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
514 |
27.56 |
+0.47 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
|
414 |
29.63 |
+2.54 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
408 |
29.76 |
+2.67 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.42 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Nicolajsen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
401 |
29.94 |
+2.85 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
366 |
30.87 |
+3.78 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 35.11 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Thomsen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
330 |
31.94 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
329 |
31.98 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.98 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Franks Hansen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
316 |
32.40 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
|
312 |
32.55 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.72 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
|
303 |
32.88 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Hentzen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
289 |
33.40 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
286 |
33.50 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.78 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
286 |
33.50 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
283 |
33.62 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emil Sejer |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
269 |
34.18 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.18 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
|
263 |
34.45 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kalle Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
259 |
34.65 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.05 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
GTI - Greve |
|
250 |
35.04 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.51 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
246 |
35.25 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
|
228 |
36.12 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.10 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Filip Skov Zacho |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
217 |
36.71 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alfred Brekling Brushøj |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
216 |
36.79 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
|
198 |
37.87 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 17:36:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
478 |
28.24 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.46 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
431 |
29.23 |
+0.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.72 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
413 |
29.64 |
+1.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
375 |
30.63 |
+2.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.45 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
373 |
30.66 |
+2.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.69 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
358 |
31.09 |
+2.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
344 |
31.51 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Karl Johannsson |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
275 |
33.93 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.10 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofus Nordly |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
242 |
35.44 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Skriver |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 17:36:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer 15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
492 |
27.97 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Micas Victor Løth Brandt |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
361 |
31.01 |
+3.04 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 17:36:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 18:00.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|