Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kastrup svømmehal |
Arrangør |
Svømmeklubben KVIK Kastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
3. feb 2023 to 5. feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 11 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Blaaberg |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
383 |
39.03 |
|
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 38.40 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
307 |
41.99 |
+2.96 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 42.02 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
288 |
42.90 |
+3.87 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.91 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia Esposito |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
271 |
43.80 |
+4.77 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 46.14 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Høgh Christiansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
233 |
46.07 |
+7.04 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 43.78 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Leidecker-Hansen |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
195 |
48.87 |
+9.84 |
|
QD |
|
|
|
|
Entry time: 46.75 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Mygind Krempel |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
183 |
49.89 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lykke Liljeqvist |
2012 |
S 71 |
|
180 |
50.20 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.18 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Wolff |
2012 |
S 71 |
|
177 |
50.40 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.61 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Gribel |
2012 |
S 71 |
|
144 |
53.99 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.77 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
139 |
54.64 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.82 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alberte Wibholm |
2012 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
|
|
|
- |
|
Freja Bjerregaard |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:03:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Drewsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
369 |
39.50 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 41.22 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
342 |
40.52 |
+1.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 37.88 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
330 |
41.01 |
+1.51 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 42.50 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
312 |
41.79 |
+2.29 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 43.97 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Nørgård Muus |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
309 |
41.91 |
+2.41 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 42.81 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
297 |
42.47 |
+2.97 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 45.57 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Katrine Mølgaard Gand |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
257 |
44.54 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.60 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bodil Thomsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
238 |
45.74 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.31 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martine Peeters |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
181 |
50.05 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.26 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Kirchler Jørgensen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
179 |
50.27 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.83 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jóhanna Hentze Soylu |
2011 |
Roskilde Svømning |
|
124 |
56.77 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.19 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Not on the back at finish |
|
|
|
|
- |
|
Milla Poulsen |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Laura Emborg Schwartz |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Havaleschka |
2011 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:03:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
444 |
37.16 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 43.52 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Rodriguez Andersen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
386 |
38.93 |
+1.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
370 |
39.46 |
+2.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
|
368 |
39.55 |
+2.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 47.73 |
(-8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:03:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer 14 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
KVIK Årgangs- og Børnecup 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
|
770 |
30.93 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
380 |
39.14 |
+8.21 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 39.92 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 03-02-2023 19:03:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-02-2023 19:04.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|