Resultater for Kronborg Open 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
10. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer - Finale 16-17 år |
|
|
Sponsor |
Vitamin Well |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Schønberg Grølsted |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
575 |
31.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
496 |
32.78 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
|
496 |
32.78 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.44 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Bååth |
2006 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
445 |
33.97 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Dencher Nielsen |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
424 |
34.52 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asbjørn Nybroe |
2006 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
416 |
34.76 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
|
389 |
35.54 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.75 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Bandsholm |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
325 |
37.74 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 17:26:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Herrer - Finale 18 og ældre |
|
|
Sponsor |
Vitamin Well |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Bak Jensen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
|
630 |
30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
574 |
31.22 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.75 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Kruse Enemærke |
2005 |
Herlev Svømning |
|
562 |
31.44 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.67 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Olesen |
2005 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
554 |
31.59 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julius Munk |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
|
528 |
32.10 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
|
527 |
32.12 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bjørn Cramer Hansen |
2004 |
Helsingør Svømmeklub |
|
488 |
32.95 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
450 |
33.85 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 17:26:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 17:28.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|