Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal hal2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer 12 og yngre - Indledende |
|
|
CR 15-99 |
29.34 |
|
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
31.11 |
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
36.32 |
|
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria B. Aagaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.81 |
409 |
36.34 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.45 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
375 |
37.40 |
+1.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
+0.78 |
347 |
38.39 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.88 |
325 |
39.24 |
+2.90 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 40.14 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Evvel Eminovski |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.82 |
313 |
39.72 |
+3.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 41.58 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Line Birkebæk |
2011 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.68 |
307 |
39.99 |
+3.65 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
300 |
40.30 |
+3.96 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 40.81 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Gudbrand |
2011 |
Albertslund IF |
+0.63 |
264 |
42.03 |
+5.69 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 43.71 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karla Bjerre Pedersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.70 |
260 |
42.23 |
+5.89 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 39.84 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
260 |
42.25 |
+5.91 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 43.50 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.77 |
254 |
42.56 |
+6.22 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 46.35 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Steen Halkier |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.99 |
221 |
44.61 |
+8.27 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 52.46 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julie Pihl |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.75 |
217 |
44.83 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.90 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joa Harpsøe Halberg |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.64 |
209 |
45.42 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.57 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.93 |
208 |
45.50 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.71 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnes Havaleschka |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.96 |
206 |
45.61 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-14.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilde Christophersen |
2011 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.83 |
203 |
45.85 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.69 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Fijalkowska |
2012 |
Køge Svømmeklub |
+0.59 |
199 |
46.16 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.86 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Frida Grydgaard |
2011 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.74 |
198 |
46.26 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.79 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Hannah Philippa Nørgaard |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.96 |
182 |
47.57 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.69 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Ella Strandkjær Sørensen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
|
182 |
47.57 |
+11.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.21 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Caroline Emilia Renard Bjerg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.65 |
174 |
48.26 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.83 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.80 |
168 |
48.84 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.04 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Storm Mikkelsen |
2012 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.81 |
168 |
48.88 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.77 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ronja Berthou Engelhardt |
2011 |
Albertslund IF |
+0.89 |
167 |
48.91 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.23 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sarah Lindhard Bjerre |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
160 |
49.63 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.99 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefine Harpøth |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.76 |
160 |
49.64 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.92 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Olivia Bertelsen |
2011 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.07 |
156 |
50.09 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.45 |
(-6.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Asta Røskva Dybdahl |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.93 |
130 |
53.14 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.96 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Caroline Gundborg |
2013 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.76 |
110 |
56.23 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.08 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elva Norup |
2014 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.59 |
90 |
1:00.06 |
+23.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Dicte Graabek |
2012 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.55 |
84 |
1:01.55 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.28 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucca Kiding |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gertrud Ejdum Kjølberg |
2013 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:08:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer 13-14 år - Indledende |
|
|
CR 15-99 |
29.34 |
|
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
31.11 |
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
36.32 |
|
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
522 |
33.50 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
516 |
33.63 |
+0.13 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dagmar Arna Sigurðardóttir |
2009 |
Iceland |
+0.72 |
485 |
34.32 |
+0.82 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elísabet Arnoddsdóttir |
2009 |
Iceland |
+0.66 |
477 |
34.52 |
+1.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Bollmann |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
465 |
34.82 |
+1.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.43 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
462 |
34.88 |
+1.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
455 |
35.06 |
+1.56 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.62 |
439 |
35.49 |
+1.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.54 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Louisa Kjerulf |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.61 |
438 |
35.52 |
+2.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annika Skovgren |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.75 |
436 |
35.56 |
+2.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liva Toldwoss Aunsholm |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.69 |
426 |
35.83 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Freya Ploug Mattson |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
423 |
35.92 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Sørensen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.64 |
419 |
36.03 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.72 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Louise Bilberg Lund |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.67 |
419 |
36.05 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.67 |
403 |
36.51 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karla S Enevoldsen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.86 |
391 |
36.88 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.19 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.80 |
390 |
36.91 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Larsson Milan |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.72 |
388 |
36.98 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.90 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingrid Zeller |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
384 |
37.10 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.07 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.73 |
383 |
37.13 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Liva Astrid Jørgensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
381 |
37.21 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.81 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Josefine Petersen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.82 |
381 |
37.21 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.18 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
375 |
37.41 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alberte Hansen |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.79 |
369 |
37.60 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.90 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
+0.84 |
361 |
37.89 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.25 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Katarina Nilsson |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.82 |
357 |
38.01 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.78 |
354 |
38.12 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.66 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Victoria Dolling |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.71 |
353 |
38.14 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Smilla Brandt-Brofeldt |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.80 |
336 |
38.79 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.89 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Storm Frimann |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.77 |
335 |
38.84 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
334 |
38.86 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.52 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
334 |
38.88 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Lykke Sønderkær |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.81 |
333 |
38.89 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.24 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Zenia Spence |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
333 |
38.91 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Biering-Sørensen |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.87 |
330 |
39.03 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.80 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
+0.78 |
322 |
39.34 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.76 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Halla Háfoss |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.71 |
319 |
39.46 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.19 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
317 |
39.55 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.35 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
311 |
39.78 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.99 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Asta Sejr Hansen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.84 |
309 |
39.87 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ida Larsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.77 |
306 |
40.02 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.44 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.76 |
302 |
40.19 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emma Antonia Lund Hansen |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.71 |
300 |
40.29 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.06 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.76 |
294 |
40.55 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.44 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Rebekka Kirkeskov-Frederikse |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.73 |
290 |
40.73 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.04 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
290 |
40.74 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.96 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alberte Kobyluch Høst |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.80 |
288 |
40.81 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Malea Rosa A Nunez |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.82 |
285 |
40.99 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
281 |
41.16 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.75 |
280 |
41.22 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
280 |
41.23 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.50 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
280 |
41.24 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.11 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
273 |
41.56 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.60 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
264 |
42.02 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.98 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
+0.82 |
264 |
42.03 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.97 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.80 |
237 |
43.59 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.43 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Karla Marie Falk B Van |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.83 |
234 |
43.74 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.49 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Bianca Uhl |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.80 |
232 |
43.88 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Olivia Bek |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.79 |
230 |
44.02 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.03 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Laura Dybdahl |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.70 |
229 |
44.08 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.59 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
223 |
44.48 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.13 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Rosa Pico |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.76 |
216 |
44.96 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.89 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Emma Ludvigsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.97 |
184 |
47.43 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.96 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.78 |
167 |
48.93 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.21 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Saga Høgh |
2010 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.72 |
160 |
49.64 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.74 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:08:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer 15 og ældre - Indledende |
|
|
CR 15-99 |
29.34 |
|
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 13-14 |
31.11 |
|
|
Ylfa Lind Kristmannsdótt |
2008 |
Iceland (ISL) |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
CR 0-12 å |
36.32 |
|
|
Emilie Jakobsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub (D |
Taastrup (DEN) |
21-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.56 |
713 |
30.19 |
|
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.72 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
704 |
30.32 |
+0.13 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.22 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
667 |
30.87 |
+0.68 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
660 |
30.98 |
+0.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
659 |
31.00 |
+0.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
657 |
31.03 |
+0.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 28.96 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
649 |
31.15 |
+0.96 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 30.36 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.65 |
623 |
31.58 |
+1.39 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ástrós Lovísa Hauksdóttir |
2008 |
Iceland |
+0.65 |
608 |
31.84 |
+1.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.61 |
595 |
32.07 |
+1.88 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Olivarius |
2005 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.60 |
570 |
32.53 |
+2.34 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Josefine Nielsen |
2005 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.54 |
565 |
32.62 |
+2.43 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
560 |
32.72 |
+2.53 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Guðbjörg Bjartey Guðmundsd |
2005 |
Iceland |
+0.67 |
531 |
33.31 |
+3.12 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
527 |
33.39 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.40 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Josefine Krumbak |
2004 |
Næstved Svømmeklub |
+0.67 |
514 |
33.66 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
510 |
33.75 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Nikoline Marie Lange |
2005 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.59 |
510 |
33.75 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
491 |
34.18 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.66 |
474 |
34.59 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.84 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rebecca Bell |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.56 |
466 |
34.78 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.26 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.68 |
457 |
35.02 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.05 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Merle Blomberg Jensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.78 |
455 |
35.06 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.35 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.73 |
453 |
35.12 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Malene Reynolds |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
450 |
35.19 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofie Emilie Lange |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
438 |
35.52 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.63 |
430 |
35.74 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Frida Fly Haastrup |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.66 |
427 |
35.82 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
425 |
35.87 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Meier Vestermann |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.65 |
416 |
36.12 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.99 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sara Rygaard Kaiser |
2007 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
415 |
36.15 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Wilma Adelhardt Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.86 |
407 |
36.40 |
+6.21 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 35.83 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.65 |
405 |
36.44 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.29 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
396 |
36.71 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.67 |
384 |
37.10 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
382 |
37.18 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.80 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Rosa Viola My Raagefelt |
2007 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.61 |
376 |
37.35 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.76 |
374 |
37.44 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.12 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=39 |
|
Iben Birkholm |
2008 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.74 |
362 |
37.83 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=39 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.69 |
362 |
37.83 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.86 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.64 |
362 |
37.85 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
359 |
37.96 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.92 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emma Attrup |
2007 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
358 |
37.97 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.13 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Freja Rosenlund Menné |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.68 |
356 |
38.06 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(+3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Olivia Barfoed |
2007 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.81 |
347 |
38.36 |
+8.17 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 37.86 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
340 |
38.62 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sofia Lindberg |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
+0.79 |
339 |
38.67 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
336 |
38.78 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.79 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Iben Chor Bjørn |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.76 |
306 |
40.01 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.17 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
304 |
40.11 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.28 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
297 |
40.40 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.12 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
+0.82 |
294 |
40.55 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.29 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Chili Bruun Larsen |
2008 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.73 |
285 |
40.96 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.91 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Celina Buhl-Madsen |
2008 |
Roskilde Svømning |
+0.81 |
258 |
42.36 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.58 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Helena Fritz Larsen |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
255 |
42.54 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.40 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Mathilde Mikkelsen |
2008 |
Frederiksværk Svømmeklub |
+0.68 |
233 |
43.79 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.32 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
SICK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:08:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 15:10.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|