Below are all results from the competition shown by session.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hvidovre Medley Cup 3 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Hvidovre svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 11. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer 8 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maggie Lind Ommen |
2015 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:36:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer 9 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigrid Hardahl |
2014 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:36:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer 10 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Birkebæk |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
1:46.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iris Siriajeva |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:50.29 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:51.84 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dina Brekling |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:51.91 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bjørk Tolstrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:52.23 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Yue Liang Degn |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:56.15 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anastasia Nilsson |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:58.43 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Haagen Præst |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:58.94 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alba Nordtorp |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:01.62 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:08.28 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ava Karin Hammargren |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:10.66 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:11.46 |
+24.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Nyberg Thomsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:13.06 |
+26.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Janett Wang |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:16.34 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilie Søe Strømsted |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:35.63 |
+48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilma Hellstrøm Jakobsen |
2013 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
2:35.80 |
+49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Milla Nielsen |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
2:36.47 |
+49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elin Wagner Toftdahl |
2013 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
3:00.73 |
+1:13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Mørk |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.5 Svømmeren går på bunden / står på bunden i andet end fri løb |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:36:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer 11 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikki Tavakoli |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:35.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josefine Hannah Filskov |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:40.69 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Holm Stripp |
2012 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
1:42.47 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:18.55 |
+43.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 13:36:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 13:36.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|