Tulokset Oulun Uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
1. jakso lauantai
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Paananen |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
119 |
45.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.55 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilho Tonteri |
2013 |
Nokian Pyry |
|
64 |
55.50 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 12.36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
309 |
32.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.30 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eino Tonteri |
2010 |
Nokian Pyry |
|
264 |
34.70 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
219 |
36.91 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
212 |
37.31 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.16 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
170 |
40.15 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.04 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Otto Kyntömaa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
162 |
40.84 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.84 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
144 |
42.45 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.42 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patric Laukkanen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
142 |
42.62 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.79 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henry Paavola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
131 |
43.75 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.25 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jimi Saukko |
2011 |
Oulun Lohet |
|
113 |
45.96 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.65 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Savolainen |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
110 |
46.34 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.58 |
(-18.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
105 |
47.20 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.38 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
102 |
47.54 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.24 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
82 |
51.13 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.69 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alfons Luomala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
69 |
54.16 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.80 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elmer Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
53 |
59.06 |
+26.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.25 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Evert Sandbacka |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
25m |
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 12.36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikita Maximov |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
528 |
27.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.04 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niko Kumpulainen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
464 |
28.75 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Sammalmaa |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
450 |
29.04 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
432 |
29.44 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
425 |
29.61 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.11 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
|
412 |
29.92 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.64 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
390 |
30.47 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Koskela |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
383 |
30.66 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aapo Alaniska |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
378 |
30.79 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
376 |
30.84 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
|
373 |
30.91 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Artem Teryaev |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
353 |
31.50 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.10 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
348 |
31.66 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viljo Soini |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
331 |
32.17 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.68 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
300 |
33.24 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
298 |
33.33 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Herman Sandbacka |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
296 |
33.39 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
289 |
33.67 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.97 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Misha Samoilenko |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
282 |
33.94 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.64 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Shengzhe Yin |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
265 |
34.67 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.44 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
262 |
34.80 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonne Rantakeisu |
2008 |
Oulun Lohet |
|
256 |
35.05 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matias Torppa |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
253 |
35.21 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Veikka Niku |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
250 |
35.35 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.34 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
236 |
36.03 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
231 |
36.25 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.46 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
230 |
36.32 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.85 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
227 |
36.47 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.22 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Atte Kiviniemi |
2007 |
Lapuan Virkiä |
|
202 |
37.91 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.94 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
195 |
38.34 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Edvin Pulkkinen |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
185 |
39.06 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
178 |
39.55 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.83 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
174 |
39.88 |
+12.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.76 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
156 |
41.34 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.88 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
145 |
42.39 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kristian Perälä |
2008 |
Lapuan Virkiä |
|
139 |
42.97 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tommi Kangas |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 12.36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Perhosuinti Miehet 17 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Valmennuskeskus Voimala |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
635 |
25.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.66 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Topias Nygård |
2000 |
Oulun Uinti 1906 |
|
625 |
26.04 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.19 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Visa Nissinen |
2004 |
Kokkolan Uimaseura |
|
491 |
28.22 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jesse Koskinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
442 |
29.22 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Onni Tarkiainen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
414 |
29.87 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.75 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
393 |
30.38 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.53 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
379 |
30.75 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.22 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
331 |
32.18 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eero Åvist |
2004 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 25.2.2023 12.36.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25.02.2023 12.36.39 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|