Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
25.02.2023 - 26.02.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Rintauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Tuohino |
2013 |
Vanders |
|
180 |
51.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.96 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
126 |
58.41 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.06 |
(-5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Häcklin |
2013 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
122 |
59.06 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iiris Rahko |
2014 |
Kempeleen Pyrintö |
|
115 |
1:00.13 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(-6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
111 |
1:00.96 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.83 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mette Kelloniemi |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
107 |
1:01.55 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.69 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sesilia Kähkönen |
2015 |
Vieskan Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella |
|
|
|
|
- |
|
Adelia Rantsi |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 13.14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Rintauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
490 |
37.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.84 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miisa-Maaria Jomppanen |
2011 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
255 |
46.20 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.33 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isla Tervo |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
253 |
46.29 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
250 |
46.47 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.97 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
236 |
47.38 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.62 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilla Määttä |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
189 |
51.00 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.43 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mette Rova |
2011 |
Oulun Lohet |
|
175 |
52.34 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.25 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
159 |
54.08 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
152 |
54.84 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.03 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alva Liimatta |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
149 |
55.22 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.94 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Zlata Umerenkova |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
149 |
55.23 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.24 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Minttu Kauppinen |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
147 |
55.41 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.56 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
137 |
56.78 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
136 |
56.93 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.13 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
132 |
57.45 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(-7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Saga Kangas |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
132 |
57.45 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.17 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sohvi Aliisa Laurila |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
132 |
57.50 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.19 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kerttu Kärki |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
131 |
57.65 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.61 |
(-7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
125 |
58.46 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alina Nygård |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
122 |
59.05 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.38 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Silja Kumpula |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
122 |
59.07 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.40 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
iida harmaala |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
118 |
59.58 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.15 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Väisänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
115 |
1:00.09 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.69 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
108 |
1:01.42 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.84 |
(-11.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jade Simonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
107 |
1:01.64 |
+24.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.62 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sofia Mielikäinen |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
103 |
1:02.39 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.47 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jessiina Pääkkö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
92 |
1:04.75 |
+27.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.35 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
92 |
1:04.88 |
+27.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.15 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sanni Häivälä |
2012 |
Vieskan Uimarit |
|
91 |
1:04.98 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kiia Hautakoski |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
81 |
1:07.59 |
+30.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.32 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iida Jääskeläinen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 13.14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Rintauinti Naiset 13-15 vuotiaat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Riialiina Kiljala |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
647 |
33.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vanamo Huotari |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
597 |
34.79 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.76 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Hirvelä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
478 |
37.45 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.26 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lumi Käyräkangas |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
433 |
38.71 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
427 |
38.88 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mette Myllylä |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
415 |
39.26 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.62 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elviira Sanaksenaho |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
410 |
39.41 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siiri Karhulahti |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
408 |
39.49 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
404 |
39.62 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenni Mikkonen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
389 |
40.13 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.39 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erika Eronen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
371 |
40.76 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.72 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Moona Vahe |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
361 |
41.14 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.68 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Auroora Kurttila |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
360 |
41.17 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.01 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Rautio |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
353 |
41.43 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.73 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lydia Arvola |
2010 |
Uinti Tampere |
|
348 |
41.63 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.22 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hilla Näsi |
2010 |
Kemin Uimaseura |
|
319 |
42.85 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.38 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iris Mets |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
318 |
42.92 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.21 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sanni Mäkelä |
2010 |
Uinti Tampere |
|
316 |
42.99 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.08 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Meimi Heikell |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
315 |
43.05 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.44 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
307 |
43.42 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.89 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Marjamäki |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
304 |
43.57 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.58 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Verna Amelia Haapalainen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
299 |
43.79 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.23 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aliina Elli Ester Valjus |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
299 |
43.80 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.80 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
298 |
43.84 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.56 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
|
291 |
44.21 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.85 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
287 |
44.39 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.34 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Chrisoula Vassilopoulou |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
277 |
44.91 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.18 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
269 |
45.34 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.39 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iita Poikkimäki |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
268 |
45.44 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.69 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Helka Honka |
2008 |
Kemin Uimaseura |
|
265 |
45.61 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.58 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Tiia Koski |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
258 |
45.99 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.59 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Korri |
2008 |
Kokkolan Uimaseura |
|
250 |
46.49 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.93 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Julia Krigsholm |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
244 |
46.83 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.73 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aamu Litendahl |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
222 |
48.37 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.38 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
211 |
49.14 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.12 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Silja Pulkkinen |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
202 |
49.90 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.31 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
197 |
50.35 |
+16.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.87 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emilia Liimatainen |
2010 |
Haapajärven Kiilat |
|
193 |
50.65 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.84 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emma-Ilona Pietola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
187 |
51.15 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.98 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Eveliina Kaltiainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
184 |
51.44 |
+17.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.62 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Viia Unkuri |
2009 |
Lapuan Virkiä |
|
179 |
51.90 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.38 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
178 |
52.04 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.10 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Nella Sauvola |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
178 |
52.06 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.78 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Iitamaria Päiveröinen |
2010 |
Nivalan Saukot |
|
163 |
53.59 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.72 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Aada Aino Unelma Heikkinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
109 |
1:01.29 |
+27.42 |
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ella Peltovuoma |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
103 |
1:02.35 |
+28.48 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kiira Komu |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Lähteminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 13.14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 50m Rintauinti Naiset 16 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
Sponsori: |
Oulun Energia Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Säntti |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
654 |
33.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.18 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Teea Jestoi |
2005 |
Kokkolan Uimaseura |
|
641 |
33.97 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.45 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iinu Tiainen |
2007 |
Oulun Lohet |
|
619 |
34.37 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.09 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Krüger |
2007 |
Oulun Lohet |
|
595 |
34.82 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jutta Mört |
2005 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
565 |
35.43 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Tuura |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
541 |
35.95 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Pinja Junttari |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
538 |
36.02 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.15 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Ranta-Valkama |
2004 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
522 |
36.38 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.37 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Riuttanen |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
506 |
36.76 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luna Sivonen |
2007 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
500 |
36.91 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.50 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saimi Kiviniemi |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
479 |
37.43 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.70 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Riia Aho |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
417 |
39.20 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.55 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anni Moilanen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
390 |
40.10 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.91 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Roosa-Marie Karjalainen |
2005 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
388 |
40.15 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.11 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
363 |
41.05 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
351 |
41.52 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.64 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Fanni Emilia Törmänen |
2006 |
Kempeleen Pyrintö |
|
341 |
41.90 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.83 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hilla Lämsä |
2007 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
303 |
43.58 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.06 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aino Kauppinen |
2006 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
298 |
43.86 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.29 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elina Jaako |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
265 |
45.61 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.34 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 26.2.2023 13.14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.02.2023 13.14.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|