Resultat för Speedo Helsinki Swim Meet 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Day 1 A heats
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Speedo Helsinki Swim Meet 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Mäkelänrinne Swimming Centre |
Organizer: |
Suomen Uimaliitto |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
Apr 8, 2023 to Apr 9, 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 200m Backstroke Women - Heats |
|
|
WR |
2:03.14 |
|
|
|
Kaylee MCKEOWN |
|
AUS |
|
|
|
|
|
|
ER |
2:04.94 |
|
|
|
Anastasia ZUEVA |
1990 |
RUS |
|
|
|
|
|
|
SE |
2:12.87 |
|
|
|
Vilma Oura |
2001 |
HSS |
|
|
|
|
|
|
OQT |
2:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OCT (B) |
2:11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WAC-A |
2:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
WAC - B |
2:15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EM14–20 |
2:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EM21–23 |
2:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Zsuzsanna Jakabos |
1989 |
SG Frankfurt |
+0.68 |
728 |
2:17.07 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.00 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lisa Nystrand |
2006 |
Simklubben Neptun |
+0.68 |
717 |
2:17.77 |
+0.70 |
|
QA |
EM14–20 |
|
|
|
Entry time: 2:16.32 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elise Öberg |
2002 |
Njurunda Simsällskap |
+0.61 |
691 |
2:19.48 |
+2.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.88 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Annie Hegmegi |
2003 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.68 |
683 |
2:20.02 |
+2.95 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.78 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Persson |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.65 |
639 |
2:23.19 |
+6.12 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.18 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.74 |
627 |
2:24.06 |
+6.99 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.05 |
(+6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mari-Liis MAAS |
2004 |
TOP Swimmingclub |
+0.65 |
627 |
2:24.09 |
+7.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.86 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Svahn |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.68 |
612 |
2:25.27 |
+8.20 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.19 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freia Värk |
2006 |
Audentese Spordiklubi |
+0.62 |
589 |
2:27.08 |
+10.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.73 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Polina SOVTSA |
2008 |
TOP Swimmingclub |
+0.64 |
586 |
2:27.33 |
+10.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.40 |
(+4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ilona Kallio |
2009 |
Vanders |
+0.64 |
584 |
2:27.55 |
+10.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.39 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniela Lietzén |
2006 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.65 |
571 |
2:28.67 |
+11.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.52 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.68 |
570 |
2:28.73 |
+11.66 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.00 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Birgit Irbe |
2006 |
Spordiklubi Garant |
+0.62 |
565 |
2:29.12 |
+12.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:29.50 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
+0.69 |
561 |
2:29.48 |
+12.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:34.95 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hannah Ruud Raustøl |
2003 |
Asker SK |
+0.73 |
557 |
2:29.83 |
+12.76 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.70 |
(+6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Kousa |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
551 |
2:30.45 |
+13.38 |
|
- |
Not in final |
|
|
|
Entry time: 2:22.99 |
(+7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.71 |
547 |
2:30.76 |
+13.69 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:28.02 |
(+2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maija Nurmi |
2003 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.65 |
541 |
2:31.30 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.20 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Minttu Paalanen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
539 |
2:31.48 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.76 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofie Helena Østbye |
2005 |
Asker SK |
+0.72 |
536 |
2:31.83 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.87 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Saga Räikkönen |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.67 |
532 |
2:32.16 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.67 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
525 |
2:32.83 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.25 |
(+8.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kerttu Nurmi |
2003 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.67 |
525 |
2:32.88 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.88 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amanda Ruusuvaara |
2008 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.63 |
524 |
2:32.98 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.54 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Adele Roop |
2009 |
Ujumise Spordiklubi |
+0.67 |
521 |
2:33.29 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.02 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Zlata Volkova |
2009 |
Spordiklubi Garant |
+0.80 |
518 |
2:33.51 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.46 |
(+10.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Kukka Kangas |
2005 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.67 |
514 |
2:33.98 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.84 |
(+7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isabella Andersen |
2009 |
Lørenskog og Rælingen Kappsvø |
+0.85 |
506 |
2:34.72 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.45 |
(+10.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ida Kauppinen |
2005 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.64 |
505 |
2:34.80 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.79 |
(+6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
504 |
2:34.92 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.60 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.66 |
503 |
2:35.07 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.75 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elsa Constable |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.62 |
500 |
2:35.40 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.38 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Romi ISRAEL |
2007 |
SC Karksi Sport |
+0.66 |
496 |
2:35.81 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.00 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Selma Laukkanen |
2008 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.66 |
494 |
2:35.95 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.53 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Iida-Maria Laine |
2001 |
Oulun Lohet |
+0.63 |
493 |
2:36.07 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.71 |
(+8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
487 |
2:36.78 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.98 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Roona Karola |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.54 |
480 |
2:37.44 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.73 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
+0.63 |
480 |
2:37.53 |
+20.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.82 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Katarina VUTT |
2006 |
TOP Swimmingclub |
+0.64 |
478 |
2:37.70 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.07 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Cecilia Lietzén |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.67 |
476 |
2:37.98 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.69 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Aurora Änäkkälä |
2007 |
Salon Uimarit |
+0.60 |
474 |
2:38.11 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.78 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Johanna Gertrud Jõenurm |
2006 |
Kalevi Ujumiskool |
+0.70 |
473 |
2:38.22 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.78 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Selma Syrjänen |
2009 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.59 |
471 |
2:38.51 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.10 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Leila Mihhalskaja |
2008 |
Spordiklubi Garant |
+0.80 |
468 |
2:38.86 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.11 |
(+8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Janna Salminen |
2003 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
462 |
2:39.51 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.38 |
(+8.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Leena Tissari |
2008 |
Kuopion Uimaseura |
|
461 |
2:39.57 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.22 |
(+5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sabina Rakhimova |
2005 |
Raision Urheilijat |
+0.66 |
456 |
2:40.17 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.95 |
(+4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Nina Podric |
2004 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.66 |
443 |
2:41.71 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.00 |
(+13.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
443 |
2:41.72 |
+24.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.37 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
+0.72 |
432 |
2:43.17 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.12 |
(+4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
+0.67 |
430 |
2:43.30 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.16 |
(+7.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Brigita Saar |
2007 |
Kalevi Ujumiskool |
+0.70 |
412 |
2:45.68 |
+28.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.95 |
(+12.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 4/8/2023 1:42:30 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-04-08 13:42:39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|