Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Lappeenrannan uimahalli |
Järjestäjä: |
LrU |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
24.03.2023 - 26.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 70-74 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaarina Markkula |
1952 |
Cetus Espoo |
-.-- |
130 |
48.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.71 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sirpa Visakoski |
1952 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
-.-- |
94 |
53.59 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.14 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.3.2023 17.59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 60-64 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaia Kulla |
1961 |
Meisterujumise U-Klubi |
-.-- |
245 |
38.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.06 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuija Alanko |
1963 |
Riihimäen Uimaseura |
-.-- |
215 |
40.69 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.99 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elina Virtanen |
1962 |
Jyväskylän Aalto |
-.-- |
80 |
56.41 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.50 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.3.2023 17.59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 55-59 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Petra Thodin |
1968 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
-.-- |
447 |
31.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ulla Hurula |
1965 |
Kuopion Uimaseura |
-.-- |
337 |
35.03 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sari Nurmi |
1967 |
Espoon Kilpauinti |
-.-- |
260 |
38.19 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.96 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Merle Vantsi |
1965 |
Meisterujumise U-Klubi |
-.-- |
248 |
38.76 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.34 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Yuhong Qiu-Kaikkonen |
1968 |
Oulun Uinti 1906 |
-.-- |
194 |
42.05 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Päivi Kettunen |
1968 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
154 |
45.41 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Minna Luomakortes-Klutas |
1967 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
-.-- |
152 |
45.59 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.88 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meri Santaholma |
1964 |
Vanders |
-.-- |
146 |
46.21 |
+14.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.08 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minna Karhama |
1966 |
Vanders |
-.-- |
115 |
49.99 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.47 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anu Hanhinen |
1966 |
Jyväskylän Aalto |
-.-- |
102 |
52.03 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.37 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.3.2023 17.59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 50-54 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sanna Piiroinen |
1973 |
Brahean Uimarit |
-.-- |
351 |
34.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Päivi Steffen |
1971 |
ORCA Helsinki |
-.-- |
306 |
36.15 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.3.2023 17.59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 45-49 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaisa Männistö |
1978 |
S.C. Pingviinit |
-.-- |
393 |
33.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eili Paap |
1975 |
Meisterujumise U-Klubi |
-.-- |
280 |
37.25 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.42 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Laijoki |
1978 |
Keravan Uimarit |
-.-- |
277 |
37.38 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sari Sipari |
1975 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
257 |
38.33 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.95 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.3.2023 17.59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 40-44 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roosa-Maria Säntti |
1983 |
Espoon Kilpauinti |
-.-- |
522 |
30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mari Ääri |
1980 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
-.-- |
489 |
30.94 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liisa Puranen |
1982 |
Espoon Kilpauinti |
-.-- |
409 |
32.82 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristiina Arusoo |
1979 |
Meisterujumise U-Klubi |
-.-- |
390 |
33.35 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Uitto |
1983 |
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
-.-- |
382 |
33.59 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anu Tolvanen |
1982 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
-.-- |
370 |
33.95 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jenna Johansson |
1980 |
Helsingin Uimarit |
-.-- |
351 |
34.56 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.51 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Meri Viljanen |
1980 |
Hydra Platypus |
-.-- |
320 |
35.64 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eeva Asp |
1982 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
-.-- |
312 |
35.94 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emmi-Stina Pirttimäki |
1983 |
Jyväskylän Aalto |
-.-- |
310 |
36.00 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Minna Jääskeläinen |
1979 |
Hydra Platypus |
-.-- |
228 |
39.86 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Suvi-Tuulia Törönen |
1979 |
Octopus Lohja |
-.-- |
118 |
49.64 |
+19.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.80 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pauliina Käiväräinen |
1981 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.3.2023 17.59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 35-39 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Suvi Pulkkinen |
1988 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
596 |
28.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Riikka Majander |
1984 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
595 |
28.98 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.45 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Ripatti |
1987 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
394 |
33.23 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.93 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Reetta Pyykkö |
1986 |
Brahean Uimarit |
-.-- |
354 |
34.45 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.17 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hanna Himanen |
1984 |
Uinti Imatra |
-.-- |
350 |
34.58 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Suvi Hiltunen |
1988 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
-.-- |
341 |
34.87 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anu Paakkunainen |
1987 |
Elite Uinti ry |
-.-- |
330 |
35.28 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hanna-Katariina Seikola |
1985 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
-.-- |
246 |
38.87 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Pirjo Sohlo |
1984 |
Vanders |
-.-- |
234 |
39.53 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.84 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Muukkonen |
1986 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
-.-- |
230 |
39.76 |
+10.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.11 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna-maija Melvaskoski |
1986 |
Kempeleen Pyrintö |
-.-- |
152 |
45.59 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.3.2023 17.59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 30-34 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kaisla Kollanus |
1993 |
Espoon Kilpauinti |
-.-- |
638 |
28.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alisa Ponomareva |
1991 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
-.-- |
531 |
30.09 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristel Rugemalira |
1989 |
Lane 4 Swimming Triathlon Club |
-.-- |
466 |
31.43 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Walden |
1993 |
Lahden Uimaseura |
-.-- |
464 |
31.49 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Rantataro |
1989 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
-.-- |
422 |
32.50 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Riikka Kari |
1989 |
Lapuan Virkiä |
-.-- |
373 |
33.85 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.08 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Harriet Lindfors |
1993 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
-.-- |
273 |
37.56 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.03 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Annika Malmberg |
1990 |
Espoon Kilpauinti |
-.-- |
251 |
38.60 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Kyrklund |
1991 |
ORCA Helsinki |
-.-- |
178 |
43.34 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(+5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.3.2023 17.59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Perhosuinti Naiset 25-29 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Hammar |
1998 |
Uinti Tampere |
-.-- |
579 |
29.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Iida Vinberg |
1994 |
Hydra Platypus |
-.-- |
476 |
31.21 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henna Altomaa |
1994 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
422 |
32.49 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Erkinaro |
1995 |
Oulun Uinti 1906 |
-.-- |
374 |
33.82 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Soila Talvensaari |
1994 |
Espoon Kilpauinti |
-.-- |
353 |
34.48 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saara Vehmaa |
1995 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
337 |
35.03 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katariina Linha |
1997 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
-.-- |
280 |
37.24 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Roiko-Jokela |
1998 |
JyväsSeudun Uinti |
-.-- |
227 |
39.96 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Terhi Saarenpää |
1994 |
Lapuan Virkiä |
-.-- |
217 |
40.55 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.68 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 24.3.2023 17.59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24.03.2023 17.59.14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|