Tulokset Herlev Young Guns 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Herlevbadet |
Arrangør |
Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
19. maj 2023 to 21. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ella Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
492 |
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Koch Juhl |
2009 |
Herlev Svømning |
|
462 |
1:13.07 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikoline Joy Gringer |
2009 |
Herlev Svømning |
|
452 |
1:13.63 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
|
435 |
1:14.54 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Kruse Enemærke |
2010 |
Herlev Svømning |
|
435 |
1:14.55 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
|
423 |
1:15.26 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Svendsen |
2009 |
Herlev Svømning |
|
416 |
1:15.68 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Pedersen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
407 |
1:16.23 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
399 |
1:16.73 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
375 |
1:18.36 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
|
368 |
1:18.85 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Jee Gringer |
2010 |
Herlev Svømning |
|
314 |
1:23.11 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Herlev Svømning |
|
270 |
1:27.38 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silke Jespersgaard |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
262 |
1:28.25 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilma Anse |
2009 |
Simklubben S02 |
|
240 |
1:30.92 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Oggesen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
235 |
1:31.45 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asanka Tissera |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
233 |
1:31.75 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Meja Werner |
2010 |
Simklubben S02 |
|
220 |
1:33.52 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sophia Erdmann Thiel |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
205 |
1:35.83 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anabel Greve |
2010 |
Herlev Svømning |
|
200 |
1:36.55 |
+24.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elicia Jonsson |
2009 |
Simklubben S02 |
|
194 |
1:37.51 |
+25.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mie Bondo Nielsen |
2010 |
Herlev Svømning |
|
184 |
1:39.27 |
+27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kamilla Bacher |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
178 |
1:40.43 |
+28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kajsa Holmes |
2010 |
Simklubben S02 |
|
170 |
1:41.84 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Blenda Pettersson |
2009 |
Simklubben S02 |
|
166 |
1:42.72 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tyra Samefors |
2010 |
Simklubben S02 |
|
162 |
1:43.62 |
+32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mira Jensen |
2010 |
Herlev Svømning |
|
146 |
1:47.28 |
+35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Tuva Paulin |
2010 |
Simklubben S02 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:14:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma C. Thaysen |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
355 |
1:19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Dejløw Sonne |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
254 |
1:29.16 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noomi Johansson |
2011 |
Simklubben S02 |
|
249 |
1:29.81 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Wickberg |
2011 |
Simklubben S02 |
|
246 |
1:30.11 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liv Langkjær |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
227 |
1:32.52 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Mai Stigsnaes |
2011 |
Herlev Svømning |
|
212 |
1:34.66 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Dottax |
2011 |
Simklubben S02 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Emma Due Olsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Ronya Tzur Versterre |
2011 |
Herlev Svømning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:14:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Ulrichsen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
246 |
1:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Möller |
2012 |
Simklubben S02 |
|
186 |
1:38.94 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Thielsen |
2012 |
Ringsted Svømme Klub |
|
184 |
1:39.34 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Bjärmark |
2012 |
Simklubben S02 |
|
144 |
1:47.67 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilia Jörgensen |
2012 |
Simklubben S02 |
|
140 |
1:48.58 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte Langkjær |
2012 |
Herlev Svømning |
|
136 |
1:49.68 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleta Laitinen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
|
102 |
2:00.79 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gry Christoffersen |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
98 |
2:02.53 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mie Weile Nielsen |
2012 |
GTI - Ishøj |
|
86 |
2:07.56 |
+37.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viola Kjørup Boe |
2012 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften |
|
|
|
|
- |
|
Esther Kaae Jørgensen |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:14:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Ellen Pandrup |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
155 |
1:45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Mørk |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
143 |
1:47.82 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Berg Jensen |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
138 |
1:49.14 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dagmar Starcke Mortensen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
88 |
2:06.58 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luna Anna Malling Christense |
2013 |
GTI - Ishøj |
|
85 |
2:08.24 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Nihøj Broe |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Clara Toni |
2013 |
GTI - Greve |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften |
|
|
|
|
- |
|
Emilie Lykke wigh |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Hænderne ført bag hoften |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:14:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer 9 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Bloch |
2014 |
A6 JGI-Swim |
|
132 |
1:50.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Bogø |
2014 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
130 |
1:51.28 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:14:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 100m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hedvig Granéli-Wedel |
2008 |
Simklubben S02 |
|
173 |
1:41.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leia Hoang |
2007 |
Simklubben S02 |
|
217 |
1:33.96 |
-7.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Yemane |
2008 |
Simklubben S02 |
|
147 |
1:46.90 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 19-05-2023 16:14:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-05-2023 08:25.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Herlev Svømning |
|
|
|
|
|
|