Tulokset Elixia Games
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
La aamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
01.04.2023 - 01.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti P12, P14, P16, M 12 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
246 |
1:22.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.71 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oskari Sukanen |
2011 |
Vanders |
|
204 |
1:27.95 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.24 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
178 |
1:32.16 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.55 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theodor Selmer |
2011 |
Cetus Espoo |
|
165 |
1:34.43 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.81 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Himanen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
160 |
1:35.48 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.15 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
153 |
1:36.80 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.79 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
139 |
1:39.91 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.98 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niklas Lindroth |
2011 |
Vanders |
|
121 |
1:44.78 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.14 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joel Laakso |
2012 |
Vanders |
|
88 |
1:56.19 |
+33.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.49 |
(+3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 12.32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti P12, P14, P16, M 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian paukkunen |
2010 |
Vanders |
|
222 |
1:25.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.38 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Renne Piironen |
2010 |
Loimaan Uimaseura |
|
207 |
1:27.64 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.15 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taavi Nevalainen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
206 |
1:27.74 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.22 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
|
204 |
1:28.03 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.49 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
|
201 |
1:28.40 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.86 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Partanen |
2010 |
Uimaseura Aquila |
|
184 |
1:31.04 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.09 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lev Bryantsev |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
163 |
1:34.73 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.91 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
134 |
1:41.13 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.98 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eero Takamäki |
2010 |
Vanders |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 12.32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Selkäuinti P12, P14, P16, M 15-16 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ukko-Pekka Tuomainen |
2008 |
Vanders |
|
450 |
1:07.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.30 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eero Hedemäki |
2008 |
Simmis Grani |
|
337 |
1:14.49 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.34 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Wahlman |
2008 |
Vanders |
|
327 |
1:15.25 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.81 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sasu Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
272 |
1:19.99 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samuel Rantanen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
236 |
1:23.79 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 1.4.2023 12.32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01.04.2023 12.33.14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|