Results for HCA Swim cup 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer (js) - Indledende |
|
|
HCA reko |
29.31 |
|
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kas |
Odense (DEN) |
06-05-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathilde Hvidberg |
2007 |
Swim Team Odense |
+0.79 |
709 |
30.25 |
|
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Bruun-Petersen |
2007 |
Tommerup Svømme Klub |
+0.63 |
615 |
31.72 |
+1.47 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie-Louise Stentved |
2000 |
Swim Team Odense |
+0.84 |
607 |
31.85 |
+1.60 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Augusta Johansen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
545 |
33.02 |
+2.77 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.49 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisabeth Augusta Englev |
2006 |
GTI - Greve |
+0.70 |
545 |
33.03 |
+2.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mie Korsman Ankersen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.82 |
481 |
34.43 |
+4.18 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Lund Nielsen |
2006 |
Næstved Svømmeklub |
+0.73 |
464 |
34.84 |
+4.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.69 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.74 |
449 |
35.23 |
+4.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.28 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Andrea Holm Sørensen |
2005 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
437 |
35.53 |
+5.28 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.23 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.69 |
418 |
36.06 |
+5.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.51 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikoline Thygesen |
2005 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.82 |
411 |
36.26 |
+6.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julie Holm Sørensen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.82 |
391 |
36.87 |
+6.62 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.44 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Holm Rasmussen |
2004 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.85 |
327 |
39.15 |
+8.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Ganci Frederiksen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-05-2023 20:07:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-05-2023 08:04.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|