Resultater for HCA Swim cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 59, 100m Rygsvømning Damer (å) - Indledende |
|
|
HCA reko |
1:02.03 |
|
|
|
Louise Ørnstedt |
1985 |
FREM-STO95 (DK) |
Odense (DK) |
22-05-2005 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Linnea B. Pedersen |
2009 |
GTI - Tune I.F. |
+0.63 |
540 |
1:10.52 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.95 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Kirkegaard |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.67 |
490 |
1:12.85 |
+2.33 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ester Ganci Frederiksen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.71 |
440 |
1:15.50 |
+4.98 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kathrine R. Svendsen |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.91 |
394 |
1:18.31 |
+7.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.71 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Villadsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.62 |
347 |
1:21.73 |
+11.21 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Engsbro |
2010 |
GTI - Greve |
+0.86 |
334 |
1:22.75 |
+12.23 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.79 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anja Munkebjerg |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.87 |
329 |
1:23.15 |
+12.63 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.95 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Øgendahl |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
289 |
1:26.88 |
+16.36 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.42 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilma Rosendahl Veggerby |
2010 |
GTI - Greve |
+0.89 |
266 |
1:29.32 |
+18.80 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.27 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Lund Nielsen |
2010 |
Næstved Svømmeklub |
+0.77 |
261 |
1:29.86 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.47 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josefine Jensen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.99 |
165 |
1:44.70 |
+34.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.07 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 13:39:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 15:09.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|