Resultater for HCA Swim cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer (b) - Indledende |
|
|
HCA reko |
24.50 |
|
|
Jakob Juul |
2000 |
Vejle Svømmeklub (DK) |
Odense (DK) |
24-05-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hans Jakob Søltoft Jensen |
2010 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.79 |
351 |
31.57 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Klinge Vølund Tømmerho |
2010 |
GTI - Greve |
+0.82 |
318 |
32.61 |
+1.04 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 34.54 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louis Stæhr Bentsen |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.83 |
290 |
33.62 |
+2.05 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.82 |
290 |
33.64 |
+2.07 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Sørensen Stage |
2010 |
GTI - Greve |
+0.79 |
280 |
34.02 |
+2.45 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 36.38 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hubert Nissen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
+0.74 |
264 |
34.71 |
+3.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.77 |
257 |
34.99 |
+3.42 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 35.57 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Phillip Thomsen |
2010 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.60 |
228 |
36.45 |
+4.88 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 37.94 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.71 |
226 |
36.56 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tore Xander Eriksen |
2011 |
Munkebo Svømme- og kondiklu |
+0.87 |
209 |
37.52 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.69 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Völkner |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.73 |
207 |
37.59 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.40 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aksel Dreyer Bøttiger |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.73 |
186 |
39.00 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.28 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jeppe Jensen |
2010 |
GTI - Greve |
+0.78 |
183 |
39.21 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.34 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Valdemar Pii Walther |
2010 |
Swim Team Odense |
+0.79 |
181 |
39.35 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.61 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Ørum Bodal |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
180 |
39.41 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.23 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Jul From |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
+0.87 |
163 |
40.74 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Nordal Rask |
2010 |
GTI - Tune I.F. |
+0.80 |
138 |
43.03 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.04 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malte Sylvest Andersen |
2011 |
Næstved Svømmeklub |
+0.72 |
138 |
43.08 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.38 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikolas Milani |
2011 |
GTI - Tune I.F. |
|
128 |
44.09 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.27 |
(-9.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Malte Skab |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
128 |
44.12 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.92 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Milad Fahim |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.64 |
125 |
44.51 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.31 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Asger Elsborg |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.74 |
118 |
45.34 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.04 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Marcus Sødahl-Borresø |
2010 |
GTI - Greve |
+0.76 |
117 |
45.51 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.70 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=23 |
|
Kai Zhang |
2011 |
GTI - Greve |
+0.73 |
117 |
45.51 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.02 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liam Lorentzen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
+0.93 |
100 |
47.85 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.02 |
(+1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emil Langvad |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.92 |
98 |
48.19 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.70 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Holger Vinden Understup |
2011 |
Swim Team Odense |
+0.81 |
92 |
49.17 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.29 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Calvin Madsen |
2012 |
GTI - Tune I.F. |
+0.79 |
72 |
53.41 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jan Weiss |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.66 |
70 |
53.92 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.40 |
(-6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mirxan Kirkan |
2011 |
GTI - Ishøj |
+0.87 |
57 |
57.77 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.27 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Milas Nielsen |
2012 |
Næstved Svømmeklub |
+0.68 |
54 |
58.62 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Adam Abou Lebde |
2012 |
Swim Team Odense |
+0.87 |
45 |
1:02.31 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.57 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonardo Nedergaard Nielsen |
2011 |
GTI - Greve |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:19:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-05-2023 18:35.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|