Resultat för HCA Swim cup 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Afsnit 7 - søndag aften - Eventyrfinaler
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
SDU Odense, Svømmehal |
Arrangør |
Swim Team Odense |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 72, 100m Brystsvømning Herrer (å) - Finale |
|
|
HCA reko |
1:03.45 |
|
|
|
Christian V. Rasmussen |
1996 |
OSK-STO (DK) |
Odense (DK) |
26-04-2015 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Helmark |
2008 |
GTI - Ishøj |
+0.69 |
395 |
1:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.24 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
388 |
1:17.96 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.48 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luis Cayetano Alonso |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.69 |
368 |
1:19.35 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.59 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicolai Molter Petersen |
2008 |
Næstved Svømmeklub |
+0.69 |
335 |
1:21.88 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.81 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Granlund Thomsen |
2009 |
GTI - Greve |
+0.73 |
292 |
1:25.66 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.86 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Jørgensen |
2008 |
Swim Team Odense |
+0.78 |
281 |
1:26.74 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.16 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Kjeldgaard |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
+0.79 |
276 |
1:27.30 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.75 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.71 |
265 |
1:28.54 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.19 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-05-2023 17:55:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-05-2023 17:55.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: H2Odense |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|