Tulokset Kevät Uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Timur Maluk |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
298 |
1:10.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.15 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Peuhkuri |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
295 |
1:10.35 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Lohet |
|
282 |
1:11.45 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otto Havana |
2010 |
Oulun Lohet |
|
246 |
1:14.78 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leevi Kalasniemi |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
241 |
1:15.30 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.66 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
230 |
1:16.38 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(-1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
227 |
1:16.71 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.52 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lenni Pessa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
218 |
1:17.84 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.61 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aro Härönoja |
2010 |
Oulun Lohet |
|
201 |
1:19.87 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.29 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joonas Malo |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
199 |
1:20.20 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.02 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Linjala |
2011 |
Oulun Lohet |
|
179 |
1:23.02 |
+12.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.78 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pietu Pasuri |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
178 |
1:23.22 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.60 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Akseli Eteläperä |
2011 |
Oulun Lohet |
|
176 |
1:23.55 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.19 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joni Koskelo |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
153 |
1:27.51 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.86 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
151 |
1:27.87 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.65 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Ranta |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
144 |
1:29.30 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.79 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tongbo Qu |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
131 |
1:32.25 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.63 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
127 |
1:33.11 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.99 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
118 |
1:35.37 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.66 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
118 |
1:35.53 |
+25.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.72 |
(+5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
115 |
1:36.21 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.76 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Noah Toivanen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
104 |
1:39.37 |
+29.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.05 |
(-9.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
100 |
1:40.69 |
+30.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.81 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eemil Karjalainen |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
98 |
1:41.54 |
+31.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.79 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Tuukka Röntynen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
93 |
1:43.11 |
+32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
92 |
1:43.47 |
+33.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.47 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Arttu Kavasvuo |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
82 |
1:47.86 |
+37.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.09 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Leo Saario |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
79 |
1:48.85 |
+38.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.12 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Daniel Ruuth |
2014 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
65 |
1:56.31 |
+46.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.31 |
(-10.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
56 |
2:02.04 |
+51.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.98 |
(+11.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joonatan Ryynänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
435 |
1:01.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.67 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rico Kettunen |
2009 |
Iisalmen Uimarit |
|
426 |
1:02.24 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.64 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Rasila |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
420 |
1:02.53 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.56 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
393 |
1:03.95 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.35 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
390 |
1:04.12 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.72 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Santeri Vanhala |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
387 |
1:04.29 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.47 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niilo Hulkkonen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
362 |
1:05.74 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.92 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tiitus Nygård |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
347 |
1:06.64 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.19 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saku Numminen |
2008 |
Haapajärven Kiilat |
|
331 |
1:07.72 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.68 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
317 |
1:08.70 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
313 |
1:09.00 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.72 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
310 |
1:09.20 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.67 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
|
291 |
1:10.68 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.19 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joonas Karppinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
|
288 |
1:10.95 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.52 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Veikka Niku |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
283 |
1:11.37 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Ruonakoski |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
280 |
1:11.61 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.44 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
246 |
1:14.74 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.01 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Kuisma |
2009 |
Haapajärven Kiilat |
|
246 |
1:14.77 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaapo Kangas |
2007 |
Nivalan Saukot |
|
238 |
1:15.51 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.71 |
(-6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aatu Hautala |
2009 |
Kemin Uimaseura |
|
234 |
1:15.99 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.28 |
(+3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joni Harila |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
172 |
1:24.16 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joona Autti |
2007 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Tervaskanto |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
479 |
59.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.95 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arttu Kortetjärvi |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
449 |
1:01.16 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.80 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
374 |
1:05.02 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.97 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aaro Kyntömaa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
355 |
1:06.13 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.03 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 100m Vapaauinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Maqu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
608 |
55.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.02 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Lindqvist |
1991 |
Kokkolan Uimaseura |
|
13 |
3:17.48 |
+2:22.18 |
|
S14 |
|
|
|
Entry time: 4:22.58 |
(-1:05.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 15.40.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 15.40.29 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|