Tulokset Kevät Uinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Lohet |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
15.04.2023 - 15.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
143 |
45.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.40 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
136 |
46.01 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.71 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joni Koskelo |
2013 |
Kajaanin Uimaseura |
|
128 |
47.01 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.83 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Saari |
2012 |
Kajaanin Uimaseura |
|
126 |
47.19 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.08 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pietu Pasuri |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
102 |
50.72 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.52 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Akseli Välitalo |
2013 |
Tornion Uimaseura |
|
98 |
51.33 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Lieto |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
97 |
51.44 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Miko Kämäräinen |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
91 |
52.69 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.49 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ville Oliver Törmänen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
84 |
53.93 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.96 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arttu Kavasvuo |
2013 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
83 |
54.27 |
+8.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.24 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veeti Mannermaa |
2012 |
Tornion Uimaseura |
|
77 |
55.64 |
+10.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.37 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leo Saario |
2012 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
68 |
57.97 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.77 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aashwathaman Sudhir Bibisha |
2012 |
Oulun Lohet |
|
54 |
1:02.45 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tervo |
2010 |
Oulun Lohet |
|
213 |
39.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.25 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Välitalo |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
206 |
40.09 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.86 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veeti Viertola |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
121 |
47.90 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.14 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
|
118 |
48.26 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.37 |
(+2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elias Teikari |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
114 |
48.88 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
97 |
51.56 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.51 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leevi Mannermaa |
2010 |
Tornion Uimaseura |
|
96 |
51.69 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.23 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuukka Röntynen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
96 |
51.71 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joachim Stephens |
2011 |
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
|
95 |
51.95 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noah Toivanen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
88 |
53.30 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.56 |
(-10.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jere Birling |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
70 |
57.32 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.40 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leevi Väyrynen |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
616 |
27.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.58 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeriko Helanen |
2008 |
Oulun Lohet |
|
479 |
30.30 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
406 |
32.00 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veeti Riskilä |
2007 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
398 |
32.21 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.28 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
313 |
34.90 |
+7.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Haverinen |
2009 |
Oulun Lohet |
|
233 |
38.51 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iivari Tihinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
222 |
39.13 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.87 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Markus Huhtakangas |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
134 |
46.31 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joona Autti |
2007 |
Tornion Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 17-18 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Torsti Saarela |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
375 |
32.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miika Suorsa |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
365 |
33.16 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet 19 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Pizzeria La Festa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jere Hannuksela |
2004 |
Oulun Uinti 1906 |
|
574 |
28.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valtteri Taskinen |
2002 |
Oulun Uinti 1906 |
|
475 |
30.37 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikael Ryynänen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
410 |
31.91 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.03 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 15.4.2023 12.17.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15.04.2023 12.17.41 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|