Resultater for Øst Årgang 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 16.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Pilehaveskolen, Svømmehal |
Arrangør |
SvømDanmark & VI39 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
21. apr 2023 to 23. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 100m Brystsvømning Herrer 14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
666 |
1:09.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.97 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
537 |
1:14.23 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.26 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Julius Krogh Bill |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
515 |
1:15.29 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.66 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
491 |
1:16.45 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.59 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isaac Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
490 |
1:16.52 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.41 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
489 |
1:16.58 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
464 |
1:17.90 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vitus Ketscher |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
462 |
1:18.04 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.73 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
458 |
1:18.24 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.54 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
445 |
1:19.00 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.42 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
435 |
1:19.62 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.39 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
424 |
1:20.31 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.21 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
422 |
1:20.44 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.70 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Ankjær Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
421 |
1:20.47 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.82 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
421 |
1:20.48 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.86 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
415 |
1:20.89 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.73 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Casper Konge Neess |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
413 |
1:20.99 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Christensen |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
412 |
1:21.06 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.36 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
406 |
1:21.46 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.56 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Elborg Johannessen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
401 |
1:21.78 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.74 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
William Winther Sørensen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
398 |
1:22.01 |
+12.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.39 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
396 |
1:22.17 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.80 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
389 |
1:22.61 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.23 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
386 |
1:22.84 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.35 |
(-3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marco Leang |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
383 |
1:23.04 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.61 |
(-9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
William Moe Sørensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
380 |
1:23.29 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.78 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Willum Sullivan Sommer |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
375 |
1:23.64 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.09 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Marcus Albjerg |
2009 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
373 |
1:23.78 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.82 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
371 |
1:23.98 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.21 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
370 |
1:24.05 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.41 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
368 |
1:24.17 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.36 |
(-7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Frederik Chabert Laxáfoss |
2009 |
Roskilde Svømning |
|
367 |
1:24.29 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Silas Hammer Toftkær |
2009 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
365 |
1:24.41 |
+15.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.39 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
363 |
1:24.54 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.89 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
353 |
1:25.33 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.26 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Christian Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
352 |
1:25.47 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.62 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anton Wichmann Christensen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
347 |
1:25.87 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.70 |
(-7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
339 |
1:26.48 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.98 |
(-9.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
333 |
1:27.00 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.53 |
(-6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
333 |
1:27.01 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.45 |
(-7.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Mikkel Sivebæk Nielsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
331 |
1:27.20 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.47 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Hector Juul Steenbuch |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
329 |
1:27.39 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.03 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Oskar Gørup Godthjælp Povlse |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
323 |
1:27.88 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.25 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
321 |
1:28.12 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.48 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
320 |
1:28.22 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
311 |
1:29.03 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Thias Roland Zimling |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
305 |
1:29.62 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Jonas Szipli Pedersen |
2009 |
GTI - Greve |
|
300 |
1:30.13 |
+21.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.90 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Mats Pedersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
289 |
1:31.21 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.01 |
(-8.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Sophus Fosbøl |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
274 |
1:32.89 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.79 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Mikkel Frank |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
258 |
1:34.76 |
+25.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.04 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
Linus Sylvest Andersen |
2009 |
Næstved Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Mathias Flygenring |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Daniel Sabic |
2009 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending, eller butterflybenspark efter første brystsvømningsbenspark |
|
|
|
|
- |
|
August Drucker |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 21-04-2023 16:55:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21-04-2023 16:55.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|