Resultater for Copenhagen Swim Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficielt resultat |
|
|
Efter 11 af 11 heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
470 |
30.43 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.66 |
446 |
30.97 |
+0.54 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.63 |
407 |
31.93 |
+1.50 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
372 |
32.90 |
+2.47 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
363 |
33.17 |
+2.74 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
357 |
33.36 |
+2.93 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Ada Mortensen |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
|
355 |
33.40 |
+2.97 |
|
QC |
|
|
|
|
|
8 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
+0.67 |
346 |
33.69 |
+3.26 |
|
QC |
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
332 |
34.16 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline M. Baustert |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
329 |
34.27 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fie Andersen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
319 |
34.63 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Katixa Gudme |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
313 |
34.84 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
312 |
34.89 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malia Hoffer |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
304 |
35.19 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.87 |
300 |
35.33 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofie Kirkedal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
296 |
35.49 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
295 |
35.54 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
293 |
35.63 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.71 |
291 |
35.71 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Pettersson |
2011 |
Simklubben Alingsås |
+0.92 |
289 |
35.80 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
280 |
36.17 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emily Novak Bro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.73 |
278 |
36.25 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ingrid Rytsel Diemer Fredslund |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
275 |
36.37 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Dagmar Legardh Lindblad |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
273 |
36.48 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
265 |
36.84 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Zoi Asholt |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
259 |
37.12 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Clara Eilersen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.55 |
256 |
37.25 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.76 |
254 |
37.35 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
245 |
37.79 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Signe Ewald Riecke |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
245 |
37.81 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.77 |
239 |
38.13 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
235 |
38.31 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Manola Spellerberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
233 |
38.44 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Andreea-Theodora Teaca |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
227 |
38.80 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
|
221 |
39.14 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ella Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
213 |
39.63 |
+9.20 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Filipa Pekic |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
212 |
39.66 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ebba My Bigum Skov |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
|
210 |
39.78 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Rose Ingrid Christoffersen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
175 |
42.24 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
175 |
42.29 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.75 |
168 |
42.82 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
148 |
44.65 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Naisula Seketo |
2012 |
YISCA |
|
144 |
45.07 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Selma Diemer-Færgemann |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
129 |
46.79 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Alexandria Wanjiru Njuguna |
2012 |
YISCA |
|
127 |
46.97 |
+16.54 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Josefine Schulze Skov |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.89 |
116 |
48.44 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Samara Ruto |
2012 |
YISCA |
+0.75 |
88 |
53.07 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
70 |
57.36 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvira Hvingtoft Hansen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Lukowski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
610 |
27.90 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.70 |
565 |
28.62 |
+0.72 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
529 |
29.26 |
+1.36 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
472 |
30.38 |
+2.48 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Wolffbrandt |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
454 |
30.79 |
+2.89 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilma Faber |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.66 |
449 |
30.91 |
+3.01 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=7 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.63 |
437 |
31.17 |
+3.27 |
|
QB |
|
|
|
|
|
=7 |
|
Maja Tojzan |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.53 |
437 |
31.17 |
+3.27 |
|
QB |
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Gaudesen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
432 |
31.31 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
424 |
31.49 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.75 |
402 |
32.06 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.54 |
382 |
32.62 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
379 |
32.69 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.87 |
375 |
32.81 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Angelika Borg |
2010 |
Simklubben Alingsås |
+0.64 |
368 |
33.01 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
345 |
33.72 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
289 |
35.80 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Johannessen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
|
266 |
36.76 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.93 |
257 |
37.20 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
255 |
37.28 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
221 |
39.11 |
+11.21 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Amara Hawi Dambe |
2010 |
YISCA |
+0.85 |
182 |
41.72 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
Løb 11, 50m Frisvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.74 |
545 |
28.97 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Karla Korsgaard Gudme |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.54 |
474 |
30.34 |
+1.37 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.53 |
444 |
31.02 |
+2.05 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Lage |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
441 |
31.08 |
+2.11 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.61 |
440 |
31.12 |
+2.15 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Luna Blanka A. Bløcher |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
412 |
31.80 |
+2.83 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
400 |
32.11 |
+3.14 |
|
QA |
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.79 |
379 |
32.68 |
+3.71 |
|
QA |
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
349 |
33.59 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.81 |
347 |
33.67 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
318 |
34.67 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Toft Jacobsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-05-2023 18:16.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|