Results for Copenhagen Swim Cup 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Fredag eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.68 |
403 |
30.14 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.56 |
377 |
30.82 |
+0.68 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.31 |
340 |
31.89 |
+1.75 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
288 |
33.70 |
+3.56 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Parker French |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
285 |
33.81 |
+3.67 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
283 |
33.91 |
+3.77 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
281 |
33.99 |
+3.85 |
|
QC |
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathias Bendtsen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.72 |
279 |
34.05 |
+3.91 |
|
QC |
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.61 |
237 |
35.97 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johannes P. Bertelsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
223 |
36.71 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.45 |
222 |
36.73 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
211 |
37.39 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
196 |
38.28 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
172 |
39.98 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Immanuel Tuxen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
171 |
40.12 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Wilmer Quaade |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
147 |
42.18 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stanislaw Kowelczewski |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
143 |
42.49 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victor Hougaard |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
89 |
49.72 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.96 |
87 |
50.08 |
+19.94 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
509 |
27.88 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.60 |
390 |
30.47 |
+2.59 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Bertil West |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.67 |
355 |
31.43 |
+3.55 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.59 |
327 |
32.31 |
+4.43 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
305 |
33.07 |
+5.19 |
|
DI |
|
|
|
|
|
6 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
301 |
33.22 |
+5.34 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Franck Kastrup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
295 |
33.42 |
+5.54 |
|
QB |
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.61 |
292 |
33.53 |
+5.65 |
|
QB |
|
|
|
|
|
9 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.59 |
265 |
34.65 |
+6.77 |
|
QB |
|
|
|
|
|
10 |
|
Carl Hertel |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
258 |
34.97 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.63 |
248 |
35.42 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.70 |
541 |
27.33 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Villads Moefelt |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
499 |
28.06 |
+0.73 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
498 |
28.08 |
+0.75 |
|
DI |
|
|
|
|
|
4 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.69 |
416 |
29.81 |
+2.48 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
+0.70 |
383 |
30.64 |
+3.31 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.46 |
375 |
30.88 |
+3.55 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.44 |
317 |
32.63 |
+5.30 |
|
QA |
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
291 |
33.60 |
+6.27 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-05-2023 09:44.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|