Resultat för Copenhagen Swim Cup 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag eftermiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.58 |
441 |
35.43 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.55 |
397 |
36.69 |
+1.26 |
|
QC |
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
336 |
38.78 |
+3.35 |
|
QC |
|
|
|
|
|
4 |
|
Sine Kjeldahl Norsell |
2012 |
Sigma Swim Allerød |
+0.78 |
315 |
39.65 |
+4.22 |
|
QC |
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaya Kjær |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.57 |
312 |
39.74 |
+4.31 |
|
QC |
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.87 |
302 |
40.18 |
+4.75 |
|
QC |
|
|
|
|
|
7 |
|
Molly Lassen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.90 |
294 |
40.57 |
+5.14 |
|
QC |
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.83 |
288 |
40.83 |
+5.40 |
|
QC |
|
|
|
|
|
9 |
|
Martha Fløe Wonsild |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
266 |
41.91 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Astrid Schiermer Eriksen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
263 |
42.11 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Salsabell Ava Banali |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
255 |
42.50 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luna Faurskov |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.94 |
253 |
42.65 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bellamy Lumen R. Holmberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.85 |
218 |
44.77 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andreea-Theodora Teaca |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
216 |
44.93 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ebba My Bigum Skov |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.82 |
212 |
45.21 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Duelund Højstrup |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
208 |
45.48 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frida Bjørk K. Hansen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
196 |
46.43 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Clara Weng Lind-Christensen |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.76 |
191 |
46.77 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aura Amalie Pamperin |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.74 |
190 |
46.85 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Skjoldborg Nicolaisen |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.67 |
186 |
47.26 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elvira Hvingtoft Hansen |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.57 |
184 |
47.42 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frieda Louise Epp |
2012 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.74 |
182 |
47.59 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Fie Andersen |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.81 |
179 |
47.80 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Filipa Pekic |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
176 |
48.10 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Naisula Seketo |
2012 |
YISCA |
+0.78 |
132 |
52.91 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Josefine Schulze Skov |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.43 |
115 |
55.48 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
101 |
57.77 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Lutomska Byder |
2011 |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Søgaard Pedersen |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.70 |
481 |
34.43 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.63 |
468 |
34.74 |
+0.31 |
|
QB |
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.62 |
433 |
35.64 |
+1.21 |
|
QB |
|
|
|
|
|
4 |
|
Angelika Borg |
2010 |
Simklubben Alingsås |
+0.71 |
400 |
36.61 |
+2.18 |
|
QB |
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.65 |
393 |
36.81 |
+2.38 |
|
QB |
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.74 |
383 |
37.15 |
+2.72 |
|
QB |
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
317 |
39.55 |
+5.12 |
|
QB |
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophie Spliid |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.73 |
255 |
42.54 |
+8.11 |
|
QB |
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.99 |
234 |
43.73 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
217 |
44.88 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.72 |
532 |
33.28 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Ethelberg |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.72 |
523 |
33.47 |
+0.19 |
|
QA |
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
476 |
34.54 |
+1.26 |
|
QA |
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
423 |
35.92 |
+2.64 |
|
QA |
|
|
|
|
|
5 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.72 |
356 |
38.06 |
+4.78 |
|
QA |
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Zsigri Dyndgaard |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
350 |
38.25 |
+4.97 |
|
QA |
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Trærup |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
339 |
38.68 |
+5.40 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 26-05-2023 18:54:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-05-2023 18:54.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|