Resultater for Copenhagen Swim Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lødag formiddag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Bellahøj Svømmestadion |
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
26. maj 2023 to 28. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
202 |
1:27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Neo Borup |
2012 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.76 |
155 |
1:35.99 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvin Bøgh Carlsen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
155 |
1:36.00 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Willas Friis Rohde |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
129 |
1:41.97 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilfred Traberg |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
123 |
1:43.65 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Wiseman Jørgensen |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
116 |
1:45.73 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Nørgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
112 |
1:47.03 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Mølgård Bloch |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
99 |
1:51.47 |
+23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Ifrim |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.59 |
78 |
2:00.64 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vincent Trebbien |
2014 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
54 |
2:16.04 |
+48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Mangor Andersen |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning v/50m |
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Emil Rosenmejer |
2013 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Magne Theilgaard |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.54 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-05-2023 13:17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.70 |
310 |
1:16.21 |
|
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.62 |
284 |
1:18.45 |
+2.24 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.66 |
279 |
1:18.93 |
+2.72 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
268 |
1:19.98 |
+3.77 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.74 |
250 |
1:21.86 |
+5.65 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.64 |
249 |
1:21.98 |
+5.77 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl Schiermer Eriksen |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
243 |
1:22.61 |
+6.40 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Kristian Juhl |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.69 |
232 |
1:23.96 |
+7.75 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Niklas Hyldekær Janstrup |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.83 |
219 |
1:25.59 |
+9.38 |
|
QC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan A. R. Jensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
203 |
1:27.79 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Flach |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
+0.86 |
196 |
1:28.80 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Harry Skak-Nørskov |
2010 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.85 |
189 |
1:29.89 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oscar W. K. Christensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
186 |
1:30.38 |
+14.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vincent Klintø |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
181 |
1:31.13 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Victor V. R. Ankerdal |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
181 |
1:31.21 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Lollike |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
+0.73 |
161 |
1:34.82 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Arn Arvid A. Jørgensen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
159 |
1:35.18 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
156 |
1:35.73 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
123 |
1:43.68 |
+27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-05-2023 13:17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Simon Nyhus |
2009 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
420 |
1:08.86 |
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.75 |
325 |
1:15.02 |
+6.16 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.55 |
318 |
1:15.56 |
+6.70 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lauritz Klint Poulsen |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.68 |
306 |
1:16.51 |
+7.65 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.68 |
287 |
1:18.22 |
+9.36 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.82 |
220 |
1:25.43 |
+16.57 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-05-2023 13:17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bastian Zahle |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.64 |
511 |
1:04.51 |
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Hiort |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.70 |
437 |
1:07.97 |
+3.46 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joe Hargreaves |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.65 |
402 |
1:09.89 |
+5.38 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.69 |
398 |
1:10.11 |
+5.60 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Sune Andersen |
2008 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
342 |
1:13.77 |
+9.26 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
312 |
1:16.05 |
+11.54 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.72 |
294 |
1:17.58 |
+13.07 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 27-05-2023 13:17:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27-05-2023 13:17.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|