Tulokset Mämmiuinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Hyvinkään Sveitsin Uimala |
Järjestäjä: |
Hyvinkään uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
10.04.2023 - 10.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Vapaauinti Miehet 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Niklas Kaipainen |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.74 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
1:12.48 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
1:23.50 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.00 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Väinö Del Aguila Mikkolainen |
2012 |
Race Club Sveitsi |
|
|
1:27.10 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.29 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tapio Husu |
2010 |
Race Club Sveitsi |
|
|
1:27.40 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.00 |
(-16.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Toivo Männikkö |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
1:29.25 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.69 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teemu Hanninen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
1:30.04 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.39 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
John Takala |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
1:37.91 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.55 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Atte Savolainen |
2014 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
1:41.55 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Benjamin Puukko |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
|
1:45.94 |
+34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niklas Sevenius |
2013 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
1:52.52 |
+41.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eemil Arvonen |
2014 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
1:58.28 |
+47.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.32 |
(-18.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benjamin Bun |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
2:20.95 |
+1:09.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ugis Vecvagars |
2012 |
Race Club Sveitsi |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.4.2023 13.32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Vapaauinti Miehet 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Herva |
2005 |
Race Club Sveitsi |
|
|
54.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 55.99 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasperi Kenttä |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
1:05.02 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.36 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Tamminen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:05.33 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.16 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miika Toivonen |
2007 |
Race Club Sveitsi |
|
|
1:05.38 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.96 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Lehtisalo |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
1:06.13 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.24 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Neste |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
1:07.50 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.37 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Autero |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
1:10.02 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.37 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Antti Sauroja |
2008 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
1:10.36 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.21 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jon Byskov |
2000 |
JyväsSeudun Uinti |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 10.4.2023 13.32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10.04.2023 13.32.58 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|