Results for Vuosaari-uinnit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vuosaaren Urheiluhalli |
Järjestäjä: |
Orca Helsinki ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29.04.2023 - 29.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirill Kauppinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
1:19.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.33 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
1:19.61 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:23.16 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(+5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eelis Goodacre |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
1:24.39 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.27 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niko Halinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
1:31.91 |
+12.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Santeri Repo |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:32.89 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.28 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mark Rubanov |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
1:33.41 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.14 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
1:33.81 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.17 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Liikkanen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
1:34.40 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.98 |
(-4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alvar Salminen |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
1:35.87 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:39.16 |
+20.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.09 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Semuel Perov |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
1:39.41 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.67 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hexi Zhang |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
1:42.04 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.65 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sasu Auromaa |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
1:44.07 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.29 |
(-13.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Miro Saari |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:46.94 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Hulkkonen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
1:52.90 |
+33.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.42 |
(+6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olavi Sepperi |
2014 |
ORCA Helsinki |
|
|
2:26.41 |
+1:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Chun |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
- |
|
Jani Ylitalo |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 18.27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.46 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vadim Nikolashin |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
1:07.67 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.58 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:11.13 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.18 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
1:12.75 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:13.79 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.20 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Oksa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:15.36 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.85 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaspar Eira |
2009 |
HTU Stadi |
|
|
1:17.41 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.02 |
(+3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
1:17.56 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.80 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matti Ruotsalainen |
2009 |
HTU Stadi |
|
|
1:20.14 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.89 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 18.27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Vapaauinti Miehet 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
|
|
53.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 51.94 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martti Karesjoki |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
59.15 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.52 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danil Sulkonen |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:02.38 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.09 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:04.66 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:05.04 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Petri Rahko |
1965 |
HTU Stadi |
|
|
1:05.16 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.69 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
1:05.31 |
+12.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.18 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
1:10.27 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.78 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eero Judin |
1981 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:16.10 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 18.27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.04.2023 18.52.34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|