Resultat för Vuosaari-uinnit
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vuosaaren Urheiluhalli |
Järjestäjä: |
Orca Helsinki ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29.04.2023 - 29.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arkhip Senko |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
41.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.40 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikael Chervyakov |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
42.54 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.44 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Dzura |
2014 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
45.85 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.29 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arseni Borouhhin |
2013 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
45.98 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.34 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ewen Cameron |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
53.63 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.79 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Koskenniemi |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
55.32 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.40 |
(-4.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Laine |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
|
56.92 |
+15.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.54 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Niki Rämä |
2014 |
Cetus Espoo |
|
|
59.00 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.45 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alessandro Urbanucci |
2014 |
ORCA Helsinki |
|
|
1:05.30 |
+24.27 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olavi Sepperi |
2014 |
ORCA Helsinki |
|
|
DSQ |
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 16.07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo-Daniel Varvas |
2011 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
39.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.12 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
42.67 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.36 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
43.69 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.09 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
|
45.74 |
+5.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.49 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
47.95 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.76 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Santeri Repo |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
|
48.56 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.66 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 16.07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 50m Selkäuinti Miehet 13 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
27.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.44 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matias Viktor Kukkonen |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
|
28.30 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.52 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Huhtala |
2003 |
Cetus Espoo |
|
|
29.90 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksandr Vysotskiy |
2006 |
ORCA Helsinki |
|
|
31.91 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caro reponen |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
|
|
32.58 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
33.37 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
33.43 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eerik Välipakka |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
|
33.97 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leo Nieminen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
|
34.60 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
34.99 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
35.52 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.76 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
36.19 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
36.33 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.82 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
38.57 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.16 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
38.62 |
+11.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.50 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
38.87 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.53 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Henrik Pihlaja |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
40.82 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.19 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 16.07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.04.2023 16.34.44 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|