Tulokset Vuosaari-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Vuosaaren Urheiluhalli |
Järjestäjä: |
Orca Helsinki ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
29.04.2023 - 29.04.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
3:14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.56 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
3:16.43 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.40 |
(+7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Molly Enroth |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
3:24.18 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.82 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
EMMA Walther |
2012 |
HTU Stadi |
|
|
3:24.93 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.82 |
(-4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
3:25.26 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.56 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
3:38.62 |
+24.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.48 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
3:54.88 |
+40.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.98 |
(-3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Issa |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
4:38.89 |
+1:24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW8.4 |
|
|
|
|
- |
|
Minea Henriksson |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 16.34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
2:46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.99 |
(-9.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
|
|
2:47.32 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.03 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
2:53.58 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.38 |
(-7.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
3:11.54 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.39 |
(-7.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
3:15.73 |
+29.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.53 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
3:20.63 |
+34.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.54 |
(-10.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Marianna Råman |
2010 |
HTU Stadi |
|
|
3:25.81 |
+39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
3:33.85 |
+47.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.19 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
3:39.88 |
+53.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.65 |
(-12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viivi Sivonen |
2010 |
HTU Stadi |
|
|
3:41.68 |
+55.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
3:46.96 |
+1:00.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:37.93 |
(+9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
4:10.10 |
+1:23.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.54 |
(+29.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Severin |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
4:13.01 |
+1:26.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.43 |
(+6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW9.1 |
|
|
|
|
- |
|
Vanamo Puura |
2011 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW6.2 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 16.34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Sekauinti Naiset 14 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lilja Hirsikko |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
|
2:25.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.94 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilia Ruusu |
2006 |
Haminan Uimaseura |
|
|
2:34.77 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.06 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Lehtoila |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
|
2:38.17 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.84 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sira Katavisto |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
|
2:41.91 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.14 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida Hirvonen |
2007 |
ORCA Helsinki |
|
|
2:42.07 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.93 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jelizaveta Jekimova |
2009 |
Uimaseura Helsinki |
|
|
2:45.42 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.84 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veera Hiltunen |
2008 |
ORCA Helsinki |
|
|
2:51.77 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.77 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Seela Saario |
2009 |
ORCA Helsinki |
|
|
2:53.22 |
+28.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.66 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Väisänen |
2009 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
|
3:03.07 |
+37.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.29 |
(-10.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
3:08.88 |
+43.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.01 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
3:12.75 |
+47.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.69 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 29.4.2023 16.34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.04.2023 16.51.53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|