Tulokset Triton Open 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Bonnichsen |
2002 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.35 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
28.58 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.57 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
32.60 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 16-18 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Emil Ljungdahl |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Egholm Høgh |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
31.88 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Klint Craven |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
32.81 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jarl Bjerregaard Abrahamsen |
2009 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
32.92 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Pelle Chr. Severinsen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
33.00 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Hentzen Tordrup |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.63 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.77 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Jønsson |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
34.94 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.05 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
35.02 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.31 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Jensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
35.78 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.40 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julius Drachmann |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.84 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Løwe Markvardsen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
36.04 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.07 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Raymi Noah Trevino Hansen |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
37.02 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
39.14 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
David Sørensen |
2009 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
43.92 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.55 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
35.68 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.85 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Klempar Larsen |
2010 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
36.88 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.84 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
36.98 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.31 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Slente |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
37.14 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.04 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luka Lundsberg |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
37.57 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oliver Mejborn |
2011 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
42.53 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.29 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Skytte Nielsen |
2010 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
42.54 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.04 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Wilfred Enggaard |
2011 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
44.21 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.65 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rune Skovgaard Christiansen |
2010 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
50.47 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.92 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 11 og yngre - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grøn-Henriksen |
2013 |
Ringsted Svømme Klub |
|
|
44.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.31 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Veliqi |
2012 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
46.27 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.36 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louie Møller |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
58.70 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Rokkedal Jønsson |
2014 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:01.59 |
+16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Ribergaard |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-04-2023 18:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-04-2023 18:17.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|