Resultater for Triton Open 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 29.04.2023
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
East Kilbride badet |
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
28. apr 2023 to 30. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
37.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.00 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
SvømmeKlubben SYD |
|
|
38.35 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.86 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Gohr Metz |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 15-17 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Amstrup Riis |
2007 |
Vest-Brøndby |
|
|
36.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
38.56 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.62 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Celine Sangstad Holst |
2007 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
39.96 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.05 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
44.03 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.78 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
46.16 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 13-14 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thilde Bødiker |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
38.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Henriksen |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
38.58 |
+0.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.73 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
39.82 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.95 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
40.64 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.65 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Klæbel Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
41.91 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
42.03 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.43 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Sterup |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Anna Staal |
2009 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 11-12 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Rokkedal Jønsson |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
41.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.25 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
44.52 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.40 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Hildebrandt |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
47.91 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.20 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
48.79 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.16 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Natacha Mikkelsen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
50.72 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.38 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karla Laursen |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
52.22 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.41 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Wenzzel |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
55.17 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.60 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thelma Halldórsdóttir |
2012 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 50m Brystsvømning Damer 10 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Poulsen |
2013 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.00 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 29-04-2023 11:37:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29-04-2023 11:37.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
|