Tulokset Toukouinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kilpailujakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Imatran uimahalli |
Järjestäjä: |
Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
06.05.2023 - 06.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m VU T-12, 14, N 12 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kuljetusliike Kosonen Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Miloserdova |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
380 |
1:09.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.92 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viola Ukkola |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
379 |
1:09.43 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.39 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Riina Kosonen |
2011 |
Uinti Imatra |
|
355 |
1:10.92 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.76 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enna-Mari Elisa Kitinoja |
2011 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
265 |
1:18.21 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.65 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Bohm |
2011 |
Uinti Imatra |
|
226 |
1:22.39 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.33 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wilhelmina Kosonen |
2012 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
214 |
1:23.97 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.85 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alissa Maurissaint |
2013 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
200 |
1:25.79 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.53 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
|
194 |
1:26.72 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.07 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viola Rantalainen |
2011 |
Uinti Imatra |
|
166 |
1:31.36 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viivi Karvinen |
2013 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
97 |
1:49.33 |
+39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 14.07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m VU T-12, 14, N 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kuljetusliike Kosonen Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lauriina Peltoniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
401 |
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.71 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nessa Salminen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
377 |
1:09.50 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.09 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martta Muhonen |
2009 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
214 |
1:23.88 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(+5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Räikkönen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
187 |
1:27.78 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.34 |
(-8.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elli Luukinen |
2009 |
Uinti Imatra |
|
186 |
1:27.88 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.26 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Toivonen |
2010 |
Uinti Imatra |
|
183 |
1:28.49 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.18 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alisa Suutarinen |
2010 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 14.07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 100m VU T-12, 14, N 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Kuljetusliike Kosonen Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juulia Turunen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
429 |
1:06.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.62 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Sarvilahti |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
417 |
1:07.23 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.25 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Päivi Steffen |
1971 |
ORCA Helsinki |
|
358 |
1:10.73 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.49 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saaga Lehmus |
2007 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
|
349 |
1:11.34 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.46 |
(+3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milma Korppas |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
304 |
1:14.68 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.85 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.5.2023 14.07.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.05.2023 14.07.23 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Uinti Imatra |
|
|
|
|
|
|