Resultater for Farum Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Farum Svømmehal |
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 4. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Gr. 3 - Årgang - Final |
|
|
FarumCu |
2:02.89 |
|
|
|
Elisabeth Sabroe Ebbese |
2002 |
Gentofte Svømme Klub ( |
Farum (DEN) |
02-06-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Nørskov |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
620 |
2:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
535 |
2:19.14 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
|
528 |
2:19.70 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
A6 JGI-Swim |
|
524 |
2:20.06 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
|
522 |
2:20.28 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
493 |
2:22.95 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kamma Lykke Sejer Sørensen |
2010 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
455 |
2:26.87 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thorey Margret Magnusdottir |
2009 |
Herlev Svømning |
|
439 |
2:28.65 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-06-2023 17:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Gr. 2 - Junior - Final |
|
|
FarumCu |
2:02.89 |
|
|
|
Elisabeth Sabroe Ebbese |
2002 |
Gentofte Svømme Klub ( |
Farum (DEN) |
02-06-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martine Damborg |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
760 |
2:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
700 |
2:07.20 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Ravn Herche |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
650 |
2:10.39 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
643 |
2:10.88 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Andersen |
2007 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
636 |
2:11.31 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
624 |
2:12.15 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Naya Høi Greve |
2007 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
610 |
2:13.16 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
594 |
2:14.36 |
+10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Naja Kammann |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
589 |
2:14.74 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
588 |
2:14.85 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annabella Nathansen |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
574 |
2:15.93 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
566 |
2:16.57 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Lyngfeldt Boholm |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
563 |
2:16.77 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silje Rasmussen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
562 |
2:16.88 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
556 |
2:17.35 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helene Friis Fanø |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
554 |
2:17.48 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
552 |
2:17.69 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
551 |
2:17.75 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Dietrichsen |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
548 |
2:18.02 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Rebekka Roed |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
547 |
2:18.12 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
542 |
2:18.51 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Frida Gram Peters |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
539 |
2:18.81 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julie Liv Madsen |
2006 |
Herlev Svømning |
|
535 |
2:19.11 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
531 |
2:19.49 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
531 |
2:19.51 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
529 |
2:19.69 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Silvia Martinsen |
2007 |
Helsingør Svømmeklub |
|
528 |
2:19.74 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Caroline Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
524 |
2:20.06 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Leonora Wahl-Brink |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
507 |
2:21.61 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Kestenholz |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
490 |
2:23.23 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
489 |
2:23.35 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
483 |
2:23.98 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Maya Jacobsen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
470 |
2:25.29 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
467 |
2:25.56 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
460 |
2:26.33 |
+22.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
449 |
2:27.44 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-06-2023 17:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Frisvømning Damer Gr. 1 - Senior - Final |
|
|
FarumCu |
2:02.89 |
|
|
|
Elisabeth Sabroe Ebbese |
2002 |
Gentofte Svømme Klub ( |
Farum (DEN) |
02-06-2023 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
Gentofte Svømme Klub |
|
777 |
2:02.89 |
|
|
|
|
FarumCup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marina Heller Hansen |
1994 |
Søllerød Svømmeklub |
|
755 |
2:04.07 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naya Modin Thomsen |
2003 |
Køge Svømmeklub |
|
742 |
2:04.75 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
742 |
2:04.77 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Trøjgaard |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
682 |
2:08.31 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Michelle Mortensen |
2002 |
Herlev Svømning |
|
660 |
2:09.71 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Carøe Helmark |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
659 |
2:09.78 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
655 |
2:10.03 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
602 |
2:13.77 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cille Kirketerp |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
591 |
2:14.57 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Søllerød Svømmeklub |
|
584 |
2:15.11 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Nørskov |
2004 |
Søllerød Svømmeklub |
|
576 |
2:15.78 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine B. Pedersen |
1999 |
Svømmeklubben MK31 |
|
573 |
2:15.95 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
538 |
2:18.91 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
Farum Svømmeklub |
|
528 |
2:19.77 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kajsa Salomonsen |
2005 |
Svømmeklubben MK31 |
|
448 |
2:27.56 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 02-06-2023 17:10:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
02-06-2023 17:11.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|