Resultat för Farum Cup 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Farum Svømmehal |
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
2. jun 2023 to 4. jun 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer Gr. 2 - Junior - Indledende |
|
|
FarumCu |
1:03.13 |
|
|
|
Victoria Bierre |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Farum (DEN) |
06-05-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
+0.62 |
607 |
1:07.84 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
549 |
1:10.16 |
+2.32 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Siv Reimer |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
542 |
1:10.46 |
+2.62 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zenia Englund |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.74 |
527 |
1:11.12 |
+3.28 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.62 |
484 |
1:13.16 |
+5.32 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.72 |
474 |
1:13.66 |
+5.82 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.82 |
457 |
1:14.55 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.64 |
449 |
1:14.99 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.61 |
448 |
1:15.06 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilma Berg |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
442 |
1:15.40 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Xenia Fristrup |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.68 |
439 |
1:15.56 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.72 |
425 |
1:16.36 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mille Reimer |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.66 |
424 |
1:16.44 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Marie Sjøberg |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
+0.65 |
403 |
1:17.77 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
402 |
1:17.84 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
396 |
1:18.17 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vica Lucie Axen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
+0.76 |
394 |
1:18.35 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
+0.66 |
374 |
1:19.70 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
A6 JGI-Swim |
+0.78 |
359 |
1:20.82 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
354 |
1:21.18 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julie Bjørn-Pedersen |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.89 |
346 |
1:21.82 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Ross |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.64 |
345 |
1:21.89 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Laura Bloch Holmsgaard |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
+0.78 |
208 |
1:36.93 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Yde Haastrup |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2023 11:12:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Rygsvømning Damer Gr. 1 - Senior - Indledende |
|
|
FarumCu |
1:03.13 |
|
|
|
Victoria Bierre |
2000 |
Gladsaxe Svømmeklub (D |
Farum (DEN) |
06-05-2018 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Bierre |
2000 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.50 |
712 |
1:04.31 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.56 |
641 |
1:06.61 |
+2.30 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Trøjgaard |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.62 |
582 |
1:08.78 |
+4.47 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signe Eie |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.60 |
488 |
1:12.94 |
+8.63 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.66 |
437 |
1:15.66 |
+11.35 |
|
DI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Meyer Zebitz |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 04-06-2023 11:12:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
04-06-2023 11:12.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|