Results for Laviaarit 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.67 |
585 |
28.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.33 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lumi Oura |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
584 |
28.31 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
552 |
28.84 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.43 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.66 |
538 |
29.10 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
526 |
29.32 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
519 |
29.44 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.69 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Race Club Sveitsi |
+0.71 |
514 |
29.53 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aurora Pimenoff |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
511 |
29.59 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.44 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.79 |
507 |
29.67 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
507 |
29.68 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.95 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.68 |
504 |
29.73 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofia Sundell |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.53 |
504 |
29.74 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.60 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
490 |
30.02 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.23 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
484 |
30.13 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
484 |
30.13 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
474 |
30.34 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.43 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
472 |
30.40 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.66 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Aino Koivuluoma |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
472 |
30.40 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
465 |
30.54 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Adele Backlund |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.78 |
460 |
30.65 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.74 |
457 |
30.71 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.17 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
449 |
30.91 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.32 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
444 |
31.01 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
441 |
31.08 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alisa Nyman |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
429 |
31.38 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lilli Häyrynen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
423 |
31.51 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amelie Hillers |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
419 |
31.61 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.37 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Aino Sarvilahti |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.64 |
418 |
31.65 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vilma Korkalainen |
2009 |
Voikkaan Viesti |
+0.81 |
412 |
31.81 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.57 |
408 |
31.90 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.70 |
408 |
31.90 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.80 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
408 |
31.91 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
395 |
32.26 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
392 |
32.33 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
385 |
32.51 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
378 |
32.71 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anniina Taipalus |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
376 |
32.78 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.40 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.81 |
373 |
32.87 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lumi-Tuulikki Parkkonen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.85 |
359 |
33.29 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.83 |
358 |
33.32 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
351 |
33.53 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Liisi Emilia Tuominen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.86 |
346 |
33.71 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
344 |
33.75 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.49 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
336 |
34.02 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
334 |
34.11 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.94 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.85 |
325 |
34.40 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.04 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
324 |
34.46 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.81 |
319 |
34.62 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.75 |
282 |
36.06 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.62 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Louna Kiuru |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
275 |
36.38 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.13 |
(-5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ellen Hämäläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.95 |
273 |
36.45 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Fiona Gardberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
273 |
36.48 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.42 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
254 |
37.35 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.26 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
- |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Elsa Idman |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 9:50:01 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 50m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kellberg |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
650 |
27.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.57 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sini Mäkilä |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.68 |
645 |
27.39 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.97 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
638 |
27.49 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.72 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Naomi Hillers |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
+0.73 |
619 |
27.76 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.54 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.68 |
589 |
28.23 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jutta Jauhiainen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
582 |
28.34 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.60 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
+0.75 |
563 |
28.66 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.88 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
560 |
28.71 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
557 |
28.76 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.20 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Roona Karola |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.59 |
551 |
28.86 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
550 |
28.88 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
+0.72 |
548 |
28.91 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.71 |
532 |
29.20 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.84 |
526 |
29.32 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
521 |
29.40 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
+0.74 |
517 |
29.48 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
509 |
29.63 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amanda Nilsson |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
501 |
29.80 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Hakala |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.72 |
499 |
29.84 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.64 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.74 |
498 |
29.85 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.79 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
446 |
30.98 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.75 |
437 |
31.17 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
433 |
31.28 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
+0.83 |
421 |
31.57 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.20 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
+0.73 |
398 |
32.17 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.55 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kaisla-Kerttu Parkkonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.77 |
395 |
32.26 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.78 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
391 |
32.35 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.51 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vivi Metsälä |
2006 |
Cetus Espoo |
|
361 |
33.23 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Isabel Rumask |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
354 |
33.44 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elli Niemelä |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.85 |
312 |
34.87 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.36 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Joanna Kangas |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
249 |
37.61 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 9:50:01 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
565 |
25.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.33 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
508 |
26.20 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.32 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
+0.77 |
467 |
26.94 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
462 |
27.03 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.91 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
454 |
27.20 |
+1.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
442 |
27.43 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.73 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.79 |
436 |
27.57 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.41 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
433 |
27.62 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.11 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
415 |
28.03 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.35 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
412 |
28.09 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.74 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
398 |
28.41 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
397 |
28.43 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
380 |
28.86 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.56 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
378 |
28.91 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.00 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
373 |
29.04 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
371 |
29.09 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.45 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Samu Tirkkonen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
370 |
29.12 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.09 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Artjom Andrejev |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
359 |
29.40 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aaron Selehov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
352 |
29.61 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.69 |
351 |
29.62 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.97 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
347 |
29.74 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.79 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.67 |
346 |
29.77 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
344 |
29.82 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
336 |
30.06 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
333 |
30.16 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.73 |
315 |
30.70 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
313 |
30.78 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
312 |
30.82 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.79 |
308 |
30.96 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Niilo Kommeri |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.71 |
290 |
31.56 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
279 |
31.97 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.27 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 9:57:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 50m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eero Asikainen |
2004 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
595 |
24.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 24.82 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
562 |
25.33 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.64 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
524 |
25.92 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.88 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pyry Kurunsaari |
2001 |
Raision Urheilijat |
+0.78 |
516 |
26.06 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.54 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.68 |
504 |
26.27 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.16 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Veeti Hämäläinen |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.65 |
477 |
26.75 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.43 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
477 |
26.76 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.37 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
+0.75 |
452 |
27.23 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.28 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
443 |
27.42 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olli Järvenpää |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
432 |
27.66 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henri Piipponen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
388 |
28.65 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.21 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Valter Nylund |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.74 |
383 |
28.79 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.53 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joschka Soukkanen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
379 |
28.87 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.32 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Joona Oksakari |
2000 |
Raision Urheilijat |
+0.67 |
373 |
29.03 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Manan Khalil |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
352 |
29.60 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
344 |
29.83 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.01 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Bruno Aleksanteri Patrakka |
2005 |
Helsingin Uimarit |
+0.81 |
266 |
32.50 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.17 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Otso Koskela |
2005 |
Helsingin Uimarit |
+0.83 |
239 |
33.65 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ville-Veikko Katajisto |
2002 |
Nurmijärven Uinti |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 9:57:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:03 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
595 |
1:05.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.69 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
467 |
1:11.48 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.01 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.82 |
459 |
1:11.88 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
449 |
1:12.40 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iina Pihlaja |
2008 |
Raision Urheilijat |
+0.66 |
418 |
1:14.15 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.54 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
408 |
1:14.78 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.59 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vivian Oker-Blom |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
394 |
1:15.64 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.66 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
369 |
1:17.29 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
366 |
1:17.51 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.94 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.54 |
358 |
1:18.08 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.57 |
(-5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
346 |
1:19.00 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.42 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
335 |
1:19.83 |
+13.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.02 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Saara Holmberg |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
332 |
1:20.09 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
306 |
1:22.31 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.78 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
295 |
1:23.33 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.17 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amelie Hillers |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
279 |
1:24.81 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.28 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
278 |
1:24.99 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.26 |
(+5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
269 |
1:25.88 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.39 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
196 |
1:35.37 |
+29.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.97 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.96 |
159 |
1:42.20 |
+36.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.07 |
(+5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
132 |
1:48.77 |
+42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 10:16:32 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 100m Perhosuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.54 |
538 |
1:08.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.62 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
|
514 |
1:09.25 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.97 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Toiviainen |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
502 |
1:09.77 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.91 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Meri Elo |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.73 |
450 |
1:12.39 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.55 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.70 |
402 |
1:15.16 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.12 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilhelmiina Lindholm |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.71 |
210 |
1:33.24 |
+25.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.33 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 10:16:32 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:04 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
537 |
1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.72 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.75 |
440 |
1:04.97 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.76 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
430 |
1:05.48 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.44 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
+0.67 |
397 |
1:07.23 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.99 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.73 |
378 |
1:08.34 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.29 |
(-5.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
378 |
1:08.34 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.99 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
371 |
1:08.77 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.74 |
(-10.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.84 |
364 |
1:09.23 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.80 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
359 |
1:09.54 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.50 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Lostedt |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.79 |
347 |
1:10.31 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.76 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.56 |
343 |
1:10.59 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.35 |
(-10.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leevi Immonen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.94 |
276 |
1:15.87 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.14 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jaakko Bogdanov |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.70 |
266 |
1:16.83 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
250 |
1:18.44 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.48 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eelis Nuutinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
248 |
1:18.69 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
241 |
1:19.37 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.54 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
227 |
1:21.01 |
+20.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.07 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
213 |
1:22.72 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.92 |
(-5.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.46 |
170 |
1:29.22 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.66 |
(+12.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Antas |
2008 |
Simmis Grani |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Ylimääräinen käsiveto sukelluksissa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
- |
|
Jalo Rakemaa |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.90 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 10:21:24 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 100m Perhosuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
512 |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.76 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
+0.67 |
497 |
1:02.40 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.72 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
480 |
1:03.12 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.98 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
+0.71 |
456 |
1:04.24 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.75 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.71 |
450 |
1:04.49 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.72 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
420 |
1:06.00 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
405 |
1:06.82 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.43 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.67 |
376 |
1:08.51 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.19 |
(-12.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Winqvist |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
277 |
1:15.85 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.59 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Manan Khalil |
2006 |
Cetus Espoo |
|
204 |
1:23.93 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.10 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eeli Jaakko Matias Partanen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Sukellus yli 15 m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 10:21:24 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.70 |
569 |
2:28.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.94 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
469 |
2:38.74 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.30 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lumi Oura |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.61 |
463 |
2:39.43 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.78 |
(+8.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
462 |
2:39.52 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.01 |
(-4.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
428 |
2:43.59 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.38 |
(+5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
427 |
2:43.73 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.73 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juuli Salum |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.62 |
426 |
2:43.93 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.74 |
399 |
2:47.43 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.72 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
397 |
2:47.81 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adele Backlund |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
390 |
2:48.77 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.12 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
381 |
2:50.12 |
+21.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.08 |
(-12.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
364 |
2:52.66 |
+23.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.23 |
(+3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
360 |
2:53.37 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.00 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iiris Kostiainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.63 |
359 |
2:53.44 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.65 |
(-13.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
354 |
2:54.24 |
+25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
348 |
2:55.28 |
+26.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.20 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
347 |
2:55.37 |
+26.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.61 |
(+8.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liisi Emilia Tuominen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.96 |
340 |
2:56.65 |
+27.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.83 |
(+7.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
339 |
2:56.84 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.24 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
331 |
2:58.27 |
+29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sofia Sundell |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
325 |
2:59.32 |
+30.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.20 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Louna Kiuru |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
299 |
3:04.34 |
+35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lilli Häyrynen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
296 |
3:05.00 |
+36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Wikman |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.82 |
289 |
3:06.46 |
+37.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.54 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.69 |
281 |
3:08.25 |
+39.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.61 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ursula Tamminen |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.75 |
280 |
3:08.37 |
+39.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.35 |
(+6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
279 |
3:08.61 |
+39.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.58 |
(-5.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.65 |
257 |
3:14.00 |
+45.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.80 |
(+6.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.68 |
246 |
3:16.81 |
+48.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.17 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.94 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 10:37:29 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Leppähaara |
2005 |
Turun Urheiluliitto |
+0.71 |
661 |
2:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.91 |
(+7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.76 |
434 |
2:42.89 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.21 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaisla-Kerttu Parkkonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 10:37:29 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
636 |
2:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.40 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.78 |
399 |
2:31.94 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.97 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
350 |
2:38.74 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.47 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.68 |
342 |
2:39.98 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.34 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
321 |
2:43.44 |
+33.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.96 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
296 |
2:47.82 |
+37.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.44 |
(+6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jere Wasenius |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.72 |
293 |
2:48.36 |
+38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
+0.64 |
288 |
2:49.36 |
+39.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.46 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olavi Luukkonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.69 |
243 |
2:59.22 |
+49.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.14 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 10:45:49 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.66 |
478 |
2:23.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.70 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.70 |
446 |
2:26.47 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.76 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.58 |
439 |
2:27.17 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.17 |
(+7.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kim Harju |
1990 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Sukellus yli 15m lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 10:45:49 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:10 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.68 |
671 |
1:13.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.92 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
521 |
1:19.69 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
499 |
1:20.85 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
474 |
1:22.22 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.16 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
429 |
1:25.03 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.04 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
418 |
1:25.76 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.61 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
417 |
1:25.83 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.15 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
393 |
1:27.54 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.54 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
391 |
1:27.70 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.08 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.56 |
381 |
1:28.41 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.73 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
380 |
1:28.48 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.28 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
378 |
1:28.62 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.26 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
375 |
1:28.89 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.73 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iina Pihlaja |
2008 |
Raision Urheilijat |
+0.70 |
360 |
1:30.09 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.68 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
348 |
1:31.11 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.63 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
339 |
1:31.93 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.77 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.87 |
338 |
1:32.00 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.78 |
(+6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emmi Sintonen |
2009 |
Simmis Grani |
|
310 |
1:34.75 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.26 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.90 |
303 |
1:35.38 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.42 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
302 |
1:35.51 |
+22.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.16 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amelie Hillers |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
295 |
1:36.23 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.53 |
(+2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
292 |
1:36.59 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.90 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofie Wikman |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.90 |
279 |
1:38.14 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.68 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
274 |
1:38.69 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.09 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.87 |
266 |
1:39.61 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.42 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Fiona Gardberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
193 |
1:50.96 |
+37.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.85 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
163 |
1:57.22 |
+43.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.64 |
(+6.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.08 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Elsa Idman |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 10:57:22 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
680 |
1:12.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.33 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.70 |
583 |
1:16.74 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.59 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
546 |
1:18.43 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.65 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tuuli Peltola |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.70 |
539 |
1:18.79 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
532 |
1:19.12 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.24 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
514 |
1:20.04 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.13 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.72 |
486 |
1:21.54 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(+5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
467 |
1:22.60 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.71 |
461 |
1:23.01 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.23 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
460 |
1:23.04 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.87 |
(+6.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
449 |
1:23.74 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.13 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Meri Elo |
2006 |
Jyväskylän Aalto |
+0.71 |
441 |
1:24.21 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.54 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.80 |
438 |
1:24.43 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.07 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Silvonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.65 |
434 |
1:24.68 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.06 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
379 |
1:28.59 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.15 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabel Rumask |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
341 |
1:31.74 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.70 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
+0.70 |
315 |
1:34.20 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.03 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Joanna Kangas |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
267 |
1:39.53 |
+26.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 10:57:22 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Yaroslav Uzlyakov |
2007 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.67 |
467 |
1:13.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.84 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
436 |
1:14.96 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.56 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
379 |
1:18.54 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.02 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eelis Nuutinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
342 |
1:21.27 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
338 |
1:21.64 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.13 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
310 |
1:24.01 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.10 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Mõsko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
308 |
1:24.22 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.79 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
298 |
1:25.09 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.12 |
(+2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aaro Paasio |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
275 |
1:27.40 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
+0.66 |
274 |
1:27.52 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.96 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Niilo Kommeri |
2007 |
Helsingin Uimarit |
+0.70 |
256 |
1:29.53 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.11 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
251 |
1:30.08 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.23 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leevi Immonen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.91 |
247 |
1:30.59 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.84 |
(+8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Artjom Andrejev |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
245 |
1:30.84 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.23 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
233 |
1:32.33 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.12 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
194 |
1:38.12 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.93 |
(+8.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
177 |
1:41.13 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.50 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Luka Kyllönen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
168 |
1:43.07 |
+29.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.64 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 11:05:41 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
643 |
1:05.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.04 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.71 |
541 |
1:09.79 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.35 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
503 |
1:11.50 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.86 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kalle Hyttinen |
2001 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.57 |
475 |
1:12.87 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.08 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikael Rasinmäki |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
429 |
1:15.36 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.50 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joona Oksakari |
2000 |
Raision Urheilijat |
+0.66 |
425 |
1:15.60 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martti Karesjoki |
2004 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.67 |
423 |
1:15.73 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.83 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Henri Piipponen |
2005 |
Helsingin Uimarit |
+0.92 |
327 |
1:22.56 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.72 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joschka Soukkanen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
305 |
1:24.46 |
+18.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.10 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.60 |
267 |
1:28.25 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.15 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otso Koskela |
2005 |
Helsingin Uimarit |
|
210 |
1:35.67 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.18 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Bruno Aleksanteri Patrakka |
2005 |
Helsingin Uimarit |
+0.83 |
207 |
1:36.10 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.55 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 11:05:41 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
521 |
2:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.48 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vivian Oker-Blom |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
499 |
2:22.38 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.20 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aurora Pimenoff |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
499 |
2:22.41 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.23 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.87 |
454 |
2:26.98 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.93 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.72 |
450 |
2:27.34 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.70 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juuli Salum |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
427 |
2:29.92 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
417 |
2:31.16 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.68 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
404 |
2:32.74 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.05 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
|
404 |
2:32.79 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.56 |
(+5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
394 |
2:34.03 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.90 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilma Korkalainen |
2009 |
Voikkaan Viesti |
+0.86 |
380 |
2:35.89 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.25 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
|
380 |
2:35.92 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.25 |
(-8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
376 |
2:36.43 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.17 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
354 |
2:39.62 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.45 |
(-7.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
350 |
2:40.23 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.73 |
(+6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
|
346 |
2:40.88 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.40 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nuppu Rehell |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
|
329 |
2:43.50 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.05 |
(-13.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.87 |
328 |
2:43.66 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.65 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sanni Talka |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
292 |
2:50.20 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.56 |
(+6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.98 |
273 |
2:53.99 |
+33.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.64 |
(+5.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lumi-Tuulikki Parkkonen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.77 |
246 |
3:00.26 |
+39.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.13 |
(+15.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.75 |
238 |
3:02.20 |
+41.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.51 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 11:22:59 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 200m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
655 |
2:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.71 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Irene Mäkilä |
2004 |
Raision Urheilijat |
+0.67 |
651 |
2:10.30 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.87 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Naomi Hillers |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
+0.70 |
615 |
2:12.82 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.83 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
601 |
2:13.82 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.41 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minea Kynkäänniemi |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.68 |
549 |
2:17.92 |
+7.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.35 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
|
547 |
2:18.09 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.21 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lotta Nurminen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
|
540 |
2:18.68 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
+0.83 |
508 |
2:21.52 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.53 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Perikangas |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.60 |
289 |
2:50.80 |
+40.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.07 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elli Niemelä |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.94 |
201 |
3:12.83 |
+1:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 11:22:59 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
558 |
2:03.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.51 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Altti Sormunen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
463 |
2:11.78 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.89 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alvar Tuomenoksa |
2008 |
Octopus Lohja |
+0.73 |
459 |
2:12.15 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.69 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
430 |
2:15.09 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.39 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Väinö Linnermo |
2008 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.77 |
428 |
2:15.26 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.04 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
421 |
2:16.06 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.94 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Eerola |
2008 |
Simmis Grani |
+0.65 |
420 |
2:16.13 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.28 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
418 |
2:16.37 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.47 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
415 |
2:16.64 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.24 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrei Teittinen |
2008 |
Vanders |
+0.88 |
412 |
2:17.04 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.42 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
390 |
2:19.56 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.17 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Samu Tirkkonen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
357 |
2:23.74 |
+19.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.89 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.62 |
350 |
2:24.65 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.65 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
336 |
2:26.58 |
+22.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.97 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
+0.65 |
334 |
2:26.87 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.52 |
(+3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Artjom Andrejev |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
319 |
2:29.27 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.32 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.68 |
309 |
2:30.82 |
+26.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.98 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olavi Luukkonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.84 |
267 |
2:38.39 |
+34.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.31 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
263 |
2:39.10 |
+35.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.82 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Antas |
2008 |
Simmis Grani |
+0.65 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 11:30:37 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 200m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.74 |
584 |
2:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.13 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
569 |
2:03.09 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.52 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.66 |
503 |
2:08.25 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.57 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
+0.76 |
485 |
2:09.76 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.76 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ukko-Pekka Luomala |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
464 |
2:11.73 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
455 |
2:12.54 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.52 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
|
454 |
2:12.63 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.73 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.65 |
421 |
2:16.05 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.59 |
(+6.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Roope Paatos |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
400 |
2:18.39 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.36 |
(+25.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Manan Khalil |
2006 |
Cetus Espoo |
|
285 |
2:34.88 |
+32.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.72 |
(+9.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 11:30:37 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.63 |
539 |
33.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
479 |
34.48 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.20 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
477 |
34.51 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.16 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.52 |
460 |
34.93 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.96 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.61 |
437 |
35.54 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Race Club Sveitsi |
+0.61 |
433 |
35.66 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.60 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=6 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.70 |
433 |
35.66 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.96 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
430 |
35.74 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.82 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alisa Nyman |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
410 |
36.29 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.52 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
392 |
36.86 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.07 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
359 |
37.94 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.67 |
331 |
39.00 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.76 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilma Korkalainen |
2009 |
Voikkaan Viesti |
+0.76 |
321 |
39.40 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.30 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.66 |
298 |
40.38 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.33 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
295 |
40.50 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.74 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
293 |
40.59 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.82 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.63 |
272 |
41.60 |
+8.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Sarvilahti |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.70 |
265 |
41.98 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.62 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
265 |
41.99 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.01 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.79 |
262 |
42.15 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.82 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
183 |
47.47 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.81 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Idman |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 11:39:07 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 50m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Saarikoski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
618 |
31.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
+0.69 |
615 |
31.71 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.75 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Roona Karola |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.58 |
613 |
31.76 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.92 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
+0.67 |
533 |
33.27 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milka Marjakaarto |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
506 |
33.84 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
490 |
34.21 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
486 |
34.31 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eine Idman |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
466 |
34.80 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Suominen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.63 |
464 |
34.83 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.39 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Nilsson |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
455 |
35.07 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.15 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.64 |
437 |
35.53 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.65 |
346 |
38.41 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.17 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 11:39:07 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:20 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
599 |
28.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.26 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
407 |
31.97 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
369 |
33.04 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.85 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
364 |
33.19 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
337 |
34.05 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
329 |
34.32 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.65 |
328 |
34.36 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.26 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.68 |
328 |
34.38 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
320 |
34.63 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikko Salmi |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.81 |
310 |
35.01 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.84 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
296 |
35.57 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.94 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Daniel Mõsko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.68 |
286 |
35.96 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Artjom Andrejev |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
222 |
39.15 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.13 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
178 |
42.08 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.11 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 11:46:22 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 50m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aaron Pirinen |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.58 |
515 |
29.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.73 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.68 |
468 |
30.53 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.66 |
446 |
31.02 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.01 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teemu Viljanen |
1987 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.65 |
406 |
32.00 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ville-Veikko Katajisto |
2002 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
330 |
34.28 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Valter Nylund |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.76 |
260 |
37.13 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.20 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veeti Hämäläinen |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.56 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 11:46:22 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
672 |
2:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.75 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.65 |
590 |
2:30.33 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.14 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
510 |
2:37.76 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.75 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
465 |
2:42.76 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.58 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adele Backlund |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
442 |
2:45.47 |
+21.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.43 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
433 |
2:46.61 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.06 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iiris Kostiainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.57 |
433 |
2:46.63 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.89 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
429 |
2:47.18 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.41 |
(+5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
428 |
2:47.33 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.90 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
423 |
2:47.88 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.89 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
402 |
2:50.79 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.07 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
388 |
2:52.81 |
+28.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.49 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
380 |
2:54.01 |
+30.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.54 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.60 |
374 |
2:54.95 |
+30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Saara Holmberg |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
371 |
2:55.41 |
+31.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.25 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.59 |
364 |
2:56.50 |
+32.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.25 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
363 |
2:56.64 |
+32.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.53 |
(+4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
361 |
2:57.00 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.77 |
(-9.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.78 |
349 |
2:59.05 |
+35.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.71 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emmi Sintonen |
2009 |
Simmis Grani |
+0.69 |
340 |
3:00.58 |
+36.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.37 |
(+6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
318 |
3:04.68 |
+40.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.69 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Minttu Mäkihannu |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.72 |
298 |
3:08.66 |
+44.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.97 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
288 |
3:10.91 |
+46.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.18 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.55 |
276 |
3:13.55 |
+49.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.69 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
|
256 |
3:18.47 |
+54.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.88 |
(+4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sanni Talka |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
249 |
3:20.32 |
+56.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.01 |
(+12.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.76 |
222 |
3:28.18 |
+1:04.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.92 |
(-4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.66 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 12:05:56 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
670 |
2:24.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.80 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
586 |
2:30.63 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.57 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ida Savolainen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
572 |
2:31.86 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.29 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.68 |
556 |
2:33.29 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.07 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annaliina Mänttäri |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
513 |
2:37.53 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.58 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Petra Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
510 |
2:37.76 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.25 |
(+5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
501 |
2:38.71 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.81 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Juulia Käräjämies |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
+0.72 |
493 |
2:39.64 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
+0.75 |
481 |
2:40.86 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.23 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Roona Karola |
2004 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.62 |
423 |
2:47.99 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.16 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Senni Hokkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
376 |
2:54.61 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.19 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
+0.77 |
292 |
3:09.94 |
+45.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.96 |
(+4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vivi Metsälä |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
262 |
3:16.87 |
+52.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.24 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 12:05:56 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
488 |
2:24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.78 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
462 |
2:27.43 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.72 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ville-Veikko Luomala |
2007 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.68 |
436 |
2:30.29 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.41 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
|
433 |
2:30.58 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.20 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
427 |
2:31.34 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.97 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.76 |
417 |
2:32.51 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.05 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
410 |
2:33.36 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.62 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.87 |
396 |
2:35.21 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.45 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
395 |
2:35.37 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.22 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
394 |
2:35.49 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.75 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jaakko Bogdanov |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
379 |
2:37.49 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leevi Immonen |
2007 |
Lahden Uimaseura |
+0.93 |
323 |
2:46.13 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.91 |
(+6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
322 |
2:46.27 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.01 |
(-15.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
298 |
2:50.59 |
+25.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.65 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
279 |
2:54.28 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.58 |
(+7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Väinö Rosendahl |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.66 |
260 |
2:58.54 |
+33.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.26 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jalo Rakemaa |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.80 |
254 |
2:59.98 |
+35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Luka Kyllönen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.85 |
174 |
3:23.82 |
+59.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.69 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 12:26:27 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
660 |
2:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.72 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
565 |
2:17.88 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.59 |
(+6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
473 |
2:26.27 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.21 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
436 |
2:30.29 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.54 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Tuukkanen |
2006 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 12:26:27 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:25 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 1500m Vapaauinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malla Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.87 |
660 |
17:36.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17:48.57 |
(-11.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.77 |
482 |
19:33.60 |
+1:56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
431 |
20:18.28 |
+2:41.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19:48.08 |
(+30.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viiu Levola |
2008 |
TaTu Tampere |
+0.93 |
410 |
20:38.72 |
+3:01.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20:47.27 |
(-8.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ursula Tamminen |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.87 |
238 |
24:45.27 |
+7:08.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 1:48:50 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 1500m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Johansson |
2003 |
Cetus Espoo |
|
520 |
19:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 1:48:50 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:30 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 1500m Vapaauinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
544 |
17:46.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18:00.83 |
(-13.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Altti Sormunen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.52 |
492 |
18:23.22 |
+36.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:03.96 |
(+19.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 2:09:09 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 1500m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konsta Vainio |
2005 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.77 |
619 |
17:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16:48.89 |
(+12.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.74 |
572 |
17:29.13 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 17:45.57 |
(-16.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.61 |
467 |
18:41.99 |
+1:40.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19:00.57 |
(-18.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
453 |
18:53.43 |
+1:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kim Harju |
1990 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
425 |
19:17.70 |
+2:15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jasu Haapaniemi |
2006 |
Keravan Uimarit |
+0.85 |
397 |
19:44.51 |
+2:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 2:09:09 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 800m Vapaauinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
556 |
9:49.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:52.95 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.82 |
503 |
10:09.28 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:20.43 |
(-11.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
|
469 |
10:23.92 |
+34.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:20.96 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
466 |
10:24.94 |
+35.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:31.49 |
(-6.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
458 |
10:28.69 |
+39.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:02.33 |
(+26.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
437 |
10:38.38 |
+49.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.86 |
437 |
10:38.46 |
+49.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:27.39 |
(+11.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
423 |
10:45.58 |
+56.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:55.33 |
(-9.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
420 |
10:46.85 |
+57.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Sarvilahti |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.64 |
416 |
10:49.22 |
+59.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:43.59 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juuli Salum |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.57 |
414 |
10:50.15 |
+1:00.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:55.96 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
393 |
11:01.39 |
+1:12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:02.13 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
393 |
11:01.60 |
+1:12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:02.68 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vivian Oker-Blom |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.57 |
390 |
11:03.31 |
+1:13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:17.16 |
(+46.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
385 |
11:05.89 |
+1:16.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:16.57 |
(-10.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
375 |
11:11.84 |
+1:22.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:19.62 |
(+52.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.80 |
370 |
11:15.15 |
+1:25.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:19.56 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
361 |
11:20.25 |
+1:30.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:17.44 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
359 |
11:22.03 |
+1:32.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:58.07 |
(+23.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.71 |
347 |
11:29.39 |
+1:40.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
324 |
11:45.23 |
+1:55.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:48.04 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Annabel Salo |
2010 |
Lahden Uimaseura |
|
321 |
11:47.38 |
+1:58.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 12:24.01 |
(-36.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
315 |
11:52.05 |
+2:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hilda McGarvie |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.82 |
297 |
12:06.15 |
+2:16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:56.60 |
(+9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
|
284 |
12:16.67 |
+2:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
274 |
12:25.61 |
+2:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 2:59:02 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 800m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mea Makkula |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
376 |
11:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 11:23.98 |
(-12.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
365 |
11:18.09 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:18.15 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 2:59:02 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 800m Vapaauinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tommi Mosconi |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
529 |
9:18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:13.62 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Altti Sormunen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
500 |
9:29.48 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:23.57 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
453 |
9:48.33 |
+29.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:51.33 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.76 |
452 |
9:49.09 |
+30.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:01.79 |
(-12.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
|
429 |
9:59.20 |
+40.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:58.66 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jaakko Bogdanov |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
408 |
10:09.50 |
+50.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Timi Tervo |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.85 |
407 |
10:09.79 |
+50.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olavi Niiranen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.92 |
287 |
11:25.38 |
+2:06.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:11.25 |
(+14.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
220 |
12:28.21 |
+3:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 3:32:16 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 800m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Winqvist |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.40 |
382 |
10:22.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:06.77 |
(+16.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 3:32:16 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:56:35 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
559 |
35.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Siiri Attola |
2009 |
Race Club Sveitsi |
+0.75 |
499 |
36.94 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
499 |
36.94 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.03 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
488 |
37.20 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.69 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Janely Poppy Liiva |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.69 |
484 |
37.30 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
468 |
37.72 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.89 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
450 |
38.23 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Susanna Ilina |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
446 |
38.33 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
434 |
38.67 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.89 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anni Kahlos |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.73 |
429 |
38.82 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.93 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
410 |
39.44 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.32 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
408 |
39.49 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.53 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
397 |
39.85 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.41 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
397 |
39.86 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.99 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
396 |
39.89 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.77 |
393 |
40.00 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.24 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
382 |
40.37 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.64 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
375 |
40.63 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.89 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
367 |
40.89 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.32 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anniina Taipalus |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
349 |
41.60 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.16 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
343 |
41.82 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.39 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
324 |
42.63 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.38 |
(-5.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aurora Pimenoff |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
323 |
42.68 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.08 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
316 |
43.01 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.69 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sanni Talka |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
307 |
43.41 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.00 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Saara Holmberg |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
304 |
43.57 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.61 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aada Tuononen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
299 |
43.77 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.30 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ilona Lehtonen |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.90 |
292 |
44.12 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.87 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vieno Hakakari |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.72 |
282 |
44.64 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.95 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
279 |
44.84 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.15 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
277 |
44.94 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.27 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aino Koivuluoma |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
276 |
45.00 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.60 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofia Lam |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
254 |
46.25 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.14 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
234 |
47.49 |
+11.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.38 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.76 |
232 |
47.62 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.11 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.74 |
220 |
48.51 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
206 |
49.61 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.82 |
(+2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.75 |
179 |
51.92 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.43 |
(-13.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:14:45 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 50m Rintauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helmi Käkelä |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.74 |
597 |
34.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.11 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Milla Karttunen |
2005 |
Raision Urheilijat |
+0.67 |
582 |
35.09 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.62 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.74 |
575 |
35.22 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.03 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
562 |
35.50 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.17 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nelli Rauhanen |
2005 |
Raision Urheilijat |
+0.69 |
546 |
35.84 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.09 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sini Mäkilä |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.72 |
511 |
36.64 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.48 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.68 |
496 |
37.01 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tilda Rantataro |
1989 |
Seinäjoen Uimarit -58 ry |
+0.82 |
491 |
37.13 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
481 |
37.37 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.51 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Silvonen |
2004 |
ORCA Helsinki |
+0.68 |
477 |
37.48 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.39 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
473 |
37.58 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
457 |
38.02 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.79 |
441 |
38.47 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.88 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Hakala |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.67 |
421 |
39.07 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mea Makkula |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
390 |
40.10 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.74 |
385 |
40.27 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.02 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
378 |
40.51 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.81 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
+0.76 |
344 |
41.78 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.32 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabel Rumask |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
340 |
41.97 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.34 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vivi Metsälä |
2006 |
Cetus Espoo |
|
292 |
44.13 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Joanna Kangas |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
291 |
44.19 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.68 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rosa Perikangas |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.74 |
255 |
46.17 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.80 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:14:45 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.80 |
534 |
31.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
494 |
32.81 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alex Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
446 |
33.95 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.30 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.63 |
418 |
34.69 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
360 |
36.46 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.63 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
356 |
36.60 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.57 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.64 |
352 |
36.75 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
345 |
36.99 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.70 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Mõsko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.75 |
339 |
37.19 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.53 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
325 |
37.73 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.25 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
299 |
38.79 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.62 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aaron Selehov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
284 |
39.45 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.23 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Artjom Andrejev |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
276 |
39.85 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.59 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
+0.88 |
256 |
40.85 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.72 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
247 |
41.34 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.79 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.65 |
242 |
41.64 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.94 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
219 |
43.02 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.03 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
195 |
44.73 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.22 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:19:47 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Rintauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
662 |
29.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.55 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Urho Käkelä |
2005 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.68 |
554 |
31.59 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarne Nuutinen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
515 |
32.37 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eemil Kylmä |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
502 |
32.64 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teemu Viljanen |
1987 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.72 |
500 |
32.69 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joona Oksakari |
2000 |
Raision Urheilijat |
+0.67 |
484 |
33.05 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
400 |
35.20 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.73 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olli Järvenpää |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
364 |
36.33 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.20 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joschka Soukkanen |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
339 |
37.21 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.97 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Roni Kallström |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
333 |
37.42 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:19:47 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Perhosuinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luna Lauhava-Kääriäinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
460 |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.96 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Hakkarainen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.76 |
446 |
2:39.37 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.90 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iiris Kostiainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
334 |
2:55.45 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.96 |
(+9.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
|
309 |
3:00.16 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.86 |
(-6.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
280 |
3:06.03 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
261 |
3:10.56 |
+32.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
- |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
- |
|
Vivian Oker-Blom |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:30:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Perhosuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Karvonen |
2006 |
Simmis Wanda ry |
+0.59 |
639 |
2:21.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.35 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aliina Karvonen |
2004 |
Simmis Wanda ry |
+0.75 |
474 |
2:36.12 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:30:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Perhosuinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.61 |
539 |
2:15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.30 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lassi Tähtivaara |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.71 |
333 |
2:39.13 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.94 |
(-9.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
328 |
2:39.95 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.02 |
(+8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Altti Sormunen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
304 |
2:43.97 |
+28.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.54 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.94 |
304 |
2:43.99 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.29 |
(-5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Wiksten |
2008 |
Nurmijärven Uinti |
+0.76 |
299 |
2:44.91 |
+29.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.76 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
|
187 |
3:12.72 |
+57.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
170 |
3:19.05 |
+1:03.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.55 |
(+11.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:36:09 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 200m Perhosuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miska Korkalainen |
2006 |
Voikkaan Viesti |
+0.77 |
382 |
2:31.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.78 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aapo Tuhkanen |
2005 |
Tuusulan Uimaseura ry |
+0.64 |
380 |
2:32.28 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.07 |
(+9.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
348 |
2:36.84 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.24 |
(+7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:36:09 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:18 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elina Malinen |
2009 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.63 |
570 |
1:09.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.46 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
512 |
1:11.78 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.16 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
482 |
1:13.25 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.71 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.72 |
477 |
1:13.48 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.76 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
470 |
1:13.87 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.57 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.58 |
463 |
1:14.23 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.60 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.68 |
443 |
1:15.33 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.23 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
429 |
1:16.16 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.98 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
420 |
1:16.67 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.42 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nea Hellsten |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
411 |
1:17.22 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.68 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nelma Vuorre |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.83 |
407 |
1:17.47 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
404 |
1:17.66 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.00 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
399 |
1:18.02 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.44 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
390 |
1:18.60 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.69 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.70 |
390 |
1:18.61 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.77 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Grönberg |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
390 |
1:18.62 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.06 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kristina Lindroos |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
389 |
1:18.69 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.93 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
376 |
1:19.58 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.81 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
342 |
1:22.09 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.26 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Annabel Salo |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.63 |
340 |
1:22.24 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liisi Emilia Tuominen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.77 |
340 |
1:22.31 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.04 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vilma Korkalainen |
2009 |
Voikkaan Viesti |
+0.74 |
329 |
1:23.20 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.72 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aada Kaila |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
328 |
1:23.27 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
307 |
1:25.10 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.76 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Louna Kiuru |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
297 |
1:26.04 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.82 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
296 |
1:26.19 |
+16.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
295 |
1:26.22 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.55 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
287 |
1:27.06 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.68 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Nelly Åström |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
269 |
1:28.89 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.18 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.69 |
250 |
1:31.16 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.92 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Fiona Gardberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
246 |
1:31.67 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.38 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.89 |
245 |
1:31.81 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.86 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Susanne Hein |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.63 |
206 |
1:37.23 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.45 |
(+9.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.75 |
204 |
1:37.53 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.81 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.73 |
192 |
1:39.56 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.31 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Idman |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hilda McGarvie |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:49:37 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.65 |
494 |
1:12.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.28 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmi Nieminen |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
490 |
1:12.83 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.85 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
+0.60 |
486 |
1:13.05 |
+0.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.52 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jasmin Savonen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
469 |
1:13.90 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lumi Rossi |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
428 |
1:16.18 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.26 |
(+3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Nilsson |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
419 |
1:16.76 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.04 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Kiviranta |
2006 |
Vanders |
+0.71 |
406 |
1:17.53 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.88 |
(+4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vilhelmiina Lindholm |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
319 |
1:24.01 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.43 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Iisalo |
2001 |
Raision Urheilijat |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:49:37 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:20 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilmari Nieminen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
635 |
1:00.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.49 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
462 |
1:06.74 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.55 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
460 |
1:06.83 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.54 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
414 |
1:09.18 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.62 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Samu Tirkkonen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
340 |
1:13.93 |
+13.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
326 |
1:14.92 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.47 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
312 |
1:16.03 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.20 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
303 |
1:16.78 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.31 |
(+3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nooa Valtonen |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.70 |
302 |
1:16.88 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.96 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
+0.70 |
295 |
1:17.49 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.10 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
273 |
1:19.49 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.96 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aaro Paasio |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
271 |
1:19.65 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Olavi Luukkonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.68 |
239 |
1:23.11 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.27 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
176 |
1:31.96 |
+31.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.83 |
(-14.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Lantto |
2008 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:55:47 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
+0.67 |
563 |
1:02.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.42 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
+0.67 |
490 |
1:05.42 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
480 |
1:05.86 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.59 |
400 |
1:09.98 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.21 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ville-Veikko Katajisto |
2002 |
Nurmijärven Uinti |
+0.67 |
323 |
1:15.19 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:55:47 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 400m Sekauinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.81 |
505 |
5:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.92 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aino Emilia Kautto |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.81 |
440 |
5:50.19 |
+15.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.59 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Juuli Salum |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.62 |
396 |
6:02.63 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Neela Juvonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
389 |
6:04.57 |
+30.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.36 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.60 |
285 |
6:44.40 |
+1:09.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:52.13 |
(-7.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.54 |
256 |
6:59.38 |
+1:24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 6:11:30 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 400m Sekauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
501 |
5:35.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.76 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Rautiainen |
2004 |
Nummelan Kisaajat |
+0.83 |
288 |
6:43.26 |
+1:08.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 6:11:30 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:24 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 400m Sekauinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
475 |
5:12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:17.80 |
(-5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Mõsko |
2008 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
391 |
5:33.24 |
+20.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.30 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
207 |
6:52.01 |
+1:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jaakko Bogdanov |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 6:18:23 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 400m Sekauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tino Rantamäki |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.64 |
409 |
5:28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.16 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Winqvist |
2006 |
Cetus Espoo |
|
309 |
6:00.57 |
+32.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.16 |
(+17.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 6:18:23 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Vapaauinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liinu Nevalainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
552 |
1:03.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.66 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
535 |
1:03.68 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.75 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Sundell |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
532 |
1:03.80 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.23 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kaivola |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.82 |
520 |
1:04.28 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aurora Pimenoff |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.58 |
510 |
1:04.72 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.65 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelma Vuorre |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.78 |
505 |
1:04.90 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.47 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liisi Lehtiö |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
495 |
1:05.34 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.05 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aino Koivuluoma |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.54 |
492 |
1:05.47 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
490 |
1:05.59 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.13 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Senni Sevenius |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
469 |
1:06.53 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
467 |
1:06.64 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.58 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Iida-Carita Niskanen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.61 |
458 |
1:07.08 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.60 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adele Backlund |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.78 |
450 |
1:07.46 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.58 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anni Eskelinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.78 |
446 |
1:07.64 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
446 |
1:07.65 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.05 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Raakel Rihte |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
421 |
1:08.94 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.20 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viivi Heikkinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.75 |
421 |
1:08.99 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.68 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lili Galambosi |
2009 |
Keravan Uimarit |
+0.48 |
407 |
1:09.75 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.06 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Annabel Salo |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
407 |
1:09.77 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.76 |
403 |
1:09.95 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.36 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amelie Hillers |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.76 |
403 |
1:09.99 |
+6.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.75 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aino Sarvilahti |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.67 |
402 |
1:10.01 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.25 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Krista Kaasinen |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
397 |
1:10.31 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.59 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
392 |
1:10.60 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofie Wikman |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
388 |
1:10.86 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
385 |
1:11.02 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.02 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.70 |
365 |
1:12.30 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.77 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vieno Hakakari |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
364 |
1:12.37 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.14 |
(-9.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
|
357 |
1:12.89 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
350 |
1:13.37 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.09 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Eine Färkkilä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
349 |
1:13.39 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.99 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
322 |
1:15.37 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hilda McGarvie |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
|
321 |
1:15.52 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sanni Ahvenniemi |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.74 |
318 |
1:15.75 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.93 |
(+2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Lumi-Tuulikki Parkkonen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.60 |
297 |
1:17.49 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(+6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ava Herranen |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
|
290 |
1:18.07 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.16 |
(+2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
287 |
1:18.35 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.18 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Aada Kaila |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
271 |
1:19.86 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.38 |
(+3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Fiona Gardberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
271 |
1:19.89 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.85 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Lumia Rantala |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.94 |
243 |
1:22.77 |
+19.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.94 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Idman |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 6:31:09 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 100m Vapaauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
666 |
59.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.76 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Irene Mäkilä |
2004 |
Raision Urheilijat |
+0.69 |
630 |
1:00.31 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.22 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Toiviainen |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
625 |
1:00.45 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.55 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sini Mäkilä |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.72 |
624 |
1:00.50 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.56 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jutta Jauhiainen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.57 |
603 |
1:01.20 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.68 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nelli Rauhanen |
2005 |
Raision Urheilijat |
+0.72 |
593 |
1:01.52 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.03 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Määttä |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.69 |
512 |
1:04.61 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.76 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Nilsson |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
487 |
1:05.72 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.10 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Pelkonen |
2007 |
Vieskan Uimarit |
+0.86 |
480 |
1:06.03 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aava Aula |
2004 |
Helsingin Uimarit |
|
440 |
1:07.98 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.95 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Perikangas |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
321 |
1:15.49 |
+16.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.61 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vivi Metsälä |
2006 |
Cetus Espoo |
|
316 |
1:15.90 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabel Rumask |
2006 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
309 |
1:16.41 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.74 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elli Niemelä |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.89 |
270 |
1:19.98 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.20 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joanna Kangas |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
205 |
1:27.59 |
+28.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.25 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 6:31:09 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:29 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Vapaauinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
539 |
57.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.07 |
(-1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Artem Shorokhov |
2008 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.71 |
525 |
58.06 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.55 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
521 |
58.21 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.48 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Veikka Savonen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.49 |
471 |
1:00.19 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.88 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Tuomainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
462 |
1:00.59 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.35 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
|
457 |
1:00.81 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.98 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
442 |
1:01.49 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.71 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.64 |
437 |
1:01.74 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.18 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aleksi Salo |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.53 |
430 |
1:02.08 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otso Johansson |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
412 |
1:02.95 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.90 |
(+3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veikko Hautaniemi |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
408 |
1:03.15 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.63 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Samu Tirkkonen |
2008 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
387 |
1:04.30 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.10 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alvar Rintamäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
380 |
1:04.64 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.33 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
369 |
1:05.30 |
+7.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aleksanteri Hakala |
2007 |
Simmis Grani |
+0.71 |
364 |
1:05.58 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.26 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Onni Österberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
363 |
1:05.68 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.44 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
361 |
1:05.81 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.31 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
358 |
1:05.95 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Joonas Keränen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
352 |
1:06.34 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lauri Csere |
2008 |
Cetus Espoo |
|
347 |
1:06.66 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.80 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aaro Paasio |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
346 |
1:06.72 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Eelis Nuutinen |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
337 |
1:07.29 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Eskil Ehnholm |
2007 |
Simmis Grani |
+0.80 |
329 |
1:07.86 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.68 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
309 |
1:09.26 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.40 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
258 |
1:13.58 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.78 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Patrik Ventus |
2007 |
Simmis Grani |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 6:39:14 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 100m Vapaauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Roope Paatos |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
745 |
51.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.34 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
640 |
54.36 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.74 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
626 |
54.75 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.38 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
588 |
55.93 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.49 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikolas Ruotsalo |
2006 |
Octopus Lohja |
+0.79 |
579 |
56.20 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.24 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Haverinen |
2006 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
567 |
56.60 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.63 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Cranston |
2003 |
Nummelan Kisaajat |
+0.66 |
561 |
56.80 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.84 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
550 |
57.18 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.99 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luka Valtonen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
+0.69 |
537 |
57.65 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.48 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aaro Törnström |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.62 |
522 |
58.18 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.83 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veeti Hämäläinen |
2006 |
Raision Urheilijat |
+0.58 |
516 |
58.40 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.24 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexander Huhtala |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
511 |
58.58 |
+6.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.98 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
439 |
1:01.63 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.86 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olli Järvenpää |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 6:39:14 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:31 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Perhosuinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iina Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
475 |
31.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.48 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lotta Martikainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
471 |
31.38 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kerttu Kiiski |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
470 |
31.40 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minni Kovalainen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
463 |
31.57 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.16 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
462 |
31.60 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.60 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Juuli Salum |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
456 |
31.72 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viivi Vainoniemi |
2008 |
Vanders |
+0.66 |
449 |
31.90 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.93 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ylva Holmberg |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
424 |
32.51 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.07 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
414 |
32.77 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Iiris Kostiainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
407 |
32.96 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Shreshta Balajee |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
404 |
33.04 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
394 |
33.31 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.07 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Lindholm |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
393 |
33.35 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.69 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
390 |
33.43 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mette Alanen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
330 |
35.33 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
+0.74 |
326 |
35.47 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.86 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Kymäläinen |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.64 |
324 |
35.55 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.08 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emmi Pernaa |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
318 |
35.77 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
282 |
37.23 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emmi Sintonen |
2009 |
Simmis Grani |
+0.82 |
266 |
37.98 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.16 |
(-3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Kaisla Hirvasniemi |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.77 |
262 |
38.16 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.17 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=21 |
|
Elsa Olivia Koivula |
2009 |
ORCA Helsinki |
+0.80 |
262 |
38.16 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.26 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vieno Hakakari |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.74 |
250 |
38.77 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.62 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.81 |
236 |
39.53 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.46 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
223 |
40.24 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.27 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lila Eskola |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
218 |
40.56 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.73 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ada Sunnarborg |
2008 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.74 |
190 |
42.49 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.61 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Minni Rajalin |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.80 |
188 |
42.60 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.97 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
|
187 |
42.70 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.26 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
186 |
42.76 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.20 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Anna Pohjosenperä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
178 |
43.37 |
+12.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.47 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 6:48:13 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Perhosuinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mäki |
1997 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
664 |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.82 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kellberg |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
615 |
28.72 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
+0.69 |
528 |
30.22 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nelli Rauhanen |
2005 |
Raision Urheilijat |
+0.72 |
519 |
30.39 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.45 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anita Mäkinen |
2007 |
Nummelan Kisaajat |
+0.69 |
474 |
31.33 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.56 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jutta Jauhiainen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
458 |
31.68 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alisa Hänninen |
2003 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.72 |
455 |
31.76 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Nilsson |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
434 |
32.25 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.24 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Reunala |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.81 |
425 |
32.49 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.72 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Hakala |
2004 |
Helsingin Uimarit |
+0.68 |
416 |
32.70 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
374 |
33.89 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kaisla-Kerttu Parkkonen |
2006 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.76 |
319 |
35.74 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.16 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vilhelmiina Lindholm |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.68 |
281 |
37.28 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.22 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaarina Rihte |
2005 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 6:48:13 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:33 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kivi Kontinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
473 |
28.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.74 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alex Stickler |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
471 |
28.61 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.63 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kaspar Ragnar Markus Varik |
2007 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.67 |
453 |
28.98 |
+0.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.67 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roope Käär |
2007 |
Raision Urheilijat |
+0.77 |
450 |
29.04 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.06 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
429 |
29.51 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Huotari |
2008 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.83 |
419 |
29.74 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.91 |
(-1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oiva Koppelmäki |
2007 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.66 |
378 |
30.78 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.19 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lauri Hänninen |
2007 |
Keravan Uimarit |
+0.83 |
313 |
32.79 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.49 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aaron Selehov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
308 |
32.96 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lenni Nevalainen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
290 |
33.64 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.03 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
288 |
33.70 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adam Isaev |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.65 |
265 |
34.65 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
235 |
36.06 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olavi Luukkonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.81 |
223 |
36.68 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.69 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Adolf Kaisla |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
217 |
37.05 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 6:51:39 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Perhosuinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eemil Kylmä |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
618 |
26.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.30 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roni Kallström |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
578 |
26.73 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.31 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nuutti Laitinen |
2004 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
523 |
27.63 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.80 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eeli Jaakko Matias Partanen |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
494 |
28.17 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sampo Rahikainen |
2006 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.67 |
444 |
29.17 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.17 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Westerberg |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
442 |
29.23 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.39 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ivan Gavrilov |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
422 |
29.68 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.12 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olli Järvenpää |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
314 |
32.74 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.71 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
300 |
33.26 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.36 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 6:51:39 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:34 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Rintauinti Naiset 15 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Mustonen |
2008 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
646 |
2:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.04 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Mannersalo |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
481 |
2:57.22 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.15 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
|
426 |
3:04.64 |
+23.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.79 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sanni Hakulinen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
425 |
3:04.71 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.10 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
399 |
3:08.70 |
+28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iiris Myllymäki |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
386 |
3:10.80 |
+30.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.74 |
(+7.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Sundell |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
377 |
3:12.33 |
+31.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.21 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nelma Vuorre |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.90 |
370 |
3:13.50 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.74 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.68 |
359 |
3:15.34 |
+34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Viinikainen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.54 |
343 |
3:18.48 |
+37.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.20 |
(+4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Liisi Emilia Tuominen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
295 |
3:28.65 |
+47.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.65 |
(+13.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Venny Snellman |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
291 |
3:29.54 |
+48.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.03 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofie Wikman |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.84 |
278 |
3:32.89 |
+52.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.07 |
(+3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Kataja |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
273 |
3:34.11 |
+53.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.67 |
(+6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sanni Talka |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.73 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 7:04:14 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 200m Rintauinti Naiset 16 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Milla Karttunen |
2005 |
Raision Urheilijat |
+0.69 |
528 |
2:51.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.38 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
+0.56 |
486 |
2:56.67 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.34 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iisa-Lotta Rantaniitty |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 7:04:14 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:36 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Rintauinti Miehet 16 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eetu Niemi |
2007 |
Octopus Lohja |
+0.71 |
433 |
2:46.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.16 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eero Tandefelt-Kauste |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
397 |
2:51.35 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.21 |
(+10.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Paul Pasonen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
386 |
2:52.96 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.87 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julius Mäntylä |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
372 |
2:55.07 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.29 |
(+7.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuli Hakkarainen |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
367 |
2:55.91 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.11 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joona Salminen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
348 |
2:59.02 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.39 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Onni Tuohino |
2008 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.60 |
347 |
2:59.20 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.92 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Taavi Tedresaar |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
316 |
3:04.80 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.99 |
(+3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
|
262 |
3:16.71 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.43 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teemu Lehtinen |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samu Uljas |
2007 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 7:11:45 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 200m Rintauinti Miehet 17 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Antti Huttunen |
2006 |
Nummelan Kisaajat |
|
395 |
2:51.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.74 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 7:11:45 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:38 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 200m Mysteerisekari Naiset - Final |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Laji |
|
|
|
Janina Granberg |
2006 |
Cetus Espoo |
|
|
2:28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saana Helsto |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.85 |
|
3:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Johansson |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
2:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pinja Kotakoski |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
2:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vuokko Larjomaa |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
2:59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noora Lausala |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
|
3:27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pilvi Pietikäinen |
2002 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
2:41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alla Voronchikhina |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
|
3:25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 200m Mysteerisekari Miehet - Final |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Laji |
|
|
|
firat burak böke |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
|
3:02.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gleb Burakov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.61 |
|
2:46.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Dolk |
2005 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
|
3:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Huhtala |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
2:22.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
|
2:36.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Boris Minkovski |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
2:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tommi Myllynen |
2004 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
|
2:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Nummi |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
|
2:30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aaron Selehov |
2007 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
|
2:53.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tomi Silander |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
|
2:15.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Altti Sormunen |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
2:45.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikael Suni |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
3:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Winqvist |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
2:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13.05.2023 19:24:40 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Sekauinti Tytöt 7-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
282 |
3:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.71 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elsa Suominen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
282 |
3:12.24 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.01 |
(-10.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sohvi Rinne |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
163 |
3:50.60 |
+38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jessi Kolhinoja |
2013 |
Helsingin Uimarit |
+0.92 |
158 |
3:53.29 |
+41.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lilli Rugemalira |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
154 |
3:55.26 |
+43.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Janni Loikala |
2013 |
Riihimäen Uimaseura |
|
147 |
3:58.67 |
+46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.84 |
134 |
4:06.32 |
+54.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Palm |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.83 |
131 |
4:07.75 |
+55.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.15 |
(+11.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
+0.52 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW9.4 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 10:06:07 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Sekauinti Tytöt 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
492 |
2:39.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.69 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.83 |
450 |
2:44.50 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.71 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.74 |
443 |
2:45.34 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.81 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
433 |
2:46.58 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.63 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
422 |
2:48.02 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.36 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
387 |
2:53.05 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.75 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nghi Ngo |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.69 |
370 |
2:55.54 |
+15.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.66 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
368 |
2:55.92 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.42 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.89 |
363 |
2:56.64 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.42 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilli Lehto |
2010 |
Simmis Grani |
+0.84 |
358 |
2:57.58 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.15 |
(-16.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
357 |
2:57.76 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.34 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maria Laperie |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.69 |
348 |
2:59.19 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.22 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.71 |
344 |
2:59.91 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.27 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.72 |
340 |
3:00.55 |
+20.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.64 |
(-7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
310 |
3:06.19 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.96 |
(-8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vilhelmiina Vainoniemi |
2011 |
Vanders |
+0.82 |
308 |
3:06.56 |
+26.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.40 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alessandra Carranza |
2010 |
Simmis Grani |
|
306 |
3:07.05 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.32 |
(-22.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
+0.78 |
300 |
3:08.39 |
+28.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.89 |
297 |
3:08.93 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.74 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.83 |
294 |
3:09.67 |
+30.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.54 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amanda Agbroko |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.75 |
293 |
3:09.85 |
+30.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.27 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matilda Elo |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.81 |
286 |
3:11.31 |
+31.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.76 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.75 |
270 |
3:15.07 |
+35.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.11 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
263 |
3:16.68 |
+37.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.14 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
261 |
3:17.29 |
+37.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.53 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alissa Brohez |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.81 |
252 |
3:19.51 |
+39.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.54 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Simmis Grani |
+0.66 |
252 |
3:19.55 |
+39.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.89 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
+0.85 |
249 |
3:20.22 |
+40.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.22 |
(+4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
233 |
3:24.95 |
+45.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.60 |
(+6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kiira Elisa Kautto |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.86 |
229 |
3:26.02 |
+46.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.60 |
224 |
3:27.57 |
+47.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.10 |
(+4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
216 |
3:30.19 |
+50.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.76 |
(-10.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
|
207 |
3:32.94 |
+53.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.68 |
(+4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Selma Pelkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
202 |
3:34.66 |
+55.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.82 |
(-26.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Saimi Roiha |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.65 |
195 |
3:37.24 |
+57.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.21 |
(+11.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
195 |
3:37.46 |
+57.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.38 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Taimi Lehtinen |
2010 |
Vanders |
|
194 |
3:37.84 |
+58.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Sara Badran |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
193 |
3:38.14 |
+58.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Jarina Hovén |
2011 |
Helsingin Uimarit |
|
190 |
3:39.28 |
+59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Margarita Tervo |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.84 |
189 |
3:39.59 |
+59.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:09.46 |
(-29.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Pinja Karlsson |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
165 |
3:49.92 |
+1:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.75 |
137 |
4:04.45 |
+1:24.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.22 |
(-5.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Meri Koskipää |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW9.4 |
|
|
|
|
- |
|
Emma Kuusonen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.79 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
- |
|
Ran Yu |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW9.4 |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 10:06:07 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:57:59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Rintauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Max Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
105 |
54.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.83 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Verneri Hirviniemi |
2013 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
104 |
55.12 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.66 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Helin |
2013 |
Cetus Espoo |
|
96 |
56.64 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.27 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leo Kajamaa |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
89 |
57.97 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.24 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Jormanainen |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
85 |
58.84 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.32 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Koskenniemi |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.98 |
70 |
1:02.69 |
+7.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.28 |
(-3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lassi Liukkonen |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
46 |
1:12.41 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.60 |
(-9.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eemil Arvonen |
2014 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa |
|
|
|
|
- |
|
Timofei Melnikov |
2013 |
Lahden Uimaseura |
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 10:15:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 50m Rintauinti Miehet 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
172 |
46.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.19 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirill Kauppinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
158 |
47.99 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.89 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
155 |
48.29 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.12 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mark Rubanov |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
140 |
49.97 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.92 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eelis Goodacre |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
124 |
52.02 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.53 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrik Zilliacus |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.91 |
118 |
52.87 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.49 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niklas Salo |
2012 |
Lahden Uimaseura |
+0.68 |
109 |
54.19 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.89 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Elovirta |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.90 |
97 |
56.38 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.65 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julius Hulkkonen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
84 |
59.16 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.40 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Lyijynen |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.83 |
76 |
1:01.21 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sasu Auromaa |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
64 |
1:04.58 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Timo Mattias Lukashenko |
2012 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.91 |
64 |
1:04.86 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.07 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ivan Tyurin |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 10:15:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:58:00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Rintauinti Tytöt 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
202 |
49.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.80 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Zilliacus |
2014 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.72 |
175 |
52.31 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.10 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Kauppinen |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
121 |
59.20 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lilli Rugemalira |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
120 |
59.39 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.05 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alisa Antoshulskaya |
2015 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
118 |
59.64 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.27 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Ahlgren |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
104 |
1:02.18 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.26 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iina Helin |
2015 |
Cetus Espoo |
+0.98 |
98 |
1:03.55 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.24 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Siru Karri |
2014 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.93 |
92 |
1:04.74 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.55 |
(-3.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eevi-Sofia Laisi |
2014 |
Cetus Espoo |
|
89 |
1:05.57 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.94 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilia Viinikainen |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Käsiliikkeet eivät samassa vaakasuorassa tasossa |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 10:22:48 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 50m Rintauinti Tytöt 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Kangas |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.86 |
207 |
49.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.48 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sanni Asikainen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
175 |
52.30 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.18 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
146 |
55.62 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.44 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Laulumaa |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.32 |
143 |
56.01 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.58 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liina Sivuranta |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.58 |
128 |
58.07 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.59 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsi Martikainen |
2013 |
Cetus Espoo |
|
118 |
59.73 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.07 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.81 |
102 |
1:02.52 |
+12.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.00 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
98 |
1:03.52 |
+13.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.80 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Janni Loikala |
2013 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.98 |
89 |
1:05.45 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.63 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Susan Hirtentreu |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.91 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
- |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Aino Sandström |
2013 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 10:22:48 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:58:02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m Vapaauinti Miehet 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eino Rantala |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
345 |
1:06.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.82 |
328 |
1:07.92 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Ilo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
314 |
1:08.88 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.03 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leevi Salo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
273 |
1:12.15 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Antti Laurila |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
262 |
1:13.23 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.20 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Onni Elomaa |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.63 |
244 |
1:14.99 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.90 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Markus Sulku |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
205 |
1:19.47 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.47 |
(-5.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
+0.69 |
203 |
1:19.65 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.57 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.88 |
200 |
1:20.01 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.15 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
196 |
1:20.62 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.61 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Theodor Selmer |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
193 |
1:21.07 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.12 |
(-4.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.54 |
188 |
1:21.74 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.83 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dmitrii Zuev |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
184 |
1:22.37 |
+15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.82 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.57 |
172 |
1:24.14 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.88 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.66 |
169 |
1:24.74 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.09 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Sydänmaa |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.78 |
161 |
1:26.00 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.00 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Eetu Helminen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
|
160 |
1:26.29 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.91 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Rautio |
2011 |
Helsingin Uimarit |
+0.83 |
149 |
1:28.33 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.76 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noel Andersson |
2011 |
Helsingin Uimarit |
+0.78 |
147 |
1:28.66 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.71 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Samu Patronen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.56 |
147 |
1:28.68 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.71 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kevin Sjöberg |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.78 |
146 |
1:28.94 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.08 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alvar Saari |
2011 |
Helsingin Uimarit |
|
142 |
1:29.71 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.31 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Niilo Numminen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
139 |
1:30.33 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.58 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Patrik Lehtimäki |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.96 |
137 |
1:30.81 |
+24.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.82 |
(-5.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lucas Chun |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.53 |
137 |
1:30.86 |
+24.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.55 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ashvath Sangwan |
2011 |
Cetus Espoo |
|
134 |
1:31.38 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.76 |
(-6.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Joonas Sovasto |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.85 |
128 |
1:32.77 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.47 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
127 |
1:33.02 |
+26.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.22 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anton Lillandt |
2011 |
Cetus Espoo |
|
124 |
1:33.73 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.77 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Kasper Mikander |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
121 |
1:34.65 |
+27.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.21 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Richard Kask |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
118 |
1:35.36 |
+28.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.90 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Pyry Toivonen |
2011 |
Helsingin Uimarit |
|
115 |
1:36.15 |
+29.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.67 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
114 |
1:36.57 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.59 |
(+7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
95 |
1:42.49 |
+35.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.09 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sisu Kilpeläinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW4.4 |
|
|
|
|
- |
|
Elliot Mannerström |
2011 |
Simmis Grani |
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 10:45:44 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 100m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
470 |
1:00.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.04 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
467 |
1:00.36 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.98 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topias Heikkinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.56 |
419 |
1:02.61 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.31 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.69 |
378 |
1:04.80 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.43 |
(-2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
377 |
1:04.86 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.07 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.97 |
368 |
1:05.34 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.46 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.54 |
350 |
1:06.45 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.32 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
|
348 |
1:06.61 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Casper Neste |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.71 |
338 |
1:07.25 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.27 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
324 |
1:08.16 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.38 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaius Kankainen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.73 |
324 |
1:08.19 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.84 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Niila Tukiala |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.59 |
322 |
1:08.32 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.87 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
321 |
1:08.42 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
317 |
1:08.71 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
316 |
1:08.75 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.09 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Juusela |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.54 |
311 |
1:09.10 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.36 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
311 |
1:09.14 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.08 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
308 |
1:09.36 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.85 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Toni Lehikoinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.80 |
303 |
1:09.72 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.75 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
296 |
1:10.24 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.54 |
(-1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ohto Ahvenisto |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.86 |
295 |
1:10.37 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.66 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
284 |
1:11.25 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.86 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniel Vinogradoff |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.59 |
275 |
1:11.98 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.88 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.48 |
267 |
1:12.72 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.86 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
266 |
1:12.82 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.17 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
265 |
1:12.91 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.29 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
264 |
1:13.04 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.20 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nicolas Luoma |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.76 |
263 |
1:13.06 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.91 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
263 |
1:13.10 |
+12.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.13 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
261 |
1:13.30 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.75 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.77 |
260 |
1:13.33 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.40 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
253 |
1:14.04 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.43 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
+0.65 |
252 |
1:14.11 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.57 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
248 |
1:14.53 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.13 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Niko Ruotinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.77 |
246 |
1:14.70 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.05 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
246 |
1:14.78 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.18 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
245 |
1:14.88 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.16 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
+0.81 |
244 |
1:14.98 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.69 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
242 |
1:15.18 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.80 |
(-3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
238 |
1:15.57 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.42 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Teemu Askola |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.73 |
226 |
1:16.84 |
+16.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.97 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Eeli Vesamäki |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.77 |
224 |
1:17.12 |
+16.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Eero Mokka |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
222 |
1:17.29 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.11 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Roope Pirhonen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
|
221 |
1:17.41 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.58 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Jere Koskelainen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.78 |
219 |
1:17.67 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.93 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Heikki Eskelinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
|
216 |
1:17.98 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.25 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Valdemar Gates |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
215 |
1:18.21 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.48 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Oskari Luopajärvi |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.78 |
213 |
1:18.45 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.42 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Aksel Eriksson |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.87 |
201 |
1:19.92 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Lukas Makauskas |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
198 |
1:20.28 |
+20.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.78 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.91 |
198 |
1:20.34 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.97 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
197 |
1:20.48 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.41 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Andrei Pavilainen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.80 |
190 |
1:21.44 |
+21.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.93 |
(-22.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Aapo Teno |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.94 |
183 |
1:22.49 |
+22.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.03 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Aaro Hyttinen |
2010 |
Simmis Grani |
|
180 |
1:22.91 |
+22.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Leevi Heino |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.88 |
177 |
1:23.33 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.66 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.80 |
172 |
1:24.11 |
+23.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Aaron Fabritius |
2010 |
Octopus Lohja |
+0.88 |
161 |
1:25.98 |
+25.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.82 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Lenni Löytäinen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.71 |
132 |
1:31.99 |
+31.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.61 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aaro Paasio |
2009 |
Lahden Uimaseura |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 10:45:44 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:58:05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 100m Vapaauinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
322 |
1:15.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.14 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
|
301 |
1:17.08 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.10 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
+0.69 |
285 |
1:18.53 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.44 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
282 |
1:18.79 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.03 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fanni Olbert |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.84 |
278 |
1:19.22 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.12 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
267 |
1:20.27 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.86 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
256 |
1:21.35 |
+5.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.84 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
255 |
1:21.47 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.83 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
242 |
1:22.87 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Varpu Sola |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.83 |
215 |
1:26.23 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.68 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Enni Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.68 |
214 |
1:26.34 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.84 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viivi Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.68 |
214 |
1:26.45 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.43 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
208 |
1:27.21 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.30 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Molly Enroth |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
207 |
1:27.35 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.91 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Autio |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
203 |
1:27.85 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.42 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.36 |
199 |
1:28.48 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.25 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Unna Niemi |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
|
185 |
1:30.69 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.57 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.95 |
163 |
1:34.52 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.16 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Iida Kaffka |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
156 |
1:35.92 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.85 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sara Anjala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.96 |
153 |
1:36.68 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.99 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Dalia Kanukhan |
2012 |
Cetus Espoo |
|
152 |
1:36.69 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sohvi Rinne |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
144 |
1:38.55 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.56 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Veda Kivikoski |
2012 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
142 |
1:39.00 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.75 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
141 |
1:39.19 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.31 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rebecca Mõsko |
2012 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.88 |
140 |
1:39.39 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.59 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
|
139 |
1:39.62 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.10 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Minea Henriksson |
2012 |
Cetus Espoo |
|
136 |
1:40.51 |
+25.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.78 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabel Palm |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
132 |
1:41.41 |
+26.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.05 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mame Esane Assyne |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
127 |
1:42.61 |
+27.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.11 |
(-4.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ella Kuosmanen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
112 |
1:46.99 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.67 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elsa Issa |
2012 |
Cetus Espoo |
|
107 |
1:48.80 |
+33.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.69 |
(-8.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 11:21:34 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 100m Vapaauinti Tytöt 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.83 |
468 |
1:06.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.47 |
(-1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.80 |
431 |
1:08.45 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.74 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.79 |
431 |
1:08.45 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
428 |
1:08.57 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
421 |
1:08.96 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.24 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
410 |
1:09.59 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.90 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milla Pylvänäinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.79 |
398 |
1:10.28 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.29 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.78 |
397 |
1:10.35 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.26 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lumi Riikonen |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.78 |
394 |
1:10.48 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.70 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilli Lehto |
2010 |
Simmis Grani |
+0.84 |
393 |
1:10.57 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.78 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Forss |
2010 |
Simmis Grani |
+0.74 |
390 |
1:10.76 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.16 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
388 |
1:10.87 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.38 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lilli Häyrynen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
388 |
1:10.88 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.92 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amanda Agbroko |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.86 |
384 |
1:11.13 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.65 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
380 |
1:11.34 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.91 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
379 |
1:11.40 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.39 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
377 |
1:11.54 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.61 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
376 |
1:11.64 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.55 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingrid Ahlfors |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.73 |
375 |
1:11.70 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.29 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
371 |
1:11.96 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.68 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
367 |
1:12.16 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.69 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
|
362 |
1:12.54 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.26 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Betra Vesikko |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.78 |
348 |
1:13.50 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.39 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
|
345 |
1:13.68 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.34 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
332 |
1:14.66 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.10 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Matilda Elo |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
329 |
1:14.88 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Wilhelmiina Borg |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
326 |
1:15.10 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.52 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.67 |
322 |
1:15.41 |
+8.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.15 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emilia Winqvist |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
320 |
1:15.60 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Meri Koskipää |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.76 |
312 |
1:16.17 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.59 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=30 |
|
Aino Tuhkanen |
2011 |
Helsingin Uimarit |
+0.73 |
312 |
1:16.17 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.02 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
309 |
1:16.44 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.49 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
303 |
1:16.95 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.69 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
303 |
1:16.98 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.28 |
(-4.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.64 |
301 |
1:17.13 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.79 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Susanne Elonen |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
299 |
1:17.25 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.80 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
296 |
1:17.51 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.34 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
296 |
1:17.53 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.06 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Enna Järvinen |
2011 |
Vanders |
+0.75 |
294 |
1:17.72 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.01 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
294 |
1:17.76 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.68 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Milja Kenttä |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.74 |
290 |
1:18.04 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.52 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
290 |
1:18.06 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.46 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.79 |
290 |
1:18.11 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.67 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emma Vesterinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
289 |
1:18.16 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.08 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.81 |
287 |
1:18.39 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.26 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
|
279 |
1:19.12 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.20 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
277 |
1:19.28 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.04 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
265 |
1:20.43 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(-4.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
264 |
1:20.53 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.70 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Katerina Bortsova |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
264 |
1:20.58 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.62 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.66 |
263 |
1:20.61 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.18 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Simmis Grani |
+0.79 |
261 |
1:20.83 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.82 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
258 |
1:21.15 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.51 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Kaisla Suomalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.84 |
241 |
1:22.99 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.33 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Laila Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
237 |
1:23.46 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.54 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Seela Ruponen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.96 |
235 |
1:23.78 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.82 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.81 |
234 |
1:23.80 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.68 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
233 |
1:23.96 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.47 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Sanni Korpiola |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
228 |
1:24.53 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
|
227 |
1:24.71 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.11 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
+0.84 |
226 |
1:24.83 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.07 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Kiira Elisa Kautto |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.95 |
220 |
1:25.62 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.01 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Saimi Roiha |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
219 |
1:25.71 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.33 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
218 |
1:25.80 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Iida Kinnunen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
215 |
1:26.24 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.71 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=65 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
|
215 |
1:26.24 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.34 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Lilja Ahvenlampi |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.81 |
211 |
1:26.83 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.37 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Sara Badran |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.75 |
210 |
1:26.92 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.08 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Jarina Hovén |
2011 |
Helsingin Uimarit |
|
200 |
1:28.36 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.74 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Ada Murto |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
199 |
1:28.53 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.57 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Evelin Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.99 |
192 |
1:29.63 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Hilla Hietakangas |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.54 |
186 |
1:30.45 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.86 |
(-6.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Aino Laitila |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
185 |
1:30.70 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.71 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Margarita Tervo |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.62 |
185 |
1:30.73 |
+24.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.22 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
75 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
172 |
1:32.92 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.97 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
76 |
|
Aureelia Mirell Curtze |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.95 |
160 |
1:35.19 |
+28.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.02 |
(-11.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
77 |
|
Pinja Karlsson |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
155 |
1:36.13 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.27 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
78 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.93 |
144 |
1:38.54 |
+31.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.91 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
79 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.76 |
139 |
1:39.69 |
+33.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.81 |
(+8.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
80 |
|
Emma Kuusonen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.95 |
125 |
1:43.21 |
+36.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.94 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
81 |
|
Sofia Severin |
2011 |
Cetus Espoo |
|
124 |
1:43.61 |
+37.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.23 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
82 |
|
Jasmine Aurelius |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
91 |
1:54.73 |
+48.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Helmi Huusko |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Veera Waltari |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 11:21:34 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:58:06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 50m Selkäuinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Lehtimäki |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.61 |
135 |
46.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.63 |
(-4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Timofei Melnikov |
2013 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
111 |
49.29 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.98 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Max Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
104 |
50.32 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.66 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Verneri Hirviniemi |
2013 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.62 |
89 |
52.94 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.72 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Helin |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
86 |
53.69 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.52 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Kajamaa |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
86 |
53.70 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.10 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lassi Liukkonen |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
78 |
55.31 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.74 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vincent Laine |
2013 |
ORCA Helsinki |
+0.73 |
77 |
55.55 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.54 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sisu Everi |
2014 |
Nummelan Kisaajat |
+0.73 |
46 |
1:05.99 |
+19.81 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Salazar Lehtonen |
2014 |
Simmis Grani |
+0.70 |
44 |
1:07.14 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eemil Arvonen |
2014 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.79 |
43 |
1:07.49 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.12 |
(+6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 11:24:43 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 50m Selkäuinti Miehet 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
235 |
38.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 43.67 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.60 |
234 |
38.44 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.62 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.61 |
203 |
40.31 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.72 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
173 |
42.48 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.09 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toivo Männikkö |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.81 |
150 |
44.58 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.31 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niklas Salo |
2012 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
149 |
44.64 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.40 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eelis Goodacre |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
149 |
44.65 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.19 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kirill Kauppinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
147 |
44.92 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.37 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
141 |
45.53 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.74 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Lyijynen |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.62 |
109 |
49.52 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.97 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
107 |
49.94 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.65 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Timo Mattias Lukashenko |
2012 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.83 |
105 |
50.24 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.63 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ivan Tyurin |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
96 |
51.69 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.76 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Otto Elovirta |
2012 |
Helsingin Uimarit |
-0.71 |
95 |
51.90 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.68 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Patrik Zilliacus |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.62 |
90 |
52.84 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.94 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julius Hulkkonen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
84 |
54.08 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.93 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sasu Auromaa |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
74 |
56.38 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.60 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 11:24:43 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:58:07 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 50m Selkäuinti Tytöt 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
206 |
45.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.47 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Zilliacus |
2014 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.58 |
164 |
49.29 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.78 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saana Kauppinen |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
161 |
49.54 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.40 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alisa Antoshulskaya |
2015 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
160 |
49.61 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siru Karri |
2014 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.98 |
110 |
56.25 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Olivia Ahlgren |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
98 |
58.35 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.29 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iina Helin |
2015 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
83 |
1:01.70 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.89 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Viinikainen |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
75 |
1:03.75 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.44 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eevi-Sofia Laisi |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.98 |
74 |
1:04.01 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.87 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Titta-Emilia Pääkkö |
2014 |
Nummelan Kisaajat |
+0.79 |
48 |
1:13.99 |
+28.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.39 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 11:31:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 50m Selkäuinti Tytöt 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
217 |
44.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.12 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jessi Kolhinoja |
2013 |
Helsingin Uimarit |
+0.69 |
206 |
45.67 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.55 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Sederholm |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
172 |
48.51 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.27 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
161 |
49.53 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.13 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Siiri Karjalainen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.59 |
160 |
49.67 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.78 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Susan Hirtentreu |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.64 |
157 |
49.92 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.15 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liina Sivuranta |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.64 |
143 |
51.57 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.14 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sanni Asikainen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
135 |
52.54 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.56 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Laulumaa |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.57 |
130 |
53.24 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.78 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsi Martikainen |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
127 |
53.55 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.91 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
+0.86 |
76 |
1:03.43 |
+18.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.71 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Sandström |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
75 |
1:03.89 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.61 |
(-5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Netta Niemi |
2013 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.76 |
67 |
1:06.38 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 11:31:27 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:58:09 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Selkäuinti Miehet 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
277 |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.31 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eino Rantala |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
+0.75 |
260 |
1:20.76 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.63 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leevi Salo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
233 |
1:23.83 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.50 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Ilo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.82 |
232 |
1:23.97 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.59 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Markus Sulku |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
184 |
1:30.63 |
+11.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.52 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julius Sydänmaa |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.79 |
183 |
1:30.73 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.99 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Platon Voutilainen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.72 |
179 |
1:31.40 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.72 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Theodor Selmer |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
170 |
1:33.11 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.43 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
+0.84 |
167 |
1:33.68 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.44 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.80 |
162 |
1:34.55 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.11 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.68 |
153 |
1:36.36 |
+17.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.28 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eetu Helminen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
147 |
1:37.63 |
+18.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.04 |
(-13.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.88 |
145 |
1:38.18 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.79 |
(-14.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sisu Kilpeläinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
144 |
1:38.29 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.37 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Dmitrii Zuev |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.61 |
142 |
1:38.71 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.07 |
(+3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
130 |
1:41.63 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.20 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niilo Numminen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
128 |
1:42.16 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
128 |
1:42.23 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.47 |
(+7.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Onni Elomaa |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
128 |
1:42.31 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.05 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Noel Andersson |
2011 |
Helsingin Uimarit |
+0.80 |
120 |
1:44.36 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.61 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lucas Chun |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.58 |
120 |
1:44.37 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.57 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Samu Patronen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
119 |
1:44.84 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.25 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Rautio |
2011 |
Helsingin Uimarit |
+0.81 |
113 |
1:46.50 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.44 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Kasper Mikander |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
110 |
1:47.63 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
108 |
1:48.23 |
+29.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.25 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anton Lillandt |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
104 |
1:49.48 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.51 |
(+6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Pyry Toivonen |
2011 |
Helsingin Uimarit |
+0.65 |
104 |
1:49.49 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.75 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.71 |
94 |
1:53.10 |
+33.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.27 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Richard Kask |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
83 |
1:57.87 |
+38.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.91 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Joonas Sovasto |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.56 |
83 |
1:58.22 |
+39.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.62 |
(-3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elliot Mannerström |
2011 |
Simmis Grani |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Alvar Saari |
2011 |
Helsingin Uimarit |
+0.76 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Ashvath Sangwan |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Niko Koskela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matias Silfver |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikael Silfver |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 12:01:26 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
318 |
1:15.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.31 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.77 |
306 |
1:16.56 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.34 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
299 |
1:17.16 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.43 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
271 |
1:19.64 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.50 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
270 |
1:19.80 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.64 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niila Tukiala |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
257 |
1:21.11 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.69 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
251 |
1:21.70 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.08 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
250 |
1:21.90 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.08 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
244 |
1:22.56 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicolas Luoma |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.76 |
240 |
1:22.97 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.05 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
237 |
1:23.27 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.70 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Toni Lehikoinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.66 |
235 |
1:23.51 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.74 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
231 |
1:23.98 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.97 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
229 |
1:24.24 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.57 |
220 |
1:25.46 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.84 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.67 |
219 |
1:25.54 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
219 |
1:25.57 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.38 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.69 |
218 |
1:25.73 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.17 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
211 |
1:26.57 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.71 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
211 |
1:26.64 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.01 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Benjamin Juusela |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.60 |
208 |
1:27.02 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.49 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
205 |
1:27.43 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.77 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Heikki Eskelinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
203 |
1:27.68 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.56 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ohto Ahvenisto |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
|
203 |
1:27.78 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.04 |
(-11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Kevin van Rooij |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.64 |
202 |
1:27.81 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.64 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Daniel Vinogradoff |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.57 |
201 |
1:28.04 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.76 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
196 |
1:28.77 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.21 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
195 |
1:28.96 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.96 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.95 |
192 |
1:29.33 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.43 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Aapo Teno |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.83 |
190 |
1:29.61 |
+14.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.66 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Jere Koskelainen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.81 |
188 |
1:30.04 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.11 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Lukas Makauskas |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
188 |
1:30.04 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.78 |
(-17.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.69 |
182 |
1:30.89 |
+15.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.39 |
(+2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aksel Eriksson |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
179 |
1:31.43 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.12 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
178 |
1:31.56 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.19 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Teemu Askola |
2009 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.70 |
164 |
1:34.11 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.12 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
160 |
1:34.87 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.58 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Niklas von Boehm |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.83 |
152 |
1:36.53 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.22 |
(-6.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Eero Mokka |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
145 |
1:38.10 |
+22.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.04 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Aaro Hongisto |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.64 |
143 |
1:38.61 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.49 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Leevi Heino |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.85 |
142 |
1:38.84 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.46 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Oskari Luopajärvi |
2010 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.52 |
122 |
1:43.80 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.82 |
(-8.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Valdemar Gates |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
121 |
1:44.11 |
+28.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.69 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Aaron Fabritius |
2010 |
Octopus Lohja |
+0.71 |
115 |
1:46.04 |
+30.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.41 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Niko Ruotinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.71 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 12:01:26 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:58:11 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 100m Selkäuinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
333 |
1:22.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fanni Olbert |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.89 |
240 |
1:32.39 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.49 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.73 |
237 |
1:32.71 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.11 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
220 |
1:35.10 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.43 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Autio |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.76 |
214 |
1:36.00 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.59 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Enni Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.57 |
206 |
1:37.19 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.89 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
205 |
1:37.32 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.47 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viivi Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.71 |
205 |
1:37.43 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.57 |
(+4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Iida Kaffka |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.71 |
193 |
1:39.29 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.38 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
193 |
1:39.39 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.77 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
183 |
1:41.14 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.55 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Molly Enroth |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
179 |
1:41.88 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.81 |
(+3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sara Anjala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.90 |
176 |
1:42.49 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.13 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
168 |
1:44.05 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.64 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Varpu Sola |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.74 |
163 |
1:44.99 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.20 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Helmi Virtanen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.88 |
158 |
1:46.10 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.57 |
(+6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veda Kivikoski |
2012 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.83 |
145 |
1:49.21 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.12 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aino Virtanen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.91 |
135 |
1:51.97 |
+29.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.36 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
130 |
1:53.39 |
+30.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.98 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mame Esane Assyne |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
122 |
1:55.58 |
+32.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.56 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rebecca Mõsko |
2012 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.82 |
121 |
1:55.97 |
+33.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.63 |
(-15.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ann Hagelberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.66 |
109 |
2:00.09 |
+37.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.97 |
(-4.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Kuosmanen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
107 |
2:00.72 |
+37.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.55 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Minea Henriksson |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
90 |
2:08.15 |
+45.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.59 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Issa |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 12:35:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 100m Selkäuinti Tytöt 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.62 |
479 |
1:13.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.15 |
(-2.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nghi Ngo |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
449 |
1:15.00 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.77 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
428 |
1:16.20 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
405 |
1:17.63 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.38 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.60 |
383 |
1:19.05 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.50 |
379 |
1:19.33 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.97 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
375 |
1:19.63 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.49 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
+0.59 |
368 |
1:20.14 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.35 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
+0.71 |
367 |
1:20.23 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.34 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.67 |
365 |
1:20.35 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.99 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milla Pylvänäinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.69 |
364 |
1:20.44 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.25 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
351 |
1:21.44 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.11 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karoliina Patosaari |
2010 |
Vanders |
+0.68 |
349 |
1:21.53 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.01 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
+0.71 |
344 |
1:21.94 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.85 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.95 |
337 |
1:22.52 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.20 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
334 |
1:22.72 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.55 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Wilhelmiina Borg |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.61 |
330 |
1:23.07 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.11 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
330 |
1:23.12 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.08 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isabel Oravainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
328 |
1:23.22 |
+9.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.25 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
323 |
1:23.71 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.83 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.70 |
317 |
1:24.25 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.36 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Inka Kajander |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.75 |
311 |
1:24.75 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.54 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Betra Vesikko |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
307 |
1:25.09 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.08 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.94 |
299 |
1:25.87 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.02 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Susanne Elonen |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.75 |
299 |
1:25.88 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.13 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
296 |
1:26.12 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.38 |
(-3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.83 |
288 |
1:26.95 |
+13.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.36 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ingrid Ahlfors |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
286 |
1:27.16 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.63 |
(-3.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Taimi Lehtinen |
2010 |
Vanders |
+0.65 |
279 |
1:27.89 |
+14.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.62 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Katerina Bortsova |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.63 |
276 |
1:28.23 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.96 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.84 |
270 |
1:28.87 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.73 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ran Yu |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
269 |
1:28.94 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.48 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
269 |
1:28.95 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.61 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.73 |
267 |
1:29.19 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.45 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
266 |
1:29.25 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.73 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emilia Winqvist |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.65 |
260 |
1:29.92 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.56 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.67 |
260 |
1:29.96 |
+16.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.39 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.69 |
258 |
1:30.21 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.83 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
257 |
1:30.33 |
+16.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.12 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Alissa Brohez |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
252 |
1:30.90 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.52 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.76 |
248 |
1:31.36 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.77 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Matilda Elo |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.82 |
246 |
1:31.64 |
+18.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.96 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.75 |
239 |
1:32.56 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.75 |
(+4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Mimmi Loponen |
2011 |
Vanders |
+0.71 |
237 |
1:32.72 |
+19.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.93 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Meri Koskipää |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.72 |
234 |
1:33.19 |
+19.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.55 |
(-10.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Isabel Weichert |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.76 |
233 |
1:33.30 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.44 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Ella Kylmämaa |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
231 |
1:33.52 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.06 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
230 |
1:33.67 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.10 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Milja Kenttä |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
226 |
1:34.22 |
+20.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.15 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
+0.97 |
225 |
1:34.35 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.04 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=51 |
|
Sofia Ikonen |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
225 |
1:34.37 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.60 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=51 |
|
Sanni Korpiola |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.74 |
225 |
1:34.37 |
+20.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.77 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Iiris Uusitalo |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.82 |
225 |
1:34.45 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.37 |
(-3.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Aino Tuhkanen |
2011 |
Helsingin Uimarit |
+0.65 |
222 |
1:34.77 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.06 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.82 |
221 |
1:34.88 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Selma Pelkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
220 |
1:35.10 |
+21.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.42 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Seela Ruponen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
218 |
1:35.40 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.88 |
(-8.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Emma Vesterinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
218 |
1:35.41 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.97 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Evelin Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
213 |
1:36.06 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
212 |
1:36.29 |
+22.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.83 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.94 |
210 |
1:36.56 |
+23.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.13 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
+0.89 |
205 |
1:37.41 |
+24.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.24 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Riia Koskela |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.77 |
202 |
1:37.86 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.49 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Kaisla Suomalainen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.71 |
195 |
1:38.98 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.49 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
193 |
1:39.26 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.08 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Laila Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
190 |
1:39.76 |
+26.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.27 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Nora Karu |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
187 |
1:40.41 |
+27.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.17 |
(-18.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Ada Murto |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
186 |
1:40.51 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.98 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
|
Pinja Karlsson |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.82 |
185 |
1:40.65 |
+27.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.55 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
176 |
1:42.34 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.83 |
(+5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
|
Aino Laitila |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.63 |
175 |
1:42.57 |
+29.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.02 |
(-7.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
132 |
1:52.79 |
+39.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.50 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
73 |
|
Hilla Hietakangas |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.69 |
125 |
1:54.65 |
+41.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.37 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
74 |
|
Sofia Severin |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
124 |
1:54.97 |
+41.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.80 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
- |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Erika Lindroos |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 12:35:03 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:58:13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 200m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Lehtimäki |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
|
128 |
3:22.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.59 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
107 |
3:34.29 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.27 |
(-6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Laine |
2013 |
ORCA Helsinki |
+0.87 |
87 |
3:50.15 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.18 |
(-20.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Helin |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
78 |
3:57.94 |
+35.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:21.37 |
(-23.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 12:57:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 200m Vapaauinti Miehet 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
267 |
2:38.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.57 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
251 |
2:41.64 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.28 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Salo |
2012 |
Lahden Uimaseura |
+0.76 |
187 |
2:58.07 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.20 |
(-10.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
|
179 |
3:00.95 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.32 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eelis Goodacre |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
176 |
3:01.97 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
174 |
3:02.49 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.79 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
174 |
3:02.67 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.92 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kirill Kauppinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
160 |
3:07.69 |
+29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.72 |
160 |
3:07.83 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.49 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toivo Männikkö |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.79 |
156 |
3:09.37 |
+30.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.74 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 12:57:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 200m Vapaauinti Miehet 12-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.81 |
431 |
2:14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.30 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eemeli Kuusisto |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.92 |
384 |
2:20.30 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.09 |
(-2.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Topias Heikkinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.58 |
364 |
2:22.80 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.97 |
(-34.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.78 |
347 |
2:25.05 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.47 |
(-10.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
340 |
2:26.12 |
+11.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.54 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
|
328 |
2:27.83 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.81 |
(-4.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
322 |
2:28.69 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.65 |
(-7.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Virtanen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
293 |
2:33.48 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.17 |
(-7.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.43 |
293 |
2:33.55 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.25 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
292 |
2:33.74 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.64 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Casper Neste |
2009 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
291 |
2:33.81 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.18 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
289 |
2:34.21 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.52 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kaius Kankainen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.80 |
287 |
2:34.57 |
+19.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.90 |
(-5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laban Kiuru |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
278 |
2:36.15 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.44 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
275 |
2:36.70 |
+21.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.25 |
(-9.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Olavi Niiranen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.92 |
274 |
2:36.90 |
+21.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.68 |
(-4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Antti Laurila |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
|
272 |
2:37.26 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.17 |
(-9.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Niila Tukiala |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.63 |
269 |
2:37.90 |
+22.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.87 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
266 |
2:38.47 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.50 |
(-5.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
256 |
2:40.56 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.13 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
|
256 |
2:40.58 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.20 |
(-7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leevi Salo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.78 |
251 |
2:41.56 |
+26.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.42 |
(-14.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
251 |
2:41.57 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.95 |
(-20.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Onni Elomaa |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
238 |
2:44.56 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.18 |
(-7.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
236 |
2:44.86 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.97 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.80 |
236 |
2:44.95 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.95 |
(-16.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Niko Ruotinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.68 |
220 |
2:48.85 |
+33.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.00 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
215 |
2:50.17 |
+35.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.28 |
(-8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Roope Pirhonen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.83 |
215 |
2:50.21 |
+35.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.87 |
(-11.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jere Koskelainen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.75 |
212 |
2:50.81 |
+35.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.08 |
(-26.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.94 |
212 |
2:50.88 |
+35.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.45 |
(-36.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aapo Teno |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.89 |
199 |
2:54.58 |
+39.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.64 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Valdemar Gates |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
187 |
2:58.36 |
+43.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.31 |
(-25.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Heikki Eskelinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
|
186 |
2:58.52 |
+43.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.47 |
(-18.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Andrei Pavilainen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.80 |
178 |
3:01.03 |
+46.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.63 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Eero Mokka |
2009 |
Lahden Uimaseura |
+0.87 |
169 |
3:04.25 |
+49.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.23 |
(-9.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Theodor Selmer |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
168 |
3:04.75 |
+49.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.33 |
(-51.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.94 |
167 |
3:04.95 |
+50.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.89 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Aaro Hyttinen |
2010 |
Simmis Grani |
+0.86 |
154 |
3:09.89 |
+54.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.54 |
(-4.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Patrik Lehtimäki |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.93 |
128 |
3:21.89 |
+1:06.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Lucas Chun |
2011 |
Cetus Espoo |
|
121 |
3:25.83 |
+1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 12:57:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:58:14 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 200m Vapaauinti Tytöt 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.97 |
185 |
3:18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.34 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mona Zilliacus |
2014 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
153 |
3:31.01 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilli Rugemalira |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
131 |
3:41.95 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.62 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 1:28:22 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 200m Vapaauinti Tytöt 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Kangas |
2013 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.84 |
220 |
3:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.16 |
(-11.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
|
202 |
3:12.40 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.26 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.80 |
166 |
3:25.32 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.07 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Janni Loikala |
2013 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.82 |
156 |
3:29.72 |
+22.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
136 |
3:39.28 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
117 |
3:50.41 |
+43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsi Martikainen |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
107 |
3:57.63 |
+50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 1:28:22 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 45, 200m Vapaauinti Tytöt 11-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.79 |
471 |
2:25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.64 |
(-7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
470 |
2:25.31 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.57 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
409 |
2:32.12 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.06 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
408 |
2:32.21 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.31 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.80 |
396 |
2:33.73 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.72 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Laperie |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.61 |
396 |
2:33.78 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.92 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Milja Ylitalo |
2011 |
Simmis Grani |
+0.69 |
390 |
2:34.58 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.44 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adriana Bruneniece |
2010 |
Vanders |
|
389 |
2:34.76 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.30 |
(-11.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
382 |
2:35.68 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.82 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
381 |
2:35.75 |
+10.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.64 |
(-16.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lumi Riikonen |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.70 |
371 |
2:37.10 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.31 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
367 |
2:37.72 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.77 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
357 |
2:39.14 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.21 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
|
347 |
2:40.68 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.61 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milla Pylvänäinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.82 |
326 |
2:44.13 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.51 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lily Pettersson |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.78 |
322 |
2:44.80 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.40 |
(-17.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.78 |
315 |
2:45.93 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.40 |
(-30.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
315 |
2:45.96 |
+20.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.31 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilhelmiina Borg |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.77 |
311 |
2:46.63 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.82 |
(-6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.85 |
311 |
2:46.64 |
+21.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Betra Vesikko |
2010 |
Lahden Uimaseura |
|
310 |
2:46.78 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
|
302 |
2:48.39 |
+23.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.96 |
(-37.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Elsa Suominen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.57 |
290 |
2:50.60 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.76 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Pihla Ruuskanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.82 |
281 |
2:52.44 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.86 |
(-26.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
270 |
2:54.66 |
+29.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.47 |
(-23.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Vesterinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
269 |
2:54.83 |
+29.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.00 |
(-19.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
269 |
2:55.01 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.95 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Katerina Bortsova |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.66 |
266 |
2:55.59 |
+30.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.88 |
(-12.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
|
259 |
2:57.16 |
+32.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.82 |
(-31.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
256 |
2:57.91 |
+32.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.54 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
254 |
2:58.30 |
+33.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.58 |
(-7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
|
252 |
2:58.65 |
+33.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.91 |
235 |
3:02.98 |
+37.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.31 |
(-7.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.88 |
229 |
3:04.56 |
+39.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.48 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
229 |
3:04.63 |
+39.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.51 |
(-15.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
|
213 |
3:09.13 |
+44.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.78 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Helmi Huusko |
2010 |
Cetus Espoo |
|
195 |
3:14.71 |
+49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
190 |
3:16.49 |
+51.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.78 |
(-10.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ada Murto |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
188 |
3:17.12 |
+52.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:50.21 |
(-33.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Sofia Severin |
2011 |
Cetus Espoo |
|
116 |
3:51.65 |
+1:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ella Kuosmanen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.96 |
108 |
3:56.60 |
+1:31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ann Hagelberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.99 |
93 |
4:08.98 |
+1:43.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.13 |
(+4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 1:28:22 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:58:16 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 200m Sekauinti Miehet 11-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
|
312 |
2:48.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.21 |
(-7.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eino Rantala |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
311 |
2:48.12 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.17 |
(-9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Ilo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.80 |
292 |
2:51.74 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.51 |
(-6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.71 |
254 |
2:59.82 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.59 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noel Andersson |
2011 |
Helsingin Uimarit |
+0.86 |
135 |
3:41.71 |
+53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mark Rubanov |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
116 |
3:53.44 |
+1:05.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.99 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ru potku perhosuinnissa |
|
|
|
|
- |
|
Alvar Saari |
2011 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
- |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 4:50:55 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 200m Sekauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
416 |
2:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.35 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
365 |
2:39.39 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.11 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.68 |
359 |
2:40.39 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.54 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Topias Heikkinen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.77 |
355 |
2:40.95 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.05 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
351 |
2:41.58 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.75 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
344 |
2:42.55 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.75 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.63 |
335 |
2:44.07 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.18 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
323 |
2:46.15 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.94 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kevin Soiramo |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.79 |
318 |
2:46.99 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.20 |
(-5.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
289 |
2:52.38 |
+19.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.42 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
|
257 |
2:59.23 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.99 |
(-3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
243 |
3:02.54 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.04 |
(-13.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
239 |
3:03.53 |
+30.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.60 |
(-11.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kevin van Rooij |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.79 |
235 |
3:04.51 |
+31.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.83 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jami Torvikoski |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
233 |
3:05.01 |
+32.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.05 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kaius Kankainen |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.68 |
233 |
3:05.12 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.68 |
(-23.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ahti Tirkkonen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.58 |
224 |
3:07.50 |
+34.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.66 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Georgy Shchukin |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.65 |
218 |
3:09.35 |
+36.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(-10.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
+0.57 |
216 |
3:09.74 |
+37.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.79 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hugo Skants |
2010 |
Vanders |
+0.73 |
211 |
3:11.44 |
+38.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.72 |
(-7.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Daniel Vinogradoff |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.49 |
205 |
3:13.33 |
+40.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.37 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Aksel Eriksson |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.96 |
195 |
3:16.42 |
+43.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.60 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lukas Makauskas |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
192 |
3:17.55 |
+44.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.36 |
(-7.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Aleksi Aakala |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.71 |
102 |
4:03.30 |
+1:30.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:00.36 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Lenni Löytäinen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.67 |
102 |
4:03.30 |
+1:30.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.51 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.45 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 4:50:55 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 16:50:59 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 50m Perhosuinti Tytöt 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mona Zilliacus |
2014 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.50 |
127 |
48.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.22 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
117 |
49.86 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.92 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lilli Rugemalira |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
105 |
51.70 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.21 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alisa Antoshulskaya |
2015 |
Cetus Espoo |
+0.69 |
103 |
51.98 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Ahlgren |
2014 |
Cetus Espoo |
|
81 |
56.28 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.37 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eevi-Sofia Laisi |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
46 |
1:08.06 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.62 |
(-10.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iina Helin |
2015 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 5:04:04 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 50m Perhosuinti Tytöt 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
136 |
47.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.33 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jessi Kolhinoja |
2013 |
Helsingin Uimarit |
+0.99 |
116 |
49.98 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.95 |
(+6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Janni Loikala |
2013 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.70 |
115 |
50.10 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Sederholm |
2013 |
Cetus Espoo |
|
75 |
57.84 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(-17.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Laulumaa |
2013 |
Cetus Espoo |
|
68 |
59.77 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.38 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Karvonen |
2013 |
Nurmijärven Uinti |
+0.82 |
63 |
1:01.33 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.11 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.64 |
58 |
1:02.80 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.76 |
(+8.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aava Laitinen |
2013 |
Riihimäen Uimaseura |
|
57 |
1:03.22 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsi Martikainen |
2013 |
Cetus Espoo |
|
55 |
1:03.91 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.48 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aino Sandström |
2013 |
Cetus Espoo |
|
39 |
1:11.68 |
+24.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.55 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 5:04:04 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 50m Perhosuinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
+0.71 |
252 |
38.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.87 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
246 |
38.98 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
228 |
39.98 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
226 |
40.10 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.19 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
+0.71 |
210 |
41.05 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.18 |
(-4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Enroth |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
206 |
41.30 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.85 |
205 |
41.40 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.84 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
204 |
41.45 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.83 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
187 |
42.69 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.42 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viivi Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.68 |
176 |
43.53 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.06 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Amanda Autio |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.65 |
176 |
43.54 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.81 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Unna Niemi |
2012 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.68 |
158 |
45.14 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.53 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
143 |
46.67 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.28 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabel Palm |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.81 |
134 |
47.74 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.61 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Varpu Sola |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.76 |
133 |
47.85 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.62 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Enni Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.51 |
121 |
49.34 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.98 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Fanni Olbert |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
+0.90 |
115 |
50.20 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.53 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.83 |
114 |
50.35 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.75 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Minea Henriksson |
2012 |
Cetus Espoo |
|
101 |
52.45 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.82 |
(-9.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Kuosmanen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.96 |
82 |
56.08 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.07 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
|
79 |
56.74 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.95 |
78 |
57.10 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.28 |
(-1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iida Kaffka |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
67 |
59.95 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.53 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mame Esane Assyne |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
47 |
1:07.38 |
+28.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.58 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Issa |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
- |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 5:04:04 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 17:04:49 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 50m Perhosuinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Samuel Koskenniemi |
2013 |
Cetus Espoo |
|
61 |
56.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.85 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Laine |
2013 |
ORCA Helsinki |
+0.82 |
46 |
1:01.97 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Helin |
2013 |
Cetus Espoo |
|
35 |
1:07.60 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.94 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Kajamaa |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.24 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 5:18:11 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 50m Perhosuinti Miehet 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
240 |
35.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.93 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.72 |
161 |
40.91 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.71 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.68 |
126 |
44.31 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.21 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toivo Männikkö |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.75 |
119 |
45.18 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.41 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eelis Goodacre |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
114 |
45.92 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.89 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kirill Kauppinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.97 |
90 |
49.52 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.30 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mark Rubanov |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
64 |
55.64 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.12 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julius Hulkkonen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
53 |
59.20 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.55 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otto Elovirta |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.74 |
52 |
59.56 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.49 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sasu Auromaa |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
49 |
1:00.82 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.87 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Lukas Lyijynen |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 5:18:11 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 48, 50m Perhosuinti Miehet 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sisu Mikke Laitinen |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.83 |
258 |
34.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.64 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Ilo |
2011 |
Lahden Uimaseura |
+0.82 |
205 |
37.75 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.88 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Matias Halmu |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.80 |
151 |
41.80 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.62 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
148 |
42.01 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.39 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theodor Selmer |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
119 |
45.18 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.62 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eetu Helminen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.85 |
118 |
45.36 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.60 |
(-7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.99 |
95 |
48.66 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.78 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Chun |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
88 |
50.02 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.21 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.67 |
70 |
53.96 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.96 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ashvath Sangwan |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
67 |
54.65 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.55 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Richard Kask |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.97 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
- |
|
Anton Lillandt |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella |
|
|
|
|
- |
|
Kasper Mikander |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Eino Rantala |
2011 |
Uinti Turku - Åbo Simning |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Pyry Toivonen |
2011 |
Helsingin Uimarit |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
- |
|
Massinissa Toutah |
2011 |
Simmis Grani |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 5:18:11 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 17:18:13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 49, 100m Perhosuinti Tytöt 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.77 |
440 |
1:12.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.12 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.63 |
401 |
1:15.20 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.99 |
(-11.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Illukka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
365 |
1:17.57 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
340 |
1:19.47 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.90 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.65 |
302 |
1:22.69 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.86 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
288 |
1:23.94 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.59 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maia Jauhonen |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.80 |
285 |
1:24.22 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.07 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilli Lehto |
2010 |
Simmis Grani |
|
283 |
1:24.47 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.59 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.81 |
280 |
1:24.74 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.53 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nghi Ngo |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.99 |
277 |
1:25.10 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.80 |
271 |
1:25.68 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.30 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda Agbroko |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
263 |
1:26.51 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.35 |
(+5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.82 |
254 |
1:27.57 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.48 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
252 |
1:27.72 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.50 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.76 |
249 |
1:28.18 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.89 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
248 |
1:28.19 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.07 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
242 |
1:28.99 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.40 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aina-Taika Piminäinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.72 |
241 |
1:29.13 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.79 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.65 |
238 |
1:29.50 |
+16.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.59 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ilona Antila |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.62 |
235 |
1:29.87 |
+16.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.38 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jade Vanhala |
2010 |
Cetus Espoo |
|
230 |
1:30.50 |
+17.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.15 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Natalie Wester |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
228 |
1:30.73 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.38 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Matilda Elo |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
225 |
1:31.18 |
+18.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.59 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.72 |
218 |
1:32.15 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.73 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hilla Soppi |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
213 |
1:32.84 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.59 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ran Yu |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
200 |
1:34.82 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.87 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lumi Riikonen |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
186 |
1:37.13 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.74 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
|
185 |
1:37.20 |
+24.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.32 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.55 |
185 |
1:37.25 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.24 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Pihla Ruuskanen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.76 |
184 |
1:37.44 |
+24.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.37 |
(-5.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Seela Ruponen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.89 |
178 |
1:38.56 |
+25.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.55 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alissa Brohez |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
165 |
1:40.99 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.18 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Sofie Huttunen |
2011 |
Vanders |
+0.45 |
162 |
1:41.63 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.83 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.74 |
158 |
1:42.42 |
+29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
|
158 |
1:42.47 |
+29.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.62 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.73 |
153 |
1:43.52 |
+30.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.74 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Veera Vesterbacka |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.72 |
147 |
1:44.89 |
+32.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.60 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.92 |
143 |
1:46.01 |
+33.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.50 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
121 |
1:52.04 |
+39.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.95 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
120 |
1:52.21 |
+39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
103 |
1:58.03 |
+45.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Arina Shahgordi |
2011 |
Cetus Espoo |
|
103 |
1:58.15 |
+45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Sanni Arvonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.96 |
98 |
2:00.11 |
+47.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Ada Murto |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
96 |
2:01.12 |
+48.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
- |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.1 Uintia selällään (paitsi käännöksen aikana) |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Severin |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 5:29:05 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 17:56:55 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 100m Perhosuinti Miehet 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julius Sydänmaa |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.81 |
89 |
1:50.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
43 |
2:20.20 |
+29.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 5:38:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 100m Perhosuinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
360 |
1:09.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.05 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Konrad Bäckström |
2009 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.80 |
330 |
1:11.50 |
+2.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.61 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kalle Kemppainen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
298 |
1:14.00 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.04 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
292 |
1:14.49 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.12 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.58 |
280 |
1:15.56 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.37 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elmo Kyytinen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.87 |
252 |
1:18.25 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.05 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Mara |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
241 |
1:19.41 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.88 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
224 |
1:21.42 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.35 |
(-0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
219 |
1:22.02 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.41 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Boman |
2010 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.73 |
203 |
1:24.02 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.83 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
191 |
1:25.78 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.44 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
|
173 |
1:28.74 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.25 |
(-4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leo Savolainen |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.61 |
169 |
1:29.40 |
+19.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.19 |
(-6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emiljan Voutilainen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
|
162 |
1:30.60 |
+21.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.64 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
|
156 |
1:31.70 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.97 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ruu Marjola |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.81 |
153 |
1:32.40 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.02 |
(-8.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jami Torvikoski |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
145 |
1:34.02 |
+24.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.26 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Benjamin Juusela |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
144 |
1:34.15 |
+24.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.53 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Samuel Berg |
2010 |
Vanders |
+0.88 |
141 |
1:34.79 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.51 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.71 |
140 |
1:35.18 |
+25.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.03 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jaro Pyrhönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
131 |
1:37.25 |
+27.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.78 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
122 |
1:39.50 |
+30.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
|
121 |
1:39.79 |
+30.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.39 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Valdemar Gates |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.84 |
52 |
2:12.43 |
+1:02.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 5:38:00 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 17:38:02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 51, 100m Vapaauinti Tytöt 9 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Ilina |
2014 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
192 |
1:29.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.05 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Koistinen |
2014 |
Lahden Uimaseura |
+0.74 |
79 |
2:00.17 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.85 |
(-3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Titta-Emilia Pääkkö |
2014 |
Nummelan Kisaajat |
+0.63 |
31 |
2:43.97 |
+1:14.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.36 |
(+10.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 5:45:14 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 51, 100m Vapaauinti Tytöt 10 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mariia Butenko |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
196 |
1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.90 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jessi Kolhinoja |
2013 |
Helsingin Uimarit |
+0.90 |
188 |
1:30.22 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.71 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liina Sivuranta |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
150 |
1:37.14 |
+8.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.41 |
(-8.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Laulumaa |
2013 |
Cetus Espoo |
|
114 |
1:46.38 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.77 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsi Martikainen |
2013 |
Cetus Espoo |
|
110 |
1:47.84 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.72 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kerttu Jääskeläinen |
2013 |
ORCA Helsinki |
|
104 |
1:49.78 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.89 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aava Laitinen |
2013 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.74 |
98 |
1:52.12 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Susan Hirtentreu |
2013 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 5:45:14 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 17:45:19 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 52, 100m Vapaauinti Miehet 10 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leo Kajamaa |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
137 |
1:30.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.91 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
130 |
1:32.31 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.17 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Koskenniemi |
2013 |
Cetus Espoo |
+0.99 |
97 |
1:41.96 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.35 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Laine |
2013 |
ORCA Helsinki |
+0.71 |
92 |
1:43.80 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.63 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lassi Liukkonen |
2013 |
Cetus Espoo |
|
77 |
1:50.09 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Helin |
2013 |
Cetus Espoo |
|
68 |
1:54.76 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.59 |
(-19.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eemil Arvonen |
2014 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.96 |
62 |
1:58.21 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.28 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sisu Everi |
2014 |
Nummelan Kisaajat |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 5:50:58 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 52, 100m Vapaauinti Miehet 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arn Pitkänen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
280 |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.75 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Klingberg |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.71 |
256 |
1:13.76 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.09 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirill Kauppinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
218 |
1:17.75 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.08 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peetu Katavisto |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.69 |
197 |
1:20.42 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.88 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Batista |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.67 |
183 |
1:22.53 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.90 |
(-3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eelis Goodacre |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
182 |
1:22.57 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.39 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jaromir Gussev |
2012 |
Cetus Espoo |
|
176 |
1:23.52 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.17 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eino Loponen |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.95 |
149 |
1:28.36 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.03 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lukas Lyijynen |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.81 |
132 |
1:31.86 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.83 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mark Rubanov |
2012 |
Cetus Espoo |
|
131 |
1:32.09 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.41 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Otto Elovirta |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.99 |
114 |
1:36.38 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.79 |
(-11.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ivan Tyurin |
2012 |
Cetus Espoo |
|
106 |
1:38.84 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Patrik Zilliacus |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
98 |
1:41.46 |
+29.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.00 |
(-5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julius Hulkkonen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
97 |
1:41.71 |
+30.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.42 |
(-6.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karri Karppinen |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.97 |
94 |
1:42.97 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sasu Auromaa |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
82 |
1:47.58 |
+35.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.07 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 5:50:58 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 17:51:00 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 100m Rintauinti Tytöt 9-11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.79 |
303 |
1:35.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.91 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saara Järvelin |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
237 |
1:43.61 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.72 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
234 |
1:44.01 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.49 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Varpu Sola |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.72 |
234 |
1:44.06 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.93 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anni Tuomisto |
2012 |
Vanders |
+0.60 |
223 |
1:45.68 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.68 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lisette Jaas |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
219 |
1:46.33 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.73 |
(-10.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aino Marttila |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
215 |
1:46.99 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.88 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anni Koljonen |
2012 |
Vanders |
+0.78 |
212 |
1:47.44 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.46 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Diana Bityutskaya |
2012 |
Cetus Espoo |
|
211 |
1:47.59 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.71 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
194 |
1:50.71 |
+15.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.06 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Sederholm |
2013 |
Cetus Espoo |
|
191 |
1:51.29 |
+15.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabel Palm |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.88 |
181 |
1:53.24 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.86 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viivi Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
+0.59 |
181 |
1:53.27 |
+17.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.75 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Molly Enroth |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
181 |
1:53.33 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.63 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
180 |
1:53.45 |
+17.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.70 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Fanni Olbert |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
170 |
1:55.70 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.99 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mame Esane Assyne |
2012 |
Cetus Espoo |
|
169 |
1:55.99 |
+20.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.53 |
(-4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Enni Harjanne |
2012 |
Helsingin Uimarit |
|
155 |
1:59.21 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.25 |
(-5.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
153 |
1:59.79 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.77 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Charlotte Richard |
2013 |
Cetus Espoo |
|
146 |
2:01.68 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:02.34 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
142 |
2:02.79 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.02 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Kuosmanen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
142 |
2:02.85 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.81 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Iida Kaffka |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
|
130 |
2:06.46 |
+31.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.44 |
(+5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elsa Issa |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
117 |
2:11.04 |
+35.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.16 |
(-4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Minea Henriksson |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Eriaikainen käsien palautus |
|
|
|
|
- |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.96 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 6:25:47 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 53, 100m Rintauinti Tytöt 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Keneli Marybel Maranik |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
432 |
1:24.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.71 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aida Herranen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.72 |
395 |
1:27.37 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.76 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilia Björkhem |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
358 |
1:30.29 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.33 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stella Koistinen |
2010 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
356 |
1:30.45 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.46 |
(-3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
|
354 |
1:30.65 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.22 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
333 |
1:32.44 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.95 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
325 |
1:33.26 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.15 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ran Yu |
2010 |
Cetus Espoo |
|
317 |
1:34.03 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.28 |
(-3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Salminen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.61 |
299 |
1:35.85 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.20 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Kaiser |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.68 |
294 |
1:36.39 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.01 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lilli Häyrynen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
286 |
1:37.31 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.75 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
281 |
1:37.85 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.18 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alessandra Carranza |
2010 |
Simmis Grani |
+0.74 |
281 |
1:37.86 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.79 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ingrid Ahlfors |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.79 |
270 |
1:39.16 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.80 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jarina Hovén |
2011 |
Helsingin Uimarit |
+0.88 |
269 |
1:39.27 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.11 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Peppi Österberg |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
262 |
1:40.19 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.20 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Susanne Elonen |
2011 |
Hyvinkään Uimaseura |
+0.72 |
262 |
1:40.20 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.12 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Venla Laine |
2011 |
Cetus Espoo |
|
261 |
1:40.31 |
+15.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.72 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Åström |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.70 |
260 |
1:40.35 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.96 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.81 |
260 |
1:40.40 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.42 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
|
260 |
1:40.44 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.76 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Velena Gusseva |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
256 |
1:40.92 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.88 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
255 |
1:41.02 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.29 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Orvokki Mård |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
251 |
1:41.59 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.96 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabel Weichert |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
+0.76 |
250 |
1:41.68 |
+16.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.88 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.73 |
250 |
1:41.78 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.21 |
(-14.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Mimmi Loponen |
2011 |
Vanders |
+0.66 |
248 |
1:41.98 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.83 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
|
246 |
1:42.31 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.98 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.96 |
240 |
1:43.11 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.73 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ilona Marjanen |
2011 |
Simmis Grani |
+0.79 |
235 |
1:43.86 |
+19.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.21 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
|
232 |
1:44.23 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.54 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Peppi Tuomainen |
2011 |
Vanders |
|
231 |
1:44.45 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.55 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
+0.58 |
229 |
1:44.69 |
+19.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.74 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Kaisa Kyhälä |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
227 |
1:44.98 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.52 |
(+2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alissa Brohez |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.76 |
227 |
1:45.10 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.48 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.81 |
225 |
1:45.38 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.42 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Dorotea Bjelicic |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
223 |
1:45.73 |
+20.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.85 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anna-Maria Sintonen |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.63 |
216 |
1:46.87 |
+22.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.68 |
(+4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Nora Karu |
2010 |
Cetus Espoo |
|
214 |
1:47.12 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mimosa Puikkonen |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
211 |
1:47.70 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.83 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Selina Kärkkäinen |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
207 |
1:48.37 |
+23.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.31 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
204 |
1:48.82 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.21 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Eveliina Isojärvi |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.88 |
202 |
1:49.21 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.45 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Iida Kinnunen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.87 |
199 |
1:49.80 |
+25.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.27 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Laila Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
197 |
1:50.16 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.67 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ada Murto |
2010 |
Cetus Espoo |
|
196 |
1:50.39 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.91 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Sara Badran |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
194 |
1:50.75 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.27 |
(-9.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Margarita Tervo |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.77 |
163 |
1:57.22 |
+32.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.36 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Selma Pelkonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.68 |
159 |
1:58.30 |
+33.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.42 |
(-31.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.77 |
152 |
2:00.00 |
+35.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.80 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Hilma Rinne |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
149 |
2:00.92 |
+36.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.50 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.90 |
148 |
2:01.03 |
+36.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.60 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
|
146 |
2:01.57 |
+36.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.11 |
(+3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Arina Shahgordi |
2011 |
Cetus Espoo |
|
118 |
2:10.39 |
+45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Aureelia Mirell Curtze |
2010 |
Cetus Espoo |
|
105 |
2:15.52 |
+50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Naa Aso Assyne |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Riia Koskela |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Meri Koskipää |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Severin |
2011 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
- |
|
Veera Waltari |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 6:25:47 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 18:30:27 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 100m Rintauinti Miehet 9-12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kivi Hakkarainen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.80 |
209 |
1:35.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.55 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
169 |
1:42.69 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.29 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niilo Numminen |
2011 |
Nurmijärven Uinti |
+0.92 |
160 |
1:44.76 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.82 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Lillandt |
2011 |
Cetus Espoo |
|
154 |
1:46.05 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.66 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jyrki Mustakallio |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.69 |
143 |
1:48.76 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.22 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Theodor Selmer |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
109 |
1:58.97 |
+23.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.20 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mark Rubanov |
2012 |
Cetus Espoo |
|
109 |
1:59.00 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.60 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Kontio |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.81 |
98 |
2:03.27 |
+27.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.22 |
(+9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Richard Kask |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
87 |
2:08.09 |
+32.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.56 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lucas Chun |
2011 |
Cetus Espoo |
|
85 |
2:09.03 |
+33.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.14 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Mikander |
2011 |
Cetus Espoo |
|
75 |
2:14.52 |
+38.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
- |
|
Ashvath Sangwan |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
- |
|
Kevin Sjöberg |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.30 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 6:36:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 54, 100m Rintauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oiva Numminen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.61 |
397 |
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.88 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ville Tressel |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
297 |
1:25.23 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.16 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
247 |
1:30.60 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.05 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ohto Ahvenisto |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.96 |
224 |
1:33.58 |
+16.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.48 |
(+3.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
221 |
1:33.99 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.72 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eelis Hakulinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
211 |
1:35.49 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.65 |
(-3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joonas Walldén |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.54 |
210 |
1:35.67 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.16 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eeli Vesamäki |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.78 |
208 |
1:35.86 |
+18.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.17 |
(-10.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Samu Auromaa |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
202 |
1:36.79 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.63 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Gültekin |
2009 |
Cetus Espoo |
|
200 |
1:37.21 |
+19.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.17 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ruu Marjola |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.78 |
194 |
1:38.09 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.27 |
(-8.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
192 |
1:38.43 |
+21.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.93 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jimi Malkki |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
186 |
1:39.52 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.70 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.93 |
180 |
1:40.73 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.31 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Topi Nuutinen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.59 |
177 |
1:41.18 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.09 |
(-2.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Axel Paananen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
172 |
1:42.11 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.26 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Niko Ruotinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.59 |
166 |
1:43.35 |
+25.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.45 |
(-7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Tavilahti |
2009 |
Cetus Espoo |
|
164 |
1:43.72 |
+26.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.79 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linus Löytäinen |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.90 |
155 |
1:45.83 |
+28.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.83 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Niklas von Boehm |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.83 |
142 |
1:48.84 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oliver Jalo |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.91 |
137 |
1:50.20 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.88 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Valdemar Gates |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
120 |
1:55.16 |
+37.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.39 |
(-6.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oskari Olin |
2009 |
Octopus Lohja |
+0.68 |
91 |
2:06.08 |
+48.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.33 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lenni Löytäinen |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.68 |
86 |
2:08.71 |
+51.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.11 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksi Aakala |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Noa Kojonen |
2009 |
Cetus Espoo |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 6:36:01 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 18:43:05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 55, 400m Vapaauinti Tytöt 11 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
|
328 |
5:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.72 |
(-20.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronya Firtina |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.79 |
280 |
6:01.09 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:14.97 |
(-13.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Aitamaa |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.76 |
272 |
6:04.74 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:11.16 |
(-6.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Autio |
2012 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.75 |
185 |
6:54.38 |
+1:11.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:07.00 |
(-12.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tessa Julia Lainio |
2012 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
170 |
7:06.07 |
+1:23.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:00.16 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Molly Enroth |
2012 |
Cetus Espoo |
+0.87 |
164 |
7:11.06 |
+1:28.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Lume |
2012 |
ORCA Helsinki |
+0.98 |
162 |
7:13.55 |
+1:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ronja Brännbacka |
2012 |
Cetus Espoo |
|
124 |
7:53.34 |
+2:10.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 7:16:10 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 55, 400m Vapaauinti Tytöt 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktoria Tuominen |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.78 |
508 |
4:56.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:00.60 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelina Vento |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.77 |
474 |
5:03.16 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.24 |
(-6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
452 |
5:07.81 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:09.22 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iida Pahkala |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
446 |
5:09.24 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:14.74 |
(-5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Venla Heikkinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
437 |
5:11.52 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.31 |
(-12.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nghi Ngo |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.86 |
417 |
5:16.18 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Forss |
2010 |
Simmis Grani |
+0.88 |
394 |
5:22.33 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.75 |
(-12.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jenni Korhola |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.85 |
391 |
5:23.16 |
+27.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:34.95 |
(-11.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lumia Pitkänen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
383 |
5:25.49 |
+29.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.16 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Siiri Into |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
379 |
5:26.49 |
+30.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.49 |
(-28.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.76 |
368 |
5:29.63 |
+33.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.56 |
(-14.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mia Conniffe |
2010 |
Vanders |
|
368 |
5:29.64 |
+33.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.40 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aino Pirkkalainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
362 |
5:31.59 |
+35.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:39.19 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Erin Liikkanen |
2011 |
Cetus Espoo |
|
360 |
5:32.12 |
+35.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:42.87 |
(-10.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.82 |
358 |
5:32.76 |
+36.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:44.29 |
(-11.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
356 |
5:33.54 |
+37.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.43 |
(-9.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aada Taipale |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.94 |
342 |
5:37.74 |
+41.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.97 |
(-3.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elsa Jussila |
2011 |
Nummelan Kisaajat |
+0.65 |
315 |
5:47.11 |
+50.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:10.08 |
(-22.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
+0.32 |
310 |
5:49.28 |
+53.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:26.71 |
(-37.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Seera Jartti |
2010 |
Cetus Espoo |
|
289 |
5:57.39 |
+1:01.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:29.77 |
(-32.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ran Yu |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.28 |
287 |
5:58.32 |
+1:02.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:55.42 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isla Ovaskainen |
2011 |
ORCA Helsinki |
|
283 |
5:59.70 |
+1:03.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.07 |
(+8.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Diana Igonen |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.82 |
257 |
6:11.72 |
+1:15.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:15.59 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hedda Grönqvist |
2011 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
+0.84 |
255 |
6:12.52 |
+1:16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:13.06 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anni Sohlman |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.79 |
248 |
6:15.98 |
+1:19.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:19.83 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Venla Liikkanen |
2011 |
Haminan Uimaseura |
+0.82 |
242 |
6:19.13 |
+1:23.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:44.70 |
(-25.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olivia Pääkkö |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.85 |
236 |
6:22.13 |
+1:26.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:01.29 |
(-39.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Swaksha Balajee |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.89 |
221 |
6:30.49 |
+1:34.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:47.37 |
(-16.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Seela Ruponen |
2011 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.90 |
205 |
6:40.71 |
+1:44.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 8:17.85 |
(-1:37.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Helmi Hautamäki |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.79 |
205 |
6:40.75 |
+1:44.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:13.85 |
(-33.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Rauha Riikonen |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.89 |
197 |
6:46.20 |
+1:50.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lilja Ahvenlampi |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.88 |
194 |
6:47.68 |
+1:51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elsa Sistonen |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.83 |
187 |
6:53.28 |
+1:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Iiris Uusitalo |
2011 |
Helsingfors Simsällskap |
|
186 |
6:53.47 |
+1:57.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ennaliina Malinen |
2010 |
ORCA Helsinki |
+0.86 |
166 |
7:10.13 |
+2:14.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:17.29 |
(-7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Pola Kuusela |
2011 |
Cetus Espoo |
|
157 |
7:17.33 |
+2:21.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 7:40.08 |
(-22.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Milla Lehikoinen |
2010 |
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 7:16:10 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 19:16:12 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 56, 400m Vapaauinti Miehet 12 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Borisov |
2011 |
Cetus Espoo |
|
196 |
6:18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Leppävuori |
2011 |
Cetus Espoo |
|
129 |
7:14.79 |
+56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Lillandt |
2011 |
Cetus Espoo |
+0.86 |
123 |
7:22.09 |
+1:03.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ashvath Sangwan |
2011 |
Cetus Espoo |
|
117 |
7:29.23 |
+1:10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alvar Aho |
2011 |
ORCA Helsinki |
+0.64 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 7:37:04 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 56, 400m Vapaauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Severi Tammihovi |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.65 |
473 |
4:42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:41.54 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joel Kontio |
2009 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.69 |
367 |
5:07.16 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.49 |
(-12.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Moritz Kull |
2009 |
Cetus Espoo |
|
362 |
5:08.73 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.70 |
(-12.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Artemiy Andreev |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.66 |
331 |
5:17.91 |
+35.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.72 |
(+2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eero Hiekkanen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
318 |
5:22.13 |
+39.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.12 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Juusela |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.66 |
314 |
5:23.65 |
+41.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.96 |
(-8.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miikka Laitinen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.90 |
314 |
5:23.73 |
+41.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:38.50 |
(-14.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Kuismin |
2010 |
Cetus Espoo |
|
311 |
5:24.66 |
+42.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.89 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olavi Niiranen |
2009 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.90 |
291 |
5:31.97 |
+49.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.38 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskari Mökkönen |
2010 |
Cetus Espoo |
|
276 |
5:37.96 |
+55.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:45.39 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilhelm Rasinmäki |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
275 |
5:38.25 |
+55.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.75 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Urho Leppälä |
2010 |
Vanders |
+0.66 |
271 |
5:39.68 |
+57.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.69 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leo Kiikka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.92 |
260 |
5:44.77 |
+1:02.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.10 |
(-18.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amos Eriksson |
2010 |
Helsingfors Simsällskap |
|
250 |
5:49.31 |
+1:06.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:03.16 |
(-13.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Vinogradoff |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
228 |
6:00.16 |
+1:17.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:26.08 |
(-25.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Georgy Shchukin |
2010 |
Helsingin Uimarit |
+0.49 |
209 |
6:10.51 |
+1:28.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leo Savolainen |
2010 |
Helsingin Uimarit |
|
198 |
6:17.14 |
+1:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jami Torvikoski |
2010 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.80 |
193 |
6:20.20 |
+1:37.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:32.76 |
(-12.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 7:37:04 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 19:37:06 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 57, 100m Räpyläuinti - BIFINS - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Herva |
2005 |
Räpylä |
+0.86 |
|
44.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.31 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Waltteri Toiva |
2000 |
Räpylä |
|
|
53.59 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.00 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nina Sundberg |
2006 |
Räpylä |
|
|
1:00.16 |
+15.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.16 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 9:49:13 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13.05.2023 10:22:05 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 58, 50m Räpyläuinti - Pintauinti monoräpylä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Herva |
2005 |
Räpylä |
+0.86 |
|
17.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 16.84 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Waltteri Toiva |
2000 |
Räpylä |
+0.98 |
|
23.82 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 24.81 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 12:24:48 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13.05.2023 12:51:02 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 59, 50m Räpyläuinti - Pintauinti monoräpylä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino-Elina Kitinoja |
2006 |
Räpylä |
+0.88 |
|
20.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 20.89 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Ivanova |
2007 |
Räpylä |
+0.99 |
|
21.25 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 20.61 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minttu Mikkonen |
2006 |
Räpylä |
+0.94 |
|
22.25 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.91 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nina Sundberg |
2006 |
Räpylä |
|
|
22.40 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21.91 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Reijasto |
2013 |
Räpylä |
|
|
29.16 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fanni Toivari |
2009 |
Räpylä |
+0.84 |
|
29.66 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.30 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 12:24:57 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13.05.2023 12:51:08 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 60, 100m Räpyläuinti - Pintauinti monoräpylä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino-Elina Kitinoja |
2006 |
Räpylä |
+0.94 |
|
46.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.82 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilona Ivanova |
2007 |
Räpylä |
+0.73 |
|
46.47 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.17 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minttu Mikkonen |
2006 |
Räpylä |
|
|
50.13 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.60 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nina Sundberg |
2006 |
Räpylä |
|
|
51.57 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.29 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Waltteri Toiva |
2000 |
Räpylä |
|
|
52.37 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Reijasto |
2013 |
Räpylä |
|
|
1:07.96 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Fanni Toivari |
2009 |
Räpylä |
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 1:22:39 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13.05.2023 13:22:43 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 61, 400m Räpyläuinti - Pintauinti monoräpylä - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilona Ivanova |
2007 |
Räpylä |
+0.86 |
|
3:42.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.99 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Sundberg |
2006 |
Räpylä |
|
|
4:18.22 |
+35.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.96 |
(+24.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 3:32:29 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13.05.2023 15:32:32 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 62, 50m Räpyläuinti - Sukellus ilman laitteita - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Herva |
2005 |
Räpylä |
+0.84 |
|
15.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 15.73 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Waltteri Toiva |
2000 |
Räpylä |
|
|
22.79 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22.08 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:02:38 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13.05.2023 19:42:37 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 63, 50m Räpyläuinti - Sukellus ilman laitteita - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aino-Elina Kitinoja |
2006 |
Räpylä |
+0.94 |
|
18.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18.69 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Sundberg |
2006 |
Räpylä |
|
|
19.80 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19.29 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Minttu Mikkonen |
2006 |
Räpylä |
+0.97 |
|
20.03 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/13/2023 5:02:58 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13.05.2023 17:03:01 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 64, 400m Räpyläuinti - Sukellus - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Sundberg |
2006 |
Räpylä |
|
|
4:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 9:36:23 AM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 09:36:26 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 65, 200m Räpyläuinti - Bifins - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nina Sundberg |
2006 |
Räpylä |
+0.95 |
563 |
2:16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 3:58:20 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 15:58:22 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Espoonlahden Uimahalli |
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
13.05.2023 - 14.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 66, 100m Räpyläuinti - Sukellus - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Juho Herva |
2005 |
Räpylä |
+0.86 |
2218 |
35.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nina Sundberg |
2006 |
Räpylä |
|
1600 |
44.21 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.78 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 5/14/2023 4:51:25 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.05.2023 16:51:28 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|