Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
5:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 17:22:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
5:43.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:45.33 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 17:22:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
5:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:48.95 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
5:52.63 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
5:53.60 |
+29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:59.17 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
6:04.12 |
+40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
6:06.72 |
+43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
6:49.83 |
+1:26.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
7:13.66 |
+1:49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
8:00.86 |
+2:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 17:22:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Medley Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
5:32.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:42.25 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
5:59.09 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:30.72 |
+58.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
8:09.14 |
+2:36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 17:22:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-05-2023 18:32.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
4:45.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
4:49.67 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 17:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:49.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
5:08.47 |
+19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
5:08.68 |
+19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
5:12.77 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 17:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
5:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:11.71 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
5:12.70 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:14.96 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
5:26.31 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:29.92 |
+18.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:31.39 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
5:31.44 |
+19.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:35.47 |
+23.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:40.98 |
+29.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
6:13.57 |
+1:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
6:18.58 |
+1:07.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 17:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:58.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
5:47.66 |
+49.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
6:06.56 |
+1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:48.32 |
+1:49.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 17:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
6:31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
7:59.73 |
+1:28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 17:48:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-05-2023 18:33.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
34.88 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
35.02 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.25 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
35.39 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
36.26 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
36.39 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
36.51 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
36.55 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
36.76 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
38.81 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
40.02 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
40.08 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 18:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 16-17 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.31 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
35.86 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
36.02 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
36.29 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
=5 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
36.29 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.41 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
36.70 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
36.90 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
37.50 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
37.54 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
37.84 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
38.76 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
39.57 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
40.42 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
40.44 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
40.74 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
40.75 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
42.00 |
+8.28 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.16 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
43.57 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
46.35 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 18:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
36.80 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
37.70 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
37.72 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
38.26 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.69 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.71 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
38.74 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
38.90 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.95 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
39.04 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
39.10 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
39.77 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
40.31 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
40.74 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
40.88 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
41.11 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
41.35 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
41.46 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.50 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
41.88 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
41.89 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
41.95 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
41.98 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
42.10 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
42.27 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
42.53 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
42.74 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
42.88 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
43.01 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
43.09 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
43.33 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
43.85 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
44.19 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.34 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
44.70 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
45.18 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
45.52 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.71 |
+9.08 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
45.77 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
45.82 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
45.84 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
46.06 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
46.52 |
+9.89 |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Isabella Fauerholdt |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
47.02 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
47.18 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
47.81 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
48.92 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
49.04 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
49.39 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
50.30 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
52.25 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
54.11 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 tyvstart |
|
|
|
|
- |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 18:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
38.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
41.67 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
42.10 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
42.64 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
43.14 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
43.41 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
43.90 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
44.70 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
44.78 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
44.81 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.69 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
45.80 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
46.13 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
46.65 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
46.96 |
+8.95 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
47.33 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
47.43 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
47.65 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Hadzic Dzehverovic |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
47.84 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
47.93 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
49.55 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
49.62 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frida Waldstrøm |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50.79 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
51.10 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
52.17 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Agnes Fjendbo Galili |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
52.22 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Isabella Dizaj |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
54.72 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
54.74 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julia Sara Walbom Harders |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
55.26 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
55.68 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
56.34 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
=31 |
|
Karla Ørum Steffens |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
56.34 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
58.69 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Liv Sommer Søndergaard |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:02.36 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 18:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elisa Kragh Ceku |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
51.23 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
51.94 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dagmar Vestergaard Christens |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
54.12 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oda Juhl Lysemose |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
55.03 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sommer Backenhaus |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
57.98 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
58.53 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Izabella Schultz |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:01.92 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Selma Nissen |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:02.58 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Molly Vega Gram |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:03.09 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annabella Maria Rasmussen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:07.04 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:07.47 |
+20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:07.48 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Andrea B. Mors |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
1:08.74 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Musse Nicolaisen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:12.72 |
+25.61 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:13.20 |
+26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sif Würtz Poulsen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:14.26 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophie Monika Klose |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:16.07 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:17.34 |
+30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mynte Würtz Poulsen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:17.44 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 flere flyben v/start |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 18:11:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-05-2023 19:13.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer - Finale 16 og yngre |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
628 |
34.21 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
535 |
36.07 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
525 |
36.31 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
522 |
36.37 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
516 |
36.51 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
505 |
36.77 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
495 |
37.02 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
493 |
37.07 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 16:12:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer - Finale 17 og ældre |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
674 |
33.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
602 |
34.69 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
587 |
34.98 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
557 |
35.61 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
554 |
35.66 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
518 |
36.47 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
497 |
36.97 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
475 |
37.53 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 16:12:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 18:07.12 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
29.35 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
31.01 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.39 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.51 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
31.92 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.48 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
32.57 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.02 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
33.72 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
33.86 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Londero |
2004 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
34.78 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
35.94 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
36.85 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 18:41:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 17-18 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
30.31 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
30.43 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
30.49 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.08 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.11 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
32.27 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
32.40 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
33.46 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
33.48 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
33.57 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
33.73 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
33.79 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
33.79 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.23 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
34.42 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
36.45 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
38.41 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
38.84 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
42.18 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 18:41:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.47 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
32.70 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.71 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.57 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
33.98 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
34.45 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
34.98 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
35.42 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.51 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.75 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
35.81 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.33 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
|
36.33 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
37.36 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
37.54 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
37.70 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
37.82 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.20 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.47 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.69 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
39.54 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
40.28 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
40.31 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
40.51 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
41.44 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
42.69 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
|
43.72 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
44.77 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Magnus Stokholm |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
47.58 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
49.34 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Stilling |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 18:41:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
32.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.54 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
34.68 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
34.81 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.54 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
38.64 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
38.92 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.05 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.06 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
41.21 |
+8.69 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
41.32 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
41.41 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
44.12 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
44.24 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
44.49 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
44.50 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
46.45 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
46.59 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
47.57 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
48.16 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
50.60 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nikita Petlin Skaarup |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
51.40 |
+18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
51.68 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
58.71 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Otto Bendix Bruun |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:13.89 |
+41.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 18:41:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
44.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
46.31 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
46.67 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
46.91 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Kragelund Østergaard |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
48.63 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
49.90 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
50.12 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
52.02 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Arsenii Kaliberda |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
54.71 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sune Poza-Frøkjær |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
55.14 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marinus Bregnballe Schmidt |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
59.28 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
59.77 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gorm Svarre Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:01.86 |
+17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:03.11 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Asker Hassing |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:04.06 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felix Pertl Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:04.38 |
+19.79 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viggo Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:05.72 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Brøndt Kjær |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 flere flyben ved start |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 18:41:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-05-2023 18:41.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer - Finale 17 og yngre |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
596 |
30.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
586 |
31.00 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
518 |
32.31 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
502 |
32.65 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
498 |
32.72 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
494 |
32.82 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
473 |
33.30 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
456 |
33.70 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 16:17:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer - Finale 18 og ældre |
|
|
Sponsor |
Swim King |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
801 |
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
735 |
28.75 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
620 |
30.43 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
606 |
30.65 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
563 |
31.41 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
546 |
31.74 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
534 |
31.98 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
533 |
31.99 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 16:17:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 18:07.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
28.98 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
29.11 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
29.92 |
+1.36 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
29.93 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
30.69 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
30.93 |
+2.37 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
31.04 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
31.38 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
32.12 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
33.54 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
33.61 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jorunn Sofia May |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
33.88 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:16:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer 16-17 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
28.88 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
29.26 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
29.87 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.87 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.55 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
30.65 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.82 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
30.87 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
31.15 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
31.36 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.38 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
31.47 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
31.83 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.85 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.06 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
32.36 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
32.40 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.80 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.89 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
32.94 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.97 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
33.42 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
33.53 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.60 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
34.05 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
34.13 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
34.54 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.37 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
36.08 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
36.86 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
38.92 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
39.59 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
40.70 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:16:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
30.45 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
30.59 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
30.73 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
31.12 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
31.37 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
31.75 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.80 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
31.83 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
31.97 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
31.99 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.13 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
32.39 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
32.52 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.56 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
32.63 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.64 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
32.74 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.83 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
33.03 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
33.07 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.50 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
33.92 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
34.19 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
34.21 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
34.65 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
34.89 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
34.93 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
35.06 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
35.07 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
35.18 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.50 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.64 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
35.76 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
36.19 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.27 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
36.34 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
36.44 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
36.55 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
36.60 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
37.02 |
+7.16 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.55 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.75 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
37.96 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
38.21 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
=46 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
38.50 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
=46 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
38.50 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
38.92 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
39.41 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
39.53 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
40.18 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Isabella Fauerholdt |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
40.43 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
42.80 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.88 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
43.22 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.53 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
46.12 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
47.45 |
+17.59 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
- |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:16:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
28.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
30.66 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
31.70 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
31.93 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
33.84 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
33.98 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
34.22 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
34.29 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
34.58 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
35.20 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
35.37 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
35.42 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.89 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.17 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
38.83 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
38.90 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
39.20 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
39.24 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
40.07 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
40.92 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
41.19 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
41.51 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.70 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
42.52 |
+13.76 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
43.76 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
44.45 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
44.51 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
44.60 |
+15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
45.47 |
+16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
45.55 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Ida Hadzic Dzehverovic |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
45.80 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
45.91 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
46.18 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Isabella Dizaj |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
46.73 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Astrid Jepsen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
47.91 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
48.37 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Frida Waldstrøm |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
51.72 |
+22.96 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Liv Sommer Søndergaard |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
53.01 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
58.56 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Karla Ørum Steffens |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:05.33 |
+36.57 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:08.31 |
+39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:16:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Butterfly Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Elgaard Rohde |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
47.07 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
49.34 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
53.06 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Molly Vega Gram |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:02.11 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dagmar Vestergaard Christens |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:02.48 |
+18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Izabella Schultz |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:03.79 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oda Juhl Lysemose |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:06.44 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mynte Würtz Poulsen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:11.91 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annabella Maria Rasmussen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:13.35 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sif Würtz Poulsen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:14.52 |
+30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:18.85 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:21.38 |
+37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:32.66 |
+48.59 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sommer Backenhaus |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Alma Musse Nicolaisen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
- |
|
Selma Nissen |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:16:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-05-2023 19:16.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
25.40 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25.42 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
25.42 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25.43 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25.84 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25.89 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
26.30 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
26.47 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
26.66 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.89 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
27.25 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
27.55 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.81 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.14 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.52 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.48 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:23:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 17-18 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25.87 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
26.30 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
26.41 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
26.68 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
27.48 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.71 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
27.74 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.94 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
27.98 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
28.11 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Sigurd Wemmelund |
2005 |
Herning Svømmeklub |
|
|
28.11 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
28.13 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
28.16 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
28.21 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
28.30 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
28.68 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
28.81 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
29.12 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Per Lucas Odrich |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
29.27 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
29.31 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
29.40 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.49 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
29.59 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.08 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
30.11 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
30.18 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
31.06 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
31.82 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
34.19 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magne Christian Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:23:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.69 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
27.30 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
27.45 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
27.76 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.79 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.82 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.88 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
28.09 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.36 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
28.36 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
28.78 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
28.98 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
29.15 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
29.17 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
29.28 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
29.32 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
=17 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
|
29.32 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
29.35 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
29.54 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
29.60 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
29.66 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.81 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.83 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
30.21 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
30.45 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
30.61 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
30.81 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.93 |
+4.39 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
31.18 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.25 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
31.29 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
31.56 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.63 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.18 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.19 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.23 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.25 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.41 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.60 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
|
33.12 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.93 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
34.22 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
35.17 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Silas Vejen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
35.27 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
36.37 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
36.79 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.03 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.23 |
+12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
47.45 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Mere end et armtag under vand |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:23:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
27.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
27.70 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
28.30 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.37 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
30.75 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
31.05 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
31.56 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
31.80 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.12 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
32.24 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
32.56 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.89 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.99 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
34.14 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
35.05 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
35.37 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
36.05 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.37 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
37.58 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
38.29 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.43 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.45 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
38.50 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
38.88 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
38.93 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
39.88 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
39.89 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
40.19 |
+12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
41.73 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
41.73 |
+14.21 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nikita Petlin Skaarup |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
43.77 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Otto Bendix Bruun |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
45.79 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
51.62 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:23:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
38.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
40.84 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
43.73 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
44.19 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gorm Svarre Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
59.18 |
+20.52 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
59.29 |
+20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Brøndt Kjær |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:08.75 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Asker Hassing |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
- |
|
Arsenii Kaliberda |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Marinus Bregnballe Schmidt |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 19:23:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-05-2023 19:23.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 17 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.68 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
27.19 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
27.39 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
27.48 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
27.51 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
27.52 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.05 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 17:23:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
25.34 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
25.35 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
25.49 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25.71 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
25.78 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
26.15 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
26.28 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 17:23:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 17:51.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:29.44 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:33.69 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:35.29 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
4:46.30 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:59.29 |
+37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
5:01.59 |
+39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
5:27.58 |
+1:05.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 20:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
4:37.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:43.16 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:44.00 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:46.37 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
4:46.76 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
4:46.77 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
4:48.57 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
4:51.41 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
4:53.03 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:59.76 |
+22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:02.29 |
+24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:08.94 |
+31.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:09.07 |
+31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:15.83 |
+38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
5:34.55 |
+56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
5:40.39 |
+1:02.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 20:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
4:45.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:58.11 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
5:00.49 |
+14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
5:01.61 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:02.66 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:03.23 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
5:05.72 |
+20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:06.28 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:06.61 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:07.38 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:08.40 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
5:12.08 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
5:12.20 |
+26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
5:14.83 |
+29.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:15.66 |
+29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:15.97 |
+30.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
5:17.67 |
+31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
5:17.84 |
+32.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lærke Damgaard |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:19.20 |
+33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
5:19.64 |
+33.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:24.33 |
+38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:32.35 |
+46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:32.41 |
+46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:43.48 |
+57.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 20:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:21.47 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 20:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-05-2023 20:03.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
4:05.36 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:12.25 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 20:39:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
4:23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:29.30 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:29.35 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
4:33.06 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
4:33.98 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
4:35.64 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:36.11 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
4:44.05 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
4:49.05 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:13.93 |
+50.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 20:39:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
4:25.17 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:35.60 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
4:37.53 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:38.07 |
+21.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:38.80 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:39.20 |
+22.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
4:42.00 |
+25.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
4:42.40 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
4:42.56 |
+25.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
4:45.77 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:47.07 |
+30.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
4:51.73 |
+34.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
4:59.22 |
+42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
5:04.96 |
+48.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
5:09.15 |
+52.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:14.46 |
+57.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Breinholt |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:14.73 |
+57.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
5:18.89 |
+1:02.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
5:30.70 |
+1:13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 20:39:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
4:47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
4:48.43 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
4:51.00 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
4:51.55 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
5:05.89 |
+18.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:13.57 |
+25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:18.01 |
+30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
5:21.29 |
+33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:24.91 |
+37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:28.89 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
5:33.22 |
+45.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
5:39.73 |
+51.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
5:39.83 |
+51.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
5:45.78 |
+57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
6:04.54 |
+1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 20:39:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 400m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
6:02.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
6:34.07 |
+31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 20:39:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-05-2023 20:40.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Power, Mega Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:09.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:11.47 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:16.23 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:18.96 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:19.45 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:21.70 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 09:47:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Power, Mega Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:17.81 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasmin Haaning |
2007 |
Skive Svømmeklub Poseidon |
|
|
2:17.83 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:18.14 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:18.27 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:19.77 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:20.19 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:20.62 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:20.89 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Gad |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:21.58 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:22.75 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:23.11 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:24.49 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:25.61 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:25.66 |
+10.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:27.57 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:28.99 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:29.40 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:32.57 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:35.47 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
2:37.09 |
+21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
2:39.93 |
+24.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
2:40.39 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:44.24 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:45.23 |
+29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 09:47:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Power, Mega Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Jørgensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:18.44 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:20.00 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:20.59 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:22.09 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:26.78 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:27.83 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:27.89 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:28.35 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:29.02 |
+13.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
2:29.79 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:29.79 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:30.22 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Idun Kjeldsmark Gregersen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:30.42 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:31.24 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:31.31 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:31.53 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:32.04 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:32.99 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:33.82 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:34.26 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:34.34 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:34.45 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:37.42 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:38.21 |
+23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:38.45 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
2:39.61 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amalie Hundahl Gravesen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:41.43 |
+26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:42.26 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:42.37 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:43.57 |
+28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:44.13 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:45.88 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:48.14 |
+32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:49.34 |
+34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:49.50 |
+34.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:49.66 |
+34.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:50.40 |
+35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:56.06 |
+40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
3:03.47 |
+48.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 09:47:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Power, Mega Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:22.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:25.38 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:29.54 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:31.78 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:36.72 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
2:37.87 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:40.47 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:43.08 |
+20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:45.58 |
+22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:46.17 |
+23.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:47.53 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:48.70 |
+26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:49.79 |
+27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:54.05 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:54.60 |
+31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:56.36 |
+33.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:56.46 |
+33.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
2:58.34 |
+35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Hadzic Dzehverovic |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:02.10 |
+39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
3:03.58 |
+40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:03.85 |
+41.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:14.24 |
+51.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:44.65 |
+1:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:45.92 |
+1:23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 09:47:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 200m Frisvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Power, Mega Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:16.81 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:17.61 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Izabella Schultz |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:39.72 |
+25.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:42.66 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
4:06.70 |
+52.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 09:47:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 09:48.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Power, Mega Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:58.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:58.87 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:02.10 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:02.43 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:07.19 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:08.91 |
+10.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:09.49 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oliver Londero |
2004 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
2:15.62 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:24.51 |
+25.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:24:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Power, Mega Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:56.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:01.69 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:01.70 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:02.07 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:05.49 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:06.56 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:06.99 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:07.18 |
+10.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Per Lucas Odrich |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
2:10.81 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:10.95 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:11.24 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:13.02 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:13.75 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:16.14 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:16.43 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:23.50 |
+26.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:24:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Power, Mega Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
2:03.24 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:05.09 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:07.50 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:07.75 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:11.08 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:11.13 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:12.11 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:12.41 |
+12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:12.80 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:13.57 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
2:13.77 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:18.72 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:18.73 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
2:19.13 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:20.10 |
+20.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:21.19 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:21.76 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:22.25 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
2:23.08 |
+22.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:24.97 |
+24.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:24.99 |
+24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:30.87 |
+30.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
2:33.09 |
+33.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
2:36.58 |
+36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Magnus Stokholm |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:42.77 |
+42.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
3:06.29 |
+1:06.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:24:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Power, Mega Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:15.36 |
+11.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
2:17.61 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
2:17.84 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:17.89 |
+14.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:22.68 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:24.81 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:28.41 |
+24.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:31.27 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:31.70 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:32.15 |
+28.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:32.49 |
+29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:34.15 |
+30.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:34.21 |
+30.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:35.11 |
+31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:37.59 |
+34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:37.64 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:41.55 |
+38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:46.55 |
+43.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:47.52 |
+44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:47.53 |
+44.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:48.08 |
+44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:51.83 |
+48.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:52.20 |
+48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
2:52.46 |
+49.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:13.48 |
+1:10.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:13.57 |
+1:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Otto Bendix Bruun |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:15.49 |
+1:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Ostenfeldt |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:24:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Power, Mega Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:30.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:35.54 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:35.75 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
2:35.97 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:41.79 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:59.45 |
+29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:03.34 |
+33.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:05.07 |
+34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:05.57 |
+35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:07.23 |
+37.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sune Poza-Frøkjær |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:09.92 |
+39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:12.55 |
+42.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:14.03 |
+43.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:14.87 |
+44.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:25.11 |
+55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:35.05 |
+1:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adam Brøndt Kjær |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:36.39 |
+1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
August Pettersson |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:49.29 |
+1:19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Felix Pertl Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
3:52.84 |
+1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Marinus Bregnballe Schmidt |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
4:05.63 |
+1:35.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:24:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 10:25.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
|
33.01 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
33.14 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
34.21 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
|
35.61 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
35.77 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
|
37.45 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.82 |
|
38.33 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:47:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 16-17 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
|
30.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
|
30.83 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
31.06 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
|
32.01 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
32.04 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
|
32.98 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.56 |
|
33.05 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
|
33.25 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
|
33.62 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
34.52 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
|
34.97 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
37.35 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
37.77 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
|
38.90 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:47:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.79 |
|
33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
33.74 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
|
33.85 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.67 |
|
33.87 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
|
34.14 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.74 |
|
34.24 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
|
34.34 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.72 |
|
34.37 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.77 |
|
34.46 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.61 |
|
34.48 |
+0.99 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
|
34.62 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.73 |
|
34.96 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
34.98 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
35.28 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
|
35.34 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.68 |
|
35.91 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
37.48 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
37.70 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
|
37.77 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.68 |
|
38.03 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
38.15 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
|
38.35 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.69 |
|
38.52 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
38.70 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
|
43.10 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:47:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
|
35.73 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
37.77 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.83 |
|
38.33 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
39.32 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.78 |
|
39.39 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
39.76 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.87 |
|
40.78 |
+6.51 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
41.75 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.70 |
|
41.89 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.83 |
|
42.77 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.62 |
|
42.80 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.78 |
|
43.33 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
+0.68 |
|
43.92 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.70 |
|
44.98 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.95 |
|
45.73 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabella Dizaj |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.98 |
|
46.23 |
+11.96 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.70 |
|
48.04 |
+13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:47:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
50.49 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.91 |
|
51.12 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sif Würtz Poulsen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.91 |
|
51.66 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sommer Backenhaus |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
52.89 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dagmar Vestergaard Christens |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
54.14 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mynte Würtz Poulsen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.87 |
|
54.62 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
54.75 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oda Juhl Lysemose |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.88 |
|
55.19 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophie Monika Klose |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.99 |
|
57.87 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Annabella Maria Rasmussen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
58.34 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
|
58.40 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Musse Nicolaisen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:01.18 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:47:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 10:47.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
27.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
28.15 |
+0.48 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
|
28.22 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
|
28.36 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.58 |
|
28.51 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
|
28.61 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
|
28.83 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
29.99 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
|
31.61 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
|
32.28 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:47:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 17-18 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
|
27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
|
29.24 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
|
29.99 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.61 |
|
30.15 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
30.28 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
30.84 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.55 |
|
31.39 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
32.23 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:47:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
|
28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
31.26 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
31.27 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.65 |
|
31.78 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
31.89 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
|
32.12 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
|
32.27 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
32.98 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.59 |
|
33.02 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
|
33.36 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.66 |
|
33.63 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
33.67 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.88 |
|
34.63 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
35.00 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silas Vejen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.61 |
|
37.47 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:47:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
|
31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
34.68 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
34.89 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
35.25 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
|
39.68 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
42.23 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:47:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
36.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
|
43.14 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
46.37 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.85 |
|
47.12 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.90 |
|
49.52 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arsenii Kaliberda |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Gorm Svarre Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asker Hassing |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 10:47:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 10:47.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Frisvømning Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
AROS BOARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.67 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
27.74 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
27.82 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
27.83 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
28.07 |
+0.50 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
28.49 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
29.38 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Line Knudsen |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
30.07 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Frisvømning Damer 16-17 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AROS BOARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
27.91 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
28.28 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
28.34 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
28.71 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
28.89 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
29.42 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
29.43 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.68 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
30.03 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
=10 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
30.03 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
30.23 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
30.28 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Kidmose Hansen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
30.31 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
30.53 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.54 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
30.59 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Simone Trekær Klausen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
30.80 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
30.99 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
31.94 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
32.68 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
33.13 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
33.16 |
+6.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Frisvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AROS BOARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
28.25 |
+0.20 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
28.33 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.61 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
29.43 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
29.53 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.54 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
29.56 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
29.76 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
29.81 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
29.85 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.86 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
29.95 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
30.00 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
30.06 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
30.06 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
30.12 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
30.39 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
30.58 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
30.65 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
30.75 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
30.80 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
30.83 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
30.92 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
30.95 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
31.34 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
31.36 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
31.38 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
31.51 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
31.63 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
31.99 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
32.06 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
32.61 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.71 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
32.79 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.80 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
32.89 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
32.91 |
+4.86 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
32.98 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
33.03 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
33.05 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
33.08 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
33.24 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
33.30 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
33.36 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
33.76 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Isabella Fauerholdt |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
33.94 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
34.17 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
34.20 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.81 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
36.07 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Frisvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AROS BOARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
28.87 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.87 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
32.75 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
32.92 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
33.06 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
33.50 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Jepsen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
33.70 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
34.01 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
34.38 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
34.68 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
34.73 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
35.14 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
35.15 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.27 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
35.30 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Camilla Petersen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
35.95 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
36.04 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
36.25 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.26 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
36.40 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.51 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabella Dizaj |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
38.55 |
+10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julia Sara Walbom Harders |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
40.31 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Agnes Fjendbo Galili |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
42.74 |
+15.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 50m Frisvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
AROS BOARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
35.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
35.78 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.01 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
39.31 |
+3.86 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andrea B. Mors |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
40.78 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elisa Kragh Ceku |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
41.02 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selma Nissen |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
41.04 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
42.26 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
42.99 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
44.06 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophie Monika Klose |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
44.82 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dagmar Vestergaard Christens |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
45.91 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
45.96 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viola Bang Bjerregaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
47.55 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oda Juhl Lysemose |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
48.13 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Molly Vega Gram |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
49.19 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50.46 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sif Würtz Poulsen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
50.57 |
+15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mynte Würtz Poulsen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
51.96 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
58.09 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Annabella Maria Rasmussen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
59.68 |
+24.23 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Musse Nicolaisen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:01.17 |
+25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:08:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 11:09.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
AROS BOARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
24.51 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
24.56 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
24.60 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
24.70 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
24.76 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
24.96 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25.01 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
25.14 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
25.15 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
25.45 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
25.46 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.02 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.02 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.14 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
26.79 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Londero |
2004 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
27.23 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
27.64 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:33:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 17-18 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AROS BOARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
25.69 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
25.79 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
26.01 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
26.03 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
26.04 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
26.13 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
26.82 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
26.90 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
27.26 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
27.28 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.30 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
27.35 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
27.46 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Per Lucas Odrich |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
27.72 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
28.58 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
30.52 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:33:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AROS BOARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
25.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
25.61 |
+0.15 |
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
25.64 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
=3 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
25.64 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
25.76 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
25.98 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
26.03 |
+0.57 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
26.47 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
26.52 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
26.54 |
+1.08 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
26.68 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
27.03 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
27.34 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
27.41 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
|
27.43 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
|
27.47 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
27.57 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
27.68 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
27.69 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
27.88 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
=20 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
|
27.88 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
27.99 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
28.03 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
28.20 |
+2.74 |
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
28.21 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
28.29 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
28.31 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
28.56 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
28.62 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
28.64 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
28.69 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
28.81 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
28.92 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.00 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
29.40 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.43 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.71 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
29.74 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
29.78 |
+4.32 |
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Silas Vejen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
31.54 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
31.61 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Magnus Stokholm |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
31.85 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
|
33.34 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
38.98 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:33:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AROS BOARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
26.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
27.41 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
29.11 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
29.30 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.41 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
29.65 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
29.90 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
30.73 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
30.81 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
30.83 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
31.97 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
33.53 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
33.57 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
34.55 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nikita Petlin Skaarup |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
35.09 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
37.12 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
39.41 |
+12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:33:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
AROS BOARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
32.62 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
34.88 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
36.88 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Kragelund Østergaard |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
36.92 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
37.03 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
40.34 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arsenii Kaliberda |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
40.38 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
42.88 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adam Brøndt Kjær |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
44.81 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asker Hassing |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
45.00 |
+12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Viggo Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
45.73 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felix Pertl Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
47.13 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gorm Svarre Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:33:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 11:33.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 17 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
AROS BOARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
25.13 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
25.27 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
25.32 |
+0.19 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
25.42 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
25.51 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
25.68 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
26.06 |
+0.93 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
26.16 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 17:10:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
AROS BOARD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
23.95 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
24.22 |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
24.33 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
24.37 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
24.49 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
24.51 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
24.60 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
25.17 |
+1.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 17:10:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 17:10.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:14.95 |
+1.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:19.90 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:21.87 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:23.87 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
1:25.17 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:58:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 16-17 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:16.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:17.77 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:19.75 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:19.89 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:21.92 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:22.15 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:22.67 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:22.81 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:22.82 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:23.85 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:23.87 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:24.05 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:24.66 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:58:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:23.86 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:26.63 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:27.73 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:27.83 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:28.46 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:28.68 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:28.76 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:29.23 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:29.41 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:29.67 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:30.52 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:30.91 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:31.91 |
+14.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:33.32 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:34.19 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:35.14 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:35.35 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:35.46 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:36.31 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:36.52 |
+19.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:36.61 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:37.88 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:38.00 |
+20.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:38.51 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:38.89 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:42.50 |
+24.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:44.87 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:49.42 |
+31.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:50.81 |
+33.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:51.04 |
+33.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:58:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:30.06 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:30.07 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:33.67 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:35.39 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:38.06 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:38.14 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:39.76 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:41.16 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:42.73 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
1:43.97 |
+19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:44.26 |
+20.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:45.03 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:45.11 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:45.30 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:45.65 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:45.76 |
+21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:48.00 |
+24.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:04.15 |
+40.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:05.94 |
+41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:12.56 |
+48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
2:13.94 |
+49.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Liv Sommer Søndergaard |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:31.16 |
+1:07.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Hadzic Dzehverovic |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere armtag under vand |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:58:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elisa Kragh Ceku |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
1:54.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:57.48 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:01.11 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sommer Backenhaus |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:03.97 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:11.12 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:20.52 |
+25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viola Bang Bjerregaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:20.60 |
+25.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Izabella Schultz |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:22.50 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:22.89 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Naalua Steffensen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:30.00 |
+35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Vega Gram |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 asynkrone ben v/ 0-100 |
|
|
|
|
- |
|
Katrine Elgaard Rohde |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere flybenbenspark ved 10 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 11:58:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 12:04.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 16 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:16.61 |
+0.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:16.94 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:19.98 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Kristensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:20.17 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:21.50 |
+5.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederikke Wiese Jacobsen |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
1:21.91 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:22.40 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:09:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:13.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:14.96 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
1:18.81 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:20.27 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:21.18 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:21.91 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:22.46 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
1:26.41 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:09:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 18:26.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:09.04 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Christensen |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:10.21 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:14.34 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:14.61 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:22.65 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 17-18 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:09.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:10.99 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:12.28 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:13.53 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
1:13.74 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:14.02 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:14.29 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:15.33 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:16.65 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:17.51 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:17.53 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:18.85 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:19.17 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:34.23 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:13.21 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:13.41 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:14.52 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:16.65 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:17.87 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:19.32 |
+11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:22.45 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:22.87 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:23.26 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:23.46 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
1:23.77 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
|
1:23.81 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
1:23.99 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:24.54 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:24.65 |
+16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
1:25.66 |
+17.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:26.56 |
+18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:26.65 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:10.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:12.13 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:16.22 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:17.26 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
1:24.90 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:26.28 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:26.63 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:27.99 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:28.15 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:29.72 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:31.75 |
+21.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:32.23 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:33.33 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:35.46 |
+24.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:36.36 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
|
1:37.68 |
+27.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:39.77 |
+29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:42.60 |
+32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:43.39 |
+32.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:46.44 |
+35.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:01.87 |
+51.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:15.07 |
+1:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 ej samtidig berøring v/50m |
|
|
|
|
- |
|
Otto Bendix Bruun |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 flere armtag under vand |
|
|
|
|
- |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 2 armtag under vand |
|
|
|
|
- |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Ostenfeldt |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:41.66 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:42.48 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:45.11 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Kragelund Østergaard |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:46.80 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:48.12 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:48.32 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:51.32 |
+18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:54.97 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Hammer |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
1:55.59 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
1:55.81 |
+23.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:05.41 |
+32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marinus Bregnballe Schmidt |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:11.34 |
+38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
2:11.68 |
+38.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:12.63 |
+39.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
August Pettersson |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:34.93 |
+1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:14:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 13:01.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 17 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:07.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:11.35 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:12.25 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:12.62 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
1:13.53 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
1:13.78 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:13.82 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:14.01 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:15:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
AC/AMS Media |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
1:07.78 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:08.48 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:11.25 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
1:12.04 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:13.27 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
1:14.63 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
1:16.17 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:15:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 18:27.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Butterfly Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:22.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:22.88 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Butterfly Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:41.24 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:00.83 |
+22.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
3:26.68 |
+48.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Butterfly Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:50.69 |
+20.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Sabroe Sørensen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
2:52.01 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
3:41.29 |
+1:10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Butterfly Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:49.32 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
3:02.27 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
3:46.53 |
+1:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Butterfly Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
|
|
4:22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:31:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 12:31.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
2:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
2:20.44 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
2:27.67 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:41:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:22.21 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:22.46 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:28.45 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
|
2:37.59 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
2:45.40 |
+27.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
2:56.09 |
+37.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
3:07.32 |
+49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:41:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
2:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:41:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 200m Butterfly Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
3:55.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
4:00.52 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 12:41:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 12:41.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
1:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.64 |
|
1:10.01 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:10.15 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:11.79 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:14.83 |
+6.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
1:20.47 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:25:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 16-17 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
|
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:07.92 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:10.51 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
1:10.84 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
1:11.23 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:11.80 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.56 |
|
1:11.84 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:11.88 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
1:13.24 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:13.72 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:13.93 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.72 |
|
1:15.04 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:15.92 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.79 |
|
1:16.84 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:18.60 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:18.89 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:23.64 |
+17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
|
1:26.67 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
|
1:26.89 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
|
1:27.47 |
+21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.63 |
|
1:28.10 |
+21.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:29.49 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:25:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.80 |
|
1:13.26 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:13.42 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
|
1:14.03 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:14.63 |
+4.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:14.64 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.82 |
|
1:15.23 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:15.29 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:15.43 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
|
1:15.75 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.74 |
|
1:16.15 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karoline Sander Andersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:16.28 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karen Klarskov Henriksen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:16.49 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:16.55 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
1:17.12 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julie Olsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:17.34 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:17.48 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.75 |
|
1:17.64 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.63 |
|
1:17.64 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:17.66 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:17.78 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:18.65 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:19.15 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.74 |
|
1:19.31 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:19.37 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.63 |
|
1:20.08 |
+10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:20.35 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Johanne Øland Frøkjær |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:21.17 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:21.20 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:21.31 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:21.44 |
+11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:21.51 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:22.38 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Merle Marie Pape |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.82 |
|
1:22.53 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
1:22.91 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
1:23.04 |
+13.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:23.46 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:24.28 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Amalie Hundahl Gravesen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:24.83 |
+14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:24.98 |
+15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
1:25.47 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:26.24 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.66 |
|
1:26.72 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:27.06 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.83 |
|
1:27.22 |
+17.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:27.57 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Isabella Fauerholdt |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.76 |
|
1:27.65 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:28.02 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:29.32 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:30.03 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.92 |
|
1:30.84 |
+20.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:31.29 |
+21.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:32.49 |
+22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:32.74 |
+22.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
1:33.49 |
+23.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.76 |
|
1:33.51 |
+23.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.77 |
|
1:35.08 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:36.29 |
+26.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frida Bækskov Tomzak |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:25:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:17.64 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
|
1:18.76 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:20.31 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:20.78 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.78 |
|
1:22.28 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:22.54 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
|
1:22.61 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:23.96 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:25.61 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:26.07 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:26.21 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:27.39 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
|
1:27.74 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.99 |
|
1:28.08 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:28.30 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
1:31.22 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
+0.81 |
|
1:31.44 |
+16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid Jepsen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
|
1:32.68 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:33.06 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:35.52 |
+20.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.80 |
|
1:35.67 |
+20.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
|
1:35.73 |
+20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.72 |
|
1:35.94 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:37.92 |
+22.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:37.96 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Malou Bach Jensen |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:38.10 |
+22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Liv Sommer Søndergaard |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
|
1:39.75 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
+0.72 |
|
1:41.76 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Juliane Holler |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:44.15 |
+28.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julia Sara Walbom Harders |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.69 |
|
1:46.92 |
+31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:46.98 |
+31.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Agnes Fjendbo Galili |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.80 |
|
1:50.91 |
+35.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.72 |
|
1:56.69 |
+41.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:25:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
+0.76 |
|
1:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katrine Elgaard Rohde |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.74 |
|
1:36.68 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.99 |
|
1:43.42 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:48.79 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Lindberg Sundgaard |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
|
1:49.37 |
+21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eleanor Nowak Hørup |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.98 |
|
1:49.87 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sommer Backenhaus |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
|
1:50.05 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Izabella Schultz |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.90 |
|
1:50.22 |
+22.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.97 |
|
1:50.29 |
+22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.93 |
|
1:50.60 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sif Würtz Poulsen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.80 |
|
1:55.71 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dagmar Vestergaard Christens |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
|
1:57.24 |
+29.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oda Juhl Lysemose |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
1:58.98 |
+31.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mynte Würtz Poulsen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
|
2:01.14 |
+33.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Clara Aagaard Riis |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.83 |
|
2:03.54 |
+35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alma Musse Nicolaisen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.92 |
|
2:10.26 |
+42.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Annabella Maria Rasmussen |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.87 |
|
2:12.48 |
+44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katrine Houlberg Broch |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.79 |
|
2:12.61 |
+44.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Molly Vega Gram |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
2:24.39 |
+56.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viola Bang Bjerregaard |
2012 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Andrea B. Mors |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.82 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending |
|
|
|
|
- |
|
Selma Nissen |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.68 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:25:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 13:29.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 16 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.70 |
|
1:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:09.00 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.61 |
|
1:10.90 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.58 |
|
1:11.76 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.73 |
|
1:11.94 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:13.56 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
+0.75 |
|
1:13.75 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:14.47 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:22:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 100m Rygsvømning Damer 17 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
|
1:05.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
|
1:07.52 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.63 |
|
1:07.71 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:08.55 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:11.13 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:11.79 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:12.05 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
|
1:12.41 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:22:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 18:27.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
59.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
|
59.70 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
|
59.96 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:00.65 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:01.35 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
|
1:02.24 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.53 |
|
1:03.61 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:05.45 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
|
1:07.25 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:48:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 17-18 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.58 |
|
1:04.28 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:05.32 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:05.52 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
1:05.93 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.67 |
|
1:06.20 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.74 |
|
1:07.03 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.78 |
|
1:07.25 |
+5.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
1:07.88 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
1:08.12 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.60 |
|
1:08.20 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:09.80 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:09.88 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.58 |
|
1:10.25 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.65 |
|
1:10.88 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
+0.74 |
|
1:14.12 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:15.25 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:15.30 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:48:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.61 |
|
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:05.09 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:07.07 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.63 |
|
1:07.10 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:07.26 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:09.13 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:09.77 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:10.25 |
+5.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:10.50 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:11.21 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
|
1:11.67 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:12.55 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
1:12.81 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=13 |
|
Kasper Larsen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:12.81 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.71 |
|
1:12.90 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.57 |
|
1:13.30 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:13.90 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.89 |
|
1:15.44 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Noah Bie Bock |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:15.76 |
+10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
|
1:17.27 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.65 |
|
1:17.73 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:19.45 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.64 |
|
1:21.73 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.87 |
|
1:22.21 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.69 |
|
1:24.36 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Silas Vejen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:28.36 |
+23.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:28.71 |
+23.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
+0.77 |
|
1:28.96 |
+24.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Magnus Stokholm |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:29.76 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
|
1:41.23 |
+36.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.85 |
|
1:49.58 |
+44.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:48:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:13.43 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
|
1:13.76 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:16.82 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:17.63 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:22.57 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Møller |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:22.96 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:25.06 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:25.69 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:27.06 |
+13.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.78 |
|
1:27.58 |
+14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:27.81 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
1:28.31 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Ivarsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:32.30 |
+18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.97 |
|
1:32.44 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:33.33 |
+19.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.90 |
|
1:35.26 |
+21.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:36.58 |
+23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikita Petlin Skaarup |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
|
1:39.54 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Otto Bendix Bruun |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.82 |
|
1:39.74 |
+26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frede Holler |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:41.16 |
+27.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Thor Daugbjerg |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Ostenfeldt |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
-0.40 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:48:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.67 |
|
1:21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:23.05 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:26.35 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.64 |
|
1:28.90 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.76 |
|
1:32.83 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
|
1:35.10 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Kragelund Østergaard |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:38.27 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.81 |
|
1:42.90 |
+21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sune Poza-Frøkjær |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.76 |
|
1:43.71 |
+22.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.75 |
|
1:48.43 |
+27.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viggo Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.70 |
|
1:51.46 |
+30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.81 |
|
1:54.16 |
+32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adam Brøndt Kjær |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.69 |
|
1:54.94 |
+33.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marinus Bregnballe Schmidt |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
2:08.33 |
+46.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
August Pettersson |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.84 |
|
2:13.18 |
+51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Felix Pertl Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.94 |
|
2:16.83 |
+55.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asker Hassing |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Arsenii Kaliberda |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Gorm Svarre Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 13:48:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 13:49.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 17 og yngre - Finale |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.60 |
|
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.58 |
|
1:02.82 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
|
1:02.83 |
+1.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:04.59 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:04.71 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.62 |
|
1:05.29 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.63 |
|
1:07.23 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:07.85 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning Herrer 18 og ældre - Finale |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.55 |
|
58.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.54 |
|
59.08 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.59 |
|
59.82 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.57 |
|
1:00.14 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.56 |
|
1:01.11 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.54 |
|
1:01.95 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.80 |
|
1:07.09 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.60 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Helt neddykket under løbet (Undtagen for de første 15m efter start/vending) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 18:31:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 19:05.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 4x50m Medley Damer 13 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Vitamin Well |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg piger 1 |
13 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
1022AX |
+0.63 |
33.69 |
|
|
|
|
33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Marie Bager |
2010 |
1020AJ |
|
37.40 |
|
|
|
|
1:11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
1078AN |
|
33.97 |
|
|
|
|
1:45.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
32.48 |
|
|
|
|
2:17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
AGF Piger 1 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:18.09 |
+0.55 |
|
|
|
|
Laura Bertelsen |
2011 |
1174AH |
+0.72 |
39.67 |
|
|
|
|
39.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
|
35.38 |
|
|
|
|
1:15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
|
30.23 |
|
|
|
|
1:45.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
1168AH |
|
32.81 |
|
|
|
|
2:18.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Piger 1 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:27.89 |
+10.35 |
|
|
|
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
1096AF |
+0.71 |
36.19 |
|
|
|
|
36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
1162AB |
|
40.83 |
|
|
|
|
1:17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
1138AH |
|
38.16 |
|
|
|
|
1:55.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Wulf |
2011 |
1160AB |
|
32.71 |
|
|
|
|
2:27.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aalborg piger 2 |
13 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:39.84 |
+22.30 |
|
|
|
|
Sophia Borkmann |
2011 |
1186AF |
+0.63 |
39.61 |
|
|
|
|
39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Annamai Dybdal |
2011 |
1150AK |
|
43.57 |
|
|
|
|
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Klara Milthers |
2010 |
1014AN |
|
39.16 |
|
|
|
|
2:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
1142AH |
|
37.50 |
|
|
|
|
2:39.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SSK1 piger |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:40.43 |
+22.89 |
|
|
|
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
1022AC |
+0.71 |
39.32 |
|
|
|
|
39.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
1168AD |
|
47.05 |
|
|
|
|
1:26.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
1012AK |
|
38.97 |
|
|
|
|
2:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Petersen |
2011 |
1164AH |
|
35.09 |
|
|
|
|
2:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Piger 2 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:49.42 |
+31.88 |
|
|
|
|
Signe Hansen |
2010 |
1014AT |
+0.73 |
43.61 |
|
|
|
|
43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
1120AK |
|
44.95 |
|
|
|
|
1:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Jepsen |
2010 |
1046AN |
|
44.03 |
|
|
|
|
2:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
1008AR |
|
36.83 |
|
|
|
|
2:49.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SSK Piger 2 |
12 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:58.43 |
+40.89 |
|
|
|
|
Thea Holmegaard Caludan |
2012 |
1206AE |
+0.71 |
44.07 |
|
|
|
|
44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sheila Mortensgaard |
2011 |
1160AH |
|
47.56 |
|
|
|
|
1:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
1112AJ |
|
40.57 |
|
|
|
|
2:12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Bang Bjerregaard |
2012 |
1216AJ |
|
46.23 |
|
|
|
|
2:58.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
AGF Piger 2 |
12 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:04.12 |
+46.58 |
|
|
|
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
1212AH |
+0.85 |
47.15 |
|
|
|
|
47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
1118AK |
|
55.82 |
|
|
|
|
1:42.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
1150AD |
|
44.37 |
|
|
|
|
2:27.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
1202AH |
|
36.78 |
|
|
|
|
3:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim Piger 3 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:05.32 |
+47.78 |
|
|
|
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
1192AO |
+0.62 |
47.12 |
|
|
|
|
47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nyby |
2010 |
1064AN |
|
51.07 |
|
|
|
|
1:38.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
1280AG |
|
45.22 |
|
|
|
|
2:23.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
1088AR |
|
41.91 |
|
|
|
|
3:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
AGF Piger 4 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:22.11 |
+1:04.5 |
|
|
|
|
Molly Vega Gram |
2012 |
1238AR |
|
1:04.81 |
|
|
|
|
1:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sommer Backenhaus |
2012 |
1284AM |
|
56.79 |
|
|
|
|
2:01.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Dizaj |
2010 |
1008AX |
|
36.79 |
|
|
|
|
2:38.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Monika Klose |
2012 |
1262AS |
|
43.72 |
|
|
|
|
3:22.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
SSK3 piger |
12 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:38.20 |
+1:20.6 |
|
|
|
|
Emilie Dalgaard Farving |
2012 |
1220AF |
+0.86 |
50.53 |
|
|
|
|
50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Nonbo Pilegaard |
2012 |
1266AE |
|
1:06.69 |
|
|
|
|
1:57.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Juliane Holler |
2011 |
1128AG |
|
56.12 |
|
|
|
|
2:53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Naalua Steffensen |
2012 |
1224AC |
|
44.86 |
|
|
|
|
3:38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AGF Piger 3 |
12 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
Izabella Schultz |
2012 |
1298AG |
|
50.93 |
|
|
|
|
50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Norah Wikman |
2011 |
1172AH |
|
58.57 |
|
|
|
|
1:49.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Sommer Søndergaard |
2011 |
1160AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
1318AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Piger 4 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Agerlund Povlsen |
2010 |
1020AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Annabella Morrison |
2011 |
1148AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asiri Stubbe |
2011 |
1142AP |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Rose Lucerne |
2011 |
1138AE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Piger 5 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Jepsen |
2010 |
1046AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Birka Lilholt Christensen |
2010 |
1098AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Szeles Poulsen |
2010 |
1002AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cassandra Knudsen |
2011 |
1120AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 17:42:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 17:50.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 4x50m Medley Herrer 14 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Vitamin Well |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg drenge 1 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
+0.60 |
35.17 |
|
|
|
|
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
0945BC |
|
36.56 |
|
|
|
|
1:11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren B. Andersen |
2009 |
0909AD |
|
32.45 |
|
|
|
|
1:44.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
|
24.25 |
|
|
|
|
2:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:10.06 |
+1.63 |
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
+0.73 |
30.86 |
|
|
|
|
30.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
|
37.32 |
|
|
|
|
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
0993BD |
|
30.44 |
|
|
|
|
1:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
1187AE |
|
31.44 |
|
|
|
|
2:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hobro Drenge 1 |
14 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:11.15 |
+2.72 |
|
|
|
|
Tobias Schwab |
2009 |
0985AF |
+0.74 |
37.95 |
|
|
|
|
37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
0999AD |
|
33.25 |
|
|
|
|
1:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
0925BB |
|
29.78 |
|
|
|
|
1:40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
1087AE |
|
30.17 |
|
|
|
|
2:11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vejle drenge 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:18.54 |
+10.11 |
|
|
|
|
Maxim Holm |
2010 |
1083AL |
+0.69 |
35.92 |
|
|
|
|
35.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Saleh Ayyach |
2009 |
0937BA |
|
37.65 |
|
|
|
|
1:13.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Rugholm |
2009 |
0975AF |
|
31.98 |
|
|
|
|
1:45.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
1009AO |
|
32.99 |
|
|
|
|
2:18.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AGF Drenge 1 |
14 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:20.96 |
+12.53 |
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
+0.61 |
35.07 |
|
|
|
|
35.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
0961BG |
|
40.24 |
|
|
|
|
1:15.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Olsen |
2009 |
0927BA |
|
37.24 |
|
|
|
|
1:52.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
1023AG |
|
28.41 |
|
|
|
|
2:20.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
SSK1 drenge |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:22.28 |
+13.85 |
|
|
|
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
0907BB |
+0.66 |
34.71 |
|
|
|
|
34.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Haun |
2010 |
1009AD |
|
40.08 |
|
|
|
|
1:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Odgaard |
2009 |
0907BH |
|
36.94 |
|
|
|
|
1:51.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
1137AG |
|
30.55 |
|
|
|
|
2:22.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aalborg drenge 2 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:31.08 |
+22.65 |
|
|
|
|
Oliver Kassow |
2009 |
0919BE |
+0.65 |
40.41 |
|
|
|
|
40.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
1069AF |
|
40.47 |
|
|
|
|
1:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bo Henriksen |
2011 |
1115AG |
|
37.35 |
|
|
|
|
1:58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
1065AF |
|
32.85 |
|
|
|
|
2:31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aarhus Swim Drenge 2 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:41.39 |
+32.96 |
|
|
|
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
1131AG |
+0.55 |
39.82 |
|
|
|
|
39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
1339AB |
|
50.16 |
|
|
|
|
1:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
1029AD |
|
37.93 |
|
|
|
|
2:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
1125AD |
|
33.48 |
|
|
|
|
2:41.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SSK Herrer 2 |
13 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:04.81 |
+56.38 |
|
|
|
|
Mads Ivarsen |
2010 |
1019AB |
+0.65 |
41.99 |
|
|
|
|
41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jacob Zacharias Davidson |
2011 |
1123AD |
|
47.47 |
|
|
|
|
1:29.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frede Holler |
2010 |
1017AJ |
|
1:03.00 |
|
|
|
|
2:32.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
1121AC |
|
32.35 |
|
|
|
|
3:04.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarhus Swim Drenge 3 |
13 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:12.92 |
+1:04.4 |
|
|
|
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
1035AD |
+0.70 |
46.53 |
|
|
|
|
46.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
1137AL |
|
52.19 |
|
|
|
|
1:38.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Amtorp |
2011 |
1119AF |
|
55.33 |
|
|
|
|
2:34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sune Poza-Frøkjær |
2012 |
1293AD |
|
38.87 |
|
|
|
|
3:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
AGF Drenge 2 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:13.64 |
+1:05.2 |
|
|
|
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
1253AE |
+0.80 |
44.78 |
|
|
|
|
44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marinus Bregnballe Schmidt |
2011 |
1169AI |
|
58.41 |
|
|
|
|
1:43.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
1065AM |
|
55.69 |
|
|
|
|
2:38.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikita Petlin Skaarup |
2010 |
1021AG |
|
34.76 |
|
|
|
|
3:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
SSK Herrer 3 |
12 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:17.68 |
+1:09.2 |
|
|
|
|
Frederik Rossau Larsen |
2011 |
1167AA |
+0.70 |
53.00 |
|
|
|
|
53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Hammer |
2011 |
1135AG |
|
54.78 |
|
|
|
|
1:47.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Zacharias Bing Lauritzen |
2012 |
1267AB |
|
54.29 |
|
|
|
|
2:42.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Pilgaard Johansson |
2012 |
1255AG |
|
35.61 |
|
|
|
|
3:17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
AGF Drenge 3 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:32.85 |
+1:24.4 |
|
|
|
|
Adam Brøndt Kjær |
2011 |
1163AI |
+0.72 |
53.14 |
|
|
|
|
53.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
August Pettersson |
2011 |
1183AM |
|
1:16.96 |
|
|
|
|
2:10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Otto Bendix Bruun |
2010 |
1061AM |
|
37.21 |
|
|
|
|
2:47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Arsenii Kaliberda |
2011 |
1113AQ |
|
45.54 |
|
|
|
|
3:32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Drenge 4 |
12 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Pertl Andersen |
2011 |
1187AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Amtorp |
2011 |
1119AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
1127AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
1181AI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Drenge 5 |
12 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Sune Poza-Frøkjær |
2012 |
1293AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Amtorp |
2011 |
1119AF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Constantin-Jepsen |
2011 |
1183AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Ekholm |
2016 |
1689AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 17:49:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 18:26.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 4x100m Frisvømning Damer - Final |
|
Sponsor |
Vitamin Well |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Aalborg Damer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
|
27.99 |
57.84 |
|
|
|
57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
|
28.20 |
59.54 |
|
|
|
1:57.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
|
28.90 |
59.95 |
|
|
|
2:57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
0784AI |
|
28.54 |
59.74 |
|
|
|
3:57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle Damer |
20 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:59.78 |
+2.71 |
|
|
|
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
0688AV |
|
28.31 |
57.93 |
|
|
|
57.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
0312AH |
|
28.69 |
59.31 |
|
|
|
1:57.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
0748AT |
|
29.80 |
1:00.99 |
|
|
|
2:58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
|
29.62 |
1:01.55 |
|
|
|
3:59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
AGF Damer 1 |
20 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:01.63 |
+4.56 |
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
|
29.61 |
1:01.25 |
|
|
|
1:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
|
28.19 |
58.59 |
|
|
|
1:59.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
|
28.76 |
1:00.27 |
|
|
|
3:00.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
|
29.48 |
1:01.52 |
|
|
|
4:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aalborg Damer 2 |
21 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:05.81 |
+8.74 |
|
|
|
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
0458AO |
|
29.97 |
1:02.60 |
|
|
|
1:02.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
0736AI |
|
29.07 |
1:00.77 |
|
|
|
2:03.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
|
28.94 |
1:00.83 |
|
|
|
3:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
|
29.59 |
1:01.61 |
|
|
|
4:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aarhus Swim Damer 1 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:10.12 |
+13.05 |
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
|
30.08 |
1:01.86 |
|
|
|
1:01.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
|
29.73 |
1:02.72 |
|
|
|
2:04.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
|
29.25 |
1:02.80 |
|
|
|
3:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
|
29.47 |
1:02.74 |
|
|
|
4:10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thisted Damer 1 |
17 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:11.25 |
+14.18 |
|
|
|
|
Freja Jørgensen |
2008 |
0858AA |
|
29.79 |
1:01.58 |
|
|
|
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Therese Baird |
2007 |
0728AU |
|
29.55 |
1:02.35 |
|
|
|
2:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Bager |
2008 |
0858AJ |
|
30.06 |
1:02.68 |
|
|
|
3:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
0636AW |
|
30.60 |
1:04.64 |
|
|
|
4:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aalborg Damer 3 |
17 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:17.27 |
+20.20 |
|
|
|
|
Ema Ilic |
2009 |
0932AC |
|
31.01 |
1:05.09 |
|
|
|
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
0678AO |
|
29.95 |
1:03.00 |
|
|
|
2:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luanna Russo |
2006 |
0604AM |
|
29.71 |
1:04.08 |
|
|
|
3:12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Norup |
2008 |
0866AM |
|
30.63 |
1:05.10 |
|
|
|
4:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SwimHorsens Piger 1 |
16 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:17.29 |
+20.22 |
|
|
|
|
Sille Augustesen |
2008 |
0824AB |
|
31.82 |
1:06.44 |
|
|
|
1:06.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Olsen |
2008 |
0848AN |
|
29.87 |
1:02.67 |
|
|
|
2:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
0764AB |
|
32.19 |
1:08.16 |
|
|
|
3:17.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Gode Agersbæk |
2007 |
0754AV |
|
28.22 |
1:00.02 |
|
|
|
4:17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
AGF Damer 2 |
18 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:17.73 |
+20.66 |
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
|
31.09 |
1:04.95 |
|
|
|
1:04.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
0832AN |
|
30.61 |
1:05.98 |
|
|
|
2:10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
|
29.82 |
1:02.44 |
|
|
|
3:13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
|
30.49 |
1:04.36 |
|
|
|
4:17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aalborg Damer 4 |
18 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:19.21 |
+22.14 |
|
|
|
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
0758AG |
|
32.16 |
1:06.64 |
|
|
|
1:06.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Matilde Bager |
2005 |
0524AN |
|
30.11 |
1:01.97 |
|
|
|
2:08.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
0876AD |
|
31.41 |
1:04.63 |
|
|
|
3:13.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stine Mejdahl |
2005 |
0548AT |
|
31.05 |
1:05.97 |
|
|
|
4:19.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarhus Swim Damer 2 |
18 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:19.71 |
+22.64 |
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
|
31.36 |
1:03.43 |
|
|
|
1:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
|
30.70 |
1:03.86 |
|
|
|
2:07.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
|
32.25 |
1:07.60 |
|
|
|
3:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
0654AF |
|
31.16 |
1:04.82 |
|
|
|
4:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thisted Damer 2 |
16 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:21.56 |
+24.49 |
|
|
|
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
0718AU |
|
30.78 |
1:03.15 |
|
|
|
1:03.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
0796AK |
|
31.35 |
1:05.81 |
|
|
|
2:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
0848AJ |
|
30.89 |
1:06.42 |
|
|
|
3:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Pedersen |
2009 |
0986AG |
|
31.07 |
1:06.18 |
|
|
|
4:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vejle Piger 2 |
17 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:23.74 |
+26.67 |
|
|
|
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
0996AC |
|
31.08 |
1:03.78 |
|
|
|
1:03.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
0818AC |
|
30.20 |
1:05.01 |
|
|
|
2:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Jervelund |
2007 |
0772AE |
|
33.23 |
1:08.12 |
|
|
|
3:16.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
0634AD |
|
32.38 |
1:06.83 |
|
|
|
4:23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aarhus Swim Damer 3 |
16 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:25.24 |
+28.17 |
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
|
31.90 |
1:06.74 |
|
|
|
1:06.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
0752AE |
|
31.87 |
1:08.00 |
|
|
|
2:14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
0710BA |
|
31.08 |
1:05.85 |
|
|
|
3:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
|
31.04 |
1:04.65 |
|
|
|
4:25.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
SSK1 piger |
18 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:25.55 |
+28.48 |
|
|
|
|
Lærke Pilgaard Johansson |
2009 |
0924AE |
|
32.10 |
1:05.35 |
|
|
|
1:05.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Line Knudsen |
2005 |
0532AM |
|
30.80 |
1:04.47 |
|
|
|
2:09.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Juul Hansen |
2009 |
0962AJ |
|
32.09 |
1:06.99 |
|
|
|
3:16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Kristensen |
2007 |
0738AI |
|
32.72 |
1:08.74 |
|
|
|
4:25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hobro Piger 1 |
16 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:28.61 |
+31.54 |
|
|
|
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
0892AJ |
|
32.30 |
1:07.30 |
|
|
|
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
0786AN |
|
31.95 |
1:07.69 |
|
|
|
2:14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Kjær |
2010 |
1032AH |
|
32.91 |
1:09.77 |
|
|
|
3:24.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
0846AM |
|
29.79 |
1:03.85 |
|
|
|
4:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
B-Girlzz |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:28.82 |
+31.75 |
|
|
|
|
Ella Krogshede |
2009 |
0920AJ |
|
32.20 |
1:07.13 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
1040AF |
|
31.75 |
1:08.16 |
|
|
|
2:15.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
0814AA |
|
32.29 |
1:08.47 |
|
|
|
3:23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
0938AA |
|
31.22 |
1:05.06 |
|
|
|
4:28.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
HSC Dragons 1 |
16 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
4:29.51 |
+32.44 |
|
|
|
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
0852AE |
|
30.40 |
1:05.33 |
|
|
|
1:05.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Kruse |
2008 |
0854AW |
|
32.14 |
1:07.68 |
|
|
|
2:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
0772AR |
|
32.24 |
1:07.40 |
|
|
|
3:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
0736AY |
|
33.16 |
1:09.10 |
|
|
|
4:29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aalborg piger 1 |
13 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:31.89 |
+34.82 |
|
|
|
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
1022AX |
|
30.99 |
1:04.92 |
|
|
|
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Marie Bager |
2010 |
1020AJ |
|
30.40 |
1:04.50 |
|
|
|
2:09.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
1078AN |
|
33.62 |
1:11.16 |
|
|
|
3:20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
1074AH |
|
33.95 |
1:11.31 |
|
|
|
4:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aarhus Swim Damer 4 |
16 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:32.44 |
+35.37 |
|
|
|
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
0934BA |
|
32.46 |
1:07.99 |
|
|
|
1:07.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
|
31.60 |
1:06.50 |
|
|
|
2:14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Rønnow |
2008 |
0860AU |
|
33.59 |
1:12.66 |
|
|
|
3:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
0708AK |
|
30.27 |
1:05.29 |
|
|
|
4:32.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nord Damer |
16 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
4:33.27 |
+36.20 |
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
|
32.01 |
1:06.37 |
|
|
|
1:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
|
33.70 |
1:12.50 |
|
|
|
2:18.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
0856AT |
|
33.15 |
1:09.77 |
|
|
|
3:28.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
|
30.43 |
1:04.63 |
|
|
|
4:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vejle piger 1 |
16 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:38.95 |
+41.88 |
|
|
|
|
Camilla H Graversen |
2010 |
1046AE |
|
34.51 |
1:11.58 |
|
|
|
1:11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
0964AA |
|
33.01 |
1:09.18 |
|
|
|
2:20.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Andersen |
2008 |
0892AL |
|
33.05 |
1:10.03 |
|
|
|
3:30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
0704AN |
|
32.92 |
1:08.16 |
|
|
|
4:38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aarhus Swim Damer 5 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:44.46 |
+47.39 |
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
|
32.23 |
1:09.34 |
|
|
|
1:09.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Lade Keller |
2009 |
0914AK |
|
33.39 |
1:11.60 |
|
|
|
2:20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
0876AR |
|
36.17 |
1:16.07 |
|
|
|
3:37.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Bregenov |
2009 |
0996BC |
|
31.61 |
1:07.45 |
|
|
|
4:44.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hold 1 |
16 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:46.20 |
+49.13 |
|
|
|
|
Karoline Iversen |
2008 |
0846AO |
|
31.87 |
1:05.79 |
|
|
|
1:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
0756AU |
|
33.15 |
1:09.75 |
|
|
|
2:15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
0776AU |
|
34.63 |
1:13.17 |
|
|
|
3:28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Kirkeby |
2008 |
0886AW |
|
36.71 |
1:17.49 |
|
|
|
4:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
A-holdet |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:46.66 |
+49.59 |
|
|
|
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
0970BC |
|
32.14 |
1:07.13 |
|
|
|
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
0888AW |
|
35.11 |
1:13.61 |
|
|
|
2:20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
0822AH |
|
35.51 |
1:14.43 |
|
|
|
3:35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Melanie Frank |
2008 |
0864AO |
|
33.88 |
1:11.49 |
|
|
|
4:46.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
AGF Damer 3 |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:46.67 |
+49.60 |
|
|
|
|
Merle Marie Pape |
2009 |
0906AH |
|
33.14 |
1:08.63 |
|
|
|
1:08.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
0984BC |
|
34.54 |
1:12.72 |
|
|
|
2:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
1168AH |
|
35.79 |
1:14.45 |
|
|
|
3:35.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
0896AR |
|
32.41 |
1:10.87 |
|
|
|
4:46.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Hyggeholdet |
15 |
Grenaa Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:48.79 |
+51.72 |
|
|
|
|
Olivia Akselsen |
2008 |
0828AS |
|
33.57 |
1:09.77 |
|
|
|
1:09.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Sørensen |
2008 |
0892AW |
|
33.09 |
1:10.39 |
|
|
|
2:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
0818AZ |
|
34.61 |
1:15.63 |
|
|
|
3:35.79 |
|
|
|
|
|
|
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
0896AW |
|
34.31 |
1:13.00 |
|
|
|
4:48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
SSK Piger 2 |
16 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:57.90 |
+1:00.8 |
|
|
|
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
0926AH |
|
35.70 |
1:16.82 |
|
|
|
1:16.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofie Frøkjær |
2010 |
1022AC |
|
34.80 |
1:14.02 |
|
|
|
2:30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida V. Nierop-Andersen |
2009 |
0902AD |
|
33.24 |
1:11.45 |
|
|
|
3:42.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
0718AI |
|
34.32 |
1:15.61 |
|
|
|
4:57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
HSC Dragons 2 |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
4:58.14 |
+1:01.0 |
|
|
|
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
0976BC |
|
35.84 |
1:16.97 |
|
|
|
1:16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
0966BF |
|
35.35 |
1:13.83 |
|
|
|
2:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Mai Skov |
2009 |
0964BF |
|
36.67 |
1:15.60 |
|
|
|
3:46.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
0524AQ |
|
32.96 |
1:11.74 |
|
|
|
4:58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
1900 Piger |
18 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
|
|
|
5:01.20 |
+1:04.1 |
|
|
|
|
Cecilia Dolan |
2005 |
0530BD |
|
34.06 |
1:12.07 |
|
|
|
1:12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Elgaard Rohde |
2012 |
1258AO |
|
39.81 |
1:24.96 |
|
|
|
2:37.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Crone |
2008 |
0818AG |
|
34.17 |
1:12.24 |
|
|
|
3:49.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
0754AZ |
|
33.06 |
1:11.93 |
|
|
|
5:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
SSK3 piger |
15 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:10.59 |
+1:13.5 |
|
|
|
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
1012AK |
|
36.29 |
1:15.99 |
|
|
|
1:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Maria Dyrbye |
2008 |
0836AK |
|
37.12 |
1:17.06 |
|
|
|
2:33.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Victoria Høgh |
2009 |
0906BE |
|
35.73 |
1:19.06 |
|
|
|
3:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Randrup |
2009 |
0904BD |
|
37.33 |
1:18.48 |
|
|
|
5:10.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
AGF Damer 4 |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
5:11.85 |
+1:14.7 |
|
|
|
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
0902AG |
|
34.82 |
1:12.73 |
|
|
|
1:12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Fauerholdt |
2008 |
0888AM |
|
35.07 |
1:15.25 |
|
|
|
2:27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
1150AD |
|
38.08 |
1:21.71 |
|
|
|
3:49.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Bertelsen |
2011 |
1174AH |
|
38.53 |
1:22.16 |
|
|
|
5:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
SSK4 piger |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:20.12 |
+1:23.0 |
|
|
|
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
0966BB |
|
36.69 |
1:16.37 |
|
|
|
1:16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Mille Nova Juul Niebuhr |
2011 |
1168AD |
|
36.21 |
1:18.37 |
|
|
|
2:34.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Karolina H. Fyrstman |
2011 |
1164AD |
|
37.76 |
1:21.67 |
|
|
|
3:56.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja Rosenvinge S. Jensen |
2011 |
1112AJ |
|
39.84 |
1:23.71 |
|
|
|
5:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Første holdet |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Holdkapvømmer hopper i vandet under før alle hold har fuldført |
|
|
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
0918AC |
|
34.79 |
1:14.15 |
|
|
|
1:14.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carlijn Loeven |
2008 |
0802AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
1042AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Jeppesen |
2008 |
0886AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 19:05:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 19:05.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 4x100m Frisvømning Herrer - Final |
|
Sponsor |
Vitamin Well |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF Herrer 1 |
22 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
|
25.35 |
52.20 |
|
|
|
52.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
|
24.81 |
52.11 |
|
|
|
1:44.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
|
24.41 |
51.22 |
|
|
|
2:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
|
24.32 |
52.09 |
|
|
|
3:27.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aarhus Swim Herrer 1 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:35.25 |
+7.63 |
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
25.89 |
54.02 |
|
|
|
54.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
|
25.39 |
52.85 |
|
|
|
1:46.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
24.65 |
53.11 |
|
|
|
2:39.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
|
26.14 |
55.27 |
|
|
|
3:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aalborg Herrer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:35.75 |
+8.13 |
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
|
26.01 |
53.32 |
|
|
|
53.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
0545AH |
|
26.28 |
54.74 |
|
|
|
1:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
|
25.61 |
53.90 |
|
|
|
2:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
|
25.40 |
53.79 |
|
|
|
3:35.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vejle Herrer |
21 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:35.85 |
+8.23 |
|
|
|
|
Mads Stamholt |
2003 |
0353AM |
|
26.31 |
54.19 |
|
|
|
54.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
|
25.67 |
53.12 |
|
|
|
1:47.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
|
25.69 |
53.64 |
|
|
|
2:40.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
0615AC |
|
26.02 |
54.90 |
|
|
|
3:35.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thisted Drenge 1 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:38.34 |
+10.72 |
|
|
|
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
0603AI |
|
26.22 |
54.46 |
|
|
|
54.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
|
25.69 |
53.35 |
|
|
|
1:47.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
|
26.07 |
55.00 |
|
|
|
2:42.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
|
26.33 |
55.53 |
|
|
|
3:38.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vejle Herrer 2 |
19 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:44.43 |
+16.81 |
|
|
|
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
0631AB |
|
27.06 |
56.49 |
|
|
|
56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
Thor Majgård |
2005 |
0503AI |
|
26.57 |
54.90 |
|
|
|
1:51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
0499AC |
|
26.53 |
55.95 |
|
|
|
2:47.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
0783AG |
|
27.39 |
57.09 |
|
|
|
3:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
AGF Herrer 2 |
23 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:44.68 |
+17.06 |
|
|
|
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
0591AK |
|
27.05 |
56.42 |
|
|
|
56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
|
25.57 |
53.33 |
|
|
|
1:49.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Hjort |
2000 |
0009AI |
|
27.17 |
57.63 |
|
|
|
2:47.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
|
26.71 |
57.30 |
|
|
|
3:44.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
SSK1 drenge |
20 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:46.04 |
+18.42 |
|
|
|
|
Simon Gaarde |
2007 |
0729AK |
|
27.42 |
57.46 |
|
|
|
57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Zilas Vilsen |
2006 |
0649AL |
|
28.42 |
59.43 |
|
|
|
1:56.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Togsverd |
2005 |
0577AE |
|
26.23 |
55.36 |
|
|
|
2:52.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
0339AD |
|
25.87 |
53.79 |
|
|
|
3:46.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aalborg Herrer 2 |
19 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:46.44 |
+18.82 |
|
|
|
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
|
26.27 |
56.44 |
|
|
|
56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
|
26.94 |
56.59 |
|
|
|
1:53.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
|
27.47 |
58.59 |
|
|
|
2:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
|
26.04 |
54.82 |
|
|
|
3:46.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
AGF Herrer 3 |
18 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:50.52 |
+22.90 |
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
|
28.03 |
58.11 |
|
|
|
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
0517AJ |
|
28.05 |
57.53 |
|
|
|
1:55.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
|
27.53 |
56.92 |
|
|
|
2:52.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
27.61 |
57.96 |
|
|
|
3:50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
A-Men |
18 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:52.09 |
+24.47 |
|
|
|
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
|
27.79 |
57.82 |
|
|
|
57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
|
27.50 |
58.04 |
|
|
|
1:55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
|
27.56 |
59.57 |
|
|
|
2:55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
|
26.91 |
56.66 |
|
|
|
3:52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
HSC Dragons 1 |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
|
3:54.45 |
+26.83 |
|
|
|
|
Mads Drechsler |
2005 |
0561AH |
|
27.36 |
58.00 |
|
|
|
58.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Dan Skov |
2006 |
0671AO |
|
30.07 |
1:03.46 |
|
|
|
2:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
|
27.15 |
58.71 |
|
|
|
3:00.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
0789AA |
|
25.28 |
54.28 |
|
|
|
3:54.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Aarhus Swim Herrer 2 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:54.70 |
+27.08 |
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
27.98 |
57.43 |
|
|
|
57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
|
27.11 |
57.51 |
|
|
|
1:54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
0675AN |
|
29.16 |
1:01.50 |
|
|
|
2:56.44 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
|
27.80 |
58.26 |
|
|
|
3:54.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
AGF Herrer 4 |
17 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:55.85 |
+28.23 |
|
|
|
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
0777AM |
|
28.73 |
58.69 |
|
|
|
58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
|
27.71 |
59.80 |
|
|
|
1:58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
0653AI |
|
28.36 |
59.90 |
|
|
|
2:58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
|
27.38 |
57.46 |
|
|
|
3:55.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aalborg Herrer 3 |
17 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:56.31 |
+28.69 |
|
|
|
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
0655AP |
|
28.34 |
58.06 |
|
|
|
58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
0705AL |
|
28.98 |
1:00.68 |
|
|
|
1:58.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
|
27.44 |
58.39 |
|
|
|
2:57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
William Bundgaard |
2007 |
0717AE |
|
28.54 |
59.18 |
|
|
|
3:56.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vejle drenge 2 |
16 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:59.49 |
+31.87 |
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
|
28.87 |
59.88 |
|
|
|
59.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Christensen |
2007 |
0737AL |
|
29.76 |
1:03.04 |
|
|
|
2:02.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
|
28.32 |
59.06 |
|
|
|
3:01.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
0829AS |
|
27.69 |
57.51 |
|
|
|
3:59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
SwimHorsens drenge 1 |
18 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:01.63 |
+34.01 |
|
|
|
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
0781AK |
|
28.68 |
59.67 |
|
|
|
59.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Mogensen |
2005 |
0511AM |
|
29.47 |
1:02.64 |
|
|
|
2:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Magne Andersen |
2007 |
0787AD |
|
28.69 |
59.43 |
|
|
|
3:01.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
0721AF |
|
28.14 |
59.89 |
|
|
|
4:01.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hobro Drenge 1 |
18 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:04.64 |
+37.02 |
|
|
|
|
Frederik Vernersen |
2005 |
0599AI |
|
29.26 |
1:01.55 |
|
|
|
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Østergaard |
2008 |
0805AF |
|
27.94 |
1:00.16 |
|
|
|
2:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Balslev |
2006 |
0651AN |
|
29.53 |
1:04.54 |
|
|
|
3:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
0783AL |
|
27.33 |
58.39 |
|
|
|
4:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
B-Boizz |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:06.45 |
+38.83 |
|
|
|
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
0849AM |
|
29.69 |
1:02.35 |
|
|
|
1:02.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
|
29.48 |
1:02.24 |
|
|
|
2:04.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
|
29.43 |
1:03.12 |
|
|
|
3:07.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
|
26.83 |
58.74 |
|
|
|
4:06.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
SSK Herrer 2 |
20 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:07.66 |
+40.04 |
|
|
|
|
Magnus Rantzau Vejvad |
2008 |
0811AF |
|
29.84 |
1:01.91 |
|
|
|
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Bie Bock |
2008 |
0805AG |
|
28.46 |
1:01.22 |
|
|
|
2:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Christensen |
2003 |
0373AK |
|
28.31 |
1:00.37 |
|
|
|
3:03.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luca Stammose Mensberg |
2009 |
0907BB |
|
30.37 |
1:04.16 |
|
|
|
4:07.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Thisted Drenge 2 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:09.31 |
+41.69 |
|
|
|
|
Mads Sander Andersen |
2004 |
0435AR |
|
27.12 |
55.76 |
|
|
|
55.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Pedersen |
2008 |
0887AI |
|
28.49 |
1:00.25 |
|
|
|
1:56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Larsen |
2008 |
0849AR |
|
29.56 |
1:02.55 |
|
|
|
2:58.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Stokholm |
2008 |
0861AS |
|
32.44 |
1:10.75 |
|
|
|
4:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nord Herrer |
17 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
4:11.20 |
+43.58 |
|
|
|
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
0697AE |
|
29.31 |
1:03.21 |
|
|
|
1:03.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Caspersen |
2008 |
0845AN |
|
30.91 |
1:05.52 |
|
|
|
2:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
|
30.55 |
1:05.64 |
|
|
|
3:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
0677AJ |
|
26.87 |
56.83 |
|
|
|
4:11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Aarhus Swim Herrer 3 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:19.51 |
+51.89 |
|
|
|
|
Jakob Rickers |
2008 |
0801AH |
|
30.96 |
1:05.38 |
|
|
|
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
|
30.95 |
1:05.47 |
|
|
|
2:10.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Lindberg |
2008 |
0869AL |
|
31.30 |
1:05.55 |
|
|
|
3:16.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
|
29.26 |
1:03.11 |
|
|
|
4:19.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Neptun mænd 1 |
16 |
Swim Team Neptun |
|
|
|
|
|
4:25.88 |
+58.26 |
|
|
|
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
0753AH |
|
30.44 |
1:03.46 |
|
|
|
1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
0815AR |
|
29.35 |
1:03.05 |
|
|
|
2:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
0873AI |
|
36.69 |
1:17.19 |
|
|
|
3:23.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
0863AI |
|
28.65 |
1:02.18 |
|
|
|
4:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aalborg drenge 1 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:26.27 |
+58.65 |
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
|
30.72 |
1:03.61 |
|
|
|
1:03.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Søren B. Andersen |
2009 |
0909AD |
|
31.42 |
1:07.03 |
|
|
|
2:10.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
0945BC |
|
31.68 |
1:06.12 |
|
|
|
3:16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
1153AD |
|
33.69 |
1:09.51 |
|
|
|
4:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
AGF Herrer 5 |
17 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:27.25 |
+59.63 |
|
|
|
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
1023AG |
|
30.53 |
1:05.22 |
|
|
|
1:05.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
0819AH |
|
33.58 |
1:11.12 |
|
|
|
2:16.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
|
29.76 |
1:02.09 |
|
|
|
3:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
|
32.73 |
1:08.82 |
|
|
|
4:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
The A-team |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:31.28 |
+1:03.6 |
|
|
|
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
0845AS |
|
31.83 |
1:06.42 |
|
|
|
1:06.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
0891AK |
|
28.40 |
59.45 |
|
|
|
2:05.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
0883AN |
|
31.92 |
1:05.79 |
|
|
|
3:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
0915AG |
|
37.14 |
1:19.62 |
|
|
|
4:31.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Vejle drenge 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:37.10 |
+1:09.4 |
|
|
|
|
Saleh Ayyach |
2009 |
0937BA |
|
31.09 |
1:04.60 |
|
|
|
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Dalsgaard |
2010 |
1013AF |
|
34.05 |
1:13.73 |
|
|
|
2:18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxim Holm |
2010 |
1083AL |
|
34.69 |
1:12.73 |
|
|
|
3:31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Rugholm |
2009 |
0975AF |
|
32.07 |
1:06.04 |
|
|
|
4:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Den hårde kerne |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:39.04 |
+1:11.4 |
|
|
|
|
Sander Thygesen |
2009 |
0949AB |
|
31.19 |
1:05.07 |
|
|
|
1:05.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Valters Peca |
2008 |
0869AN |
|
29.35 |
1:01.23 |
|
|
|
2:06.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
0883AK |
|
34.51 |
1:14.26 |
|
|
|
3:20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Kirkeby |
2010 |
1095AF |
|
37.29 |
1:18.48 |
|
|
|
4:39.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
SSK Herrer 3 |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:44.47 |
+1:16.8 |
|
|
|
|
Oliver Odgaard |
2009 |
0907BH |
|
33.19 |
1:10.18 |
|
|
|
1:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silas Sejr Elgaard Jørgensen |
2011 |
1121AC |
|
36.02 |
1:16.27 |
|
|
|
2:26.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Haun |
2010 |
1009AD |
|
32.12 |
1:08.82 |
|
|
|
3:35.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Hallenberg |
2011 |
1137AG |
|
32.62 |
1:09.20 |
|
|
|
4:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
SSK4 drenge |
14 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
5:23.53 |
+1:55.9 |
|
|
|
|
Silas Østlund |
2009 |
0979BF |
|
36.63 |
1:15.82 |
|
|
|
1:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonathan M. Jensen |
2010 |
1001AB |
|
37.44 |
1:18.94 |
|
|
|
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Ivarsen |
2010 |
1019AB |
|
37.93 |
1:18.39 |
|
|
|
3:53.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frede Holler |
2010 |
1017AJ |
|
44.04 |
1:30.38 |
|
|
|
5:23.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
AGF Herrer 6 |
14 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
5:26.36 |
+1:58.7 |
|
|
|
|
Jonas Olsen |
2009 |
0927BA |
|
37.32 |
1:20.81 |
|
|
|
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikita Petlin Skaarup |
2010 |
1021AG |
|
39.01 |
1:20.89 |
|
|
|
2:41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
1065AM |
|
42.27 |
1:29.83 |
|
|
|
4:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
0961BG |
|
34.92 |
1:14.83 |
|
|
|
5:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 19:26:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 06:48.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
620 |
2:24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
562 |
2:29.47 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.66 |
532 |
2:32.22 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cecilia Dolan |
2005 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
+0.77 |
389 |
2:48.85 |
+24.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:27:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.63 |
655 |
2:21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.66 |
594 |
2:26.67 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Mikkelsen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.73 |
550 |
2:30.52 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
+0.66 |
498 |
2:35.54 |
+13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.59 |
470 |
2:38.57 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofie Karlov Nielsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.63 |
425 |
2:43.95 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
+0.71 |
393 |
2:48.35 |
+26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.68 |
380 |
2:50.28 |
+28.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
+0.73 |
366 |
2:52.44 |
+30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:27:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
484 |
2:37.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
440 |
2:42.17 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.71 |
439 |
2:42.20 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.62 |
425 |
2:44.03 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.70 |
422 |
2:44.41 |
+7.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.67 |
410 |
2:46.02 |
+8.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.88 |
405 |
2:46.60 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.71 |
392 |
2:48.43 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.73 |
379 |
2:50.39 |
+13.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karla Nøhr Rixen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
+0.83 |
340 |
2:56.62 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nanna Rønnow |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.71 |
310 |
3:02.09 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.71 |
310 |
3:02.16 |
+25.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amalie Hundahl Gravesen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
+0.71 |
299 |
3:04.43 |
+27.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
295 |
3:05.17 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
294 |
3:05.43 |
+28.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.89 |
293 |
3:05.54 |
+28.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
+0.74 |
276 |
3:09.31 |
+32.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
+0.66 |
267 |
3:11.45 |
+34.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.71 |
265 |
3:11.95 |
+34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.72 |
263 |
3:12.32 |
+35.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
260 |
3:13.25 |
+36.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilia Oltmann |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
+0.66 |
232 |
3:20.62 |
+43.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.60 |
215 |
3:25.76 |
+48.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:27:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.70 |
447 |
2:41.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.78 |
351 |
2:54.83 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
+0.66 |
346 |
2:55.70 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.75 |
333 |
2:57.81 |
+16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.84 |
327 |
2:58.90 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.60 |
322 |
2:59.88 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.75 |
312 |
3:01.70 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.94 |
293 |
3:05.65 |
+24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.82 |
230 |
3:21.26 |
+40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.60 |
211 |
3:26.92 |
+45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.69 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej fortsat bev. v/150 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:27:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 200m Rygsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
+0.68 |
288 |
3:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:27:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 09:28.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.57 |
612 |
2:11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
+0.59 |
562 |
2:15.56 |
+3.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.62 |
557 |
2:15.96 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Lindholm |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.62 |
554 |
2:16.25 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Hjort |
2000 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.64 |
543 |
2:17.13 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.58 |
503 |
2:20.72 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:41:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
+0.58 |
552 |
2:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.68 |
527 |
2:18.52 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.75 |
505 |
2:20.46 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.66 |
487 |
2:22.23 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.71 |
451 |
2:25.86 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
436 |
2:27.57 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.79 |
416 |
2:29.81 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.80 |
373 |
2:35.45 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Søren Winther Hald |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
+0.72 |
290 |
2:49.08 |
+32.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:41:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
413 |
2:30.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
+0.64 |
393 |
2:32.76 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
+0.64 |
385 |
2:33.84 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
378 |
2:34.79 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
+0.69 |
370 |
2:35.79 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.70 |
353 |
2:38.23 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
+0.92 |
288 |
2:49.37 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
+0.72 |
248 |
2:58.05 |
+27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.65 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Ej forstat bev. v/150 m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:41:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.69 |
436 |
2:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.67 |
357 |
2:37.63 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.73 |
291 |
2:48.73 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.72 |
280 |
2:50.89 |
+23.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.80 |
208 |
3:08.73 |
+41.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
206 |
3:09.35 |
+41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.66 |
129 |
3:41.05 |
+1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:41:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 200m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Yak Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.82 |
195 |
3:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.77 |
140 |
3:35.05 |
+22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
+0.79 |
113 |
3:51.47 |
+38.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 09:41:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 09:41.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nabo Kiosk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
699 |
58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
669 |
59.11 |
+0.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Theophil Petersen |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
650 |
59.67 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
621 |
1:00.59 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
612 |
1:00.88 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
590 |
1:01.63 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martha Bjerg |
2004 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
547 |
1:03.22 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Kutsko Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
543 |
1:03.37 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
543 |
1:03.38 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
486 |
1:05.77 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:06:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer 16-17 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nabo Kiosk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anne Thastrup-Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
703 |
58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Therese Baird |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
592 |
1:01.58 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
590 |
1:01.64 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
584 |
1:01.83 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
579 |
1:02.03 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
547 |
1:03.21 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
534 |
1:03.73 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
521 |
1:04.25 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
520 |
1:04.27 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
513 |
1:04.56 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille Dahl Lindholm |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
495 |
1:05.36 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
491 |
1:05.53 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lærke Jervelund |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
441 |
1:07.90 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
435 |
1:08.20 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
418 |
1:09.11 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
401 |
1:10.07 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
392 |
1:10.61 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
388 |
1:10.88 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
372 |
1:11.89 |
+13.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
365 |
1:12.31 |
+14.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
|
355 |
1:12.98 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
339 |
1:14.10 |
+15.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
337 |
1:14.26 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
336 |
1:14.38 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:06:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nabo Kiosk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabel Qvist Jensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
574 |
1:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
560 |
1:02.71 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
531 |
1:03.85 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
523 |
1:04.15 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
518 |
1:04.38 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
515 |
1:04.50 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
496 |
1:05.29 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
494 |
1:05.39 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
485 |
1:05.80 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
475 |
1:06.25 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
473 |
1:06.34 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
472 |
1:06.39 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
469 |
1:06.53 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karoline Iversen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
463 |
1:06.82 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline K. Sørensen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
461 |
1:06.93 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
458 |
1:07.05 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
453 |
1:07.29 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
450 |
1:07.43 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
445 |
1:07.73 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Silja Bregenov |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
442 |
1:07.85 |
+5.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
441 |
1:07.92 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
439 |
1:08.00 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
431 |
1:08.41 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olivia Akselsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
424 |
1:08.83 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
423 |
1:08.84 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
423 |
1:08.85 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amanda Pedersen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
422 |
1:08.93 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
419 |
1:09.06 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ida Marie Bo Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
418 |
1:09.12 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
413 |
1:09.41 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Dicte S. Falkenstrøm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
408 |
1:09.70 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
405 |
1:09.89 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
401 |
1:10.11 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
398 |
1:10.28 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
397 |
1:10.33 |
+8.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Asta-Marie Rasmussen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
388 |
1:10.89 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
367 |
1:12.17 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
366 |
1:12.29 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
362 |
1:12.55 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Amalie Hundahl Gravesen |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
360 |
1:12.64 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Ellen Hjarsbæk Hansen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
358 |
1:12.76 |
+10.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
347 |
1:13.55 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
342 |
1:13.88 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
341 |
1:13.96 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
336 |
1:14.37 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Isabella Fauerholdt |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
329 |
1:14.85 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
328 |
1:14.98 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
326 |
1:15.09 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
325 |
1:15.15 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
316 |
1:15.87 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
309 |
1:16.45 |
+14.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
304 |
1:16.90 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Katrine Jurlander Ovesen |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
303 |
1:16.96 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
302 |
1:17.03 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
286 |
1:18.45 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Maya Kirkeby |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
286 |
1:18.48 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Maria Dyrbye |
2008 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
281 |
1:18.86 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
274 |
1:19.52 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:06:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nabo Kiosk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
622 |
1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
523 |
1:04.17 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
520 |
1:04.28 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Friis Mikkelsen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
434 |
1:08.25 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
434 |
1:08.28 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
411 |
1:09.54 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
368 |
1:12.12 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
|
362 |
1:12.52 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stine Marie Christiansen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
359 |
1:12.72 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
346 |
1:13.63 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
335 |
1:14.44 |
+13.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
316 |
1:15.91 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
310 |
1:16.35 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
304 |
1:16.83 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
301 |
1:17.13 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Jepsen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
292 |
1:17.90 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
287 |
1:18.38 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
283 |
1:18.71 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
|
277 |
1:19.30 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
276 |
1:19.40 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Liv Sommer Søndergaard |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
272 |
1:19.78 |
+19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
270 |
1:19.99 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
264 |
1:20.60 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
251 |
1:21.88 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
249 |
1:22.19 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
249 |
1:22.19 |
+21.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
185 |
1:30.68 |
+30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Isabella Dizaj |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
174 |
1:32.56 |
+32.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julia Sara Walbom Harders |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
163 |
1:34.58 |
+34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elin Riiskjær Olesen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
136 |
1:40.48 |
+39.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
129 |
1:42.09 |
+41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Agnes Fjendbo Galili |
2011 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
112 |
1:47.13 |
+46.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:06:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nabo Kiosk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Elgaard Rohde |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
241 |
1:23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
223 |
1:25.26 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Wolters Sørensen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
195 |
1:29.08 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea B. Mors |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
184 |
1:30.87 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elisa Kragh Ceku |
2012 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
164 |
1:34.39 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Nissen |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
150 |
1:37.27 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sommer Backenhaus |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
136 |
1:40.42 |
+17.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Izabella Schultz |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
130 |
1:41.98 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Molly Vega Gram |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:06:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 10:06.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nabo Kiosk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
682 |
53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
681 |
53.26 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
642 |
54.31 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
636 |
54.47 |
+1.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
615 |
55.09 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
598 |
55.61 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
554 |
57.05 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Kloster |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
548 |
57.26 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Londero |
2004 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
459 |
1:00.74 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Stamholt |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:34:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer 17-18 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nabo Kiosk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
678 |
53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
658 |
53.86 |
+0.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
647 |
54.17 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
638 |
54.43 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
615 |
55.10 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
586 |
55.99 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
556 |
56.98 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
555 |
57.00 |
+3.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
525 |
58.08 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
522 |
58.18 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
508 |
58.69 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
497 |
59.12 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Per Lucas Odrich |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
479 |
59.86 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
466 |
1:00.44 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
463 |
1:00.54 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
460 |
1:00.69 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
|
452 |
1:01.02 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
448 |
1:01.23 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
432 |
1:01.95 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
395 |
1:03.85 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
387 |
1:04.28 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
357 |
1:06.00 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:34:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nabo Kiosk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
639 |
54.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
577 |
56.28 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
553 |
57.09 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
550 |
57.19 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
543 |
57.42 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
538 |
57.59 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
505 |
58.81 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
499 |
59.06 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
499 |
59.07 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
496 |
59.19 |
+4.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
492 |
59.32 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
488 |
59.48 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
486 |
59.58 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
485 |
59.62 |
+5.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
483 |
59.71 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
481 |
59.80 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
479 |
59.85 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
472 |
1:00.15 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
472 |
1:00.16 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
471 |
1:00.20 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
469 |
1:00.30 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
468 |
1:00.32 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
466 |
1:00.42 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Magnus Karlberg |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
463 |
1:00.56 |
+6.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
454 |
1:00.93 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
434 |
1:01.89 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
426 |
1:02.27 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
416 |
1:02.73 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
416 |
1:02.74 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
416 |
1:02.74 |
+8.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
414 |
1:02.86 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
413 |
1:02.89 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
411 |
1:02.99 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
408 |
1:03.16 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
403 |
1:03.40 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
401 |
1:03.50 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
397 |
1:03.73 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
391 |
1:04.06 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
390 |
1:04.10 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
386 |
1:04.32 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
380 |
1:04.68 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
369 |
1:05.29 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Magnus Lindberg |
2008 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
367 |
1:05.43 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
359 |
1:05.91 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
351 |
1:06.40 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
350 |
1:06.44 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
331 |
1:07.69 |
+13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
328 |
1:07.91 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Albert Hoffmeyer |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
307 |
1:09.45 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
282 |
1:11.43 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
281 |
1:11.54 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Magnus Stokholm |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
269 |
1:12.59 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Silas Vejen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
257 |
1:13.65 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
237 |
1:15.65 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
163 |
1:25.74 |
+31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
146 |
1:28.83 |
+34.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:34:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nabo Kiosk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
594 |
55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
484 |
59.66 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
457 |
1:00.82 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
440 |
1:01.61 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
421 |
1:02.49 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
411 |
1:02.99 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
402 |
1:03.49 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
371 |
1:05.16 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
361 |
1:05.81 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
354 |
1:06.19 |
+10.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
348 |
1:06.61 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
323 |
1:08.29 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
312 |
1:09.02 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
285 |
1:11.14 |
+15.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
264 |
1:12.97 |
+17.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
257 |
1:13.64 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
257 |
1:13.69 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
256 |
1:13.79 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
243 |
1:15.09 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
230 |
1:16.43 |
+20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
229 |
1:16.55 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
227 |
1:16.81 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nikita Petlin Skaarup |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
223 |
1:17.19 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
187 |
1:21.94 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
163 |
1:25.64 |
+29.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Otto Bendix Bruun |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
154 |
1:27.32 |
+31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Oscar Ostenfeldt |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:34:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Nabo Kiosk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
291 |
1:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
266 |
1:12.78 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
217 |
1:17.97 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
193 |
1:21.01 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tobias Kragelund Østergaard |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
181 |
1:22.82 |
+12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sune Poza-Frøkjær |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
161 |
1:26.03 |
+15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
151 |
1:27.93 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
141 |
1:29.92 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
133 |
1:31.62 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arsenii Kaliberda |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
123 |
1:34.08 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
August Pettersson |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
103 |
1:39.69 |
+29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adam Brøndt Kjær |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
99 |
1:41.14 |
+30.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Felix Pertl Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
91 |
1:44.13 |
+33.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Viggo Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
87 |
1:45.65 |
+34.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marinus Bregnballe Schmidt |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
81 |
1:48.18 |
+37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:34:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 10:35.42 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer - Finale 17 og yngre |
|
|
Sponsor |
Nabo Kiosk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
669 |
53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
637 |
54.45 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
603 |
55.46 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
596 |
55.66 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malthe Glent-Thule |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
583 |
56.09 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
542 |
57.45 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
533 |
57.78 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
510 |
58.63 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 17:00:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer - Finale 18 og ældre |
|
|
Sponsor |
Nabo Kiosk |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
742 |
51.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
709 |
52.54 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
673 |
53.47 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
648 |
54.14 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
645 |
54.22 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
639 |
54.40 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
634 |
54.54 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
578 |
56.23 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 17:00:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 18:08.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 18 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
574 |
2:47.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Karoline Andersen Krabbe |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
503 |
2:54.62 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:51:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
554 |
2:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
479 |
2:57.47 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marie Bertram |
2006 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
477 |
2:57.78 |
+8.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid O. Thomassen |
2007 |
Thisted Svømmeklub |
|
476 |
2:57.84 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
411 |
3:06.87 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
382 |
3:11.45 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:51:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
399 |
3:08.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
397 |
3:09.00 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
364 |
3:14.57 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Krogshede |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
354 |
3:16.27 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
319 |
3:23.17 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
305 |
3:26.42 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alberte Andersen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
298 |
3:28.02 |
+19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
289 |
3:29.94 |
+21.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freya Jensen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
289 |
3:30.10 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
286 |
3:30.75 |
+22.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
279 |
3:32.41 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asta Klemmensen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
252 |
3:39.75 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
244 |
3:42.30 |
+33.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
239 |
3:43.61 |
+34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ann-Maria Malou Windfeld |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
194 |
3:59.79 |
+51.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
165 |
4:13.30 |
+1:04.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mai Skov |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Høgh |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:51:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
444 |
3:02.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
431 |
3:03.86 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Buhl Pinholt |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
371 |
3:13.36 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
347 |
3:17.61 |
+15.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Annamai Dybdal |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
320 |
3:23.01 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
297 |
3:28.21 |
+26.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
291 |
3:29.50 |
+27.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
290 |
3:29.72 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
273 |
3:34.02 |
+31.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Milthers |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
264 |
3:36.41 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Madsen |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
249 |
3:40.70 |
+38.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ida Hadzic Dzehverovic |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
227 |
3:47.69 |
+45.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Iben Höhle Hjulskov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
216 |
3:51.39 |
+49.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:51:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 200m Brystsvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
|
216 |
3:51.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 10:51:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 10:51.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer 19 og ældre - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
355 |
2:57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
597 |
2:29.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
456 |
2:43.63 |
+14.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
443 |
2:45.14 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
415 |
2:48.84 |
+19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teodor Thuelund |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
409 |
2:49.66 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
389 |
2:52.40 |
+22.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
593 |
2:29.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
515 |
2:37.10 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
500 |
2:38.66 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
294 |
3:09.21 |
+39.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
264 |
3:16.12 |
+46.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
491 |
2:39.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
441 |
2:45.35 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
411 |
2:49.28 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
341 |
3:00.24 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
297 |
3:08.57 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Odgaard |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
273 |
3:13.97 |
+34.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Haun |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
233 |
3:24.54 |
+44.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johan Kirkeby |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
205 |
3:33.40 |
+53.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
200 |
3:35.10 |
+55.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Final |
|
|
Sponsor |
Anlægsgartner Peter Agger |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
156 |
3:53.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
140 |
4:02.24 |
+8.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:03:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 11:03.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Føtex Food, Bruunsgade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
661 |
1:03.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
613 |
1:05.30 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
533 |
1:08.39 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
485 |
1:10.59 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:30:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer 16-17 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Føtex Food, Bruunsgade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
510 |
1:09.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
510 |
1:09.42 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
509 |
1:09.47 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
505 |
1:09.66 |
+0.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
501 |
1:09.84 |
+0.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
477 |
1:10.99 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Schleimann |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
444 |
1:12.71 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
422 |
1:13.91 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
411 |
1:14.62 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Kirkegaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
380 |
1:16.59 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
373 |
1:17.04 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Kramer Liboriussen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
316 |
1:21.44 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Sletø Bonde |
2007 |
Grenaa Svømmeklub |
|
268 |
1:26.00 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine S. Overgaard |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
234 |
1:30.00 |
+20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silke Sejr Elgaard Jørgensen |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
229 |
1:30.57 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Schmidt Jensen |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
223 |
1:31.40 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Dora Bernsdorf |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:30:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Føtex Food, Bruunsgade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
452 |
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
448 |
1:12.50 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
437 |
1:13.06 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
420 |
1:14.08 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
418 |
1:14.15 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
417 |
1:14.24 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Ehrenreich-Birn |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
388 |
1:16.04 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
379 |
1:16.62 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Norup |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
371 |
1:17.21 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Laursen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
345 |
1:19.07 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mie Kibsgaard |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
344 |
1:19.18 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carlijn Loeven |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
334 |
1:19.89 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liv Lade Keller |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
294 |
1:23.35 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
284 |
1:24.36 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
250 |
1:27.99 |
+15.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Johanne Sørensen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
242 |
1:29.01 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
232 |
1:30.17 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Friis Stenholt |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
218 |
1:32.14 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Bertelsen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
216 |
1:32.46 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
205 |
1:33.97 |
+21.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Kaya Bull-Sørensen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
199 |
1:34.91 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Louise Jeppesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
190 |
1:36.50 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Filippa Fleng |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
160 |
1:42.12 |
+29.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victoria Andersen Krabbe |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristine Øvre |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:30:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Føtex Food, Bruunsgade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
480 |
1:10.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
410 |
1:14.65 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kirstine Dyg Lerup |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
318 |
1:21.27 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
205 |
1:33.97 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sofie Hartmann |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
182 |
1:37.73 |
+26.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nina Frederikke Toft |
2010 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
172 |
1:39.76 |
+28.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Signe Hansen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
150 |
1:44.28 |
+33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
144 |
1:45.62 |
+34.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Berring Ekander |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
133 |
1:48.53 |
+37.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilma Karlberg |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
121 |
1:52.11 |
+41.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
|
104 |
1:57.82 |
+46.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
91 |
2:02.93 |
+52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 11:30:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 11:30.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer - Finale 16 og yngre |
|
|
Sponsor |
Føtex Food, Bruunsgade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Sander |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
491 |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
484 |
1:10.62 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
483 |
1:10.67 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Marie Bager |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
483 |
1:10.70 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
478 |
1:10.93 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frida Steen Mühring |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
448 |
1:12.50 |
+2.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophie Hvergel |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
447 |
1:12.51 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ema Ilic |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
422 |
1:13.95 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 17:05:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 100m Butterfly Damer - Finale 17 og ældre |
|
|
Sponsor |
Føtex Food, Bruunsgade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
656 |
1:03.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
606 |
1:05.54 |
+1.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helena V. Elling |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
554 |
1:07.53 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
529 |
1:08.57 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Agnete Boelt |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
520 |
1:08.99 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nikoline Sejr |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
515 |
1:09.18 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
506 |
1:09.60 |
+5.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
450 |
1:12.38 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 17:05:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 18:08.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Føtex Food, Bruunsgade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
670 |
56.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
669 |
56.52 |
+0.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
637 |
57.45 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
Vejle Svømmeklub |
|
605 |
58.44 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
591 |
58.91 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
590 |
58.95 |
+2.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
589 |
58.98 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
574 |
59.47 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
532 |
1:00.99 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Martin H. Abel |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
524 |
1:01.31 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
463 |
1:03.91 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malthe Lindeblad |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer 17-18 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Føtex Food, Bruunsgade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
628 |
57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
564 |
59.83 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
547 |
1:00.43 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonas Gaur |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
546 |
1:00.49 |
+2.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
507 |
1:02.01 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Per Lucas Odrich |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
438 |
1:05.08 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
Aarhus Swim - HEI |
|
429 |
1:05.56 |
+7.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
425 |
1:05.73 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
400 |
1:07.10 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
397 |
1:07.23 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Christian Balslev |
2006 |
Hobro Svømmeklub |
|
395 |
1:07.35 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
384 |
1:08.02 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dan Skov |
2006 |
Holstebro Svømme Club |
|
199 |
1:24.60 |
+26.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Føtex Food, Bruunsgade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
525 |
1:01.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
512 |
1:01.81 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
468 |
1:03.68 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
459 |
1:04.08 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
455 |
1:04.28 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
435 |
1:05.22 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
425 |
1:05.73 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Martin Nygaard |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
415 |
1:06.26 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
414 |
1:06.33 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viggo Rohde |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
412 |
1:06.41 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Terkel Klinkowsky |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
411 |
1:06.49 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lasse Knudsgaard |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
399 |
1:07.12 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alfred Hørlück |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
374 |
1:08.63 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Hansen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
357 |
1:09.67 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ivan Pedersen |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
351 |
1:10.07 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ludvig Møller |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
345 |
1:10.49 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
339 |
1:10.90 |
+9.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Andreas Lang Lassen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
333 |
1:11.33 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
304 |
1:13.49 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
297 |
1:14.05 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Christian Christensen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
293 |
1:14.39 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Jakob Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
290 |
1:14.64 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
288 |
1:14.83 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
276 |
1:15.93 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jakob Rickers |
2008 |
Aarhus Swim - IHF |
|
235 |
1:20.13 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
216 |
1:22.37 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
194 |
1:25.28 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Silas Vejen |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
137 |
1:35.87 |
+34.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
97 |
1:47.35 |
+46.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Østergaard |
2008 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Føtex Food, Bruunsgade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
532 |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
416 |
1:06.21 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Grove |
2009 |
Aarhus Swim - HEI |
|
364 |
1:09.21 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saleh Ayyach |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
302 |
1:13.65 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
301 |
1:13.76 |
+12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
292 |
1:14.46 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
288 |
1:14.82 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Søren B. Andersen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
191 |
1:25.82 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Schwab |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
176 |
1:28.23 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William D. Lindberg |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
140 |
1:35.03 |
+34.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hjálmar Freyr Hauksson |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
131 |
1:37.22 |
+36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Bjørn |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
123 |
1:39.40 |
+38.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Munk Barfod |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 12:05.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer - Finale 17 og yngre |
|
|
Sponsor |
Føtex Food, Bruunsgade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
Thisted Svømmeklub |
|
546 |
1:00.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Llobel |
2009 |
Grenaa Svømmeklub |
|
545 |
1:00.51 |
+0.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
536 |
1:00.87 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
Vejle Svømmeklub |
|
506 |
1:02.02 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
506 |
1:02.03 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Bundgaard |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
468 |
1:03.69 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
Swim Team Neptun |
|
466 |
1:03.78 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Per Lucas Odrich |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
440 |
1:04.97 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 17:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer - Finale 18 og ældre |
|
|
Sponsor |
Føtex Food, Bruunsgade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
701 |
55.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
700 |
55.67 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
Aalborg Svømmeklub |
|
677 |
56.31 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
|
619 |
58.01 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
609 |
58.31 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
591 |
58.91 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
574 |
59.49 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
557 |
1:00.07 |
+4.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 17:11:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 18:08.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer 18 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stoy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
627 |
2:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Bager |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
597 |
2:29.76 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thea Søe Bach |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
592 |
2:30.20 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Johanne Pedersen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
562 |
2:32.74 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Nielsen |
2002 |
Aalborg Svømmeklub |
|
533 |
2:35.55 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stine Mejdahl |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
480 |
2:41.00 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jorunn Sofia May |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
442 |
2:45.53 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:34:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer 16-17 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stoy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
Aarhus Swim - HEI |
|
636 |
2:26.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sarah Ankjær Pedersen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
536 |
2:35.26 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Livia Weidick Frische |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
533 |
2:35.48 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
497 |
2:39.18 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
485 |
2:40.42 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
Aarhus Swim - IHF |
|
431 |
2:46.94 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
Svømmeklubben Nord |
|
419 |
2:48.44 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Line Gjelstrup |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
402 |
2:50.84 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silje Drechsler |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
326 |
3:03.10 |
+36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julie Norman Ramer |
2007 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:34:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer 14-15 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stoy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nadia Bager |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
571 |
2:31.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicoline Aarup Høeg |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
540 |
2:34.87 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
534 |
2:35.39 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Maria Grønkjær Pederse |
2009 |
Svømmeklubben Nord |
|
456 |
2:43.78 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederikke Bech Norvin |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
421 |
2:48.18 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Siggaard Kraul |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
411 |
2:49.56 |
+17.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Clara Nielsen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
401 |
2:50.92 |
+18.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Gjelstrup |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
390 |
2:52.55 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Kruse |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
383 |
2:53.61 |
+21.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mai Murata-Broberg |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
374 |
2:55.00 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Crone |
2008 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
368 |
2:55.96 |
+23.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
362 |
2:56.90 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lykke Emilie Lund |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
353 |
2:58.39 |
+26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
346 |
2:59.56 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Skulbøl Stryhn |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
346 |
2:59.57 |
+27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
344 |
2:59.84 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Melanie Frank |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
344 |
2:59.96 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freya Magnussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
333 |
3:01.78 |
+29.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
295 |
3:09.43 |
+37.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
290 |
3:10.40 |
+38.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amalie Breum Nielsen |
2009 |
Holstebro Svømme Club |
|
277 |
3:13.47 |
+41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alma Ahrendt |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
268 |
3:15.39 |
+43.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilie Bæk Nielsen |
2008 |
Grenaa Svømmeklub |
|
268 |
3:15.59 |
+43.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Freya Tormod |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
266 |
3:16.05 |
+44.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lærke Kidmose Hansen |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
251 |
3:19.82 |
+47.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilie Randrup |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
247 |
3:20.99 |
+49.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lærke Djernes |
2009 |
Aarhus Swim - IHF |
|
195 |
3:37.23 |
+1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Fauerholdt |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt berøring med hænderne) |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:34:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer 12-13 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stoy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Schleimann |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
534 |
2:35.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
423 |
2:47.91 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anni Ruohan Zou |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
416 |
2:48.88 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
415 |
2:49.05 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
Herning Svømmeklub |
|
388 |
2:52.85 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia-Elena Plaesu |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
344 |
2:59.92 |
+24.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Medina Munch-Elvstrøm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
328 |
3:02.71 |
+27.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Katrine Wulf |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
316 |
3:05.16 |
+29.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
309 |
3:06.36 |
+30.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Borkmann |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
302 |
3:07.86 |
+32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
292 |
3:09.96 |
+34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Frida Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
282 |
3:12.15 |
+36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
Aarhus Swim - IHF |
|
280 |
3:12.78 |
+37.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Noa Skousgaard Linding |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
276 |
3:13.64 |
+38.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emily Bang |
2010 |
Horsens Svømmeklub |
|
259 |
3:17.73 |
+42.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Marie Mølbæk Schwab |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
248 |
3:20.71 |
+45.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rihanna Lillevang |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
243 |
3:22.03 |
+46.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Agnes Klippert Klinkowsky |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
241 |
3:22.49 |
+47.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Augusta Alf Gindeberg |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
236 |
3:23.82 |
+48.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ines El Madihi |
2010 |
Grenaa Svømmeklub |
|
218 |
3:29.41 |
+54.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ida Hadzic Dzehverovic |
2011 |
Vejle Svømmeklub |
|
207 |
3:32.99 |
+57.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Astrid Jepsen |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
198 |
3:36.21 |
+1:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
195 |
3:37.37 |
+1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
Aarhus Swim - IHF |
|
177 |
3:44.35 |
+1:08.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabella Dizaj |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
176 |
3:44.93 |
+1:09.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Norah Wikman |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
122 |
4:13.62 |
+1:38.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ea Juul Brandt |
2010 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i sparket |
|
|
|
|
- |
|
Maya Kjær |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Emma Nyby |
2010 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 Forkert rækkefølge i svømmearterne |
|
|
|
|
- |
|
Victoria Vinther Zandberg |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
- |
|
Laura Bertelsen |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Sommer Søndergaard |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:34:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer 11 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stoy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Hjarsbæk Hansen |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
|
228 |
3:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ilia Cornelia Christensen |
2012 |
Aarhus Swim - IHF |
|
173 |
3:46.13 |
+19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucca Halleskov Storgaard |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
171 |
3:46.83 |
+20.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Rosendal Høgh |
2013 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.5 Mere end et armtag under vand |
|
|
|
|
- |
|
Selma Nissen |
2012 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.1 brystliggende ved 51m |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:34:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 12:34.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Herrer 19 og ældre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stoy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
584 |
2:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Londero |
2004 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
425 |
2:31.54 |
+15.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
328 |
2:45.19 |
+28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:52:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Herrer 17-18 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stoy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
551 |
2:19.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
542 |
2:19.76 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
535 |
2:20.39 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
506 |
2:23.00 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
495 |
2:24.10 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
469 |
2:26.67 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
466 |
2:26.95 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Petersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
461 |
2:27.48 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
411 |
2:33.30 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
409 |
2:33.56 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Mühring |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
|
387 |
2:36.41 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
358 |
2:40.55 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
|
320 |
2:46.55 |
+27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
305 |
2:49.35 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:52:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Herrer 15-16 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stoy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
503 |
2:23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
500 |
2:23.59 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
492 |
2:24.39 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
485 |
2:25.05 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
482 |
2:25.36 |
+2.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
467 |
2:26.84 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
453 |
2:28.38 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
434 |
2:30.46 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Persson |
2008 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
434 |
2:30.52 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Norup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
411 |
2:33.21 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
407 |
2:33.71 |
+10.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Christian Ekander |
2008 |
Aarhus Swim - HEI |
|
404 |
2:34.17 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adam Bisgaard |
2008 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
367 |
2:39.21 |
+15.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
Hobro Svømmeklub |
|
365 |
2:39.39 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
Swim Team Neptun |
|
365 |
2:39.43 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
362 |
2:39.91 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
357 |
2:40.59 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Valters Peca |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
324 |
2:45.82 |
+22.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jonas Golczyk Jensen |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
320 |
2:46.60 |
+23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikkel Fisker Nielsen |
2007 |
HGF Svømning |
|
308 |
2:48.70 |
+25.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
Herning Svømmeklub |
|
285 |
2:53.06 |
+29.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
280 |
2:54.14 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Magnus Stokholm |
2008 |
Thisted Svømmeklub |
|
214 |
3:10.34 |
+47.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Casp |
2008 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Malthe Schaaf |
2008 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.1 Svømmeren indtager ikke øjeblikligt startstillingen efter starterens kommando / forsinkelse af starten |
|
|
|
|
- |
|
Villads Vestergaard Ahm |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villiam K. Carstensen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:52:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Herrer 13-14 år - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stoy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
440 |
2:29.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
Hobro Svømmeklub |
|
397 |
2:35.01 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Bjerre |
2009 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
373 |
2:38.35 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
371 |
2:38.63 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
347 |
2:42.22 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
310 |
2:48.31 |
+18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
302 |
2:49.83 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maxim Holm |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
|
301 |
2:49.99 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
|
279 |
2:54.28 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
Hobro Svømmeklub |
|
266 |
2:57.07 |
+27.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
263 |
2:57.93 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
245 |
3:02.02 |
+32.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
Aalborg Svømmeklub |
|
241 |
3:02.98 |
+33.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
Thisted Svømmeklub |
|
234 |
3:04.97 |
+35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Elias Egeberg |
2010 |
Thisted Svømmeklub |
|
233 |
3:05.20 |
+35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Olsen |
2009 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
228 |
3:06.47 |
+36.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Kassow |
2009 |
Aalborg Svømmeklub |
|
223 |
3:07.93 |
+38.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Silas Østlund |
2009 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
219 |
3:09.07 |
+39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
215 |
3:10.29 |
+40.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
172 |
3:24.83 |
+55.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nikita Petlin Skaarup |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
160 |
3:29.79 |
+59.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Ostenfeldt |
2010 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sander Thygesen |
2009 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:52:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Herrer 12 og yngre - Indledende |
|
|
Sponsor |
Stoy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
247 |
3:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
236 |
3:04.28 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
203 |
3:13.79 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
Aarhus Swim - HEI |
|
201 |
3:14.45 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
178 |
3:22.54 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tobias Kragelund Østergaard |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
168 |
3:26.52 |
+24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
111 |
3:57.17 |
+55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felix Pertl Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
56 |
4:56.78 |
+1:55.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viggo Christiansen |
2012 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
- |
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Ej synkrone arme |
|
|
|
|
- |
|
Sune Poza-Frøkjær |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 ej rygvendt |
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlu |
2011 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 12:52:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 12:53.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Herrer - Finale 17 og yngre |
|
|
Sponsor |
Stoy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
|
553 |
2:18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
521 |
2:21.62 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
Aalborg Svømmeklub |
|
520 |
2:21.75 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophus Hans Christian Møbjer |
2007 |
Holstebro Svømme Club |
|
508 |
2:22.86 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
507 |
2:22.92 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
497 |
2:23.87 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
497 |
2:23.88 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
479 |
2:25.67 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 17:35:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Medley Herrer - Finale 18 og ældre |
|
|
Sponsor |
Stoy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
645 |
2:11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
577 |
2:16.91 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
525 |
2:21.27 |
+9.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
507 |
2:22.92 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Londero |
2004 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
424 |
2:31.66 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Frederik Vernersen |
2005 |
Hobro Svømmeklub |
|
418 |
2:32.39 |
+20.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anders Sanggaard |
2005 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
363 |
2:39.71 |
+27.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Mikkelsen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
344 |
2:42.67 |
+30.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 17:35:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 18:09.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4x50m Frisvømning Herrer - Final |
|
Sponsor |
Sportsmaster |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Thisted Drenge 1 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
|
24.39 |
|
|
|
|
24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
|
24.41 |
|
|
|
|
48.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
0603AI |
|
24.40 |
|
|
|
|
1:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
|
25.08 |
|
|
|
|
1:38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
B-Boizz |
15 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:49.78 |
+11.50 |
|
|
|
|
Rolf Hjalmar Nielsen |
2008 |
0849AM |
|
27.96 |
|
|
|
|
27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
|
27.67 |
|
|
|
|
55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
|
28.23 |
|
|
|
|
1:23.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
|
25.92 |
|
|
|
|
1:49.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Drenge 1 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
1:50.46 |
+12.18 |
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
|
26.72 |
|
|
|
|
26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
|
27.33 |
|
|
|
|
54.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
0993BA |
|
29.64 |
|
|
|
|
1:23.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
|
26.77 |
|
|
|
|
1:50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aalborg drenge 1 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:51.42 |
+13.14 |
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
|
24.91 |
|
|
|
|
24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Søren B. Andersen |
2009 |
0909AD |
|
28.43 |
|
|
|
|
53.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
0945BC |
|
29.29 |
|
|
|
|
1:22.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
|
28.79 |
|
|
|
|
1:51.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hobro Drenge 1 |
14 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:56.16 |
+17.88 |
|
|
|
|
Johannes Munk Haugaard |
2009 |
0925BB |
|
28.49 |
|
|
|
|
28.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Kjeldsen Sørensen |
2010 |
1087AE |
|
29.66 |
|
|
|
|
58.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tobias Schwab |
2009 |
0985AF |
|
31.04 |
|
|
|
|
1:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kian Asbert Tome |
2009 |
0999AD |
|
26.97 |
|
|
|
|
1:56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vejle drenge 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.46 |
+23.18 |
|
|
|
|
Saleh Ayyach |
2009 |
0937BA |
|
28.69 |
|
|
|
|
28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Rugholm |
2009 |
0975AF |
|
29.35 |
|
|
|
|
58.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maxim Holm |
2010 |
1083AL |
|
29.67 |
|
|
|
|
1:27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
1009AO |
|
33.75 |
|
|
|
|
2:01.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thisted Drenge 2 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:01.75 |
+23.47 |
|
|
|
|
Ivan Pedersen |
2008 |
0887AI |
|
27.71 |
|
|
|
|
27.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Mikkelsen |
2004 |
0485AI |
|
29.22 |
|
|
|
|
56.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Stokholm |
2008 |
0861AS |
|
31.62 |
|
|
|
|
1:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Egeberg |
2010 |
1083AE |
|
33.20 |
|
|
|
|
2:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
AGF Drenge 1 |
14 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:06.58 |
+28.30 |
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
|
31.09 |
|
|
|
|
31.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
1023AG |
|
28.63 |
|
|
|
|
59.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Olsen |
2009 |
0927BA |
|
33.96 |
|
|
|
|
1:33.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
0961BG |
|
32.90 |
|
|
|
|
2:06.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aalborg drenge 2 |
13 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.04 |
+29.76 |
|
|
|
|
Anton Søndergaard Sørensen |
2010 |
1065AF |
|
33.78 |
|
|
|
|
33.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bo Henriksen |
2011 |
1115AG |
|
31.63 |
|
|
|
|
1:05.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
1153AD |
|
31.69 |
|
|
|
|
1:37.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Bilgrau |
2010 |
1069AF |
|
30.94 |
|
|
|
|
2:08.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarhus Swim Drenge 2 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:27.88 |
+49.60 |
|
|
|
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
1125AD |
|
34.47 |
|
|
|
|
34.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Pertl Andersen |
2011 |
1187AG |
|
48.35 |
|
|
|
|
1:22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William D. Lindberg |
2009 |
0909BD |
|
32.48 |
|
|
|
|
1:55.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
1029AD |
|
32.58 |
|
|
|
|
2:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aarhus Swim Drenge 3 |
12 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
2:29.94 |
+51.66 |
|
|
|
|
Sune Poza-Frøkjær |
2012 |
1293AD |
|
39.59 |
|
|
|
|
39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
1339AB |
|
37.21 |
|
|
|
|
1:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
1137AL |
|
34.53 |
|
|
|
|
1:51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
1127AD |
|
38.61 |
|
|
|
|
2:29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
AGF Drenge 2 |
13 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:31.57 |
+53.29 |
|
|
|
|
Otto Bendix Bruun |
2010 |
1061AM |
|
38.12 |
|
|
|
|
38.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teis Rask-Hornebo |
2010 |
1065AM |
|
40.32 |
|
|
|
|
1:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Ottow Bagger Vesterlund |
2011 |
1147AG |
|
37.66 |
|
|
|
|
1:56.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikita Petlin Skaarup |
2010 |
1021AG |
|
35.47 |
|
|
|
|
2:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
AGF Drenge 3 |
12 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
2:58.02 |
+1:19.7 |
|
|
|
|
Viggo Christiansen |
2012 |
1243AF |
|
47.39 |
|
|
|
|
47.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marinus Bregnballe Schmidt |
2011 |
1169AI |
|
48.00 |
|
|
|
|
1:35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Bach-Augustson |
2012 |
1253AE |
|
39.04 |
|
|
|
|
2:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
August Pettersson |
2011 |
1183AM |
|
43.59 |
|
|
|
|
2:58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Drenge 4 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Wind Løssing |
2008 |
0887AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
1029AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Lindberg |
2008 |
0869AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aarhus Swim Drenge 5 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
1125AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
1137AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
1127AD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William D. Lindberg |
2009 |
0909BD |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 16:40:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 18:07.54 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 4x100m Medley Herrer - Final |
|
Sponsor |
Brødrenes Original, Borggade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF Herrer 1 |
22 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
725 |
|
|
3:50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
+0.60 |
29.13 |
59.17 |
|
|
|
59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
|
29.49 |
1:02.44 |
|
|
|
2:01.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
|
25.72 |
55.95 |
|
|
|
2:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
|
24.47 |
52.58 |
|
|
|
3:50.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vejle Herrer |
21 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
677 |
|
|
3:55.47 |
+5.33 |
|
|
|
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
0615AC |
+0.60 |
29.10 |
1:01.43 |
|
|
|
1:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Marius Elsgaard |
2004 |
0451AI |
|
29.42 |
1:02.85 |
|
|
|
2:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Dyg Holme |
2002 |
0205AG |
|
26.65 |
57.36 |
|
|
|
3:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
0389AH |
|
25.97 |
53.83 |
|
|
|
3:55.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aalborg Herrer 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
653 |
|
|
3:58.29 |
+8.15 |
|
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
+0.57 |
28.98 |
59.49 |
|
|
|
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Demant Sørensen |
2009 |
0959AG |
|
32.33 |
1:10.51 |
|
|
|
2:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
|
25.29 |
55.81 |
|
|
|
3:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
|
25.45 |
52.48 |
|
|
|
3:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aarhus Swim Herrer 1 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
619 |
|
|
4:02.62 |
+12.48 |
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
+0.54 |
30.07 |
1:02.16 |
|
|
|
1:02.16 |
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
31.60 |
1:07.47 |
|
|
|
2:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
|
27.23 |
59.33 |
|
|
|
3:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
25.12 |
53.66 |
|
|
|
4:02.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thisted Drenge 1 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
586 |
|
|
4:07.07 |
+16.93 |
|
|
|
|
Kristian Kjær |
2005 |
0595AD |
+0.55 |
29.95 |
1:02.24 |
|
|
|
1:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Jørgensen |
2005 |
0565AD |
|
33.57 |
1:12.13 |
|
|
|
2:14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
|
27.35 |
59.94 |
|
|
|
3:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Rytger Knudsen |
2006 |
0603AI |
|
25.24 |
52.76 |
|
|
|
4:07.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
AGF Herrer 2 |
21 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
557 |
|
|
4:11.17 |
+21.03 |
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
+0.58 |
28.96 |
59.71 |
|
|
|
59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
|
34.38 |
1:13.38 |
|
|
|
2:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
0777AM |
|
28.07 |
1:01.73 |
|
|
|
3:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anders Sanggaard |
2005 |
0519AH |
|
26.32 |
56.35 |
|
|
|
4:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
A-Men |
18 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
556 |
|
|
4:11.35 |
+21.21 |
|
|
|
|
Frederik Nielsen |
2006 |
0659AD |
+0.74 |
31.22 |
1:04.65 |
|
|
|
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Lykke Sandison |
2007 |
0797AA |
|
31.01 |
1:07.12 |
|
|
|
2:11.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Teodor Thuelund |
2005 |
0577AH |
|
28.19 |
1:02.16 |
|
|
|
3:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Hjalmar Nielsen |
2006 |
0635AM |
|
27.23 |
57.42 |
|
|
|
4:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vejle Herrer 2 |
19 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
546 |
|
|
4:12.89 |
+22.75 |
|
|
|
|
Thor Majgård |
2005 |
0503AI |
+0.64 |
31.04 |
1:03.98 |
|
|
|
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Kvorning Mikkelsen |
2004 |
0499AC |
|
33.16 |
1:11.86 |
|
|
|
2:15.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
0731AL |
|
28.01 |
1:00.09 |
|
|
|
3:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Elias Wolgast |
2006 |
0631AB |
|
26.89 |
56.96 |
|
|
|
4:12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aalborg Herrer 2 |
22 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
527 |
|
|
4:15.93 |
+25.79 |
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
+0.70 |
32.89 |
1:07.73 |
|
|
|
1:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Starcke Jeppesen |
2008 |
0813AI |
|
34.01 |
1:13.24 |
|
|
|
2:20.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
|
27.07 |
59.17 |
|
|
|
3:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
0545AH |
|
26.15 |
55.79 |
|
|
|
4:15.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aarhus Swim Herrer 2 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
517 |
|
|
4:17.52 |
+27.38 |
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
+0.66 |
32.17 |
1:06.73 |
|
|
|
1:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
0675AN |
|
33.00 |
1:12.66 |
|
|
|
2:19.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
0515AP |
|
28.74 |
1:03.64 |
|
|
|
3:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
25.61 |
54.49 |
|
|
|
4:17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
HSC Dragons 1 |
18 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
500 |
|
|
4:20.40 |
+30.26 |
|
|
|
|
Søren Winther Hald |
2005 |
0551AK |
+0.67 |
33.36 |
1:10.55 |
|
|
|
1:10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Drechsler |
2005 |
0561AH |
|
32.35 |
1:08.13 |
|
|
|
2:18.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Nygaard |
2008 |
0887AN |
|
30.00 |
1:05.91 |
|
|
|
3:24.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophus Hans Christian Møbjerg Diinhoff Henningsen |
2007 |
0789AA |
|
26.38 |
55.81 |
|
|
|
4:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
AGF Herrer 4 |
17 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
482 |
|
|
4:23.65 |
+33.51 |
|
|
|
|
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
+0.63 |
31.62 |
1:05.06 |
|
|
|
1:05.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
34.78 |
1:15.48 |
|
|
|
2:20.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
|
30.31 |
1:04.46 |
|
|
|
3:25.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
|
27.59 |
58.65 |
|
|
|
4:23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vejle drenge 2 |
15 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
476 |
|
|
4:24.78 |
+34.64 |
|
|
|
|
Mads Emil Schwartz |
2008 |
0891AA |
+0.66 |
33.42 |
1:08.27 |
|
|
|
1:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jesper Ulleseit |
2008 |
0829AS |
|
34.39 |
1:14.31 |
|
|
|
2:22.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Jørgensen |
2008 |
0819AG |
|
28.67 |
1:02.12 |
|
|
|
3:24.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Hansen |
2008 |
0877AE |
|
28.31 |
1:00.08 |
|
|
|
4:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aalborg Herrer 3 |
17 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
474 |
|
|
4:25.12 |
+34.98 |
|
|
|
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
0705AL |
+0.63 |
32.47 |
1:07.78 |
|
|
|
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Møller |
2007 |
0735AI |
|
34.72 |
1:16.46 |
|
|
|
2:24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonatan Schubart Nielsen |
2006 |
0655AP |
|
28.86 |
1:01.48 |
|
|
|
3:25.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
|
28.04 |
59.40 |
|
|
|
4:25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
1900 Drenge |
19 |
Aarhus Idrætsforening af 1900 |
|
|
436 |
|
|
4:32.62 |
+42.48 |
|
|
|
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
0757AI |
+0.60 |
32.15 |
1:06.87 |
|
|
|
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristian Bøllingtoft |
2006 |
0661AM |
|
35.22 |
1:16.34 |
|
|
|
2:23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
Ebbe Sebastian Sparrewath |
2005 |
0503AS |
|
30.17 |
1:08.71 |
|
|
|
3:31.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Londero |
2004 |
0451AQ |
|
27.97 |
1:00.70 |
|
|
|
4:32.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hobro Drenge 1 |
18 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
424 |
|
|
4:35.13 |
+44.99 |
|
|
|
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
0783AL |
+0.75 |
34.90 |
1:12.01 |
|
|
|
1:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Balslev |
2006 |
0651AN |
|
33.92 |
1:13.27 |
|
|
|
2:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Vernersen |
2005 |
0599AI |
|
32.10 |
1:09.97 |
|
|
|
3:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Østergaard |
2008 |
0805AF |
|
28.38 |
59.88 |
|
|
|
4:35.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
B-Boizz |
16 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
409 |
|
|
4:38.49 |
+48.35 |
|
|
|
|
Martin Stokholm |
2007 |
0719AM |
+0.63 |
34.95 |
1:13.25 |
|
|
|
1:13.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danilo Vaarning |
2009 |
0935AA |
|
34.64 |
1:16.16 |
|
|
|
2:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
0839AD |
|
31.90 |
1:10.48 |
|
|
|
3:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Kirk |
2008 |
0863AD |
|
27.34 |
58.60 |
|
|
|
4:38.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aarhus Swim Herrer 3 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
385 |
|
|
4:44.01 |
+53.87 |
|
|
|
|
Jakob Rickers |
2008 |
0801AH |
+0.76 |
|
1:16.45 |
|
|
|
1:16.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
|
34.77 |
1:16.54 |
|
|
|
2:32.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
|
32.13 |
1:11.22 |
|
|
|
3:44.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Ekander |
2008 |
0833AO |
|
27.82 |
59.80 |
|
|
|
4:44.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
AGF Herrer 5 |
17 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
375 |
|
|
4:46.50 |
+56.36 |
|
|
|
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
0653AI |
+0.52 |
33.39 |
1:09.01 |
|
|
|
1:09.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
|
38.36 |
1:22.70 |
|
|
|
2:31.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bisgaard |
2008 |
0801AM |
|
31.24 |
1:09.51 |
|
|
|
3:41.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Anders B. Kibsgaard Jensen |
2010 |
1023AG |
|
30.71 |
1:05.28 |
|
|
|
4:46.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nord Herrer |
17 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
361 |
|
|
4:50.33 |
+1:00.1 |
|
|
|
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
0697AE |
+0.63 |
33.72 |
1:09.31 |
|
|
|
1:09.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
0677AJ |
|
32.65 |
1:09.29 |
|
|
|
2:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christopher Rix Mogensen |
2008 |
0843AN |
|
38.99 |
1:25.83 |
|
|
|
3:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Caspersen |
2008 |
0845AN |
|
31.42 |
1:05.90 |
|
|
|
4:50.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eliten |
16 |
Herning Svømmeklub |
|
|
343 |
|
|
4:55.25 |
+1:05.1 |
|
|
|
|
Magnus Karlberg |
2007 |
0797AN |
+0.68 |
34.67 |
1:13.64 |
|
|
|
1:13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
0883AK |
|
42.74 |
1:30.47 |
|
|
|
2:44.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
0891AK |
|
30.13 |
1:05.61 |
|
|
|
3:49.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
0845AS |
|
31.20 |
1:05.53 |
|
|
|
4:55.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Den hårde kerne |
15 |
Herning Svømmeklub |
|
|
321 |
|
|
5:01.97 |
+1:11.8 |
|
|
|
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
0915AG |
+0.66 |
47.13 |
1:39.12 |
|
|
|
1:39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
0889AK |
|
32.04 |
1:09.73 |
|
|
|
2:48.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
0887AK |
|
30.67 |
1:07.77 |
|
|
|
3:56.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
0883AN |
|
31.66 |
1:05.35 |
|
|
|
5:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vejle drenge 1 |
14 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
297 |
|
|
5:09.58 |
+1:19.4 |
|
|
|
|
Maxim Holm |
2010 |
1083AL |
+0.65 |
37.70 |
1:17.75 |
|
|
|
1:17.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Rugholm |
2009 |
0975AF |
|
39.17 |
1:26.06 |
|
|
|
2:43.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Saleh Ayyach |
2009 |
0937BA |
|
31.97 |
1:11.27 |
|
|
|
3:55.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Hougaard Hansen |
2010 |
1009AO |
|
35.05 |
1:14.50 |
|
|
|
5:09.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Neptun mænd 1 |
16 |
Swim Team Neptun |
|
|
289 |
|
|
5:12.67 |
+1:22.5 |
|
|
|
|
Johannes Grud Olsen |
2008 |
0815AR |
+0.61 |
39.34 |
1:22.22 |
|
|
|
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Gandrup Nejmann |
2007 |
0753AH |
|
38.67 |
1:25.48 |
|
|
|
2:47.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oliver Munck Sommer |
2008 |
0863AI |
|
31.99 |
1:10.07 |
|
|
|
3:57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Fangel Sørensen |
2008 |
0873AI |
|
34.96 |
1:14.90 |
|
|
|
5:12.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Thisted Drenge 2 |
19 |
Thisted Svømmeklub |
|
|
289 |
|
|
5:12.68 |
+1:22.5 |
|
|
|
|
Konrad Nejmann-Holst |
2009 |
0943BH |
+0.86 |
42.08 |
1:26.43 |
|
|
|
1:26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
William Mikkelsen |
2004 |
0485AI |
|
39.22 |
1:24.04 |
|
|
|
2:50.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ivan Pedersen |
2008 |
0887AI |
|
30.87 |
1:08.82 |
|
|
|
3:59.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Stokholm |
2008 |
0861AS |
|
34.05 |
1:13.39 |
|
|
|
5:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
AGF Herrer 6 |
15 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
275 |
|
|
5:17.63 |
+1:27.4 |
|
|
|
|
Marcus K. Jespersen |
2009 |
0959AE |
+0.66 |
35.29 |
1:13.07 |
|
|
|
1:13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Langberg Aakjær |
2008 |
0819AH |
|
39.82 |
1:25.87 |
|
|
|
2:38.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asger Wille Di Giuseppe |
2009 |
0961BG |
|
36.57 |
1:22.76 |
|
|
|
4:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Olsen |
2009 |
0927BA |
|
35.56 |
1:15.93 |
|
|
|
5:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Aalborg drenge 1 |
14 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
275 |
|
|
5:17.78 |
+1:27.6 |
|
|
|
|
Storm Mandrup Ozimek |
2009 |
0921BE |
+0.68 |
37.82 |
1:16.92 |
|
|
|
1:16.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Höhle Hjulskov |
2009 |
0945BC |
|
37.93 |
1:23.56 |
|
|
|
2:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Søren B. Andersen |
2009 |
0909AD |
|
34.52 |
1:27.75 |
|
|
|
4:08.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
1153AD |
|
34.24 |
1:09.55 |
|
|
|
5:17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-05-2023 18:29:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-05-2023 18:35.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
AGF svømning |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 8x50m Frisvømning Mix - Final |
|
Sponsor |
Føtex Food, Bruunsgade |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
AGF MIX 1 |
22 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanne Schleimann |
2007 |
0766AP |
|
28.01 |
|
|
|
|
28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
0103AL |
|
23.67 |
|
|
|
|
51.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
|
27.10 |
|
|
|
|
1:18.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
|
23.43 |
|
|
|
|
1:42.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
0702AK |
|
27.36 |
|
|
|
|
2:09.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
|
23.34 |
|
|
|
|
2:32.91 |
|
|
|
|
|
|
|
Julie Schleimann |
2010 |
1094AD |
|
26.79 |
|
|
|
|
2:59.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas Gaur |
2005 |
0581AK |
|
23.43 |
|
|
|
|
3:23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aalborg Mix 1 |
23 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:25.69 |
+2.56 |
|
|
|
|
Helena V. Elling |
2000 |
0078AC |
|
26.94 |
|
|
|
|
26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lars Riisgaard-Jensen |
2004 |
0411AC |
|
24.38 |
|
|
|
|
51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
|
27.39 |
|
|
|
|
1:18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
|
24.00 |
|
|
|
|
1:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Fenja Romanski |
2005 |
0598AH |
|
27.21 |
|
|
|
|
2:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
0349AG |
|
24.08 |
|
|
|
|
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Kristiane Frøslev |
2007 |
0784AI |
|
26.87 |
|
|
|
|
3:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
0175AH |
|
24.82 |
|
|
|
|
3:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aarhus Swim Mix 1 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:29.38 |
+6.25 |
|
|
|
|
Cecilie Kehlet |
2009 |
0932AF |
|
28.20 |
|
|
|
|
28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Dalby Østerberg |
2005 |
0571AC |
|
23.85 |
|
|
|
|
52.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
|
27.47 |
|
|
|
|
1:19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mads Mikkelsen |
2004 |
0491AC |
|
24.04 |
|
|
|
|
1:43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
0706AN |
|
28.86 |
|
|
|
|
2:12.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
0761AO |
|
24.65 |
|
|
|
|
2:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
|
27.69 |
|
|
|
|
3:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Lindholm |
2004 |
0451AC |
|
24.62 |
|
|
|
|
3:29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AGF MIX 2 |
23 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:32.37 |
+9.24 |
|
|
|
|
Tilde N. H. Sørensen |
2007 |
0764AH |
|
28.63 |
|
|
|
|
28.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin H. Abel |
2001 |
0197AF |
|
24.06 |
|
|
|
|
52.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Schleimann |
2010 |
1006AD |
|
27.94 |
|
|
|
|
1:20.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikkel Thagaard Jakobsen |
2000 |
0007AN |
|
23.52 |
|
|
|
|
1:44.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
|
28.44 |
|
|
|
|
2:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
David Hjort |
2000 |
0009AI |
|
25.64 |
|
|
|
|
2:38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Vedel Larsen |
2005 |
0554AK |
|
28.65 |
|
|
|
|
3:06.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Gadegaard |
2005 |
0591AK |
|
25.49 |
|
|
|
|
3:32.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aalborg Mix 2 |
21 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:33.42 |
+10.29 |
|
|
|
|
Luanna Russo |
2006 |
0604AM |
|
28.16 |
|
|
|
|
28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
0869AD |
|
24.42 |
|
|
|
|
52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Lærkegaard Hyltoft |
2006 |
0678AO |
|
28.29 |
|
|
|
|
1:20.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
0725AI |
|
25.05 |
|
|
|
|
1:45.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Camilla Nørgaard Frost |
2005 |
0588AM |
|
27.98 |
|
|
|
|
2:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
0545AH |
|
25.09 |
|
|
|
|
2:38.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
|
28.02 |
|
|
|
|
3:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Norup |
2007 |
0781AI |
|
26.41 |
|
|
|
|
3:33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aarhus Swim Mix 2 |
19 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:41.80 |
+18.67 |
|
|
|
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
0654AF |
|
29.51 |
|
|
|
|
29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Grove |
2009 |
0933BD |
|
26.12 |
|
|
|
|
55.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
|
28.57 |
|
|
|
|
1:24.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
0477AE |
|
25.88 |
|
|
|
|
1:50.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Alberte Bøgeskov Johnsen |
2008 |
0832AS |
|
29.14 |
|
|
|
|
2:19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Kilsgaard Andersen |
2005 |
0567AM |
|
26.04 |
|
|
|
|
2:45.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
|
28.92 |
|
|
|
|
3:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Ekander |
2008 |
0833AO |
|
27.62 |
|
|
|
|
3:41.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
AGF MIX 3 |
21 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:46.02 |
+22.89 |
|
|
|
|
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
|
29.36 |
|
|
|
|
29.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Thulstrup Lemming |
2005 |
0517AJ |
|
26.52 |
|
|
|
|
55.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Pilegaard Køfer |
2008 |
0832AN |
|
29.59 |
|
|
|
|
1:25.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
|
26.61 |
|
|
|
|
1:52.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Anna Johanne Holm Bork |
2008 |
0896AR |
|
30.73 |
|
|
|
|
2:22.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viggo Rohde |
2008 |
0855AJ |
|
26.13 |
|
|
|
|
2:48.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nanna Rosendal Høgh |
2010 |
1096AD |
|
30.83 |
|
|
|
|
3:19.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
0665AH |
|
26.25 |
|
|
|
|
3:46.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hobro |
18 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:48.31 |
+25.18 |
|
|
|
|
Karoline Prang Andersen |
2005 |
0534AH |
|
29.49 |
|
|
|
|
29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Christian Balslev |
2006 |
0651AN |
|
28.78 |
|
|
|
|
58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Munk Haugaard |
2007 |
0786AN |
|
30.10 |
|
|
|
|
1:28.37 |
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Østergaard |
2008 |
0805AF |
|
27.44 |
|
|
|
|
1:55.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Rebo Mejlstrup |
2008 |
0892AJ |
|
29.67 |
|
|
|
|
2:25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Frederik Vernersen |
2005 |
0599AI |
|
27.44 |
|
|
|
|
2:52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Kjær Laugesen |
2008 |
0846AM |
|
29.12 |
|
|
|
|
3:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Håkon Bork Nielsen |
2007 |
0783AL |
|
26.27 |
|
|
|
|
3:48.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aarhus Swim Mix 3 |
18 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:49.73 |
+26.60 |
|
|
|
|
Anna Katrine Willems |
2008 |
0816AL |
|
29.99 |
|
|
|
|
29.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Andreas Lindgaard Nielsen |
2005 |
0515AP |
|
27.34 |
|
|
|
|
57.33 |
|
|
|
|
|
|
|
Silja Bregenov |
2009 |
0996BC |
|
30.13 |
|
|
|
|
1:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Torri Pietrzak-Jakobsen |
2006 |
0675AN |
|
27.95 |
|
|
|
|
1:55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Sander |
2009 |
0946BD |
|
29.66 |
|
|
|
|
2:25.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Bjerre |
2009 |
0999AA |
|
27.05 |
|
|
|
|
2:52.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sophie Hvergel |
2008 |
0858AU |
|
29.84 |
|
|
|
|
3:21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Storm Sall Okkels |
2009 |
0955BD |
|
27.77 |
|
|
|
|
3:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
AGF MIX 4 |
17 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
3:55.75 |
+32.62 |
|
|
|
|
Merle Marie Pape |
2009 |
0906AH |
|
31.94 |
|
|
|
|
31.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Rasmussen |
2007 |
0791AJ |
|
26.23 |
|
|
|
|
58.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Martinez Vestergaard |
2009 |
0902AG |
|
32.08 |
|
|
|
|
1:30.25 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Suder Lassen |
2007 |
0777AM |
|
26.70 |
|
|
|
|
1:56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freya Tormod |
2009 |
0930AK |
|
32.07 |
|
|
|
|
2:29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Petersen |
2006 |
0625AC |
|
27.15 |
|
|
|
|
2:56.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kaia Riiskjær Olesen |
2009 |
0984BC |
|
32.91 |
|
|
|
|
3:29.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malthe Le Fevre |
2008 |
0869AE |
|
26.67 |
|
|
|
|
3:55.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nords bland selv slik |
17 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
3:56.50 |
+33.37 |
|
|
|
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
0697AE |
|
27.94 |
|
|
|
|
27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Borkmann |
2007 |
0762AY |
|
29.78 |
|
|
|
|
57.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Carl Liske Rosenvinge |
2008 |
0813AO |
|
29.53 |
|
|
|
|
1:27.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Bertelsen |
2008 |
0888AE |
|
32.62 |
|
|
|
|
1:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikolaj Shunsuke Fujima Caspersen |
2008 |
0845AN |
|
30.23 |
|
|
|
|
2:30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ronja Maria Grønkjær Pedersen |
2009 |
0916BC |
|
29.77 |
|
|
|
|
2:59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sebastian Eliasen |
2006 |
0677AJ |
|
26.67 |
|
|
|
|
3:26.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Brun Eliasen |
2008 |
0858AE |
|
29.96 |
|
|
|
|
3:56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aarhus Swim Mix 4 |
16 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
3:57.45 |
+34.32 |
|
|
|
|
Nanna Rønnow |
2008 |
0860AU |
|
32.03 |
|
|
|
|
32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Persson |
2008 |
0803AL |
|
28.10 |
|
|
|
|
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celia Chili Christensen |
2007 |
0710BA |
|
30.41 |
|
|
|
|
1:30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriel Oostwouder |
2009 |
0993BD |
|
29.02 |
|
|
|
|
1:59.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Gad |
2007 |
0748AE |
|
29.31 |
|
|
|
|
2:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Hørlück |
2008 |
0831AO |
|
28.81 |
|
|
|
|
2:57.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Cavo Jørgensen |
2007 |
0752AE |
|
30.00 |
|
|
|
|
3:27.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Eskil Kiib Bach |
2009 |
0993BA |
|
29.77 |
|
|
|
|
3:57.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Herning 3 |
16 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
4:04.41 |
+41.28 |
|
|
|
|
Wilma Karlberg |
2010 |
1036AF |
|
34.19 |
|
|
|
|
34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Silke Stevnhøj Sommer |
2009 |
0970BC |
|
29.08 |
|
|
|
|
1:03.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marie Porup Juulsgaard |
2008 |
0888AW |
|
33.20 |
|
|
|
|
1:36.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Buur Ovesen |
2007 |
0776AU |
|
33.00 |
|
|
|
|
2:09.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Kirkeby |
2010 |
1095AF |
|
34.96 |
|
|
|
|
2:44.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Valters Peca |
2008 |
0869AN |
|
27.63 |
|
|
|
|
3:12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Yung K. Gotfredsen |
2008 |
0887AK |
|
27.11 |
|
|
|
|
3:39.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Yung K Gotfredsen |
2008 |
0889AK |
|
25.24 |
|
|
|
|
4:04.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
AGF MIX 5 |
17 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
4:06.25 |
+43.12 |
|
|
|
|
Emma Zimu Wang |
2011 |
1168AH |
|
32.97 |
|
|
|
|
32.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adam Bisgaard |
2008 |
0801AM |
|
27.58 |
|
|
|
|
1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Fauerholdt |
2008 |
0888AM |
|
33.72 |
|
|
|
|
1:34.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
0653AI |
|
27.37 |
|
|
|
|
2:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Husted Hubeishy |
2011 |
1150AD |
|
35.23 |
|
|
|
|
2:36.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
0629AG |
|
27.35 |
|
|
|
|
3:04.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Bertelsen |
2011 |
1174AH |
|
34.30 |
|
|
|
|
3:38.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Elias Alminde Pedersen |
2006 |
0627AB |
|
27.73 |
|
|
|
|
4:06.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aarhus Swim Mix 5 |
18 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:16.41 |
+53.28 |
|
|
|
|
Liv Lade Keller |
2009 |
0914AK |
|
31.57 |
|
|
|
|
31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Lindberg |
2008 |
0869AL |
|
29.78 |
|
|
|
|
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Krøjgaard Olesen |
2005 |
0506AP |
|
30.82 |
|
|
|
|
1:32.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
1187AE |
|
32.95 |
|
|
|
|
2:05.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Helene Munk Barfod |
2008 |
0876AR |
|
34.17 |
|
|
|
|
2:39.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Pauli Andersen |
2010 |
1029AD |
|
33.02 |
|
|
|
|
3:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Laura Winum Andersen |
2009 |
0934AC |
|
30.28 |
|
|
|
|
3:42.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
1125AD |
|
33.82 |
|
|
|
|
4:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aarhus Swim Mix 6 |
14 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
4:30.81 |
+1:07.6 |
|
|
|
|
Olivia Winum Andersen |
2011 |
1162AB |
|
31.75 |
|
|
|
|
31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
1131AG |
|
33.62 |
|
|
|
|
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Mikkelsen |
2010 |
1096AF |
|
33.11 |
|
|
|
|
1:38.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William D. Lindberg |
2009 |
0909BD |
|
33.54 |
|
|
|
|
2:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilie Ditlev Lund |
2011 |
1138AH |
|
34.75 |
|
|
|
|
2:46.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Victor Mikkelsen |
2013 |
1339AB |
|
36.63 |
|
|
|
|
3:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
Katrine Wulf |
2011 |
1160AB |
|
33.26 |
|
|
|
|
3:56.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Storm Pedersen |
2011 |
1137AL |
|
34.15 |
|
|
|
|
4:30.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aarhus Swim Mix 7 |
15 |
Aarhus Swim |
|
|
|
|
|
5:07.84 |
+1:44.7 |
|
|
|
|
Lina Mohamad Ayadah |
2011 |
1120AK |
|
34.12 |
|
|
|
|
34.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sune Poza-Frøkjær |
2012 |
1293AD |
|
40.69 |
|
|
|
|
1:14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Djernes |
2009 |
0924AJ |
|
36.07 |
|
|
|
|
1:50.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Toke Stagaard Witt Jørgensen |
2008 |
0885AL |
|
40.75 |
|
|
|
|
2:31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Nyby |
2010 |
1064AN |
|
36.23 |
|
|
|
|
3:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Treldal Dige |
2011 |
1181AI |
|
43.77 |
|
|
|
|
3:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Lamia Mohamad Ayadah |
2010 |
1008AR |
|
36.92 |
|
|
|
|
4:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Amtorp |
2011 |
1119AF |
|
39.29 |
|
|
|
|
5:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herning 1 |
16 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Louise Jeppesen |
2008 |
0886AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanne S. Geiger |
2008 |
0822AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Buur Ovesen |
2007 |
0756AU |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Dürr Toft-Jensen |
2010 |
1042AQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl Christian Caben Sommer |
2008 |
0845AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martin Kjær Thorsen |
2008 |
0891AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Falk Olesen |
2008 |
0883AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Nordgaard |
2009 |
0915AG |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herning 2 |
17 |
Herning Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.14 Forkert svømmer i vandet |
|
|
|
Freya Jensen |
2009 |
0914AJ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline R. Frandsen |
2009 |
0918AC |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melanie Frank |
2008 |
0864AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Kirkeby |
2008 |
0886AW |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hjalte Damgaard |
2008 |
0883AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sander Thygesen |
2009 |
0949AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lasse Hjorth Jørgensen |
2006 |
0647AK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Magnus Karlberg |
2007 |
0797AN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-05-2023 20:37:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 09:44.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|