Resultater for Regionsmesterskab Årgangssvømmere - Nordsjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 28/10-2023
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Regionsmesterskab Årgang - Nord 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Rundforbi Hallen |
Arrangør |
Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
28. okt 2023 to 29. okt 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanne Møller Hansen |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
629 |
2:35.15 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.22 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.68 |
621 |
2:35.84 |
+0.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.83 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
556 |
2:41.71 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.64 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.84 |
523 |
2:45.03 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.05 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.66 |
508 |
2:46.59 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.61 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amanda Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.77 |
498 |
2:47.70 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.27 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebekka Kirkeskov-Frederikse |
2010 |
Søllerød Svømmeklub |
|
481 |
2:49.70 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.32 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
+0.71 |
479 |
2:49.87 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.25 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
465 |
2:51.54 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.02 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
450 |
2:53.54 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.17 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 11:34:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Lüthi |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
750 |
2:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.69 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.71 |
734 |
2:27.43 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.52 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.74 |
719 |
2:28.41 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.28 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
+0.74 |
675 |
2:31.60 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.52 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Bjerre Pedersen |
2009 |
Søllerød Svømmeklub |
+0.74 |
661 |
2:32.62 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.89 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victoria Mainz |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
585 |
2:38.98 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.21 |
(+3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
+0.78 |
514 |
2:46.01 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.35 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
+0.81 |
411 |
2:58.80 |
+32.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.39 |
(+4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 28-10-2023 11:34:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28-10-2023 11:35.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Søllerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|