Resultater for Kalundborg Swim Cup 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kalundborg Svømmehal |
Arrangør |
Kalundborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
25. nov 2023 to 26. nov 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:24.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.95 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Loke Lindhardt Mir |
2014 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
|
1:37.90 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.02 |
(-2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carlo Falster |
2013 |
Roskilde Svømning |
+0.96 |
|
1:39.15 |
+15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludwig Harreschou |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.63 |
|
1:46.58 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.91 |
(-4.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Lyngsgård Fjord Madse |
2013 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:47.24 |
+23.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.49 |
(-7.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eric Kenta Lindberg |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
2:01.10 |
+36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cornelius Troulsen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:12.79 |
+48.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Ifrim |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.59 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Forlod rygliggende stilling andet end for at udføre en vending |
|
|
|
|
- |
|
Anton Kristiansen |
2015 |
Solrød Svømmeklub |
+0.62 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2023 11:31:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thure Linde Petersen |
2012 |
Kalundborg SK |
+0.75 |
|
1:31.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.96 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
|
1:32.51 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.70 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Slott Andersen |
2012 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:33.30 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.19 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.72 |
|
1:38.52 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.91 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2023 11:31:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:30.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.51 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Timmerman |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.68 |
|
1:43.66 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.29 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Larsen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:44.56 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.69 |
(-15.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Bo Svendsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.70 |
|
1:54.16 |
+23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johannes M. Jensen |
2011 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:00.02 |
+29.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.11 |
(+9.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2023 11:31:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.65 |
|
1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.88 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Poulsen |
2010 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:17.45 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.54 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Caning Nørskov |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.65 |
|
1:18.22 |
+9.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.05 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Prüsse-Olsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.71 |
|
1:20.82 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.21 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Bruun Resen Steenstrup |
2010 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
1:26.23 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.30 |
(-9.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hjalte Rasmussen |
2010 |
Roskilde Svømning |
+0.76 |
|
1:28.74 |
+19.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.72 |
(-3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.67 |
|
1:28.77 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.66 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magnus Brask-Holm |
2010 |
Kalundborg SK |
+0.78 |
|
1:29.10 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.45 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2023 11:31:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Nymark Føge |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.60 |
|
57.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.88 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Philip Rindum |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.57 |
|
1:00.68 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.85 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Isaksen |
2005 |
Roskilde Svømning |
+0.63 |
|
1:02.00 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.42 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Patrick Skov Vinding |
2005 |
Kalundborg SK |
+0.58 |
|
1:02.55 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.64 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Ingvordsen |
1996 |
Dragsholm Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:02.85 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.16 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Hagbarth Jørgensen |
2005 |
Roskilde Svømning |
+0.67 |
|
1:03.43 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.02 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Christian Søe Jepsen |
2005 |
Svøm Slagelse Korsør |
+0.80 |
|
1:03.48 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.76 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar David Morthorst |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
1:07.47 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.04 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aron Jurak |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.59 |
|
1:09.80 |
+12.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.26 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Marton Jurak |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.62 |
|
1:19.38 |
+21.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.48 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Peter Larsen |
2008 |
Kalundborg SK |
+0.65 |
|
1:31.43 |
+33.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.92 |
(-8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 25-11-2023 11:31:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25-11-2023 11:31.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.10 |
Licens til: Kalundborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|