Resultat för UGP 1 2024 Åkersberga
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:27.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 09:31:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:33.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amelia Fricker |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
2:59.01 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 09:31:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:20.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:20.93 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:26.26 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:27.05 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:33.90 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:36.81 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:51.67 |
+30.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tira Johansson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:05.02 |
+44.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 09:31:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
2:23.12 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:24.84 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:31.55 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:31.65 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
2:48.83 |
+30.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Lindström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:52.60 |
+34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Ivansson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:56.94 |
+38.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabel Thornell |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:58.71 |
+40.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 09:31:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:27.87 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linn Bengtsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:31.21 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Löf |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:33.66 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:37.68 |
+14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:39.71 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lova Augustsson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
2:44.94 |
+21.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Klara Sjöström |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:46.99 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aprilia Sjöberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:48.60 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daisy Andreasson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:50.95 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nadia Firouzi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:51.00 |
+27.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Robina Bahi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:59.40 |
+36.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hedvig Bramklev Ström |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:00.57 |
+37.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Afomia Dubois |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:05.44 |
+42.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Hall |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:13.78 |
+50.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexie Sjölin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:22.04 |
+58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 09:31:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Holmer |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:29.45 |
+7.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:35.39 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:36.96 |
+15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linn Casserstedt |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:38.20 |
+16.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:41.31 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:45.04 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuva Burström |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:46.59 |
+25.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lilly Ericsson |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:51.58 |
+30.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Clara Coello Petters |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:54.91 |
+33.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mindra Haglund Åhlqvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:57.64 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tillie Bloom |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:10.06 |
+48.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inara Lamb |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:10.26 |
+48.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Bengtsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lourdes Shaya |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 09:31:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-27 09:40:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:00.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:03.00 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:03.55 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:04.23 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:05.78 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 09:41:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:03.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:11.56 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 09:41:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:07.44 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:07.82 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Garbis Doshoian |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:10.64 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:12.43 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Edgren Sönnergren |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:18.77 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander von Weymarn |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:24.42 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:24.85 |
+18.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:24.91 |
+18.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 09:41:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:17.63 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Hellgren |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
1:18.22 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.52 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:32.35 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isak von Bothmer |
2010 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 09:41:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
1:22.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wille Åberg |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:37.83 |
+15.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 09:41:23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-27 09:43:14 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:30.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 10:01:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:23.05 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:23.24 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:32.93 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Von Scherling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:33.15 |
+14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 10:01:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:21.33 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:22.55 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:25.93 |
+5.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:27.11 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:33.48 |
+12.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:34.35 |
+13.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 10:01:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:22.65 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:25.18 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:26.38 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:28.71 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:32.58 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Lindström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:32.74 |
+10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabel Thornell |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:38.96 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:45.26 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 10:01:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:20.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:23.41 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:30.76 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:31.56 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elida Nordin |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:34.71 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Klara Sjöström |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:34.73 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:35.22 |
+14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hedvig Bramklev Ström |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:36.77 |
+16.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lova Augustsson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
1:36.82 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:38.30 |
+17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aprilia Sjöberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:38.40 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Moa Löf |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:38.45 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jasmine Forsberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:39.05 |
+18.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nadia Firouzi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:45.82 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Robina Bahi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:46.69 |
+26.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexie Sjölin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:49.62 |
+29.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Afomia Dubois |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:54.31 |
+33.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:55.50 |
+34.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde Hall |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:57.37 |
+36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daisy Andreasson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 10:01:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 100m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:26.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:31.60 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:34.71 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:35.64 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tuva Burström |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:37.55 |
+11.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linn Casserstedt |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:37.59 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:40.35 |
+13.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:40.93 |
+14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Inara Lamb |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:41.77 |
+15.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lourdes Shaya |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:44.17 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Märta Heneryd |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:44.61 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lilly Ericsson |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:48.52 |
+22.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Clara Coello Petters |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:48.60 |
+22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nora Baraka |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:48.63 |
+22.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mindra Haglund Åhlqvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:50.84 |
+24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tillie Bloom |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:52.90 |
+26.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Bengtsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 10:01:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-27 10:02:25 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Gustavsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leon Bocké |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:32.11 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:55.64 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 10:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:49.51 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
3:10.73 |
+33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 10:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:56.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:07.86 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 10:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Bruhn |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:37.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:40.09 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:42.29 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
2:52.07 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:52.43 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:02.98 |
+25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Edgren Sönnergren |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
3:04.19 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
3:04.78 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Grefberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
3:17.79 |
+40.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leon Finnström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 10:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
3:03.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
3:15.21 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:16.13 |
+12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:16.73 |
+13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak von Bothmer |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:20.47 |
+17.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:21.36 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leonard Burström |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:27.20 |
+23.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teodor Rigemo |
2010 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 10:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
|
|
3:18.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wille Åberg |
2011 |
Täby Sim |
|
|
3:35.42 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vilgot Hederstierna |
2011 |
Täby Sim |
|
|
3:56.84 |
+38.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 10:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-27 10:35:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
5:49.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
5:59.27 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
|
|
6:12.56 |
+22.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 11:02:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
|
|
5:39.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
5:40.50 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
6:22.34 |
+43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Idun Berglund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnes Elf |
2009 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 11:02:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
6:03.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
6:09.64 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
6:10.05 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
6:13.22 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
|
|
6:13.57 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
|
|
6:26.56 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Akina Sehasa Meddegoda Ged |
2010 |
Täby Sim |
|
|
6:35.50 |
+31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
|
|
6:39.33 |
+35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
6:47.18 |
+43.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 11:02:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 400m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Täby Sim |
|
|
5:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Holmer |
2011 |
Täby Sim |
|
|
5:37.94 |
+12.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
|
|
6:07.46 |
+41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 11:02:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-27 11:03:18 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
|
21:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
Täby Sim |
|
|
22:54.73 |
+1:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 11:59:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Raoul Danes |
2008 |
Täby Sim |
|
|
22:29.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 11:59:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elliot Engström |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
18:28.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
18:40.91 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
21:36.22 |
+3:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 11:59:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
19:39.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
19:55.18 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Hellgren |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
23:12.10 |
+3:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 11:59:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 1500m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
23:28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 11:59:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-27 12:00:32 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Henry Israelsson |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
9:18.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
10:01.87 |
+43.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 12:59:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
|
9:52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
10:12.72 |
+19.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caesar Sparacio |
2007 |
Täby Sim |
|
|
10:20.38 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Sjöberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
11:41.74 |
+1:48.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 12:59:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
8:57.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
10:09.38 |
+1:12.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
10:15.96 |
+1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Romatowski |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 12:59:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Täby Sim |
|
|
9:40.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
9:57.36 |
+17.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
10:12.04 |
+31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Bruhn |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
10:13.05 |
+32.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
10:34.90 |
+54.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jacob Grefberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
10:57.93 |
+1:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
11:23.35 |
+1:43.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 12:59:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Täby Sim |
|
|
9:55.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
10:38.68 |
+43.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
11:08.13 |
+1:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
11:12.67 |
+1:17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
11:33.59 |
+1:38.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonard Burström |
2010 |
Täby Sim |
|
|
12:17.55 |
+2:22.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
12:22.13 |
+2:26.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 12:59:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 800m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
|
|
11:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 12:59:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-27 13:01:44 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:41.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:12.27 |
+30.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 15:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 15:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
3:06.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 15:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:35.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vilma Holmer |
2011 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 15:04:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-27 15:05:23 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:39.57 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:42.79 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caesar Sparacio |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 15:28:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:21.86 |
+7.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:32.14 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Willem Holmgren |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:35.05 |
+20.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Raoul Danes |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:47.00 |
+32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 15:28:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:24.40 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:28.31 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Bruhn |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:32.57 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Edgren Sönnergren |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:39.75 |
+18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:41.10 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Corlevi |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:42.83 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:47.73 |
+26.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jacob Grefberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:47.77 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander von Weymarn |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
2:54.50 |
+32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leon Finnström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
3:12.81 |
+51.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 15:28:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:33.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:46.14 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:51.12 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:55.87 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:57.91 |
+24.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leonard Burström |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:07.05 |
+33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joel Regnander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:12.71 |
+39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teodor Rigemo |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:21.61 |
+48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isak von Bothmer |
2010 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 15:28:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 200m Medley Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Hedberg |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:41.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
2:54.96 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Lukonin |
2011 |
Lidingö Simklubb |
|
|
3:04.71 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wille Åberg |
2011 |
Täby Sim |
|
|
3:06.78 |
+24.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 15:28:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-27 15:29:10 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
4:51.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 16:11:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
4:55.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
5:02.77 |
+7.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
5:04.77 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
5:05.38 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:07.86 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:09.16 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
5:13.65 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
5:31.88 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
|
|
5:37.15 |
+41.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 16:11:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
4:49.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elin Javehed |
2009 |
Täby Sim |
|
|
4:54.23 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
|
|
5:01.61 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
5:18.43 |
+28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:18.48 |
+28.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:25.18 |
+35.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
5:35.08 |
+45.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Idun Berglund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
5:53.23 |
+1:03.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Lindström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:54.25 |
+1:04.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Ivansson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
6:30.66 |
+1:40.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 16:11:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
4:59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:16.92 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:23.17 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
|
|
5:26.48 |
+27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:27.70 |
+28.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Löf |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:35.38 |
+36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
5:36.18 |
+36.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
|
|
5:38.96 |
+39.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
|
|
5:41.02 |
+41.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
5:43.13 |
+43.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
5:51.64 |
+52.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aprilia Sjöberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:58.33 |
+59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Akina Sehasa Meddegoda Ged |
2010 |
Täby Sim |
|
|
6:10.45 |
+1:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linn Bengtsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 16:11:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 400m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
4:56.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Täby Sim |
|
|
4:58.76 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:17.54 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
|
|
5:31.77 |
+35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:50.31 |
+53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
5:54.47 |
+57.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuva Burström |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:54.77 |
+58.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Märta Heneryd |
2011 |
Täby Sim |
|
|
6:16.11 |
+1:19.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 16:11:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-27 16:12:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:06.01 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:10.06 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 16:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:15.46 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caesar Sparacio |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:15.59 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 16:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:01.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Blomberg |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:04.72 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Willem Holmgren |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:07.95 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:08.78 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hector Nelker |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:13.62 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Raoul Danes |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:16.98 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 16:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:07.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amadeus Suhr |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:09.18 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Engström |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:09.52 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Corlevi |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:12.08 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:14.62 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:20.16 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:21.25 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:23.29 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 16:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:12.23 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:14.22 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:23.32 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
1:24.20 |
+13.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:25.16 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Hellgren |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
1:25.74 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isak von Bothmer |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:28.28 |
+17.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikita Cernovs |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:28.87 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Joel Regnander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:30.04 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Casper Wildenstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:35.13 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teodor Rigemo |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:37.72 |
+26.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 16:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Hedberg |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:18.59 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Lukonin |
2011 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:22.86 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Bernström |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:26.66 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Landhagen |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:28.38 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilgot Hederstierna |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:37.69 |
+21.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Chylek |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:38.35 |
+22.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Eriksson |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:38.39 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuvshinbayar Munktuvshin |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 16:37:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-27 16:38:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:32.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 17:01:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:41.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amelie Jägemar |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:41.90 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lovisa Burström |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:45.01 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:47.32 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:47.55 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:56.49 |
+15.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tira Johansson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:21.86 |
+40.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 17:01:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:34.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:40.10 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:40.36 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
2:43.06 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Lindström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:09.23 |
+34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 17:01:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:46.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:47.36 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:50.04 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:51.52 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:56.48 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elida Nordin |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:59.62 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hedvig Bramklev Ström |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:59.98 |
+13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:01.78 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:03.74 |
+17.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aprilia Sjöberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:06.75 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmine Forsberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:13.30 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 17:01:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Holmer |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:37.03 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:44.40 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:46.80 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Bengtsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:47.38 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:52.26 |
+24.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:59.38 |
+31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tuva Burström |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:12.91 |
+45.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 17:01:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-27 17:02:09 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
57.04 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leon Bocké |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
57.41 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
59.49 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 17:15:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Sjöberg |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
57.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:02.48 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 17:15:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
54.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Martin Löf |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
57.02 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Willem Holmgren |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:00.80 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hector Nelker |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:07.52 |
+12.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:09.20 |
+14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 17:15:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Danielsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Erik Andrén |
2009 |
Väsby Simsällskap |
|
|
58.97 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:01.15 |
+3.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elliot Engström |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:01.78 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Bruhn |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:02.71 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Edgren Sönnergren |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:03.49 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Albin Forsberg |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:04.20 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:05.69 |
+8.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:08.46 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander von Weymarn |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:09.98 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:16.26 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:16.46 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 17:15:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
1:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vincent Hellgren |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
1:06.64 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:06.69 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:09.32 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Svedin |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:13.22 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
1:13.54 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:16.61 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Joel Regnander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:19.81 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikita Cernovs |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:21.76 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Casper Wildenstam |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:23.68 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 17:15:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 100m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Hedberg |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:06.37 |
+0.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Bernström |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:11.54 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Lukonin |
2011 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:14.15 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Landhagen |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:17.93 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Wille Åberg |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:18.32 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:22.66 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Chylek |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:24.39 |
+18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vilgot Hederstierna |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:29.36 |
+23.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskar Eriksson |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:31.40 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuvshinbayar Munktuvshin |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:32.62 |
+26.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-27 17:15:01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-27 17:15:40 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:13.27 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:13.58 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:13.72 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:15.70 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:18:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:21.62 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:18:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:01.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:09.33 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:14.87 |
+13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:17.27 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Willem Holmgren |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:18.88 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Raoul Danes |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:29.90 |
+28.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:18:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:09.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:11.25 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Edgren Sönnergren |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:24.79 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
2:27.17 |
+17.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander von Weymarn |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
2:40.14 |
+30.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leon Finnström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:49.08 |
+39.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:18:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:21.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:26.18 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Hellgren |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
2:27.55 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:44.13 |
+23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isak von Bothmer |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:45.29 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Joel Regnander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:53.70 |
+32.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teodor Rigemo |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:58.21 |
+37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nikita Cernovs |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:58.66 |
+37.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:18:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Hedberg |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:26.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
2:30.82 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludwig Mäler |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:32.67 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Bernström |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:38.44 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:53.42 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Landhagen |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:57.38 |
+31.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuvshinbayar Munktuvshin |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:26.58 |
+1:00.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:18:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-28 09:19:45 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:09.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amelia Fricker |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
1:35.82 |
+26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:28:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:14.45 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:17.87 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:28:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:18.22 |
+8.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:21.64 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Elf |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:34.96 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:38.39 |
+28.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:28:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.81 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:18.67 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Moa Sparf |
2010 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:20.24 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:21.76 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Moa Löf |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:22.79 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:24.96 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:25.35 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:26.47 |
+14.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:29.42 |
+17.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:32.56 |
+20.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Augustsson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:28:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:28.17 |
+12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:28.98 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Märta Heneryd |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:43.70 |
+28.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:28:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-28 09:29:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl Omberg |
2005 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:21.24 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:22.32 |
+4.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:42:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
|
1:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Max Sjöberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:23.24 |
+6.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:42:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Willem Holmgren |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Filip Romatowski |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:27.23 |
+10.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:42:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anton Bruhn |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Engström |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:15.12 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Danielsson |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:16.33 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Hedqvist |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:18.94 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:24.10 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Edgren Sönnergren |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:25.26 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:26.70 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:29.72 |
+14.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Younis Mohamed El-Ridi |
2009 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:33.76 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:42:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
1:32.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:37.71 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikita Cernovs |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:38.49 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Hellgren |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
1:41.23 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joel Regnander |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:42:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albin Hedberg |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:27.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
1:30.26 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Wei |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:38.57 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludwig Mäler |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:39.79 |
+12.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Axel Landhagen |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:40.47 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caspian Namazi |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:40.84 |
+13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wille Åberg |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:41.05 |
+13.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Victor Bernström |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:44.62 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Eriksson |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:50.27 |
+23.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Chylek |
2011 |
Täby Sim |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuvshinbayar Munktuvshin |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 09:42:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-28 09:43:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
2:57.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilda Von Scherling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
3:18.42 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 10:11:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:55.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:07.98 |
+12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:09.55 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:23.36 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 10:11:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
3:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
3:15.70 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Ivansson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 10:11:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freja Kroll Hallin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:57.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:08.29 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:09.27 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:13.10 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:14.79 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:16.10 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:16.68 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Bergtass |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:17.38 |
+19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:26.74 |
+29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:28.94 |
+31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lova Augustsson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
3:31.28 |
+33.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Akina Sehasa Meddegoda Ged |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:37.07 |
+39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:38.51 |
+41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:53.30 |
+55.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Planting-Bergloo |
2010 |
Lidingö Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 10:11:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 200m Bröstsim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:50.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:07.81 |
+17.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
3:20.72 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
3:36.40 |
+46.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:53.03 |
+1:02.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 10:11:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-28 10:12:24 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olle Hägerman |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
5:34.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 10:45:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
5:46.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
|
5:49.93 |
+3.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
Täby Sim |
|
|
5:56.10 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Max Sjöberg |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
6:19.66 |
+32.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 10:45:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tor Carlén |
2008 |
Täby Sim |
|
|
5:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
|
|
5:25.41 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
5:43.27 |
+25.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Raoul Danes |
2008 |
Täby Sim |
|
|
6:03.86 |
+46.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 10:45:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Täby Sim |
|
|
5:07.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
5:18.29 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elliot Engström |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
5:18.35 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Larsson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
5:19.86 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
5:33.28 |
+25.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
5:47.53 |
+39.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander von Weymarn |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
6:06.78 |
+58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
6:21.42 |
+1:13.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Max Alsen |
2009 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jacob Grefberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 10:45:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Täby Sim |
|
|
5:19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
5:36.31 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
5:51.88 |
+32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
5:56.31 |
+36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tim Hermelin |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
5:56.50 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leonard Burström |
2010 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 10:45:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 400m Medley Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
|
|
6:09.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 10:45:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-28 10:46:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilia Rylander |
2008 |
Täby Sim |
|
|
19:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caitlin Lenstad |
2008 |
Täby Sim |
|
|
20:30.58 |
+1:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
21:01.55 |
+1:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
|
|
21:21.73 |
+1:53.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 11:42:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 1500m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lovisa Silverbratt |
2009 |
Täby Sim |
|
|
19:10.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Franzén |
2009 |
Täby Sim |
|
|
19:27.09 |
+16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Agnes Elf |
2009 |
Täby Sim |
|
|
22:21.28 |
+3:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 11:42:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-28 11:43:17 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
11:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Smeds |
2007 |
Väsby Simsällskap |
|
|
12:09.18 |
+1:00.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 13:01:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hedda Härning-Nilsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
10:49.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Mikalsen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
11:10.01 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Richardson |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
11:34.49 |
+44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
|
|
11:48.88 |
+58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
|
12:14.67 |
+1:24.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 13:01:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
|
|
10:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
10:54.19 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liv Nyman |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
11:01.65 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
11:09.07 |
+37.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
11:27.21 |
+55.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
11:38.37 |
+1:06.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
12:13.78 |
+1:42.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Ivansson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
13:40.39 |
+3:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 13:01:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linn Bengtsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
10:53.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
|
|
11:21.25 |
+27.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
11:25.09 |
+31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
11:30.51 |
+37.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
11:30.60 |
+37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
11:32.59 |
+39.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
|
|
11:34.07 |
+40.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lova Augustsson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
11:54.34 |
+1:00.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
11:57.06 |
+1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
|
|
12:03.98 |
+1:10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
12:08.05 |
+1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
12:22.48 |
+1:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Akina Sehasa Meddegoda Ged |
2010 |
Täby Sim |
|
|
12:28.27 |
+1:34.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
12:53.79 |
+2:00.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 13:01:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 800m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Täby Sim |
|
|
10:16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Holmer |
2011 |
Täby Sim |
|
|
10:44.71 |
+28.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
10:54.02 |
+37.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
11:06.09 |
+50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
|
|
11:31.56 |
+1:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 13:01:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-28 13:04:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maxim Jelagin |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:31.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:43.86 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:07:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Clason |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:56.96 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:07:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:48.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:57.54 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:07:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:49.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dennis Pavlovic Cano |
2010 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
2:57.09 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vincent Hellgren |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
3:12.43 |
+23.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:07:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:07:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-28 15:12:00 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:48.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:34:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
2:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isolde Hamilton |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:52.79 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tianjiao Luo |
2008 |
Täby Sim |
|
|
2:58.23 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
|
3:09.13 |
+28.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saga Oswaldson Kjäll |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
|
3:31.12 |
+50.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tindra Martinsson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SM14 |
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:34:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Elf |
2009 |
Täby Sim |
|
|
3:01.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Ivansson |
2009 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:34:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:49.59 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:49.66 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:50.04 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:50.18 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Magnfält |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:56.00 |
+14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linn Bengtsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:56.13 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teodora Pop-Comanici |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:59.01 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Edhäll |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:01.56 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:03.86 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tilly Bäckgren |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:06.52 |
+24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alicia Ariamard |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:06.90 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebba Bergtass |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:07.54 |
+25.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Akina Sehasa Meddegoda Ged |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:08.45 |
+26.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
3:09.86 |
+28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lova Augustsson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
3:11.47 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kerstin Aronsson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
3:26.36 |
+44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:34:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 200m Medley Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vilma Holmer |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:36.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:53.17 |
+16.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emily Hedlund |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:53.93 |
+17.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:59.65 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Märta Heneryd |
2011 |
Täby Sim |
|
|
3:19.39 |
+42.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilly Ericsson |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:20.48 |
+43.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:23.56 |
+46.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Bengtsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linn Casserstedt |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Inara Lamb |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:34:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-28 15:35:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
|
5:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
4:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Bronsdon |
2008 |
Täby Sim |
|
|
5:05.64 |
+47.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Willem Holmgren |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
|
5:09.10 |
+50.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Raoul Danes |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Täby Sim |
|
|
4:35.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elliot Engström |
2009 |
Lidingö Simklubb |
|
|
4:41.08 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Bruhn |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
4:50.13 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Smids |
2009 |
Täby Sim |
|
|
4:52.11 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Grefberg |
2009 |
Täby Sim |
|
|
5:12.62 |
+37.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leon Finnström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
6:06.93 |
+1:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bosse Johansson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
4:53.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elton Rosén |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
4:54.71 |
+1.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
5:15.09 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:43.39 |
+49.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leonard Burström |
2010 |
Täby Sim |
|
|
5:46.79 |
+53.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
5:48.74 |
+55.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teodor Rigemo |
2010 |
Täby Sim |
|
|
6:26.64 |
+1:33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 400m Frisim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
|
|
5:19.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albin Hedberg |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
5:24.16 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludwig Mäler |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
5:30.84 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Bernström |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
5:42.52 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 15:56:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-28 15:56:48 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 16:27:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Amelia Fricker |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
1:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 16:27:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tea Hermelin |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:16.67 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Blom |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:16.88 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:18.18 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:18.61 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:20.95 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ester von Goës |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:27.49 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tindra Martinsson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:29.07 |
+17.36 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tira Johansson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:32.51 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saga Oswaldson Kjäll |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:36.92 |
+25.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 16:27:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:12.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lily Dymling |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:13.70 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:14.21 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabelle Burström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
1:17.54 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Lindström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:26.35 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabel Thornell |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:31.86 |
+18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 16:27:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:16.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Bebenek |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:18.07 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Falkare |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:20.02 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:20.33 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:20.50 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:21.03 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hedvig Bramklev Ström |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.92 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aprilia Sjöberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:25.79 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jasmine Forsberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:25.95 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:26.86 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ebba Bergtass |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:28.87 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lova Augustsson |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
1:31.47 |
+14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebba Planting-Bergloo |
2010 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:31.57 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Afomia Dubois |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:36.92 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julia Olbrink |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:37.11 |
+20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Robina Bahi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:39.17 |
+22.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hedvig Nilson |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:43.29 |
+26.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tilde Hall |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:44.96 |
+28.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexie Sjölin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:51.12 |
+34.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linn Bengtsson |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nadia Firouzi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 16:27:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Ryggsim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:12.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:17.85 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Bengtsson |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:18.69 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julienne Falk |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:19.64 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:23.43 |
+10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:24.61 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linn Casserstedt |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:27.04 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mindra Haglund Åhlqvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:29.73 |
+16.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:30.57 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Märta Heneryd |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:33.04 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lilly Ericsson |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:35.50 |
+22.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tillie Bloom |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:36.56 |
+23.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isadora Broberg |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:37.55 |
+24.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Inara Lamb |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:39.35 |
+26.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lourdes Shaya |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:40.19 |
+27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nora Baraka |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:45.61 |
+32.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 16:27:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-28 16:30:35 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Aronsson |
2005 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Joseph Michel |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:23.89 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Trindade |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
2:37.99 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 16:42:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl Brennwald |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
2:31.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Zuhr |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:36.23 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elias Steinle |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:37.47 |
+5.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lakira Sasnima Wanasinghe |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:47.67 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Larsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
2:55.86 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 16:42:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erik Rizell |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
2:15.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 16:42:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Folke Duhlin |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:26.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Luke Granlund |
2009 |
Täby Sim |
|
|
2:50.34 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nemo Westerlund |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
2:58.97 |
+32.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leon Finnström |
2009 |
Täby Sim |
|
|
3:22.86 |
+56.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 16:42:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eric Söderlund |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Wettle |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:46.78 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bamse Karjanmaa |
2010 |
Täby Sim |
|
|
2:49.77 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Nyman |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
2:56.90 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eli Rosén |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
2:58.43 |
+20.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Hellgren |
2010 |
Ålands Simförening |
|
|
3:11.04 |
+33.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 16:42:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Clason |
2011 |
Täby Sim |
|
|
2:49.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Boman |
2011 |
Ålands Simförening |
|
|
2:50.50 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Bernström |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
3:09.45 |
+20.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Hedberg |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludwig Mäler |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 16:42:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-28 16:43:11 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Åkersberga SS & SDF |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 27 jan 2024 till den 28 jan 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 18-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Klara Klingberg |
2006 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:09.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 17:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Larsson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Hållinder |
2007 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:03.56 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adella Nordin |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:05.37 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amelia Fricker |
2007 |
Ålands Simförening |
|
|
1:26.14 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 17:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Eiving |
2008 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:07.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linnéa Gerdtmark |
2008 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:09.43 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lottie Berglind |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:15.86 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Hellström |
2008 |
Täby Sim |
|
|
1:18.71 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tindra Martinsson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:20.54 |
+13.26 |
|
S14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tira Johansson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:22.17 |
+14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga Oswaldson Kjäll |
2008 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:23.81 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 17:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Leia Bergling |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:02.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Nordberg |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:02.44 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edith Dinnesen |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:04.20 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tyra Jacobsén |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:07.26 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ebba Eriksson |
2009 |
Norrtälje Simklubb |
|
|
1:12.26 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Lindström |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:13.61 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabel Thornell |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:14.56 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stella Lindbäck |
2009 |
Ålands Simförening |
|
|
1:20.05 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 17:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Nathalie Falk |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:06.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stina Fleck |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:06.87 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rebecka Almroth |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:09.65 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Hermansson |
2010 |
Täby Sim |
|
|
1:09.72 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selena Afoworki |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:09.74 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tilde Ekman |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:10.88 |
+4.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Renholm |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:12.99 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ebba Bergtass |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:13.34 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nadia Firouzi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:14.92 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aprilia Sjöberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:15.26 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nefeli Antoniou |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.16 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hedvig Bramklev Ström |
2010 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:17.46 |
+11.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Meja Lindbäck |
2010 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:18.51 |
+12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ebba Planting-Bergloo |
2010 |
Lidingö Simklubb |
|
|
1:20.76 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Afomia Dubois |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:21.73 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Robina Bahi |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:21.78 |
+15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jasmine Forsberg |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:23.93 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hedvig Nilson |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:27.46 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tilde Hall |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:27.50 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia Olbrink |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:29.42 |
+23.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexie Sjölin |
2010 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:30.54 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 17:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Frisim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Elmquist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:02.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofia Travar |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:03.86 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lina Alfani |
2011 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:07.63 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nellie Eiving |
2011 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
1:08.87 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leah Demirian |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:10.45 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linn Casserstedt |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:12.26 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Inés Mitteau-ryr |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:13.35 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Kjellman |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:13.37 |
+10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mindra Haglund Åhlqvist |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:19.20 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilly Ericsson |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:19.64 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Saga Nordlander |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:21.58 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tillie Bloom |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:26.33 |
+23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Inara Lamb |
2011 |
Turebergs Simklubb |
|
|
1:28.10 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nora Baraka |
2011 |
Täby Sim |
|
|
1:33.80 |
+31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lourdes Shaya |
2011 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
1:36.48 |
+33.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-01-28 17:00:30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-01-28 17:07:39 |
Resultathantering: WinGrodan 2.10 |
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
|
|
|