Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest børn Medley - Nord 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jetsmark Idrætscenter |
Arrangør |
SvømDanmark og Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
6. apr 2024 to 7. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Medley Herrer 2012 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucas Hirata |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
314 |
2:56.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.25 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Semic |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
304 |
2:58.89 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.75 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Nørgaard Gai |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
285 |
3:02.64 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.76 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Krebs Hansen |
2012 |
Aars Svømmeklub |
|
284 |
3:02.86 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.66 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Thygesen |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
255 |
3:09.53 |
+12.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.03 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Tabken |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
254 |
3:09.74 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:45.29 |
(-35.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Kragelund Østergaard |
2012 |
Hobro Svømmeklub |
|
217 |
3:20.02 |
+23.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.51 |
(+9.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Ilsøe Larsen |
2012 |
Odder Svømmeklub |
|
187 |
3:30.29 |
+33.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:35.24 |
(-4.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marcus Engsig Thestrup Pouls |
2012 |
Holstebro Svømme Club |
|
180 |
3:33.08 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:49.97 |
(-16.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bertram Nørremark |
2012 |
Viborg Svømme Klub |
|
177 |
3:34.04 |
+37.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.36 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Joakim Nyby-Jacobsen |
2012 |
Aalborg Svømmeklub |
|
141 |
3:50.70 |
+53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Bjerregaard |
2012 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v 100-150m |
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i den fremdrivende del af bensparket |
|
|
|
|
- |
|
Sune Poza-Frøkjær |
2012 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v 25m |
|
|
|
SW 8.1 Kroppen ikke brystliggende under løbet eller ved afsæt fra væg efter vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-04-2024 13:20:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Medley Herrer 2011 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laust Agergaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
478 |
2:33.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.49 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bo Henriksen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
394 |
2:43.99 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.76 |
(-15.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hjalte Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
394 |
2:44.01 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.79 |
(-6.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bach Jakobsen |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
367 |
2:48.00 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.12 |
(-8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Schumann Thrane |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
358 |
2:49.38 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.12 |
(-7.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hugo Brandt-Petersen |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
331 |
2:53.91 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.94 |
(-14.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lucas Dyreborg Kristensen |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
325 |
2:54.94 |
+21.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.74 |
(-5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bille Benjamin Drasbek |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
298 |
3:00.00 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.72 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Møller-Hansen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
283 |
3:03.25 |
+29.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.82 |
(-9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malthe Pedersen |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
282 |
3:03.46 |
+29.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.22 |
(-14.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustav Andersen |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
267 |
3:06.71 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.42 |
(-50.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johannes Danvøgg Jeppesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
259 |
3:08.52 |
+34.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.58 |
(+6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Andersen |
2011 |
Idrætsforening Jarl, Arden |
|
252 |
3:10.39 |
+36.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.53 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leo Lykke Justesen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
250 |
3:10.98 |
+37.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.45 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silas Moth Nielsen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
234 |
3:15.17 |
+41.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.57 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonathan Bjerre |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
224 |
3:17.97 |
+44.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.43 |
(-11.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Tristan Martinus Dalmose |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
223 |
3:18.41 |
+44.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.38 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
William Gade |
2011 |
Thisted Svømmeklub |
|
219 |
3:19.48 |
+45.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Bradley |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
200 |
3:25.60 |
+51.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Lauge Amtorp |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
174 |
3:35.51 |
+1:01.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.31 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jakob Wichmann Kristensen |
2011 |
Odder Svømmeklub |
|
145 |
3:48.98 |
+1:15.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Adam Skougaard Magle |
2011 |
Brønderslev SK08 |
|
122 |
4:02.03 |
+1:28.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:06.83 |
(-4.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karl Haveløkke Søgaard |
2011 |
Swim Team Neptun |
|
105 |
4:14.87 |
+1:41.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felix Pertl Andersen |
2011 |
Aarhus Swim - Lyseng |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v 125m |
|
|
|
SW 7.6 Ikke samtidig berøring med begge hænder eller kun en kun en hånd i vending eller afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Egon Johan Dannesboe |
2011 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v 25m |
|
|
|
SW 8.4 Ikke samtidig berøring med begge hænder eller kun en kun en hånd i vending eller afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Adam Nørsøller Højen |
2011 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v start |
|
|
|
SW 8.3 Ikke samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Lucas Do Jespersen |
2011 |
Viborg Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
i fly |
|
|
|
SW 8.5 Helt neddykket under løbet undtaget de første 15 efter start eller vending |
|
|
|
|
- |
|
Andreas Kjelsteen Krogh |
2011 |
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v 25m |
|
|
|
SW 8.2 Arme ikke fremført over vandoverflade |
|
|
|
|
- |
|
Dexter Nikoukar |
2011 |
Aabybro Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v 100m |
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Ethan Clausen Skov |
2011 |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Nikolaj Virkelyst |
2011 |
Hobro Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Gustav Ziethen |
2011 |
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
v 150m |
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 07-04-2024 13:20:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07-04-2024 14:07.02 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|