Resultater for Gentofte Open 2024 - Langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 1500m Freestyle Women 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
19:05.29 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18:35.44 |
(+29.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
19:14.05 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 18:54.72 |
(+19.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 17:38:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 1500m Freestyle Women 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
20:57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18:45.00 |
(+2:12.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 17:38:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-04-2024 17:38.22 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Freestyle Men 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:33.09 |
(-10.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:29.33 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.61 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
4:33.37 |
+10.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:34.51 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:37.93 |
+15.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.80 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:41.42 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.93 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
4:51.45 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.46 |
(+6.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
5:11.95 |
+49.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:47.68 |
(+24.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Oliver Hercules Deren |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 17:59:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Freestyle Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:15.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:19.28 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:15.94 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.11 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
4:28.34 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.25 |
(-15.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:30.38 |
+14.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:31.17 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
4:34.64 |
+18.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:27.09 |
(+7.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
4:41.27 |
+25.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.35 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
|
4:43.80 |
+28.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:48.37 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
|
4:45.49 |
+29.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:38.61 |
(+6.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
4:45.98 |
+30.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:53.62 |
(-7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:49.51 |
+33.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.25 |
(-12.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:50.34 |
+34.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.71 |
(-12.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
4:51.17 |
+35.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:51.45 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
4:53.11 |
+37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
4:54.66 |
+38.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.60 |
(-26.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:55.59 |
+39.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.20 |
(-24.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:56.29 |
+40.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:06.23 |
(-9.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
4:57.67 |
+41.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:56.67 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:01.01 |
+45.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:19.73 |
(-1:18.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
|
5:01.08 |
+45.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.19 |
(-6.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:02.64 |
+46.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:32.17 |
(-29.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:03.14 |
+47.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:47.09 |
(-1:43.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:09.15 |
+53.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:16.51 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:09.71 |
+53.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.02 |
(-23.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:13.10 |
+57.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.73 |
(+5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:19.26 |
+1:03.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:51.63 |
(-32.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 17:59:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-04-2024 18:02.03 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 800m Freestyle Women 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
9:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:32.53 |
(+14.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
10:14.66 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:07.53 |
(+7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
10:25.67 |
+38.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:00.00 |
(-34.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
10:41.83 |
+54.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:45.05 |
(-3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 18:21:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 800m Freestyle Women 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
9:57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 10:12.14 |
(-14.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Siri Egholm Høgh |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
10:03.08 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:01.80 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
10:10.57 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:33.34 |
(-22.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
|
10:23.45 |
+25.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 10:04.28 |
(+19.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
10:26.43 |
+28.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:26.61 |
(-1:00.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
10:46.26 |
+48.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:11.11 |
(-24.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 18:21:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-04-2024 18:21.55 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Individual Medley Men 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:07.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:19.26 |
(-11.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:07.61 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.32 |
(-2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
5:12.44 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:26.32 |
(-13.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
5:15.37 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.49 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
5:19.47 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.64 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
5:22.70 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.48 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:22.82 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.13 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 18:34:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Individual Medley Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 6:02.67 |
(-4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 18:34:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-04-2024 18:35.00 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Individual Medley Women 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.56 |
(+6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 18:49:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 400m Individual Medley Women 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:36.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:33.29 |
(+3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:38.99 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:29.02 |
(+9.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:52.79 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:50.61 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:56.76 |
+19.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:54.24 |
(+2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:59.17 |
+22.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.65 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
5:59.95 |
+23.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:19.33 |
(-19.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
6:11.25 |
+34.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.77 |
(+10.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
6:13.08 |
+36.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:01.74 |
(+11.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
6:40.98 |
+1:04.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:47.49 |
(-6.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 18:49:56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-04-2024 18:50.00 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 800m Freestyle Men 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
9:17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:05.43 |
(+12.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
9:39.82 |
+21.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:43.78 |
(-3.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
10:07.01 |
+49.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:48.30 |
(+18.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 19:00:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 800m Freestyle Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
9:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 9:14.93 |
(+5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
10:01.66 |
+41.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 9:54.29 |
(+7.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
10:27.94 |
+1:07.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 11:00.00 |
(-32.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 19:00:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-04-2024 19:00.56 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Freestyle Women 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ada Hasløv Brunsgaard |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.67 |
(+4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
4:45.08 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:35.28 |
(+9.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:51.78 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.87 |
(-10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:51.92 |
+8.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:42.73 |
(+9.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:55.14 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:03.14 |
(-8.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:56.96 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.65 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:00.48 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:58.73 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:01.20 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.95 |
(+6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
5:03.85 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:45.06 |
(+18.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:04.07 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.23 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
5:07.64 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.81 |
(+5.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:09.78 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:01.34 |
(+8.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
5:23.36 |
+39.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.96 |
(+9.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:42.02 |
+58.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:36.34 |
(+5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 19:38:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 400m Freestyle Women 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
4:58.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:50.70 |
(+7.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
4:58.99 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.07 |
(+4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
4:59.61 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.87 |
(-32.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:01.25 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:59.32 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:01.45 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:59.75 |
(-58.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:03.84 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:05.49 |
(-1:01.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
5:04.39 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:02.71 |
(+1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:05.32 |
+7.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.48 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:08.41 |
+10.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:04.42 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
5:13.27 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:07.98 |
(+5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:13.39 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:10.85 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
5:16.98 |
+18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
5:18.13 |
+19.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:13.65 |
(+4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Margherita Picello |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:18.65 |
+20.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.21 |
(-8.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
5:19.62 |
+21.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:40.74 |
(-21.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
5:21.93 |
+23.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:41.07 |
(-19.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Norah Rodriguez Ramirez |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
5:22.34 |
+24.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.88 |
(-2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
5:29.41 |
+31.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:31.36 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
5:36.31 |
+38.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:20.00 |
(+16.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
5:37.11 |
+38.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:27.58 |
(+9.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
6:00.22 |
+1:01.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:58.93 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 19:38:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-04-2024 19:38.22 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 1500m Freestyle Men 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
18:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 18:14.57 |
(+3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
18:59.31 |
+40.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 19:20.00 |
(-20.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 19:59:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 1500m Freestyle Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
17:32.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 17:07.42 |
(+25.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
20:36.19 |
+3:03.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 21:00.00 |
(-23.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
20:45.72 |
+3:12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 22:41.40 |
(-1:55.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 12-04-2024 19:59:26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12-04-2024 19:59.36 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
582 |
28.27 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
575 |
28.38 |
+0.11 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
549 |
28.83 |
+0.56 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 28.68 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
537 |
29.03 |
+0.76 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.88 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
535 |
29.07 |
+0.80 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
521 |
29.34 |
+1.07 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.25 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
507 |
29.59 |
+1.32 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.90 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
501 |
29.71 |
+1.44 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.41 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
497 |
29.80 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.18 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
488 |
29.97 |
+1.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.42 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tia Sofie Majvig Mogensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
467 |
30.42 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.21 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
464 |
30.49 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.94 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
463 |
30.50 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Furesø Svømmeklub |
|
449 |
30.82 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.34 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Furesø Svømmeklub |
|
447 |
30.86 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Furesø Svømmeklub |
|
447 |
30.87 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
442 |
30.98 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.49 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Synnøve Døskeland |
1998 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
426 |
31.36 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.08 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Sigrid Pharsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
426 |
31.36 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.22 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
414 |
31.66 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
409 |
31.79 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
386 |
32.41 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
378 |
32.65 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Olivia Neumann Jensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
368 |
32.92 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
328 |
34.21 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.83 |
(+3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
88 |
52.91 |
+24.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.73 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 08:45:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
555 |
28.72 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.69 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
552 |
28.77 |
+0.05 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.98 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
551 |
28.79 |
+0.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.10 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
528 |
29.20 |
+0.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
511 |
29.53 |
+0.81 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.09 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
506 |
29.61 |
+0.89 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 29.28 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
495 |
29.84 |
+1.12 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 30.03 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
486 |
30.02 |
+1.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.88 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
485 |
30.05 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.92 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
482 |
30.10 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.13 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oktavia Krumholt |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
479 |
30.16 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.13 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
477 |
30.20 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.80 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mille Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
472 |
30.32 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Margherita Picello |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
468 |
30.40 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.88 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
467 |
30.41 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.14 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
464 |
30.48 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.40 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
458 |
30.61 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.44 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
458 |
30.62 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.07 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
454 |
30.71 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
445 |
30.92 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.96 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
444 |
30.93 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.31 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
443 |
30.97 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.23 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
440 |
31.03 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
437 |
31.11 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.38 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
427 |
31.33 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.56 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=25 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
427 |
31.33 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
426 |
31.37 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.64 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
421 |
31.48 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.05 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
414 |
31.67 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
412 |
31.72 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.35 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
406 |
31.88 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.74 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
399 |
32.05 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
397 |
32.12 |
+3.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.58 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
395 |
32.16 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.75 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
392 |
32.25 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
385 |
32.43 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.98 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
384 |
32.46 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
383 |
32.51 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
380 |
32.59 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.30 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
376 |
32.70 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.70 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Norah Rodriguez Ramirez |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
375 |
32.73 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
368 |
32.94 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
367 |
32.97 |
+4.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.90 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Julie Jakobsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
347 |
33.57 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
345 |
33.66 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
340 |
33.80 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.87 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
336 |
33.93 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
325 |
34.32 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
312 |
34.79 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
309 |
34.91 |
+6.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.03 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
307 |
34.99 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
305 |
35.04 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.24 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
282 |
36.00 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 08:45:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
392 |
32.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
392 |
32.24 |
= |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.52 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 08:45:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 10:46.50 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
586 |
28.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.38 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
577 |
28.35 |
+0.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.27 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
560 |
28.63 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.03 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
533 |
29.11 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
529 |
29.18 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.07 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
508 |
29.58 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 18:33:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 50m Freestyle Women 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
556 |
28.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.72 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
550 |
28.81 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.77 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
541 |
28.96 |
+0.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.79 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
536 |
29.06 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.20 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
526 |
29.24 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.53 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
515 |
29.44 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 18:33:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 18:34.58 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
539 |
25.69 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 25.69 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
Københavns Livredderklub |
|
534 |
25.77 |
+0.08 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 25.68 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Furesø Svømmeklub |
|
532 |
25.80 |
+0.11 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 25.99 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Elberg Høier |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
523 |
25.95 |
+0.26 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 25.69 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
520 |
25.99 |
+0.30 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 25.63 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
509 |
26.18 |
+0.49 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 26.00 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Furesø Svømmeklub |
|
508 |
26.20 |
+0.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.36 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=7 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
508 |
26.20 |
+0.51 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.22 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Furesø Svømmeklub |
|
493 |
26.46 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.22 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
488 |
26.55 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.09 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
483 |
26.65 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.13 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
482 |
26.66 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.66 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valther B. Wadstrøm |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
477 |
26.75 |
+1.06 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.79 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Furesø Svømmeklub |
|
470 |
26.89 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.43 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
460 |
27.08 |
+1.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.85 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
459 |
27.09 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.41 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
447 |
27.34 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.44 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
442 |
27.45 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.20 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
436 |
27.56 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.45 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
429 |
27.71 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.60 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
418 |
27.95 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.94 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
416 |
28.00 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.11 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
414 |
28.05 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
411 |
28.12 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.56 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bjørn K. Andersen |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
408 |
28.18 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
403 |
28.30 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
399 |
28.38 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
397 |
28.44 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.95 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
388 |
28.65 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.89 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
383 |
28.77 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.56 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Nuoyan Jiang |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
350 |
29.67 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.08 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 08:59:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
520 |
26.00 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 26.41 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
504 |
26.27 |
+0.27 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 26.21 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
491 |
26.49 |
+0.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.30 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
444 |
27.39 |
+1.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.04 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
440 |
27.49 |
+1.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.40 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
430 |
27.70 |
+1.70 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.74 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
429 |
27.71 |
+1.71 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.45 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
428 |
27.74 |
+1.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
426 |
27.77 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
419 |
27.93 |
+1.93 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
412 |
28.08 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
412 |
28.08 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.89 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
408 |
28.17 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.99 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
402 |
28.31 |
+2.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.98 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
392 |
28.57 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=15 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
392 |
28.57 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.24 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
389 |
28.62 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.62 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
386 |
28.70 |
+2.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.55 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
385 |
28.73 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.51 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
381 |
28.82 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
380 |
28.85 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.40 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
379 |
28.87 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.99 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
376 |
28.96 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
364 |
29.27 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=24 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
364 |
29.27 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
359 |
29.41 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.80 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
356 |
29.48 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
355 |
29.51 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
347 |
29.73 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.46 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=29 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
347 |
29.73 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
336 |
30.06 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
328 |
30.29 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.73 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
328 |
30.30 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.51 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
321 |
30.52 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.65 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
319 |
30.59 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.47 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
316 |
30.67 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
306 |
31.00 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
297 |
31.31 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
288 |
31.65 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
286 |
31.73 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
280 |
31.94 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
280 |
31.95 |
+5.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
271 |
32.31 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.36 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Gustav Skov |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
269 |
32.37 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.06 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
260 |
32.74 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.01 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Julius Kijne |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
253 |
33.05 |
+7.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.72 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
252 |
33.07 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.18 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
235 |
33.88 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.25 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Johannesen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carsten Alexander Davies Volq |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 08:59:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
253 |
33.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
253 |
33.06 |
= |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 08:59:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 12:14.42 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Furesø Svømmeklub |
|
552 |
25.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 25.80 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
532 |
25.79 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.69 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
Københavns Livredderklub |
|
531 |
25.82 |
+0.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.77 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
529 |
25.85 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.99 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl Elberg Høier |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
508 |
26.19 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.95 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
507 |
26.22 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.18 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 18:39:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 50m Freestyle Men 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
518 |
26.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.00 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andreas Moesgaard |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
513 |
26.12 |
+0.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.49 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
465 |
26.98 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.49 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
439 |
27.51 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.39 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
434 |
27.60 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.71 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
295 |
31.40 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.74 |
(+3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 18:39:20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 19:08.55 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Breaststroke Women 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
511 |
2:51.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.82 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
480 |
2:55.64 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.63 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
459 |
2:58.31 |
+6.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.94 |
(+6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
377 |
3:10.37 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.80 |
(+14.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
373 |
3:11.08 |
+19.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.12 |
(+16.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 09:13:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 200m Breaststroke Women 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
513 |
2:51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.64 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
495 |
2:53.86 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.67 |
(+5.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
471 |
2:56.72 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.00 |
(+8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
429 |
3:02.30 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.97 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
423 |
3:03.17 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.59 |
(+5.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
391 |
3:08.07 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.58 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
373 |
3:10.96 |
+19.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.54 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
354 |
3:14.28 |
+22.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.04 |
(+17.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
338 |
3:17.28 |
+25.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.26 |
(+13.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
334 |
3:18.17 |
+26.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.67 |
(+8.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
283 |
3:29.33 |
+37.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.44 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 09:13:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 09:24.42 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Breaststroke Men 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
611 |
2:27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.17 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
461 |
2:42.42 |
+14.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.72 |
(+4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
457 |
2:42.79 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.39 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
378 |
2:53.42 |
+25.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.09 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 09:23:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 200m Breaststroke Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
382 |
2:52.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.75 |
(+6.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
377 |
2:53.55 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.53 |
(+4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
351 |
2:57.87 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.22 |
(+6.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
323 |
3:02.70 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.80 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
322 |
3:02.92 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.52 |
(+6.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
320 |
3:03.37 |
+10.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.56 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
296 |
3:08.17 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.78 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
289 |
3:09.67 |
+16.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.37 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
278 |
3:12.12 |
+19.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.61 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
232 |
3:24.16 |
+31.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.16 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
196 |
3:35.83 |
+42.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 09:23:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 09:24.37 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Women 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
523 |
1:08.83 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.38 |
(+2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederikke Elster |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
520 |
1:08.99 |
+0.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.04 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
515 |
1:09.18 |
+0.35 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.40 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
508 |
1:09.50 |
+0.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.58 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
466 |
1:11.51 |
+2.68 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.47 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
456 |
1:12.04 |
+3.21 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.01 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
446 |
1:12.58 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.15 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
423 |
1:13.87 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.35 |
(+4.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Furesø Svømmeklub |
|
394 |
1:15.67 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.92 |
(+3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Furesø Svømmeklub |
|
367 |
1:17.46 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.43 |
(+4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
345 |
1:19.05 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.47 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Olivia Neumann Jensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
278 |
1:24.93 |
+16.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.40 |
(-9.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
43 |
2:37.64 |
+1:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 09:38:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Women 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
544 |
1:07.93 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.43 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
540 |
1:08.10 |
+0.17 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.17 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
445 |
1:12.62 |
+4.69 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.41 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
430 |
1:13.48 |
+5.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.19 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
413 |
1:14.47 |
+6.54 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.75 |
(+3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
412 |
1:14.55 |
+6.62 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.23 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
400 |
1:15.24 |
+7.31 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.65 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
394 |
1:15.67 |
+7.74 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
367 |
1:17.47 |
+9.54 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.17 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
366 |
1:17.54 |
+9.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.21 |
(+3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
337 |
1:19.70 |
+11.77 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
334 |
1:19.95 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.30 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
323 |
1:20.86 |
+12.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(+2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
307 |
1:22.17 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.90 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
298 |
1:23.02 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.69 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
290 |
1:23.80 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.09 |
(+7.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
268 |
1:25.97 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.38 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
233 |
1:30.09 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.90 |
(-2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
231 |
1:30.31 |
+22.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.15 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Norah Rodriguez Ramirez |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
227 |
1:30.94 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.77 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
189 |
1:36.63 |
+28.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.35 |
(+10.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 09:38:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 10:47.06 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Women 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederikke Elster |
2004 |
Lyngby Svømmeklub |
|
553 |
1:07.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
513 |
1:09.28 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.18 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
507 |
1:09.56 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.50 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
503 |
1:09.72 |
+2.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
493 |
1:10.22 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
454 |
1:12.16 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.51 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 18:45:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Women 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
548 |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.93 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
537 |
1:08.23 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.10 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
466 |
1:11.56 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.62 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
457 |
1:12.02 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.48 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
442 |
1:12.80 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.55 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
439 |
1:12.95 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.67 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 18:45:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 19:08.57 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Men 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mark Nielsen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
540 |
1:00.72 |
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.75 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
|
520 |
1:01.48 |
+0.76 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.12 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
501 |
1:02.25 |
+1.53 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.62 |
(-5.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oliver Hercules Deren |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
489 |
1:02.76 |
+2.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.33 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
479 |
1:03.20 |
+2.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.00 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
461 |
1:03.97 |
+3.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.42 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
432 |
1:05.39 |
+4.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.38 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
430 |
1:05.49 |
+4.77 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:02.19 |
(+3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Furesø Svømmeklub |
|
392 |
1:07.55 |
+6.83 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.00 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
392 |
1:07.56 |
+6.84 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
384 |
1:08.00 |
+7.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.11 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malik Hessellund |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
369 |
1:08.91 |
+8.19 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.73 |
(-4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Furesø Svømmeklub |
|
361 |
1:09.42 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.46 |
(+5.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
354 |
1:09.88 |
+9.16 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.38 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
343 |
1:10.63 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.64 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
299 |
1:13.87 |
+13.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.64 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 09:51:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Men 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
427 |
1:05.65 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.98 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
425 |
1:05.74 |
+0.09 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.09 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
417 |
1:06.16 |
+0.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.82 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
411 |
1:06.48 |
+0.83 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.94 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
397 |
1:07.28 |
+1.63 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.13 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
379 |
1:08.33 |
+2.68 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.58 |
(+2.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
372 |
1:08.75 |
+3.10 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.55 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
367 |
1:09.02 |
+3.37 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(+3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
355 |
1:09.79 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
355 |
1:09.79 |
+4.14 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.18 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
329 |
1:11.59 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.24 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
316 |
1:12.59 |
+6.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.03 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
302 |
1:13.63 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.51 |
(+4.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
286 |
1:15.03 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.27 |
(-6.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
262 |
1:17.25 |
+11.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.59 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
246 |
1:18.92 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
206 |
1:23.65 |
+18.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.40 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
202 |
1:24.25 |
+18.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.18 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
191 |
1:25.82 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.15 |
(+2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Johannesen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carsten Alexander Davies Volq |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 09:51:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 12:14.19 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Men 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hercules Deren |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
544 |
1:00.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.76 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
508 |
1:01.96 |
+1.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.97 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
501 |
1:02.26 |
+1.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.25 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
490 |
1:02.70 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.20 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
447 |
1:04.65 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.39 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
389 |
1:07.72 |
+7.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.00 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 18:51:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Butterfly Men 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
450 |
1:04.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.48 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
448 |
1:04.59 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.65 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
448 |
1:04.60 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.28 |
(-2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
432 |
1:05.41 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.16 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
332 |
1:11.36 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.75 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 18:51:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 19:09.00 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Individual Medley Women 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
|
544 |
2:34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.38 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Christine Stubbe Lundsby |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
541 |
2:34.78 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.94 |
(+5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Skou |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
518 |
2:36.99 |
+2.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.41 |
(+7.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
495 |
2:39.41 |
+4.95 |
|
Backup tid |
|
|
|
Entry time: 2:36.68 |
(+2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Furesø Svømmeklub |
|
430 |
2:46.97 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.48 |
(+5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
382 |
2:53.72 |
+19.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.63 |
(+7.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Individual Medley Women 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Leander Søltoft |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
501 |
2:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.81 |
(+3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
492 |
2:39.65 |
+0.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.72 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
490 |
2:39.92 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.66 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
475 |
2:41.57 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.35 |
(+6.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
417 |
2:48.79 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.75 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
405 |
2:50.46 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.60 |
(+5.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mia Erica Armstead Evans |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
391 |
2:52.34 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.77 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
384 |
2:53.51 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.36 |
(+5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
383 |
2:53.59 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.66 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
380 |
2:54.00 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.38 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
377 |
2:54.53 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.81 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
370 |
2:55.59 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.15 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
356 |
2:57.93 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.13 |
(+5.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
338 |
3:01.04 |
+22.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.26 |
(+9.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
317 |
3:04.94 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.89 |
(+9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
292 |
3:09.90 |
+31.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.78 |
(+11.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
286 |
3:11.33 |
+32.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.42 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
244 |
3:21.70 |
+42.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.24 |
(+8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
194 |
3:37.79 |
+59.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.49 |
(-8.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 200m Individual Medley Women 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
349 |
2:59.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.54 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
349 |
2:59.04 |
= |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.54 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 10:21.38 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Individual Medley Men 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
526 |
2:21.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.54 |
(+3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
505 |
2:23.07 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.40 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
486 |
2:24.97 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.70 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
467 |
2:26.90 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.12 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
450 |
2:28.72 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.83 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
439 |
2:29.90 |
+8.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.35 |
(+5.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
438 |
2:30.04 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.42 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
428 |
2:31.17 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.04 |
(+6.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:31:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 200m Individual Medley Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
537 |
2:20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.59 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
464 |
2:27.17 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.32 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
397 |
2:35.03 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.65 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
392 |
2:35.73 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.46 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
391 |
2:35.87 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.97 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
384 |
2:36.79 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.87 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
364 |
2:39.53 |
+19.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.87 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
351 |
2:41.54 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.13 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=8 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
351 |
2:41.54 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.92 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
348 |
2:42.01 |
+21.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.86 |
(-8.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
333 |
2:44.38 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.03 |
(+7.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
332 |
2:44.53 |
+24.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.98 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
326 |
2:45.50 |
+25.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.12 |
(+4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
313 |
2:47.88 |
+27.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.45 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
297 |
2:50.82 |
+30.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.65 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
292 |
2:51.80 |
+31.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.64 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
273 |
2:55.58 |
+35.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.79 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Simon Schobius Vinther |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
261 |
2:58.34 |
+38.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.46 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
259 |
2:58.76 |
+38.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.83 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
230 |
3:05.96 |
+45.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.20 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
221 |
3:08.47 |
+48.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.26 |
(-22.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julius Kijne |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
207 |
3:12.52 |
+52.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.76 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:31:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 10:32.18 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Breaststroke Women 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
458 |
37.81 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
433 |
38.54 |
+0.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.17 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
425 |
38.78 |
+0.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
403 |
39.45 |
+1.64 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 37.57 |
(+1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
385 |
40.07 |
+2.26 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.45 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sigrid Pharsen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
383 |
40.13 |
+2.32 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 39.59 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
381 |
40.20 |
+2.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
367 |
40.72 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.82 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tia Sofie Majvig Mogensen |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
365 |
40.80 |
+2.99 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 40.88 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
325 |
42.39 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.98 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
321 |
42.55 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.52 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
310 |
43.06 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.34 |
(+2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:40:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Breaststroke Women 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
554 |
35.49 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
550 |
35.59 |
+0.10 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.28 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
502 |
36.67 |
+1.18 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
450 |
38.03 |
+2.54 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.57 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mille Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
450 |
38.05 |
+2.56 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
449 |
38.07 |
+2.58 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.99 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
415 |
39.09 |
+3.60 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 38.93 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
402 |
39.49 |
+4.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 38.26 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
399 |
39.58 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=9 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
399 |
39.58 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.51 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
382 |
40.16 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.73 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
379 |
40.28 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
369 |
40.63 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.47 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
357 |
41.08 |
+5.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.66 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
350 |
41.34 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.74 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
349 |
41.41 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.48 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
343 |
41.62 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.10 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
333 |
42.06 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.09 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
324 |
42.45 |
+6.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.09 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
298 |
43.62 |
+8.13 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 42.05 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
291 |
43.96 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.66 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julie Jakobsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
272 |
44.99 |
+9.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.78 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
271 |
45.02 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 45.28 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
247 |
46.44 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.26 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
233 |
47.34 |
+11.85 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 46.86 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
200 |
49.79 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.72 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Pia Lindberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:40:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 11:40.27 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Breaststroke Women 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
461 |
37.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.81 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
452 |
37.97 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.54 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=2 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
452 |
37.97 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.78 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
399 |
39.59 |
+1.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.45 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
395 |
39.72 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.20 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
374 |
40.47 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.07 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 18:57:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 50m Breaststroke Women 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
557 |
35.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.49 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
547 |
35.64 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.59 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
465 |
37.62 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.03 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
431 |
38.58 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
431 |
38.60 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.07 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
395 |
39.72 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.49 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 18:57:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 19:09.02 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Breaststroke Men 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
|
613 |
30.54 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Mindegaard |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
578 |
31.14 |
+0.60 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
561 |
31.45 |
+0.91 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
Københavns Livredderklub |
|
503 |
32.61 |
+2.07 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.21 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
494 |
32.82 |
+2.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.39 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
485 |
33.02 |
+2.48 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(+1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
481 |
33.11 |
+2.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
458 |
33.66 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Furesø Svømmeklub |
|
407 |
35.00 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.93 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Furesø Svømmeklub |
|
394 |
35.39 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.01 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
383 |
35.72 |
+5.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
367 |
36.23 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.85 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
294 |
39.01 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.85 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:48:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Breaststroke Men 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
432 |
34.32 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.27 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
403 |
35.13 |
+0.81 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
375 |
35.98 |
+1.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.11 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
348 |
36.87 |
+2.55 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
344 |
37.00 |
+2.68 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.59 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
342 |
37.10 |
+2.78 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 35.76 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
337 |
37.27 |
+2.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.63 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
330 |
37.52 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.01 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
315 |
38.10 |
+3.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.63 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
311 |
38.28 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.67 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
295 |
38.98 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.04 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
276 |
39.82 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.23 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
276 |
39.85 |
+5.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.80 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
275 |
39.87 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.56 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
228 |
42.42 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.67 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
212 |
43.46 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.71 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
200 |
44.32 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.02 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
186 |
45.43 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.29 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Gustav Skov |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
184 |
45.58 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(-1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Thore Uhre Hansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
180 |
45.94 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 50.20 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
153 |
48.42 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.93 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Johannesen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carsten Alexander Davies Volq |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:48:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 10:52.37 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Breaststroke Men 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Lystlund |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
|
590 |
30.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.54 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
544 |
31.77 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.45 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Johannes Dahl |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
|
505 |
32.58 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan Müller |
1997 |
Københavns Livredderklub |
|
484 |
33.04 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.61 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
480 |
33.13 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.82 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
452 |
33.81 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 19:01:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 50m Breaststroke Men 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
478 |
33.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.32 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
425 |
34.49 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
381 |
35.77 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.10 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
356 |
36.61 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.87 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
354 |
36.68 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.98 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Krogh Kaastrup |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
336 |
37.31 |
+4.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.00 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 19:01:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 19:09.05 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Women 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
508 |
2:32.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.98 |
(+4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
431 |
2:41.22 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.76 |
(+9.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
418 |
2:42.85 |
+10.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.73 |
(+8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:56:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Women 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silke Holtz |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
494 |
2:33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.81 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
484 |
2:35.11 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.32 |
(-6.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
399 |
2:45.45 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.33 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
196 |
3:29.59 |
+55.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.84 |
(+7.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 10:56:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 10:56.38 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Men 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hercules Deren |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
478 |
2:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.69 |
(-4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
441 |
2:24.91 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.99 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Federico Chiappini |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
425 |
2:26.72 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.49 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
394 |
2:30.46 |
+9.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.87 |
(+3.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
352 |
2:36.20 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.32 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 11:03:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
236 |
2:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.07 |
(+7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
212 |
3:05.02 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:43.14 |
(-38.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 11:03:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 11:04.19 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Backstroke Women 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
0.78 |
509 |
1:11.79 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(+3.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
0.76 |
501 |
1:12.17 |
+0.38 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.25 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
0.67 |
495 |
1:12.47 |
+0.68 |
|
QC |
Backup tid |
|
|
|
Entry time: 1:10.84 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
0.74 |
493 |
1:12.56 |
+0.77 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.45 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
0.80 |
484 |
1:13.00 |
+1.21 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.67 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Furesø Svømmeklub |
0.67 |
474 |
1:13.52 |
+1.73 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.14 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
0.96 |
420 |
1:16.55 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.19 |
(+3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.63 |
419 |
1:16.61 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
0.76 |
416 |
1:16.77 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.25 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lilja Skov |
2007 |
Frederikssund Svømmeklub |
0.86 |
405 |
1:17.43 |
+5.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.94 |
(+2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
0.95 |
387 |
1:18.64 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.03 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.73 |
378 |
1:19.25 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.91 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
0.77 |
282 |
1:27.37 |
+15.58 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:27.45 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 11:25:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Backstroke Women 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.90 |
449 |
1:14.86 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.87 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
0.75 |
448 |
1:14.92 |
+0.06 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.27 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.76 |
446 |
1:15.02 |
+0.16 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.99 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
0.76 |
444 |
1:15.14 |
+0.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.88 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oktavia Krumholt |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
0.77 |
436 |
1:15.59 |
+0.73 |
|
DI |
Backup tid |
|
|
|
Entry time: 1:13.60 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
0.79 |
422 |
1:16.43 |
+1.57 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.11 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.90 |
413 |
1:16.95 |
+2.09 |
|
DI |
Backup tid |
|
|
|
Entry time: 1:13.06 |
(+3.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
0.77 |
402 |
1:17.66 |
+2.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.06 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
399 |
1:17.86 |
+3.00 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.69 |
(+4.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
0.95 |
389 |
1:18.49 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.54 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.74 |
385 |
1:18.79 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.88 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.72 |
384 |
1:18.85 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.31 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.80 |
381 |
1:19.08 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.22 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.79 |
379 |
1:19.17 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.67 |
(+5.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.66 |
379 |
1:19.21 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederikke Sanggaard |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
0.88 |
377 |
1:19.30 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.25 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.77 |
365 |
1:20.15 |
+5.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.87 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Margherita Picello |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.79 |
363 |
1:20.31 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.99 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
0.80 |
361 |
1:20.48 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.04 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
0.72 |
358 |
1:20.73 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.74 |
(+4.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.79 |
357 |
1:20.75 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.84 |
354 |
1:20.98 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.69 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
0.82 |
348 |
1:21.44 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.25 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.74 |
348 |
1:21.46 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.89 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.77 |
348 |
1:21.50 |
+6.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.73 |
(+6.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
0.89 |
344 |
1:21.81 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.61 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
0.76 |
340 |
1:22.13 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.08 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.69 |
338 |
1:22.25 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.92 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.92 |
337 |
1:22.32 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.87 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Norah Rodriguez Ramirez |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.81 |
324 |
1:23.42 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.13 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Holly W. Takla |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.72 |
308 |
1:24.85 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.99 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.79 |
308 |
1:24.86 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.68 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.89 |
307 |
1:24.95 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.34 |
(+3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
0.76 |
293 |
1:26.24 |
+11.38 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.82 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.88 |
283 |
1:27.24 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.91 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.81 |
278 |
1:27.83 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.94 |
(+5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
0.66 |
277 |
1:27.88 |
+13.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.51 |
(+2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
0.95 |
273 |
1:28.30 |
+13.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.08 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.73 |
258 |
1:29.94 |
+15.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.19 |
(+11.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.79 |
252 |
1:30.67 |
+15.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.95 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.91 |
190 |
1:39.59 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.63 |
(+1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
190 |
1:39.70 |
+24.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.91 |
(-7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 11:25:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Backstroke Women 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
0.89 |
298 |
1:25.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
0.89 |
298 |
1:25.76 |
= |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
0.94 |
319 |
1:23.82 |
-1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
0.94 |
319 |
1:23.82 |
-1.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(+4.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 11:25:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 12:35.48 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Backstroke Women 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
0.66 |
543 |
1:10.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.79 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
0.76 |
509 |
1:11.76 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
0.59 |
508 |
1:11.85 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.47 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
0.80 |
501 |
1:12.15 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.17 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
0.77 |
482 |
1:13.09 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.00 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Furesø Svømmeklub |
0.70 |
466 |
1:13.92 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.52 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 19:07:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 100m Backstroke Women 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
0.73 |
488 |
1:12.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.92 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.82 |
486 |
1:12.89 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
0.70 |
452 |
1:14.66 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.14 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
0.71 |
418 |
1:16.62 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
0.78 |
410 |
1:17.11 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.66 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ida Langseth |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
0.71 |
409 |
1:17.22 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.86 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 19:07:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 19:09.11 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Backstroke Men 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
0.68 |
559 |
1:02.61 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.49 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Furesø Svømmeklub |
0.83 |
463 |
1:06.69 |
+4.08 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.57 |
(+5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
0.75 |
462 |
1:06.72 |
+4.11 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.89 |
(+2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
0.87 |
432 |
1:08.23 |
+5.62 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.25 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Larsen |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.76 |
430 |
1:08.33 |
+5.72 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.17 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
0.77 |
400 |
1:09.99 |
+7.38 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.49 |
(+1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.77 |
399 |
1:10.04 |
+7.43 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.84 |
(+4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.84 |
376 |
1:11.46 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.46 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vincent W. Takla |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
0.74 |
375 |
1:11.50 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.47 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.69 |
370 |
1:11.85 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.39 |
(+7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
0.92 |
368 |
1:12.00 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
0.70 |
366 |
1:12.09 |
+9.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(+5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
0.67 |
361 |
1:12.45 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.32 |
(+3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.76 |
359 |
1:12.60 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.09 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.74 |
349 |
1:13.22 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.93 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
0.77 |
346 |
1:13.50 |
+10.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.18 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
0.78 |
341 |
1:13.85 |
+11.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.39 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nuoyan Jiang |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
0.72 |
286 |
1:18.26 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.75 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 11:45:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Backstroke Men 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.77 |
511 |
1:04.53 |
|
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.67 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.76 |
491 |
1:05.38 |
+0.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.97 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
0.67 |
479 |
1:05.92 |
+1.39 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.06 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
0.70 |
412 |
1:09.32 |
+4.79 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.53 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Kaiser Djørup |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
0.62 |
409 |
1:09.47 |
+4.94 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.21 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.68 |
404 |
1:09.75 |
+5.22 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.24 |
(+3.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.72 |
397 |
1:10.19 |
+5.66 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.52 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.62 |
393 |
1:10.40 |
+5.87 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:10.50 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.83 |
389 |
1:10.65 |
+6.12 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.85 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
0.72 |
382 |
1:11.09 |
+6.56 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.53 |
(+2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.74 |
372 |
1:11.69 |
+7.16 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.91 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.90 |
368 |
1:11.99 |
+7.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.79 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
0.83 |
360 |
1:12.50 |
+7.97 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.75 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
0.75 |
359 |
1:12.60 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.04 |
(+1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.60 |
357 |
1:12.69 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.45 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.73 |
355 |
1:12.83 |
+8.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.89 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
0.86 |
353 |
1:12.96 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.63 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.83 |
351 |
1:13.12 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.94 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
0.72 |
338 |
1:14.07 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.56 |
(+4.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alfred J. R. Pedas |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.62 |
333 |
1:14.41 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.30 |
(+5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aksel Danielsen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
0.74 |
331 |
1:14.52 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.38 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.91 |
320 |
1:15.38 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.88 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Peter Klitvang |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
0.73 |
317 |
1:15.65 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(+6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.75 |
308 |
1:16.37 |
+11.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.60 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.66 |
294 |
1:17.54 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.43 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
0.70 |
284 |
1:18.49 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.07 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.70 |
257 |
1:21.13 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.65 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Thore Uhre Hansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
0.72 |
255 |
1:21.31 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.87 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jeppe Bülow Møller |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.81 |
246 |
1:22.27 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.23 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.77 |
245 |
1:22.37 |
+17.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.33 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.65 |
231 |
1:24.06 |
+19.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.10 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
0.76 |
215 |
1:26.00 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.00 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.75 |
164 |
1:34.16 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.01 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Damkjær Bartels |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 11:45:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 100m Backstroke Men 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
0.84 |
178 |
1:31.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.44 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
0.84 |
178 |
1:31.72 |
= |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.44 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 11:45:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 11:51.21 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Freestyle Women 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
508 |
29.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.42 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
485 |
30.04 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.20 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
484 |
30.07 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.52 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
442 |
30.99 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.16 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
431 |
31.25 |
+1.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.43 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
430 |
31.26 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.85 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
417 |
31.60 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.34 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
413 |
31.69 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Hillers Bjaldby |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
398 |
32.09 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
367 |
32.95 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
363 |
33.08 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.73 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
352 |
33.41 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.73 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
341 |
33.77 |
+4.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
341 |
33.78 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viola Xenia Randall Hansen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
333 |
34.03 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.98 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
326 |
34.29 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.50 |
(-2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
325 |
34.31 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
322 |
34.42 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
320 |
34.51 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.22 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
316 |
34.66 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.86 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Edith Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
306 |
35.01 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.41 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Karen Bendixen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
297 |
35.37 |
+5.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.01 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
289 |
35.68 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Agnes Jørgensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
276 |
36.26 |
+6.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 13:42:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Freestyle Women 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
456 |
30.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marina Lund |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
384 |
32.46 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
360 |
33.18 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
342 |
33.75 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.37 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
323 |
34.39 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
317 |
34.60 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(-1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
309 |
34.89 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.75 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
305 |
35.04 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
305 |
35.07 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
301 |
35.20 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.56 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
291 |
35.62 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
264 |
36.79 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.58 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
243 |
37.79 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.68 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
236 |
38.19 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.82 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
192 |
40.88 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.72 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
184 |
41.45 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.66 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 13:42:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Freestyle Women 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
391 |
32.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
323 |
34.41 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.67 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Merle Kunak |
2013 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
292 |
35.58 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.90 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Barbara Vium Madsen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
289 |
35.68 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.43 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabel Tovgaard Jakobsen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
274 |
36.31 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.36 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
271 |
36.47 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
269 |
36.57 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.61 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
230 |
38.48 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.82 |
(-3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
222 |
38.97 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.22 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
214 |
39.46 |
+7.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.78 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
206 |
39.93 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.30 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
205 |
40.03 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.50 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alba Kathrine Løngaa Skovsga |
2014 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
200 |
40.37 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.67 |
(-3.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
191 |
40.99 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.40 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Lund |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
188 |
41.17 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Sille Penelope Syber |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
188 |
41.19 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.80 |
(-2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
166 |
42.92 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.87 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
156 |
43.78 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.06 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
154 |
44.00 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.36 |
(-3.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Liv Junker |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
153 |
44.13 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.81 |
(+2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Freja Henriksen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
141 |
45.36 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.93 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Anya Jain |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
130 |
46.58 |
+14.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.85 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Roberta Sølbeck |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
119 |
47.95 |
+15.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.26 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amalie Eskelund |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
85 |
53.58 |
+21.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.47 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ira Dhonde |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
82 |
54.27 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.45 |
(-15.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kaisa Moefelt |
2016 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 13:42:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 13:44.14 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Freestyle Men 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
307 |
30.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.84 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
288 |
31.63 |
+0.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
255 |
32.96 |
+1.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.44 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
240 |
33.64 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.71 |
(+0.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
237 |
33.77 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.78 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
234 |
33.92 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.50 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
226 |
34.29 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.59 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Robert Thorndahl |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
225 |
34.34 |
+3.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.34 |
(-1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
224 |
34.41 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
214 |
34.91 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.38 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
213 |
34.97 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.02 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
177 |
37.19 |
+6.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.37 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
169 |
37.81 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.98 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lauge Villum Larsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 13:53:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Freestyle Men 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
311 |
30.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.25 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
286 |
31.72 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
276 |
32.11 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.43 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
266 |
32.48 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.32 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jamal Hessellund |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
234 |
33.91 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.69 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Constantin Ortmann |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
229 |
34.14 |
+3.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.92 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
213 |
34.99 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.41 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
206 |
35.38 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.40 |
(-4.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
204 |
35.50 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.48 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Løth |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
193 |
36.16 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.64 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
182 |
36.88 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.41 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
179 |
37.10 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.83 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wiggo Kjellberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
177 |
37.23 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.71 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Yang |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 13:53:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Freestyle Men 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
217 |
34.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.60 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
204 |
35.50 |
+0.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.36 |
(-4.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Henry Nymark Skytte |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
153 |
39.09 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.96 |
(-1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Bache |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
152 |
39.12 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.58 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Humphrey |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
150 |
39.28 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.44 |
(-4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thomas Engell Winther |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
130 |
41.20 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.85 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aleksander Hesselsøe |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
120 |
42.35 |
+7.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.52 |
(-5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Jørgensen |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
112 |
43.31 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.42 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marvin Bergmann |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
107 |
43.96 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.87 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Cai |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
103 |
44.49 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.45 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Carl Lindgreen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
64 |
52.13 |
+17.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.08 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Uras Bayar |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
63 |
52.43 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.79 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lucas Askholm Navntoft |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
60 |
53.15 |
+18.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.10 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Loke Fibæk Gregersen |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
52 |
55.69 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.95 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexander Liam Schultz |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
36 |
1:03.24 |
+28.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.67 |
(+3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 13:53:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 13:54.40 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Breaststroke Women 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
455 |
2:58.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:11.86 |
(-13.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
393 |
3:07.65 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.26 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
363 |
3:12.74 |
+13.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.14 |
(+6.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
328 |
3:19.32 |
+20.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.08 |
(+12.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
292 |
3:27.17 |
+28.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.93 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:12:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Breaststroke Women 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
318 |
3:21.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:28.46 |
(-7.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
270 |
3:32.64 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.29 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
217 |
3:48.83 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:03.87 |
(-15.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
179 |
4:03.77 |
+42.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:22.93 |
(-19.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
176 |
4:05.15 |
+43.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:18.82 |
(-13.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ikke samtidig berøring med begge hænder eller kun en kun en hånd i vending eller afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:12:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 200m Breaststroke Women 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
219 |
3:48.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:56.83 |
(-8.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
216 |
3:48.91 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:52.44 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
202 |
3:54.30 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sille Penelope Syber |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
163 |
4:11.42 |
+23.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
159 |
4:13.72 |
+25.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Claire Charnalia |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
147 |
4:20.44 |
+32.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:23.82 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending |
|
|
|
|
- |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ikke samtidig berøring med begge hænder eller kun en kun en hånd i vending eller afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Roberta Sølbeck |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad i andet armtags yderste fase |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:12:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 14:12.52 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Breaststroke Men 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
229 |
3:24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.62 |
(-8.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
192 |
3:37.34 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:54.68 |
(-17.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
191 |
3:37.52 |
+12.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:57.22 |
(-19.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
180 |
3:41.97 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
140 |
4:01.32 |
+36.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:10.82 |
(-9.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:22:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Breaststroke Men 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
257 |
3:17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.80 |
(-7.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
153 |
3:54.36 |
+37.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:01.26 |
(-6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
146 |
3:57.97 |
+40.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
98 |
4:32.04 |
+1:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:22:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 200m Breaststroke Men 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ikke samtidig berøring med begge hænder eller kun en kun en hånd i vending eller afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:22:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 14:23.41 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Women 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
393 |
1:15.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.53 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
371 |
1:17.18 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.29 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:32:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Women 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Lund |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
376 |
1:16.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.11 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
292 |
1:23.54 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.90 |
(-8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
243 |
1:28.89 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.84 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
197 |
1:35.22 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.00 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
190 |
1:36.38 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.66 |
(+1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
189 |
1:36.64 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.67 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
102 |
1:58.54 |
+41.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.93 |
(-6.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:32:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 100m Butterfly Women 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
256 |
1:27.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.96 |
(-23.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
214 |
1:32.75 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.21 |
(-41.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Barbara Vium Madsen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
162 |
1:41.70 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
110 |
1:55.59 |
+28.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:32:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 14:35.43 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Men 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
211 |
1:22.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.89 |
(-11.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jamal Hessellund |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
118 |
1:40.68 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.57 |
(-11.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
100 |
1:46.35 |
+23.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.27 |
(+6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:37:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 100m Butterfly Men 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
198 |
1:24.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.98 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
148 |
1:33.38 |
+8.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.45 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
128 |
1:37.90 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
94 |
1:48.69 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.00 |
(-14.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:37:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 14:39.06 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Individual Medley Women 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
510 |
2:37.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.66 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
420 |
2:48.36 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.16 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
419 |
2:48.54 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.52 |
(-5.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
321 |
3:04.05 |
+26.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.82 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
304 |
3:07.44 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.62 |
(-6.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Viola Xenia Randall Hansen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
269 |
3:15.18 |
+37.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.79 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Edith Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
247 |
3:20.80 |
+42.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.23 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Individual Medley Women 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
382 |
2:53.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.61 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
308 |
3:06.70 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.35 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
306 |
3:06.99 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.18 |
(+8.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
303 |
3:07.61 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.17 |
(-2.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
301 |
3:07.99 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.55 |
(-7.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
269 |
3:15.30 |
+21.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-14.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
249 |
3:20.32 |
+26.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.10 |
(+3.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
245 |
3:21.29 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.00 |
(-11.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
226 |
3:26.92 |
+33.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
214 |
3:30.62 |
+36.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:33.62 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
184 |
3:41.67 |
+47.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:41.34 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 200m Individual Medley Women 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
265 |
3:16.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.73 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
186 |
3:40.77 |
+24.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:51.21 |
(-10.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
164 |
3:50.37 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:39.78 |
(+10.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
154 |
3:55.27 |
+39.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:53.76 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ikke samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 14:56:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 14:56.55 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Individual Medley Men 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
337 |
2:43.73 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.63 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
233 |
3:05.07 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.16 |
(-17.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
215 |
3:10.01 |
+26.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.25 |
(-10.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Robert Thorndahl |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
213 |
3:10.78 |
+27.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:31.15 |
(-20.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
198 |
3:15.50 |
+31.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:13.28 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
192 |
3:17.60 |
+33.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.12 |
(+9.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
188 |
3:18.73 |
+35.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.78 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
185 |
3:19.94 |
+36.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:42.78 |
(-22.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
- |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:14:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Individual Medley Men 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
271 |
2:56.11 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.52 |
(-31.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
270 |
2:56.22 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.82 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
222 |
3:08.26 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:18.03 |
(-9.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
199 |
3:14.94 |
+18.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.61 |
(-17.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix W. Takla |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
175 |
3:23.61 |
+27.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.62 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
142 |
3:38.17 |
+42.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:36.73 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:14:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 200m Individual Medley Men 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
186 |
3:19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.71 |
(+4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
183 |
3:20.59 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksander Hesselsøe |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arme ikke ført frem samtidigt over vandet |
|
|
|
|
- |
|
Henry Nymark Skytte |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:14:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 15:15.37 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Breaststroke Women 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
487 |
37.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.60 |
(-2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
430 |
38.62 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.60 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
421 |
38.89 |
+1.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.45 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
405 |
39.40 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.52 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
374 |
40.44 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.52 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
374 |
40.46 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.04 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
370 |
40.59 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.33 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
339 |
41.80 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.77 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
300 |
43.52 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.49 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
279 |
44.61 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.44 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karen Bendixen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
242 |
46.74 |
+9.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.25 |
(-7.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
226 |
47.84 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.79 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
223 |
48.07 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.92 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
205 |
49.42 |
+12.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.70 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ella Hillers Bjaldby |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bevægelser med benene er ikke samtidige |
|
|
|
|
- |
|
Agnes Jørgensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad i andet armtags yderste fase |
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Breaststroke Women 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
319 |
42.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.06 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucca Skov |
2012 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
303 |
43.37 |
+0.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.77 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
246 |
46.52 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.68 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
230 |
47.56 |
+4.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.91 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
225 |
47.89 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.16 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
188 |
50.83 |
+8.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.26 |
(-5.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
118 |
59.40 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.98 |
(+4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 50m Breaststroke Women 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
277 |
44.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.53 |
(-1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Barbara Vium Madsen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
213 |
48.81 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.41 |
(-2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
193 |
50.44 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.06 |
(+1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
185 |
51.10 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.73 |
(-1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alba Kathrine Løngaa Skovsga |
2014 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
180 |
51.59 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.73 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Merle Kunak |
2013 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
169 |
52.65 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.18 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Roberta Sølbeck |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
167 |
52.92 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.68 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
152 |
54.55 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.62 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde Lund |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
151 |
54.68 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.04 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
145 |
55.46 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.04 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Claire Charnalia |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
126 |
58.02 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.37 |
(-3.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
93 |
1:04.17 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.85 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ira Dhonde |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ikke samtidig berøring med begge hænder eller kun en kun en hånd i vending eller afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Freja Henriksen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Bevægelser med benene er ikke samtidige |
|
|
|
|
- |
|
Anya Jain |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad i andet armtags yderste fase |
|
|
|
|
- |
|
Liv Junker |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad i andet armtags yderste fase |
|
|
|
|
- |
|
Kaisa Moefelt |
2016 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:30:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 15:30.55 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Breaststroke Men 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
183 |
45.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.37 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
158 |
47.96 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.50 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
156 |
48.12 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.26 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
143 |
49.53 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.06 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
134 |
50.64 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.49 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oliver Robinson |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
101 |
55.55 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.89 |
(+4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
75 |
1:01.40 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.03 |
(+4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:38:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Breaststroke Men 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
194 |
44.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.17 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
189 |
45.14 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.41 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
187 |
45.35 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.42 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Constantin Ortmann |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
161 |
47.65 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.51 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Wiggo Kjellberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
134 |
50.61 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.00 |
(-4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
130 |
51.19 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.57 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Løth |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
122 |
52.25 |
+7.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.03 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
122 |
52.31 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.87 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
98 |
56.14 |
+11.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.29 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
97 |
56.33 |
+11.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.07 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
83 |
59.29 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.54 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:38:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 50m Breaststroke Men 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
170 |
46.79 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.69 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Alexander |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
127 |
51.54 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.05 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Cai |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
99 |
56.00 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.80 |
(-2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksander Hesselsøe |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
93 |
57.09 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.57 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Henry Nymark Skytte |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
90 |
57.80 |
+11.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.79 |
(+3.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Bache |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
88 |
58.30 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.06 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Uras Bayar |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
67 |
1:03.64 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(-2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Jørgensen |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
52 |
1:09.13 |
+22.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.66 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Henry Aabakke |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
29 |
1:24.01 |
+37.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.49 |
(+6.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marvin Bergmann |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Flere butterflyben efter start eller vending |
|
|
|
|
- |
|
Loke Fibæk Gregersen |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Bevægelser med arme er ikke samtidige |
|
|
|
|
- |
|
Lucas Askholm Navntoft |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.2 Bevægelser med arme er ikke samtidige |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Liam Schultz |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i den fremdrivende del af bensparket |
|
|
|
|
- |
|
Kripal Subedi |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i den fremdrivende del af bensparket |
|
|
|
|
- |
|
Thomas Engell Winther |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Hoved bryder ikke vandoverfladen før hænderne vendes indad i andet armtags yderste fase |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:38:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 15:39.24 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Women 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
357 |
2:51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.87 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
260 |
3:10.84 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.74 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:44:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Women 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Lund |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
264 |
3:09.76 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.00 |
(+15.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
213 |
3:23.71 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:38.91 |
(-15.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:44:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 33, 200m Butterfly Women 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
132 |
3:58.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:44:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 15:45.32 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Men 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
255 |
2:53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.28 |
(-29.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning |
|
|
|
|
- |
|
Christian Kiilerich-Pedersen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Men 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
100 |
3:56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
91 |
4:04.71 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 200m Butterfly Men 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
94 |
4:01.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:25.75 |
(-23.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
84 |
4:11.82 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 15:54:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 16:26.06 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Backstroke Women 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
0.77 |
487 |
1:12.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.68 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.71 |
398 |
1:17.90 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.36 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
0.80 |
378 |
1:19.24 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.05 |
(-5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.78 |
355 |
1:20.91 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.42 |
(+0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
0.78 |
331 |
1:22.85 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.03 |
(+6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
0.77 |
314 |
1:24.30 |
+11.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.37 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
0.80 |
277 |
1:27.90 |
+15.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.19 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
0.94 |
258 |
1:29.99 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.53 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
0.88 |
255 |
1:30.29 |
+17.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.65 |
(-7.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viola Xenia Randall Hansen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
0.89 |
254 |
1:30.51 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.83 |
(-6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.89 |
253 |
1:30.59 |
+17.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.33 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
0.66 |
250 |
1:30.93 |
+18.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.76 |
(+5.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.73 |
250 |
1:30.95 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.03 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
250 |
1:30.97 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.95 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Karen Bendixen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.76 |
227 |
1:33.92 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.25 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ella Hillers Bjaldby |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.82 |
224 |
1:34.31 |
+21.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.55 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 16:17:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Backstroke Women 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.72 |
308 |
1:24.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.54 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.83 |
308 |
1:24.87 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.83 |
294 |
1:26.16 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.68 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.88 |
284 |
1:27.17 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.40 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.66 |
248 |
1:31.14 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.52 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.59 |
243 |
1:31.75 |
+6.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.02 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.75 |
241 |
1:32.07 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.74 |
(-1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.88 |
236 |
1:32.67 |
+7.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.48 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.90 |
195 |
1:38.76 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.53 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
0.75 |
189 |
1:39.87 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.92 |
(-10.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
0.75 |
152 |
1:47.28 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.35 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eva Birgitte Kjærulf Pedersen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 16:17:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 35, 100m Backstroke Women 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.76 |
214 |
1:35.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.06 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Tovgaard Jakobsen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
0.86 |
168 |
1:43.89 |
+8.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.70 |
161 |
1:45.18 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.03 |
(+5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.83 |
150 |
1:47.70 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.43 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.67 |
150 |
1:47.73 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.70 |
(-3.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.69 |
147 |
1:48.62 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.11 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Penelope Syber |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.91 |
136 |
1:51.34 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.51 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.75 |
135 |
1:51.49 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.15 |
(-9.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.90 |
127 |
1:53.78 |
+17.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.68 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.68 |
116 |
1:57.28 |
+21.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.11 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anya Jain |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.79 |
114 |
1:58.09 |
+22.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Liv Junker |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.76 |
108 |
2:00.20 |
+24.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.40 |
(+6.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Eskelund |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.96 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 16:17:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 16:26.13 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Backstroke Men 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.78 |
259 |
1:20.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.44 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
0.85 |
257 |
1:21.15 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.13 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
0.99 |
252 |
1:21.61 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.87 |
(-6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
0.79 |
231 |
1:24.09 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.47 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
0.83 |
201 |
1:28.01 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.37 |
(-9.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
0.67 |
183 |
1:30.75 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.76 |
(-14.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Robert Thorndahl |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.70 |
172 |
1:32.78 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.88 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.74 |
135 |
1:40.47 |
+19.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.58 |
(+4.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.88 |
113 |
1:46.56 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.96 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauge Villum Larsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
0.70 |
96 |
1:52.34 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 16:30:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Backstroke Men 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
0.76 |
240 |
1:22.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.51 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.87 |
232 |
1:23.91 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.89 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.92 |
231 |
1:24.04 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.99 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.62 |
208 |
1:26.95 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.72 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.71 |
157 |
1:35.46 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.36 |
(-6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.60 |
156 |
1:35.71 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.26 |
(+5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.94 |
134 |
1:40.61 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.12 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.88 |
133 |
1:40.99 |
+18.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.59 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Yang |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 16:30:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 100m Backstroke Men 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
0.70 |
272 |
1:19.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.15 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.67 |
191 |
1:29.57 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.80 |
(-4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.81 |
174 |
1:32.28 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.44 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.79 |
143 |
1:38.58 |
+19.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.94 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Alexander |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.86 |
88 |
1:55.61 |
+36.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Bache |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.79 |
82 |
1:58.56 |
+38.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.16 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Lindgreen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.86 |
72 |
2:03.68 |
+44.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.38 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Daniel Cai |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.75 |
58 |
2:13.02 |
+53.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.32 |
(+7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kripal Subedi |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.87 |
56 |
2:14.34 |
+54.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.37 |
(+7.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Henry Aabakke |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.76 |
52 |
2:18.08 |
+58.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.37 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 16:30:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 16:36.18 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 37, 4x50m Freestyle Women 1-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
HILS piger A |
13 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Vera Hildebrand |
2011 |
|
|
|
|
32.16 |
|
|
|
|
32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
|
|
|
|
31.81 |
|
|
|
|
1:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
Edith Hildebrand |
2011 |
|
|
|
|
33.50 |
|
|
|
|
1:37.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
|
|
|
|
29.33 |
|
|
|
|
2:06.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSC Piger 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.15 |
+1.35 |
|
|
|
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
|
|
|
|
32.43 |
|
|
|
|
32.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
|
|
|
|
31.32 |
|
|
|
|
1:03.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
|
|
|
|
33.15 |
|
|
|
|
1:36.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
|
|
|
|
31.25 |
|
|
|
|
2:08.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nudlerne 1 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:12.84 |
+6.04 |
|
|
|
|
Sade Sophia Kaaberbøl |
2011 |
|
|
|
|
34.89 |
|
|
|
|
34.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Elinor Znaider |
2012 |
|
|
|
|
32.51 |
|
|
|
|
1:07.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
|
|
|
|
33.05 |
|
|
|
|
1:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
|
|
|
|
32.39 |
|
|
|
|
2:12.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nudlerne 2 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:15.98 |
+9.18 |
|
|
|
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
|
|
|
|
35.43 |
|
|
|
|
35.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asia Balistreri |
2012 |
|
|
|
|
33.09 |
|
|
|
|
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Freja Thagesen |
2012 |
|
|
|
|
34.06 |
|
|
|
|
1:42.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
|
|
|
|
33.40 |
|
|
|
|
2:15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC Piger 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:17.36 |
+10.56 |
|
|
|
|
Maja Just Danielsen |
2011 |
|
|
|
|
35.94 |
|
|
|
|
35.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
|
|
|
|
34.04 |
|
|
|
|
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
|
|
|
|
33.77 |
|
|
|
|
1:43.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Holm |
2012 |
|
|
|
|
33.61 |
|
|
|
|
2:17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kelmans Piskeris |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:17.39 |
+10.59 |
|
|
|
|
Emilia Klarskov |
2011 |
|
|
|
|
33.60 |
|
|
|
|
33.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Heidebo |
2012 |
|
|
|
|
34.69 |
|
|
|
|
1:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karen Bendixen |
2011 |
|
|
|
|
36.31 |
|
|
|
|
1:44.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Hillers Bjaldby |
2011 |
|
|
|
|
32.79 |
|
|
|
|
2:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gyldne Gopler |
13 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:23.39 |
+16.59 |
|
|
|
|
Marina Lund |
2012 |
|
|
|
|
33.46 |
|
|
|
|
33.46 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
|
|
|
|
35.20 |
|
|
|
|
1:08.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nicoline Kecia Solvig |
2013 |
|
|
|
|
40.45 |
|
|
|
|
1:49.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
|
|
|
|
34.28 |
|
|
|
|
2:23.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sørgelige Sandfisk |
13 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:23.81 |
+17.01 |
|
|
|
|
Alba Sauer |
2012 |
|
|
|
|
35.69 |
|
|
|
|
35.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Viola Xenia Randall Hansen |
2011 |
|
|
|
|
34.97 |
|
|
|
|
1:10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
|
|
|
|
38.97 |
|
|
|
|
1:49.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mille Lykke |
2012 |
|
|
|
|
34.18 |
|
|
|
|
2:23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
GSC Piger 3 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:36.28 |
+29.48 |
|
|
|
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
|
|
|
|
40.70 |
|
|
|
|
40.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Jørgensen |
2011 |
|
|
|
|
36.38 |
|
|
|
|
1:17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
|
|
|
|
39.51 |
|
|
|
|
1:56.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
|
|
|
|
39.69 |
|
|
|
|
2:36.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
MS2 piger 1 |
11 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:37.19 |
+30.39 |
|
|
|
|
Elin Rasmussen |
2013 |
|
|
|
|
37.46 |
|
|
|
|
37.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Barbara Vium Madsen |
2013 |
|
|
|
|
37.12 |
|
|
|
|
1:14.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Kjær |
2013 |
|
|
|
|
40.92 |
|
|
|
|
1:55.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
|
|
|
|
41.69 |
|
|
|
|
2:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Piger 4 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
Kaisa Moefelt |
2016 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kirsten Holst |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Claire Charnalia |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ira Dhonde |
2014 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 16:38:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 16:39.22 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 38, 4x50m Freestyle Men 1-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nudlerne 1 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
|
|
|
|
31.61 |
|
|
|
|
31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Wamberg |
2012 |
|
|
|
|
30.32 |
|
|
|
|
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
|
|
1:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
|
|
|
|
30.81 |
|
|
|
|
2:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jørgens muskelbundt |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:16.56 |
+13.04 |
|
|
|
|
Mikkel Frimann |
2012 |
|
|
|
|
34.84 |
|
|
|
|
34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Thorndahl |
2011 |
|
|
|
|
35.42 |
|
|
|
|
1:10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Martinussen |
2013 |
|
|
|
|
35.52 |
|
|
|
|
1:45.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
|
|
|
|
30.78 |
|
|
|
|
2:16.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hemmelige Hammerhajer |
13 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:16.57 |
+13.05 |
|
|
|
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
|
|
|
|
35.39 |
|
|
|
|
35.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Willum Bech |
2011 |
|
|
|
|
33.61 |
|
|
|
|
1:09.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jamal Hessellund |
2012 |
|
|
|
|
33.61 |
|
|
|
|
1:42.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Constantin Ortmann |
2012 |
|
|
|
|
33.96 |
|
|
|
|
2:16.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:19.26 |
+15.74 |
|
|
|
|
Milas Tihic Rasmussen |
2012 |
|
|
|
|
33.13 |
|
|
|
|
33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
|
|
|
|
33.72 |
|
|
|
|
1:06.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Radko |
2014 |
|
|
|
|
35.95 |
|
|
|
|
1:42.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
|
|
|
|
36.46 |
|
|
|
|
2:19.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nudlerne 2 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:19.68 |
+16.16 |
|
|
|
|
David Morales |
2012 |
|
|
|
|
35.17 |
|
|
|
|
35.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Samuel Kramarz |
2011 |
|
|
|
|
32.91 |
|
|
|
|
1:08.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felix W. Takla |
2012 |
|
|
|
|
36.47 |
|
|
|
|
1:44.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
|
|
|
|
35.13 |
|
|
|
|
2:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GSC Drenge 3 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:10.02 |
+1:06.5 |
|
|
|
|
Anton Alexander |
2014 |
|
|
|
|
47.79 |
|
|
|
|
47.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kripal Subedi |
2014 |
|
|
|
|
52.60 |
|
|
|
|
1:40.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Jørgensen |
2015 |
|
|
|
|
45.95 |
|
|
|
|
2:26.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Engell Winther |
2013 |
|
|
|
|
43.68 |
|
|
|
|
3:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Tyvstart i holdkapskiftet. Svømmer i et holdkap løb starter før foregående svømmer har rørt endevæggen |
|
|
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
|
|
|
|
38.80 |
|
|
|
|
38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
|
|
|
|
39.93 |
|
|
|
|
1:18.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 4 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
Lucas Askholm Navntoft |
2015 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Aabakke |
2015 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marvin Bergmann |
2013 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uras Bayar |
2014 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 16:48:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 17:54.05 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 39, 4x50m Freestyle Women 14-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Solrød 1 |
19 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
|
|
|
|
29.94 |
|
|
|
|
29.94 |
|
|
|
|
|
|
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
|
|
|
|
29.04 |
|
|
|
|
58.98 |
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
|
|
|
|
29.28 |
|
|
|
|
1:28.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Spang |
2006 |
|
|
|
|
30.79 |
|
|
|
|
1:59.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Furesø United |
20 |
Furesø Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.18 |
+0.13 |
|
|
|
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
|
|
|
|
29.81 |
|
|
|
|
29.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
|
|
|
|
30.17 |
|
|
|
|
59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
|
|
|
|
29.65 |
|
|
|
|
1:29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yasmin Høck |
2009 |
|
|
|
|
29.55 |
|
|
|
|
1:59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SSK Piger |
16 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:01.51 |
+2.46 |
|
|
|
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
|
|
|
|
30.02 |
|
|
|
|
30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
|
|
|
|
30.75 |
|
|
|
|
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
|
|
|
|
30.80 |
|
|
|
|
1:31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Gandrup Nygaard |
2010 |
|
|
|
|
29.94 |
|
|
|
|
2:01.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 19:17:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 19:21.44 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 40, 4x50m Freestyle Men 14-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Furesø United |
18 |
Furesø Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
|
|
|
|
26.12 |
|
|
|
|
26.12 |
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
|
|
|
|
24.62 |
|
|
|
|
50.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
|
|
|
|
26.35 |
|
|
|
|
1:17.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
|
|
|
|
25.99 |
|
|
|
|
1:43.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
KVIK Drenge |
17 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:45.63 |
+2.55 |
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
|
|
|
|
26.67 |
|
|
|
|
26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
|
|
|
|
27.31 |
|
|
|
|
53.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William R. Blaasvær |
2008 |
|
|
|
|
25.77 |
|
|
|
|
1:19.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mathias Larsen |
2007 |
|
|
|
|
25.88 |
|
|
|
|
1:45.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Motionsklubben 1 |
16 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
1:46.85 |
+3.77 |
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
|
|
|
|
26.48 |
|
|
|
|
26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
|
|
|
|
25.74 |
|
|
|
|
52.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
|
|
|
|
26.94 |
|
|
|
|
1:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Larsen |
2008 |
|
|
|
|
27.69 |
|
|
|
|
1:46.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-04-2024 19:20:16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-04-2024 19:21.47 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Freestyle Women 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
599 |
1:01.31 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:00.65 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
592 |
1:01.57 |
+0.26 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.04 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
570 |
1:02.33 |
+1.02 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.98 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
562 |
1:02.65 |
+1.34 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.16 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
555 |
1:02.89 |
+1.58 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.58 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
533 |
1:03.75 |
+2.44 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:01.71 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
529 |
1:03.92 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.40 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
522 |
1:04.20 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.86 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
518 |
1:04.36 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.18 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
497 |
1:05.24 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.97 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
487 |
1:05.72 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.96 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
485 |
1:05.78 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.02 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
480 |
1:06.00 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.10 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
445 |
1:07.72 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
439 |
1:08.01 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.68 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
436 |
1:08.19 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
429 |
1:08.52 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.59 |
(+2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
429 |
1:08.54 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.73 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
411 |
1:09.52 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.36 |
(+5.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
386 |
1:10.98 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.03 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
361 |
1:12.56 |
+11.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(+7.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
355 |
1:13.01 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.38 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Furesø Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 09:00:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Freestyle Women 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
547 |
1:03.22 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.55 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
510 |
1:04.68 |
+1.46 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.85 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
504 |
1:04.94 |
+1.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:05.42 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
502 |
1:05.04 |
+1.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:03.38 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=4 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
502 |
1:05.04 |
+1.82 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.39 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
497 |
1:05.26 |
+2.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:04.93 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
494 |
1:05.39 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
493 |
1:05.42 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.15 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Margherita Picello |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
482 |
1:05.91 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(-2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
479 |
1:06.06 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.92 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
474 |
1:06.32 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.76 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
473 |
1:06.36 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.93 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
467 |
1:06.63 |
+3.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.30 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
458 |
1:07.06 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.42 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
456 |
1:07.18 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
449 |
1:07.50 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.22 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
447 |
1:07.60 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.85 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
444 |
1:07.74 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.59 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
443 |
1:07.83 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.75 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
440 |
1:07.97 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
440 |
1:07.98 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.79 |
(+1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
426 |
1:08.71 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.61 |
(-3.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
424 |
1:08.79 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.63 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Oktavia Krumholt |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
422 |
1:08.90 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.89 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
422 |
1:08.93 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.54 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
418 |
1:09.11 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.57 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
411 |
1:09.52 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.12 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
407 |
1:09.72 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.03 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Norah Rodriguez Ramirez |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
406 |
1:09.78 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.06 |
(-2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
406 |
1:09.81 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.93 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
393 |
1:10.56 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.95 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
388 |
1:10.85 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.87 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
387 |
1:10.90 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.21 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
373 |
1:11.78 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
371 |
1:11.94 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.12 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=35 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
371 |
1:11.94 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.91 |
(-8.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
366 |
1:12.25 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.83 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
363 |
1:12.45 |
+9.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.27 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
353 |
1:13.10 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.37 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
347 |
1:13.53 |
+10.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.79 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
347 |
1:13.54 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.94 |
(+1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
346 |
1:13.63 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
337 |
1:14.26 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.18 |
(+2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alba Gotfred-Hansen |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
336 |
1:14.36 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.60 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
328 |
1:14.92 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.03 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
326 |
1:15.07 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.26 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
323 |
1:15.32 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.52 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
311 |
1:16.28 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.85 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Julie Jakobsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
299 |
1:17.29 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.24 |
(-3.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
294 |
1:17.69 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.20 |
(+7.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
287 |
1:18.36 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.71 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Leonora Olesen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
269 |
1:20.07 |
+16.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.10 |
(-4.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
256 |
1:21.34 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.18 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
256 |
1:21.35 |
+18.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.77 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
255 |
1:21.44 |
+18.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.75 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
250 |
1:21.99 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.12 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofie Weng Lind-Christensen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Marie Falk B Van |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 09:00:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Freestyle Women 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
346 |
1:13.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.46 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
346 |
1:13.65 |
= |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.46 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
394 |
1:10.48 |
-3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
394 |
1:10.48 |
-3.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 09:00:32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 09:08.10 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Freestyle Women 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
608 |
1:01.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.31 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
599 |
1:01.31 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.57 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
595 |
1:01.48 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.33 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
584 |
1:01.85 |
+0.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.89 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
575 |
1:02.16 |
+1.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.65 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
544 |
1:03.33 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.75 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 18:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 100m Freestyle Women 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
546 |
1:03.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.22 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
536 |
1:03.62 |
+0.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.68 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
532 |
1:03.80 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.94 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
519 |
1:04.34 |
+1.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.26 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
508 |
1:04.79 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.39 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
503 |
1:04.98 |
+1.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.04 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 18:36:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 18:38.08 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Freestyle Men 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
553 |
57.07 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 59.77 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
550 |
57.16 |
+0.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.39 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
550 |
57.19 |
+0.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.18 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Didriksen |
2002 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
524 |
58.11 |
+1.04 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.52 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Furesø Svømmeklub |
|
521 |
58.20 |
+1.13 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.22 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
517 |
58.35 |
+1.28 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.20 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
507 |
58.76 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.17 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl Elberg Høier |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
505 |
58.84 |
+1.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.00 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Hercules Deren |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
497 |
59.15 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.47 |
(-3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Furesø Svømmeklub |
|
487 |
59.54 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.63 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
486 |
59.59 |
+2.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.44 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Furesø Svømmeklub |
|
478 |
59.93 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.46 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
474 |
1:00.08 |
+3.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.21 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
468 |
1:00.32 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.46 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malik Hessellund |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
464 |
1:00.51 |
+3.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.37 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
459 |
1:00.71 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.21 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Furesø Svømmeklub |
|
456 |
1:00.88 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.46 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
453 |
1:01.01 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.58 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=18 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
453 |
1:01.01 |
+3.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.17 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
451 |
1:01.09 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.09 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
446 |
1:01.29 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.85 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
445 |
1:01.36 |
+4.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.27 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
435 |
1:01.82 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.97 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
433 |
1:01.94 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.75 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
428 |
1:02.15 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.05 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
418 |
1:02.64 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.44 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nuoyan Jiang |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
375 |
1:04.94 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.17 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 09:24:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Freestyle Men 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
549 |
57.22 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 57.95 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
536 |
57.66 |
+0.44 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.60 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
528 |
57.97 |
+0.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.69 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
520 |
58.24 |
+1.02 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.11 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
508 |
58.71 |
+1.49 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 58.75 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
492 |
59.35 |
+2.13 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 59.90 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliot Leifelt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
490 |
59.41 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.37 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
472 |
1:00.16 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.21 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
471 |
1:00.22 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.40 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
466 |
1:00.43 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.50 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
457 |
1:00.81 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.91 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
454 |
1:00.96 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.33 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
447 |
1:01.27 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.18 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
435 |
1:01.83 |
+4.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.19 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
434 |
1:01.88 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.57 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
430 |
1:02.05 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.18 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
424 |
1:02.35 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
421 |
1:02.52 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.21 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
411 |
1:03.00 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.09 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
401 |
1:03.52 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.24 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
399 |
1:03.64 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.21 |
(+1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
397 |
1:03.75 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.47 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
392 |
1:03.98 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.80 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
391 |
1:04.04 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.43 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
389 |
1:04.17 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.64 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
388 |
1:04.22 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.85 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
380 |
1:04.67 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.02 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
368 |
1:05.38 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.70 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
366 |
1:05.48 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.20 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
364 |
1:05.61 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.03 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
357 |
1:06.04 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.97 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
354 |
1:06.20 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.18 |
(-7.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=32 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
354 |
1:06.20 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.34 |
(-2.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
345 |
1:06.75 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.55 |
(-3.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
345 |
1:06.81 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.26 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
329 |
1:07.82 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.16 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
329 |
1:07.84 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.46 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
325 |
1:08.10 |
+10.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.81 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
321 |
1:08.39 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.24 |
(-1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
321 |
1:08.40 |
+11.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.88 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
316 |
1:08.73 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.68 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
312 |
1:09.03 |
+11.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.15 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
299 |
1:10.04 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.01 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
288 |
1:10.89 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.83 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
285 |
1:11.19 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.46 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Lucas Kristiansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
280 |
1:11.57 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.04 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
276 |
1:11.97 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.02 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
272 |
1:12.27 |
+15.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.96 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
265 |
1:12.89 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.32 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Julius Kijne |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
259 |
1:13.51 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
236 |
1:15.74 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.26 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
231 |
1:16.33 |
+19.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.02 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bastian Eggert |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Johannesen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carsten Alexander Davies Volq |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 09:24:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 09:44.53 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Freestyle Men 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
591 |
55.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.07 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
571 |
56.46 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.19 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
568 |
56.56 |
+0.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.16 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Furesø Svømmeklub |
|
560 |
56.84 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.20 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl Elberg Høier |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 18:40:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 42, 100m Freestyle Men 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
555 |
56.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.66 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
553 |
57.06 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.22 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
536 |
57.66 |
+0.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.97 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
521 |
58.23 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.71 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
514 |
58.49 |
+1.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.24 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
490 |
59.42 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.16 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 18:40:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 18:41.42 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 200m Backstroke Women 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
0.71 |
551 |
2:30.13 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.94 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
0.81 |
492 |
2:35.98 |
+5.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.54 |
(+6.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
0.58 |
487 |
2:36.47 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.33 |
(+9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.95 |
482 |
2:37.05 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.28 |
(+8.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
0.82 |
470 |
2:38.34 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.62 |
(+5.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
0.75 |
462 |
2:39.20 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.36 |
(+8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 09:40:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 43, 200m Backstroke Women 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.74 |
543 |
2:30.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.93 |
(+0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
0.77 |
503 |
2:34.81 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.80 |
(+9.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.79 |
485 |
2:36.66 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.19 |
(+5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
0.77 |
462 |
2:39.26 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.16 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.89 |
444 |
2:41.32 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.20 |
(+7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.68 |
441 |
2:41.75 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.84 |
(+5.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
0.77 |
414 |
2:45.18 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.37 |
(+6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.65 |
391 |
2:48.34 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.72 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
0.79 |
382 |
2:49.64 |
+18.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.12 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
0.77 |
368 |
2:51.79 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.56 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.70 |
362 |
2:52.68 |
+21.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.05 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victoria Kryshtalova |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
0.80 |
310 |
3:01.88 |
+31.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.14 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.68 |
302 |
3:03.50 |
+32.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.82 |
(+6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 09:40:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 09:41.39 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 200m Backstroke Men 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.67 |
442 |
2:26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.05 |
(+5.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
0.82 |
411 |
2:30.43 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.56 |
(+8.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
0.90 |
409 |
2:30.71 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.83 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
0.78 |
353 |
2:38.22 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.61 |
(+9.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
0.78 |
333 |
2:41.42 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.87 |
(+13.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 09:55:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 44, 200m Backstroke Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.75 |
512 |
2:19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.44 |
(+3.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.75 |
395 |
2:32.44 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.60 |
(-8.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
0.64 |
391 |
2:32.93 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.61 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
0.73 |
366 |
2:36.38 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.81 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.92 |
346 |
2:39.29 |
+19.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.05 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
0.83 |
334 |
2:41.15 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.58 |
(+9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.92 |
327 |
2:42.35 |
+22.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.26 |
(+3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.74 |
317 |
2:44.09 |
+24.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.79 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
0.80 |
279 |
2:51.08 |
+31.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:13.26 |
(-1:22.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.96 |
271 |
2:52.78 |
+32.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.71 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.50 |
255 |
2:56.36 |
+36.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.92 |
(-26.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.76 |
234 |
3:01.43 |
+41.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 09:55:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 09:56.01 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 50m Butterfly Women 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
523 |
30.31 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
458 |
31.68 |
+1.37 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.91 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alberte Marie Vendborg |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
452 |
31.82 |
+1.51 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 33.32 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
439 |
32.14 |
+1.83 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
424 |
32.50 |
+2.19 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Furesø Svømmeklub |
|
398 |
33.20 |
+2.89 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
388 |
33.47 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.94 |
(+2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
378 |
33.78 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.89 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Furesø Svømmeklub |
|
367 |
34.12 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
Furesø Svømmeklub |
|
364 |
34.20 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.14 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
358 |
34.39 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.83 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
354 |
34.53 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
333 |
35.24 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.40 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Olivia Neumann Jensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
308 |
36.17 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.60 |
(-2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
266 |
37.96 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 10:07:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 50m Butterfly Women 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
528 |
30.22 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.09 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Mollerup |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
527 |
30.23 |
+0.01 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.41 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
474 |
31.33 |
+1.11 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.28 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
471 |
31.39 |
+1.17 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.26 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
452 |
31.81 |
+1.59 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.47 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
448 |
31.92 |
+1.70 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
441 |
32.08 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.99 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
422 |
32.56 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.52 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
420 |
32.62 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.26 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
402 |
33.09 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.65 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
394 |
33.30 |
+3.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
390 |
33.43 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.15 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
389 |
33.46 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
385 |
33.56 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sarah Jac |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
384 |
33.59 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.13 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
378 |
33.77 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.51 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Krak Hjorth |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
375 |
33.87 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.11 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
366 |
34.13 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.95 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
364 |
34.20 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
355 |
34.50 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.48 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
352 |
34.58 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Selma Langkjær |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
346 |
34.79 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.56 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
345 |
34.80 |
+4.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(+1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilie Stengel Vindekilde |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
330 |
35.33 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Julie Jakobsen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
318 |
35.79 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
296 |
36.65 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.20 |
(+1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
282 |
37.23 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.78 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
273 |
37.63 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.36 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
259 |
38.30 |
+8.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.83 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
259 |
38.31 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.09 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
236 |
39.51 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.43 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
233 |
39.66 |
+9.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.95 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
218 |
40.55 |
+10.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.21 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
210 |
41.04 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.41 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Leonora Olesen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
176 |
43.58 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.59 |
(+2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
147 |
46.25 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.94 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karla Marie Falk B Van |
2010 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 10:07:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 50m Butterfly Women 12-13 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
323 |
35.58 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Adele Svendsen |
2011 |
Swim Team Taastrup |
|
323 |
35.58 |
= |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 10:07:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 10:08.01 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 50m Butterfly Women 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
526 |
30.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.31 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alberte Marie Vendborg |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
501 |
30.75 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
456 |
31.73 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.14 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
453 |
31.80 |
+1.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
412 |
32.83 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.47 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 18:48:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 45, 50m Butterfly Women 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
488 |
31.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
467 |
31.47 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
456 |
31.73 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.56 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
442 |
32.05 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.08 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alberte Jacobsen |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
431 |
32.34 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 18:48:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 18:49.20 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 50m Butterfly Men 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Hercules Deren |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
499 |
28.07 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 29.44 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
487 |
28.30 |
+0.23 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.14 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
481 |
28.41 |
+0.34 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
475 |
28.54 |
+0.47 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.87 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karl Elberg Høier |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
470 |
28.63 |
+0.56 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 28.36 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
467 |
28.70 |
+0.63 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 27.81 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maximillian Udar |
2006 |
Lyngby Svømmeklub |
|
459 |
28.85 |
+0.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.63 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Furesø Svømmeklub |
|
435 |
29.39 |
+1.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(+1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malik Hessellund |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
433 |
29.42 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.48 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
432 |
29.44 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.84 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
427 |
29.56 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
426 |
29.58 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.15 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
391 |
30.45 |
+2.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
380 |
30.72 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.06 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
378 |
30.80 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.57 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
Furesø Svømmeklub |
|
355 |
31.45 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.61 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=16 |
|
Nuoyan Jiang |
2007 |
Hillerød Svømmeklub |
|
355 |
31.45 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.33 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
349 |
31.62 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.28 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
340 |
31.89 |
+3.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.03 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 10:15:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 50m Butterfly Men 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
530 |
27.51 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 27.53 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
434 |
29.41 |
+1.90 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
412 |
29.91 |
+2.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.02 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
399 |
30.25 |
+2.74 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.65 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
395 |
30.34 |
+2.83 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
353 |
31.50 |
+3.99 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.38 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
350 |
31.60 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.07 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
339 |
31.91 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
338 |
31.95 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.62 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
335 |
32.06 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
332 |
32.15 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.93 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Oliver Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
319 |
32.59 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
311 |
32.87 |
+5.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
301 |
33.21 |
+5.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
295 |
33.42 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
293 |
33.50 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.91 |
(+0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
259 |
34.90 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.83 |
(-6.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
247 |
35.46 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.07 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
216 |
37.11 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.74 |
(+1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julius Kijne |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
199 |
38.13 |
+10.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.88 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Aske Ravnø |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
183 |
39.19 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.91 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
176 |
39.73 |
+12.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.66 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Johannesen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carsten Alexander Davies Volq |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 10:15:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 50m Butterfly Men 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
206 |
37.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
206 |
37.68 |
= |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.72 |
(-2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 10:15:54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 10:16.38 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 50m Butterfly Men 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
August Bülow Sandersen |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
499 |
28.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.41 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
497 |
28.11 |
+0.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.54 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Elberg Høier |
2006 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
496 |
28.12 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.63 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Kammer |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
494 |
28.16 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.70 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Hercules Deren |
2007 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
491 |
28.22 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.07 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
469 |
28.66 |
+0.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.30 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 18:51:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 50m Butterfly Men 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
452 |
29.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Skov Andersson |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
431 |
29.47 |
+0.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.91 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
374 |
30.89 |
+1.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.60 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
368 |
31.05 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.50 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jonathan Hornbech |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 18:51:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 18:52.18 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 47, 200m Freestyle Women 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
631 |
2:11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.94 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vigga Varvara Aagaard Jørgen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
604 |
2:13.44 |
+1.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.77 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
591 |
2:14.41 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.81 |
(+3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
536 |
2:18.84 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.16 |
(+0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
512 |
2:20.98 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.71 |
(+6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sille Augustesen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
474 |
2:24.69 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.67 |
(+1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
473 |
2:24.77 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.32 |
(+3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
434 |
2:28.98 |
+17.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.29 |
(+11.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Chili Bruun Larsen |
2008 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
354 |
2:39.41 |
+27.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.34 |
(+8.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Holm Clausen |
2004 |
Furesø Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 10:38:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 47, 200m Freestyle Women 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liva Dorff |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
535 |
2:18.93 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.24 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Yasmin Høck |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
508 |
2:21.42 |
+2.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.24 |
(+2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
495 |
2:22.65 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.44 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
493 |
2:22.76 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.43 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
488 |
2:23.26 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.18 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
482 |
2:23.86 |
+4.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.62 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andrea Grøndal |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
461 |
2:26.08 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.93 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
459 |
2:26.21 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.87 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Sommerlund |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
456 |
2:26.58 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.03 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Færg Bork |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
428 |
2:29.63 |
+10.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.40 |
(-4.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Margherita Picello |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
425 |
2:30.08 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.19 |
(-5.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Berner-Magnusson |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
422 |
2:30.38 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.22 |
(+7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Norah Rodriguez Ramirez |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
419 |
2:30.80 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.50 |
(-7.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
396 |
2:33.63 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.91 |
(+4.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sara Ljusheva |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
394 |
2:33.87 |
+14.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.11 |
(+6.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
388 |
2:34.62 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.81 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Andrea Frederikke Pedersen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
386 |
2:34.92 |
+15.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.93 |
(+8.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
356 |
2:39.12 |
+20.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.63 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lotus Lauritsen |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
345 |
2:40.75 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.10 |
(+9.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julie Preuss Nielsen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
315 |
2:45.75 |
+26.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.54 |
(+13.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
312 |
2:46.24 |
+27.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.00 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alba Gotfred-Hansen |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
305 |
2:47.49 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.33 |
(+6.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Freja Skyum Wexøe |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
257 |
2:57.28 |
+38.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.54 |
(+10.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Sascha Legaard Jensen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
253 |
2:58.33 |
+39.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.75 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Annika Højfeldt |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
227 |
3:04.83 |
+45.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.01 |
(+6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 10:38:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 47, 200m Freestyle Women 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
365 |
2:37.78 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.73 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Sophia Alexandra Banc |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
365 |
2:37.78 |
= |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.73 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 10:38:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 10:39.39 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 48, 200m Freestyle Men 16-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
574 |
2:02.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.55 |
(-8.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
547 |
2:04.71 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.90 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Mogensen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
492 |
2:09.17 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.11 |
(-3.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
Furesø Svømmeklub |
|
473 |
2:10.84 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.55 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
464 |
2:11.73 |
+9.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.23 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Robinson |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
452 |
2:12.83 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.22 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
428 |
2:15.26 |
+12.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.04 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Wemmelund |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
412 |
2:17.03 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.38 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Villads Hyllested |
2006 |
Furesø Svømmeklub |
|
361 |
2:23.17 |
+20.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.77 |
(+7.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 11:00:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 48, 200m Freestyle Men 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
591 |
2:01.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.31 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
586 |
2:01.83 |
+0.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.79 |
(+1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
523 |
2:06.54 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.89 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
|
472 |
2:10.92 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.56 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Møldrup Hansen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
450 |
2:13.08 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.63 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Bonke Jensen |
2009 |
Sigma Swim Allerød |
|
434 |
2:14.69 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.37 |
(+5.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
415 |
2:16.70 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.30 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Axel Bundgaard Lorentzen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
407 |
2:17.60 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.24 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mikas Van Deurs |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
403 |
2:17.99 |
+16.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.92 |
(+5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
392 |
2:19.31 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.89 |
(+5.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
384 |
2:20.30 |
+18.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.98 |
(+6.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
370 |
2:22.03 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.55 |
(-15.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Raahauge |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
364 |
2:22.76 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.56 |
(+9.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filip Nielsen |
2010 |
Rønne Svømme Klub |
|
360 |
2:23.35 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.36 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
359 |
2:23.40 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.53 |
(-3.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Asger Mørk Attrup |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
358 |
2:23.64 |
+22.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.20 |
(+4.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
357 |
2:23.69 |
+22.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.75 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
354 |
2:24.18 |
+22.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.94 |
(+2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Klinkby |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
351 |
2:24.51 |
+22.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.64 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
341 |
2:25.94 |
+24.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.91 |
(-4.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
330 |
2:27.48 |
+25.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.86 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Thore Uhre Hansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
330 |
2:27.52 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.55 |
(-6.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Max Schou-Sørensen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
328 |
2:27.79 |
+26.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.65 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Theodor Ortmann |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
319 |
2:29.18 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.10 |
(+6.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
303 |
2:31.81 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.52 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Johannes Hovmand |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
283 |
2:35.26 |
+33.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.42 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
283 |
2:35.33 |
+33.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.00 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Bastian Krüger |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
264 |
2:38.93 |
+37.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.09 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
213 |
2:50.54 |
+49.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.12 |
(+9.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
212 |
2:50.99 |
+49.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.86 |
(-4.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carsten Alexander Davies Volq |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 11:00:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 11:00.54 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 49, 100m Breaststroke Women 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
494 |
1:21.07 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.79 |
(+0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
489 |
1:21.39 |
+0.32 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.44 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
446 |
1:23.92 |
+2.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.68 |
(+3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alberte Marie Vendborg |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
421 |
1:25.56 |
+4.49 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.87 |
(+2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
406 |
1:26.54 |
+5.47 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:20.07 |
(+6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
404 |
1:26.74 |
+5.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.94 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
364 |
1:29.75 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.57 |
(+4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
Furesø Svømmeklub |
|
359 |
1:30.20 |
+9.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(+8.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tilde Tinggård Truelsen |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
352 |
1:30.81 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.57 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sarah Lyse Søe |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
|
272 |
1:38.87 |
+17.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.44 |
(+4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 11:09:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 49, 100m Breaststroke Women 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frida Lund Kilen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
545 |
1:18.47 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.80 |
(+1.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
513 |
1:20.06 |
+1.59 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.43 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Blomsterberg |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
453 |
1:23.45 |
+4.98 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:21.90 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
426 |
1:25.18 |
+6.71 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:25.75 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
421 |
1:25.55 |
+7.08 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:22.95 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
402 |
1:26.89 |
+8.42 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.34 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
395 |
1:27.36 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.50 |
(+1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
376 |
1:28.79 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.03 |
(+5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
376 |
1:28.82 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.67 |
(+5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
360 |
1:30.08 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.26 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Carla Schønberg Grølsted |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
357 |
1:30.37 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.19 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Amalie Witt |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
357 |
1:30.37 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.68 |
(+4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Marie Sandgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
355 |
1:30.49 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.46 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Astrid Pedersen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
330 |
1:32.72 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.60 |
(+9.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Lind Riisgaard |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
326 |
1:33.13 |
+14.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.64 |
(+8.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dyveke Larsen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
314 |
1:34.33 |
+15.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.55 |
(+5.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Adrianna Pedersen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
299 |
1:35.89 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.52 |
(+6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
293 |
1:36.49 |
+18.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.08 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
285 |
1:37.38 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.31 |
(+10.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ingrid Schultz |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
266 |
1:39.64 |
+21.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.95 |
(+1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 11:09:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 11:10.26 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 49, 100m Breaststroke Women 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Laura Klug Christensen |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
494 |
1:21.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.39 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna F. H. Nedergaard |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
493 |
1:21.15 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.07 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adia Brekling |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
471 |
1:22.39 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.92 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Rasmussen |
2006 |
Svømmeklubben MK31 |
|
418 |
1:25.72 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.54 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katja Poulsen |
2006 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
397 |
1:27.19 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.74 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laura Emilie Hoegh |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 19:01:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 49, 100m Breaststroke Women 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ellen Textor-Broch |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
544 |
1:18.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
456 |
1:23.31 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.55 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Brøndum Poulsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
428 |
1:25.08 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.79 |
(-3.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Augustesen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
423 |
1:25.40 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.36 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Madicken Markussen |
2010 |
Sigma Swim Allerød |
|
399 |
1:27.08 |
+8.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.89 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Flora Rybak-Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 19:01:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 19:01.47 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 50, 100m Breaststroke Men 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
480 |
1:12.62 |
|
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.08 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
455 |
1:13.92 |
+1.30 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:13.50 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
441 |
1:14.70 |
+2.08 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.45 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
407 |
1:16.71 |
+4.09 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sebastian Reyneke |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
393 |
1:17.65 |
+5.03 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:12.01 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Hørlykke |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
366 |
1:19.50 |
+6.88 |
|
QC |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.27 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
355 |
1:20.30 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.89 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
351 |
1:20.56 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.53 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian S. Sørensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
|
314 |
1:23.68 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.47 |
(-15.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Buch |
2008 |
Horsens Svømmeklub |
|
311 |
1:23.89 |
+11.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.06 |
(+3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 11:20:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 50, 100m Breaststroke Men 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
588 |
1:07.88 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:06.70 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
394 |
1:17.53 |
+9.65 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.61 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
371 |
1:19.13 |
+11.25 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:19.16 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
370 |
1:19.18 |
+11.30 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:15.89 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
353 |
1:20.44 |
+12.56 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:16.12 |
(+4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
349 |
1:20.74 |
+12.86 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 1:23.73 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
346 |
1:21.02 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.03 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Bastian Johnsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
|
345 |
1:21.07 |
+13.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.45 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannibal Bjerregaard-Knudsen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
344 |
1:21.11 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.40 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Robert Nordby |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
320 |
1:23.10 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.36 |
(+4.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
Frederik Gunni Bergh |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
302 |
1:24.74 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.73 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=11 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
302 |
1:24.74 |
+16.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.46 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Louis Moe |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
293 |
1:25.55 |
+17.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.65 |
(+0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aksel Siggaard Bengtsen |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
279 |
1:27.00 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.37 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Malthe Enemark Cruse |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
245 |
1:30.80 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.95 |
(-6.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lucas Kristiansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
217 |
1:34.52 |
+26.64 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.88 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Samuel Gutman |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
213 |
1:35.15 |
+27.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.05 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Asbjørn Kristiansen |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
147 |
1:47.62 |
+39.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.02 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Johannesen |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 11:20:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 50, 100m Breaststroke Men 12 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
156 |
1:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.88 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
EXH |
|
Leonard Samoilenko |
2012 |
Swim Team Taastrup |
|
156 |
1:45.51 |
= |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.88 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 11:20:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 11:20.34 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 50, 100m Breaststroke Men 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
|
472 |
1:13.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.92 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Aksel Møllenbach |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
|
457 |
1:13.84 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.62 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
441 |
1:14.70 |
+1.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.70 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bank Jørgensen |
2008 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
418 |
1:16.07 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.71 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
383 |
1:18.32 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.56 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
372 |
1:19.03 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.30 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 19:06:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 50, 100m Breaststroke Men 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
634 |
1:06.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.88 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liam Jonasen |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
415 |
1:16.25 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.44 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emil Tihic Rasmussen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
395 |
1:17.52 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.53 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Conrad Buhl |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
|
385 |
1:18.17 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.18 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Storm Federspiel |
2010 |
Sigma Swim Birkerød |
|
383 |
1:18.28 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.13 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Andersen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
|
343 |
1:21.18 |
+15.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.74 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 19:06:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 19:06.56 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 51, 50m Backstroke Women 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
0.65 |
521 |
33.37 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 31.53 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Furesø Svømmeklub |
0.62 |
502 |
33.78 |
+0.41 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.23 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
0.80 |
486 |
34.14 |
+0.77 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.52 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
0.73 |
480 |
34.30 |
+0.93 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.16 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.59 |
473 |
34.46 |
+1.09 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.20 |
(+1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tess van der Laan |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
0.64 |
448 |
35.10 |
+1.73 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.30 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
0.81 |
433 |
35.49 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.78 |
405 |
36.28 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.92 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Raahauge |
2008 |
Gentofte Svømme Klub |
0.98 |
404 |
36.31 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.55 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
0.84 |
396 |
36.55 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.42 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Neumann Jensen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
0.88 |
358 |
37.80 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.19 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Runa Berthelsen |
2008 |
Hillerød Svømmeklub |
0.80 |
305 |
39.86 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.66 |
(+1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Celia El Maghili Fisker |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Mathiesen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 11:32:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 51, 50m Backstroke Women 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oktavia Krumholt |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
0.79 |
511 |
33.58 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.65 |
482 |
34.24 |
+0.66 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.70 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
0.72 |
474 |
34.43 |
+0.85 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(+1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.69 |
456 |
34.89 |
+1.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.56 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.67 |
452 |
34.98 |
+1.40 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 34.53 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ellen-Mai Teilmann |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.80 |
445 |
35.18 |
+1.60 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.96 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
0.74 |
444 |
35.20 |
+1.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.79 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thea Fritz Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
0.77 |
439 |
35.33 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.68 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alberte Hjarbæk |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.67 |
436 |
35.40 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Cirkeline Feldt-Sørensen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.89 |
430 |
35.58 |
+2.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.55 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.75 |
428 |
35.62 |
+2.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Signe Madsen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
0.78 |
403 |
36.34 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.88 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Margherita Picello |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.74 |
392 |
36.68 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.73 |
391 |
36.71 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.95 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Aleksandra Dragieva |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.70 |
390 |
36.74 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.30 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
0.65 |
390 |
36.76 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.06 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilie Lauritzen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.81 |
381 |
37.04 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sophia Arboe Marthedal |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.81 |
378 |
37.13 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.33 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
Hovedstadens Svømmeklub |
0.90 |
377 |
37.15 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.75 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.80 |
377 |
37.17 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.12 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
Frederikssund Svømmeklub |
0.74 |
365 |
37.57 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.86 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Norah Rodriguez Ramirez |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.83 |
352 |
38.01 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.99 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
0.78 |
344 |
38.33 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.92 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emilia Hartvigsen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.73 |
343 |
38.36 |
+4.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.52 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ella Lindum Andersen |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.74 |
332 |
38.79 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.93 |
(+2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Anna Eirfeldt |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
0.70 |
327 |
38.96 |
+5.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.65 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lina Louardi |
2009 |
Svømmeklubben MK31 |
0.75 |
310 |
39.68 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.57 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Lotus Lauritsen |
2009 |
Frederiksværk Svømmeklub |
0.92 |
287 |
40.72 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.47 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.99 |
279 |
41.08 |
+7.50 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.84 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Laura Keller Thorgrimson |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.66 |
277 |
41.20 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.14 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Stella Fredebo |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.75 |
274 |
41.32 |
+7.74 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Freja Unold |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.77 |
264 |
41.85 |
+8.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(+2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Frida Rasmussen Høegh |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.69 |
233 |
43.63 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.51 |
(+7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sarah Jac |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agnethe Overgaard |
2010 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 11:32:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 11:34.41 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 51, 50m Backstroke Women 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Malou Soelberg |
2004 |
Gentofte Svømme Klub |
0.62 |
556 |
32.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
Furesø Svømmeklub |
0.63 |
529 |
33.20 |
+0.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.78 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Hinsch Lauritzen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
0.67 |
517 |
33.45 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.14 |
(-0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Flora Rebecca Profeta |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
0.66 |
507 |
33.68 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.30 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alba Vendelboe-Schack |
2005 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.61 |
479 |
34.31 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.46 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.75 |
420 |
35.84 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.28 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 19:16:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 51, 50m Backstroke Women 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josephine Esther Glad |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.60 |
514 |
33.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.24 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laura Kegel Sørensen |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
0.62 |
500 |
33.82 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophia Scheel Orloff |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.71 |
490 |
34.05 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elin Ingemann Hansen |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.64 |
455 |
34.91 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oktavia Krumholt |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vigga Rasmussen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 19:16:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 19:16.22 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 52, 50m Backstroke Men 16-99 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.68 |
412 |
31.63 |
|
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.29 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
0.71 |
401 |
31.92 |
+0.29 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.26 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.69 |
391 |
32.18 |
+0.55 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
0.82 |
390 |
32.23 |
+0.60 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 30.74 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.80 |
366 |
32.92 |
+1.29 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.39 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
0.81 |
352 |
33.35 |
+1.72 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 32.83 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sebastian Niemann Madsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
0.67 |
341 |
33.69 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 11:40:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 52, 50m Backstroke Men 14-15 år - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oliver Ogstrup |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.75 |
482 |
30.02 |
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 28.71 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.71 |
458 |
30.55 |
+0.53 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 30.25 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
0.76 |
450 |
30.72 |
+0.70 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 29.38 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.73 |
448 |
30.77 |
+0.75 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 33.42 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
0.73 |
397 |
32.02 |
+2.00 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.04 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.69 |
386 |
32.33 |
+2.31 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
0.81 |
356 |
33.21 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Gorm |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.69 |
352 |
33.34 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.15 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dominic Torkamani |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.77 |
350 |
33.40 |
+3.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.00 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Luan Reyneke |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
0.76 |
346 |
33.54 |
+3.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.13 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.87 |
331 |
34.04 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Johan Løhde Friis |
2009 |
Gentofte Svømme Klub |
0.70 |
330 |
34.07 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.43 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
0.67 |
317 |
34.53 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.44 |
(+1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Rares Enache |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.84 |
314 |
34.64 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=14 |
|
Leif Evald Larsen |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.61 |
314 |
34.64 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.22 |
(+1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Albert Benian |
2009 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.73 |
303 |
35.05 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.34 |
(+0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Felix Cordova Schultz |
2010 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.67 |
300 |
35.15 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.21 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Thore Uhre Hansen |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
0.81 |
284 |
35.80 |
+5.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kasper Han Cai |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.63 |
251 |
37.30 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.89 |
(+1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Buster Norup |
2010 |
Svømmeklubben MK31 |
0.80 |
241 |
37.80 |
+7.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.63 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Carl Emil Mainz Rode |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.80 |
231 |
38.34 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.68 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mikkel Skou Elgaard |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.84 |
227 |
38.55 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.47 |
(+3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Victor Ploug Mattson |
2010 |
Lyngby Svømmeklub |
0.70 |
224 |
38.74 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(+2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Thor Mir |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.69 |
219 |
39.04 |
+9.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(-0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Valdemar Kruuse |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.80 |
217 |
39.14 |
+9.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.95 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Carl August Scheel |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.77 |
216 |
39.24 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.51 |
(+5.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
August Juul Jensen |
2009 |
Horsens Svømmeklub |
0.88 |
207 |
39.75 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.39 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Storm Fogtmann |
2010 |
Gentofte Svømme Klub |
0.78 |
203 |
40.05 |
+10.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 40.11 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Jeppe Denholt |
2010 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.79 |
167 |
42.73 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 42.91 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julius Kijne |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
0.96 |
156 |
43.67 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.62 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Bastian Eggert |
2009 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 11:40:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 11:41.01 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 52, 50m Backstroke Men 16-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bertram Wagner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
0.81 |
444 |
30.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.23 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Harpøth |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
0.70 |
435 |
31.07 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.61 |
417 |
31.51 |
+0.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.63 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Kasper Egerod |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.66 |
413 |
31.61 |
+0.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.18 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William R. Blaasvær |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
0.69 |
381 |
32.48 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Holger Larsen |
2008 |
Svømmeklubben MK31 |
0.76 |
350 |
33.40 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.35 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 19:19:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 52, 50m Backstroke Men 14-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Salling |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.67 |
461 |
30.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.55 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
Furesø Svømmeklub |
0.65 |
437 |
31.01 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.72 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathias Hald |
2009 |
Lyngby Svømmeklub |
0.71 |
427 |
31.27 |
+0.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.77 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
0.69 |
418 |
31.48 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.02 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Scott Halfdan Hausner Stevens |
2010 |
Hillerød Svømmeklub |
0.83 |
368 |
32.84 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.21 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.68 |
358 |
33.14 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.33 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 19:19:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 19:19.55 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 53, 100m Freestyle Women 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
531 |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.23 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
516 |
1:04.47 |
+0.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.65 |
(-4.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
498 |
1:05.23 |
+1.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.78 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
450 |
1:07.46 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.41 |
(-0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
438 |
1:08.06 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.19 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
432 |
1:08.36 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.90 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
427 |
1:08.62 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.15 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
424 |
1:08.82 |
+4.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.85 |
(-2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
410 |
1:09.57 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.94 |
(-2.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
356 |
1:12.94 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.71 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
356 |
1:12.95 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.04 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Rydhof |
2011 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
353 |
1:13.12 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.83 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Hillers Bjaldby |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
352 |
1:13.23 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.03 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
350 |
1:13.34 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.21 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Viola Xenia Randall Hansen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
329 |
1:14.87 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.45 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
327 |
1:14.99 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
311 |
1:16.27 |
+12.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.97 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Edith Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
310 |
1:16.35 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.52 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
302 |
1:17.03 |
+13.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.91 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
301 |
1:17.09 |
+13.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.54 |
(-5.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
298 |
1:17.36 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.82 |
(+2.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Agnes Jørgensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
272 |
1:19.78 |
+15.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.25 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Karen Bendixen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
258 |
1:21.21 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.93 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 13:53:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 53, 100m Freestyle Women 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
376 |
1:11.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.26 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marina Lund |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
349 |
1:13.41 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.85 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
319 |
1:15.61 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.29 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
310 |
1:16.34 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(-0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
297 |
1:17.43 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.18 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
296 |
1:17.51 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.71 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
287 |
1:18.31 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.43 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
282 |
1:18.82 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.23 |
(-3.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
266 |
1:20.39 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.63 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
223 |
1:25.26 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
215 |
1:26.29 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.50 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
212 |
1:26.68 |
+15.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.09 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
209 |
1:27.10 |
+15.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.38 |
(-5.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
188 |
1:30.13 |
+18.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.88 |
(-1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
175 |
1:32.30 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.92 |
(-4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Dicte Jepsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
153 |
1:36.60 |
+25.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-13.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emily Walsh |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
143 |
1:38.80 |
+27.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.06 |
(-11.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 13:53:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 53, 100m Freestyle Women 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
365 |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.61 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Merle Kunak |
2013 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
274 |
1:19.58 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.97 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
272 |
1:19.78 |
+7.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.28 |
(-6.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabel Tovgaard Jakobsen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
259 |
1:21.07 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.10 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Barbara Vium Madsen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
250 |
1:21.98 |
+9.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.84 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
238 |
1:23.37 |
+11.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.08 |
(-5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Askø |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
235 |
1:23.78 |
+11.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.55 |
(-2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
198 |
1:28.59 |
+16.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.32 |
(-16.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karolina Reitz Christiansen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
198 |
1:28.60 |
+16.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.33 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
181 |
1:31.37 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.16 |
(+4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
176 |
1:32.18 |
+19.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.25 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
174 |
1:32.45 |
+20.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.82 |
(-6.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alba Kathrine Løngaa Skovsga |
2014 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
174 |
1:32.55 |
+20.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.00 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
165 |
1:34.24 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.32 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
164 |
1:34.43 |
+22.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.74 |
(+3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amanda Berentsen |
2014 |
Hillerød Svømmeklub |
|
158 |
1:35.61 |
+23.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.80 |
(-16.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
152 |
1:36.75 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.06 |
(+5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
152 |
1:36.76 |
+24.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.71 |
(-20.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
|
150 |
1:37.23 |
+24.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.43 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilde Lund |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
138 |
1:39.84 |
+27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Miriam Bjerregaard Christense |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
132 |
1:41.31 |
+29.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.88 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabel Glesner |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
124 |
1:43.60 |
+31.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.66 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Frigg Zachariassen Svensson |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
123 |
1:43.74 |
+31.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.96 |
(-8.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Freja Henriksen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
121 |
1:44.36 |
+32.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Isabella Danyao Jiang |
2014 |
Hillerød Svømmeklub |
|
114 |
1:46.62 |
+34.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.69 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Claire Charnalia |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
110 |
1:47.60 |
+35.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.41 |
(-4.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
97 |
1:52.39 |
+40.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.07 |
(-12.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alberte Hansen-Keller |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
75 |
2:02.44 |
+50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Ira Dhonde |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
48 |
2:21.36 |
+1:09.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anya Jain |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Partac |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 13:53:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 13:55.31 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 54, 100m Freestyle Men 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
325 |
1:08.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.13 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
315 |
1:08.83 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.44 |
(-3.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
278 |
1:11.74 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.71 |
(-2.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
266 |
1:12.79 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.46 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
264 |
1:13.04 |
+4.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.56 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
252 |
1:14.12 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.89 |
(-1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
238 |
1:15.53 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.06 |
(-0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
234 |
1:16.04 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.55 |
(+1.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
226 |
1:16.87 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.20 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
226 |
1:16.92 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.49 |
(-3.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
221 |
1:17.42 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.47 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Robert Thorndahl |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
214 |
1:18.34 |
+10.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.43 |
(+0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
183 |
1:22.51 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.13 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
William Richter |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
163 |
1:25.72 |
+17.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.15 |
(-7.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lauge Villum Larsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
160 |
1:26.29 |
+18.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-8.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
159 |
1:26.43 |
+18.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.20 |
(+4.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 14:11:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 54, 100m Freestyle Men 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
332 |
1:07.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.21 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
309 |
1:09.29 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.52 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
261 |
1:13.30 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.86 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Constantin Ortmann |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
244 |
1:14.97 |
+7.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.17 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
232 |
1:16.22 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.67 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jamal Hessellund |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
228 |
1:16.61 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.91 |
(-8.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
214 |
1:18.34 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.01 |
(-5.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
197 |
1:20.40 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.42 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
186 |
1:22.06 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.03 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johan Løth |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
186 |
1:22.07 |
+14.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.45 |
(-2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
180 |
1:22.94 |
+15.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.38 |
(-0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
173 |
1:24.00 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.06 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Wiggo Kjellberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
134 |
1:31.36 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.00 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Yang |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 14:11:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 54, 100m Freestyle Men 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
234 |
1:16.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.95 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
196 |
1:20.59 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.57 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
192 |
1:21.10 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.92 |
(-6.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Henry Nymark Skytte |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
159 |
1:26.45 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.96 |
(-5.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Ifrim |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
147 |
1:28.68 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.93 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Humphrey |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
133 |
1:31.73 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.36 |
(-4.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Teodor Foksanivic-Miloradovic |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
129 |
1:32.54 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.41 |
(-9.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vitus Møller Holbek |
2014 |
Hillerød Svømmeklub |
|
115 |
1:36.09 |
+20.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.47 |
(-7.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jens Jørgensen |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
103 |
1:39.69 |
+23.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Daniel Cai |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
89 |
1:44.59 |
+28.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.70 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anton Alexander |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
77 |
1:49.88 |
+33.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.67 |
(+3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Lindgreen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
69 |
1:53.80 |
+37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Uras Bayar |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
59 |
1:59.95 |
+43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucas Askholm Navntoft |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
54 |
2:03.49 |
+47.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:09.39 |
(-5.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Henry Aabakke |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
53 |
2:04.04 |
+48.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Liam Schultz |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
43 |
2:13.70 |
+57.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.14 |
(-9.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksander Hesselsøe |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 14:11:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 14:13.02 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 55, 200m Backstroke Women 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
0.73 |
356 |
2:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.55 |
(-11.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 14:24:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 55, 200m Backstroke Women 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.75 |
350 |
2:54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.22 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.81 |
335 |
2:57.25 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.78 |
318 |
3:00.38 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.76 |
(-8.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.68 |
287 |
3:06.63 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.85 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.75 |
286 |
3:06.86 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:22.77 |
(-15.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.74 |
273 |
3:09.60 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.70 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.78 |
255 |
3:14.14 |
+19.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.25 |
(-0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.58 |
250 |
3:15.43 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.29 |
(-7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.93 |
239 |
3:18.26 |
+23.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.13 |
(+4.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.89 |
198 |
3:31.06 |
+36.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:25.04 |
(+6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 14:24:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 55, 200m Backstroke Women 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.67 |
289 |
3:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.57 |
(-18.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.97 |
280 |
3:08.07 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.56 |
(-12.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.69 |
229 |
3:21.06 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Perplies Nielsen |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
0.86 |
217 |
3:24.75 |
+18.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicoline Kecia Solvig |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
0.78 |
186 |
3:35.63 |
+29.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.00 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.78 |
172 |
3:41.42 |
+35.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 14:24:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 14:26.23 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 56, 200m Backstroke Men 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
0.47 |
276 |
2:51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:08.34 |
(-16.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
0.96 |
270 |
2:53.14 |
+1.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.61 |
(-21.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
0.75 |
262 |
2:54.82 |
+3.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:02.47 |
(-1:07.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Otto Kragh |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
0.76 |
220 |
3:05.33 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:23.84 |
(-18.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
0.75 |
163 |
3:24.86 |
+33.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.72 |
(+8.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 14:41:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 56, 200m Backstroke Men 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.71 |
279 |
2:51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:17.60 |
(-26.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.81 |
257 |
2:55.82 |
+4.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.80 |
254 |
2:56.65 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.94 |
(-5.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.73 |
162 |
3:25.26 |
+34.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.69 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Vendingen ikke gennemført som en forsat bevægelse |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 14:41:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 56, 200m Backstroke Men 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
0.67 |
281 |
2:50.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.28 |
(-5.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ikke rygliggende ved afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.62 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Svømning på maven |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 14:41:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 14:41.29 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 57, 50m Butterfly Women 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Vera Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
413 |
32.78 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
400 |
33.14 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.66 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
370 |
34.02 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.82 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
369 |
34.04 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.11 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
367 |
34.11 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
362 |
34.25 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.66 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
340 |
35.00 |
+2.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.86 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
328 |
35.39 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.42 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
290 |
36.90 |
+4.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.77 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
263 |
38.12 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.48 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
257 |
38.40 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.80 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
253 |
38.61 |
+5.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.87 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Edith Hildebrand |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
229 |
39.88 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.93 |
(+1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
224 |
40.18 |
+7.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Agnes Jørgensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
97 |
52.99 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.72 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nikoline Bryde Nielsen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 14:51:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 57, 50m Butterfly Women 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Lund |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
396 |
33.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
298 |
36.55 |
+3.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.08 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
282 |
37.25 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.71 |
(-2.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
276 |
37.50 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.18 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
258 |
38.33 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.21 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
233 |
39.65 |
+6.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
226 |
40.07 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.64 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
225 |
40.14 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
209 |
41.14 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.64 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
175 |
43.60 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.55 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
167 |
44.36 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.92 |
(-9.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emily Walsh |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
152 |
45.76 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.00 |
(-14.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lily-Rose Malling Cappuccini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
146 |
46.33 |
+13.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.46 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
145 |
46.47 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.83 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
135 |
47.56 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.18 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
116 |
50.06 |
+16.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.29 |
(+2.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
101 |
52.44 |
+19.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.57 |
(+6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 14:51:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 57, 50m Butterfly Women 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
276 |
37.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 35.70 |
(+1.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
269 |
37.82 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.71 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
210 |
41.08 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.87 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Merle Kunak |
2013 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
192 |
42.33 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.20 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Rasmussen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
185 |
42.80 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.87 |
(-5.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Perplies Nielsen |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
177 |
43.51 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.43 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
167 |
44.30 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.84 |
(-12.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Marie Rainer |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
140 |
46.95 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.23 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
122 |
49.25 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.95 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Berentsen |
2014 |
Hillerød Svømmeklub |
|
108 |
51.17 |
+13.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.02 |
(-3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karolina Reitz Christiansen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
104 |
51.82 |
+14.33 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carmen Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
103 |
52.05 |
+14.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.48 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Isabel Tovgaard Jakobsen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
103 |
52.07 |
+14.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.55 |
(+3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sille Penelope Syber |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
91 |
54.17 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.86 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Liv Junker |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
82 |
56.11 |
+18.62 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabel Glesner |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
70 |
59.05 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.91 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Freja Henriksen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
56 |
1:03.59 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.33 |
(-13.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Roberta Sølbeck |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
55 |
1:04.19 |
+26.70 |
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Annika Gilakathula |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
53 |
1:04.75 |
+27.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.90 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning |
|
|
|
|
- |
|
Sofia Partac |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 14:51:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 14:53.45 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 58, 50m Butterfly Men 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
312 |
32.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
230 |
36.33 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.34 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
189 |
38.76 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.75 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
185 |
39.02 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.79 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
182 |
39.28 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.58 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
118 |
45.35 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.97 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
102 |
47.56 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.82 |
(-5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William Richter |
2011 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
71 |
53.57 |
+20.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(+8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 15:01:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 58, 50m Butterfly Men 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Constantin Ortmann |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
193 |
38.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.76 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jamal Hessellund |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
187 |
38.91 |
+0.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.36 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
184 |
39.12 |
+0.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.90 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
131 |
43.80 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.61 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
87 |
50.10 |
+11.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.68 |
(+2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 15:01:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 58, 50m Butterfly Men 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
164 |
40.61 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.56 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
99 |
48.13 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.66 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Humphrey |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
93 |
49.13 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.39 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vitus Møller Holbek |
2014 |
Hillerød Svømmeklub |
|
59 |
56.92 |
+16.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.03 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Uras Bayar |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Tyvstart. Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Aksel Felsted Piester |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Ikke samtidige bevægelser med benene |
|
|
|
|
- |
|
Alexander Liam Schultz |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Arme ikke fremført over vandoverflade |
|
|
|
|
- |
|
Thomas Engell Winther |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Ikke samtidig berøring med begge hænder eller kun en kun en hånd i vending eller afslutning |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 15:01:34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 15:02.24 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 59, 200m Freestyle Women 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
524 |
2:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.22 |
(+0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Miriam Bjørnholt |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
475 |
2:24.58 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.87 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
462 |
2:25.96 |
+6.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.99 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
455 |
2:26.66 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.22 |
(-3.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Rydhof |
2011 |
Frederiksværk Svømmeklub |
|
374 |
2:36.50 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.18 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lærke Nygaard Henriksen |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
357 |
2:39.07 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.98 |
(-9.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
324 |
2:44.24 |
+24.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.12 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
319 |
2:45.04 |
+25.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Hillers Bjaldby |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
318 |
2:45.22 |
+25.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.63 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
298 |
2:48.90 |
+28.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.56 |
(+1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Viola Xenia Randall Hansen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
288 |
2:50.79 |
+30.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.25 |
(-11.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Karen Bendixen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
254 |
2:58.06 |
+38.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.01 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 15:17:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 59, 200m Freestyle Women 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
351 |
2:39.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.73 |
(-9.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elinor Znaider |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
351 |
2:39.91 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.11 |
(-8.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Freja Thagesen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
316 |
2:45.55 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.42 |
(-6.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
314 |
2:45.90 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.06 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Martini |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
235 |
3:02.66 |
+22.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.51 |
(-6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Brøndum Poulsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
229 |
3:04.19 |
+24.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.46 |
(-10.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emily Mouritzen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
220 |
3:06.66 |
+26.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.20 |
(-12.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
194 |
3:14.82 |
+34.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:12.88 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Langer Stubbe |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
176 |
3:21.17 |
+41.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:30.09 |
(-8.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 15:17:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 59, 200m Freestyle Women 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emma-Sofie Reiter Falgaard |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
242 |
3:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.86 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Marie Rainer |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
194 |
3:14.69 |
+13.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.78 |
(-10.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Kjær |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
148 |
3:32.91 |
+32.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.39 |
(-7.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Junker |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
123 |
3:46.83 |
+45.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:04.35 |
(-17.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 15:17:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 15:17.34 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 60, 200m Freestyle Men 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
345 |
2:25.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.55 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
293 |
2:33.54 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.57 |
(-9.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
268 |
2:38.04 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.68 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ludvig Otto Kragh |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
251 |
2:41.49 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.61 |
(-5.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tristan Troulsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
251 |
2:41.56 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.83 |
(-5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
251 |
2:41.68 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.64 |
(-9.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
245 |
2:42.96 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.50 |
(+5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silas Pedersen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
229 |
2:46.61 |
+21.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.23 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Robert Thorndahl |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
227 |
2:47.13 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.39 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
208 |
2:52.03 |
+26.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.51 |
(+12.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
164 |
3:06.01 |
+40.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:01.61 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Willum Bech |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 15:39:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 60, 200m Freestyle Men 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Wamberg |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
309 |
2:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.61 |
(-9.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
300 |
2:32.24 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.61 |
(-11.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Thøsing Skourup |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
294 |
2:33.27 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.01 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
|
248 |
2:42.28 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.59 |
(-5.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
236 |
2:44.85 |
+13.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.29 |
(-11.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
David Brandstrup |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
198 |
2:54.83 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.27 |
(-20.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofus Lund Juul |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
171 |
3:03.42 |
+32.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.01 |
(-2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
146 |
3:13.57 |
+42.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:32.14 |
(-18.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 15:39:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 60, 200m Freestyle Men 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
218 |
2:49.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.98 |
(+2.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
197 |
2:55.12 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.07 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
173 |
3:03.03 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.15 |
(+5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
133 |
3:19.66 |
+30.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:19.98 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Humphrey |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
124 |
3:24.04 |
+34.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Bache |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
99 |
3:40.30 |
+50.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 15:39:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 15:40.18 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 61, 100m Breaststroke Women 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofia Scharff Knudsen |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
465 |
1:22.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.87 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silja Sofia Linderoth |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
421 |
1:25.54 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.62 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emma Klug Christensen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
411 |
1:26.19 |
+3.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.63 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
400 |
1:27.01 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.44 |
(+2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Augusta Leonhardt Marstrand |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
|
354 |
1:30.64 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.35 |
(+3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alina Pi Moldestad Knudsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
343 |
1:31.57 |
+8.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.46 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kaya Wismar |
2011 |
Sigma Swim Allerød |
|
290 |
1:36.81 |
+14.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.69 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 15:50:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 61, 100m Breaststroke Women 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
317 |
1:33.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.42 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabel Kecia Solvig |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
255 |
1:41.01 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.83 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Asia Balistreri |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
220 |
1:46.22 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.53 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
210 |
1:47.78 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.62 |
(-7.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Auna Vestergaard Frandsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
210 |
1:47.80 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.23 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alba Sauer |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
208 |
1:48.11 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.59 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Mainz Rode |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
197 |
1:50.04 |
+16.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.61 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Langer Stubbe |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
140 |
2:03.50 |
+29.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.57 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Dicte Jepsen |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Fødderne er ikke drejet udad i den fremdrivende del af bensparket |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 15:50:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 61, 100m Breaststroke Women 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Siri Lund Kilen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
301 |
1:35.67 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.53 |
(-7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mai Kirsten Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
278 |
1:38.25 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.06 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Tindgaard Roth |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
248 |
1:42.00 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.86 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Barbara Vium Madsen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
230 |
1:44.57 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.09 |
(-7.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Asta Askø |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
222 |
1:45.83 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.54 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
199 |
1:49.73 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.52 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nicoline Kecia Solvig |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
195 |
1:50.45 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.70 |
(-4.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Kiilerich-Pedersen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
194 |
1:50.77 |
+15.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.47 |
(-9.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Roberta Sølbeck |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
181 |
1:53.31 |
+17.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.52 |
(-12.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Sandal Mølholm Hansen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
142 |
2:02.81 |
+27.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.18 |
(-15.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
137 |
2:04.14 |
+28.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:04.74 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Claire Charnalia |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
132 |
2:05.67 |
+30.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.80 |
(-9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Miriam Bjerregaard Christense |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
|
123 |
2:08.81 |
+33.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.95 |
(-3.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabella Danyao Jiang |
2014 |
Hillerød Svømmeklub |
|
120 |
2:09.66 |
+33.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.90 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Frigg Zachariassen Svensson |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
60 |
2:43.64 |
+1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Eskelund |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Butterflytbenspark foretaget efter første brystsvømningsbenspark efter start eller vending |
|
|
|
|
- |
|
Isabel Glesner |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 15:50:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 15:52.09 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 62, 100m Breaststroke Men 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
|
222 |
1:33.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.29 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
192 |
1:38.54 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.23 |
(-3.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Otto Kragh |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
180 |
1:40.60 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.98 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
177 |
1:41.24 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.82 |
(-10.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Vejbæk-Zerr |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
135 |
1:50.64 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:44.99 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 16:00:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 62, 100m Breaststroke Men 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
240 |
1:31.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.55 |
(-3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
218 |
1:34.48 |
+2.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.87 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Malte Yang |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 16:00:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 62, 100m Breaststroke Men 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Radko |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
195 |
1:38.05 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.84 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
180 |
1:40.62 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.87 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Alexander |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
108 |
1:59.42 |
+21.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.39 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksander Hesselsøe |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
105 |
2:00.35 |
+22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Cai |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
100 |
2:02.52 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Askholm Navntoft |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Ikke samtidig berøring med begge hænder eller kun en kun en hånd i vending eller afslutning |
|
|
|
|
- |
|
Henry Nymark Skytte |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Butterflytbenspark foretaget efter første brystsvømningsbenspark efter start eller vending |
|
|
|
|
- |
|
Thomas Engell Winther |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Butterflytbenspark foretaget efter første brystsvømningsbenspark efter start eller vending |
|
|
|
|
- |
|
Henry Aabakke |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 7.1 Butterflytbenspark foretaget efter første brystsvømningsbenspark efter start eller vending |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 16:00:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 16:01.08 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 63, 50m Backstroke Women 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Møllebro |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
0.72 |
513 |
33.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.24 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofie Juhl Hansen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.65 |
423 |
35.77 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.11 |
(+0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lara Viig Seitzberg |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.76 |
414 |
36.02 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Camilla Vastrup |
2011 |
Sigma Swim Birkerød |
0.73 |
381 |
37.04 |
+3.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.89 |
(+2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
0.83 |
377 |
37.17 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
0.77 |
354 |
37.94 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.10 |
(+1.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Kølle Frøjk |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
0.64 |
334 |
38.71 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.86 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sophia Wordenskjold Nørrega |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
0.69 |
333 |
38.73 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Hillers Bjaldby |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.74 |
272 |
41.41 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.09 |
(-1.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilia Klarskov |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.99 |
270 |
41.55 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.33 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
0.90 |
258 |
42.16 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(+2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ingrid Høygaard Egebjerg |
2011 |
Hillerød Svømmeklub |
0.73 |
250 |
42.63 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.45 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Esther Lindemark Hinrichsen |
2011 |
Hørsholm Svømmeforening |
0.70 |
249 |
42.68 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.07 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karen Bendixen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.70 |
240 |
43.22 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.36 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 16:13:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 63, 50m Backstroke Women 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marina Lund |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
0.66 |
342 |
38.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.72 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Kegel Sørensen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.66 |
340 |
38.46 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.07 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Bjørk Erlandsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.83 |
319 |
39.31 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.71 |
(+2.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iben Jæger |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.62 |
279 |
41.07 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.90 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Heidebo |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.83 |
263 |
41.92 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.69 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Vilde Bohnsen |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.74 |
261 |
41.98 |
+3.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.89 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laura Lind Riisgaard |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.61 |
261 |
42.00 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.97 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rebecca Fugl-Meyer |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.76 |
250 |
42.62 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.61 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Holm |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.67 |
246 |
42.84 |
+4.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.12 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mille Lykke |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
0.99 |
204 |
45.60 |
+7.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.02 |
(+3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maiken Metine Nielsen |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.76 |
160 |
49.43 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.37 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ronja Villadsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
0.79 |
154 |
50.01 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.87 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 16:13:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 63, 50m Backstroke Women 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Freya Marcinek Vinther |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
0.69 |
213 |
44.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 47.20 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emily Hansen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
0.93 |
173 |
48.19 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.62 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alba Kathrine Løngaa Skovsga |
2014 |
Frederikssund Svømmeklub |
0.75 |
172 |
48.22 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.65 |
(-4.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elfride Zibrandtsen |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.85 |
167 |
48.70 |
+3.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.43 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabel Tovgaard Jakobsen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
0.77 |
165 |
48.95 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.17 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Karolina Reitz Christiansen |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
0.84 |
162 |
49.23 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.61 |
(-4.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Penelope Syber |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.69 |
151 |
50.42 |
+5.46 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mia Cordova Schultz |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.74 |
150 |
50.52 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.00 |
(-5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Kølbæk Jensen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.85 |
147 |
50.88 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.99 |
(+0.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kirsten Holst |
2013 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.95 |
144 |
51.19 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.45 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Kristensen |
2014 |
Solrød Svømmeklub |
0.91 |
143 |
51.30 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.13 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alberte Hansen-Keller |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.73 |
109 |
56.07 |
+11.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.65 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ira Dhonde |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.68 |
108 |
56.36 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.18 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elise Lund Juul |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.88 |
101 |
57.49 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.75 |
(+3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Lund |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.72 |
99 |
57.88 |
+12.92 |
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Amalie Eskelund |
2014 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.95 |
73 |
1:04.23 |
+19.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.18 |
(+6.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anya Jain |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 16:13:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 16:14.04 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 64, 50m Backstroke Men 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.73 |
246 |
37.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.24 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Kramarz |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
|
235 |
38.13 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.16 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
0.73 |
205 |
39.93 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.20 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
0.67 |
179 |
41.77 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.33 |
(-4.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Robert Thorndahl |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.71 |
164 |
43.01 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.40 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.81 |
151 |
44.16 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.56 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
Gentofte Svømme Klub |
0.93 |
144 |
44.92 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.11 |
(+2.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.84 |
142 |
45.10 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.05 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Valdemar Harrild |
2011 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.84 |
116 |
48.22 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.19 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lauge Villum Larsen |
2011 |
Hovedstadens Svømmeklub |
0.60 |
96 |
51.37 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.00 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 16:22:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 64, 50m Backstroke Men 12 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linus Vilhelmsen |
2012 |
Solrød Svømmeklub |
0.80 |
214 |
39.35 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 37.89 |
(+1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.77 |
204 |
39.96 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.01 |
(-2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mikkel Frimann |
2012 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.76 |
180 |
41.67 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.34 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
David Morales |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.72 |
176 |
42.00 |
+2.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.00 |
(-3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.72 |
163 |
43.05 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.30 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jamal Hessellund |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
0.99 |
160 |
43.34 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.02 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johan Løth |
2012 |
Hillerød Svømmeklub |
0.74 |
158 |
43.55 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.10 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aksel Svend Billeskov |
2012 |
Gentofte Svømme Klub |
0.66 |
152 |
44.12 |
+4.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.40 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
117 |
48.08 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.08 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wiggo Kjellberg |
2012 |
Hovedstadens Svømmeklub |
0.75 |
98 |
50.92 |
+11.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.31 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 16:22:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 64, 50m Backstroke Men 1-11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
0.70 |
259 |
36.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 38.02 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emil Martinussen |
2013 |
Svøm Slagelse Korsør |
0.78 |
140 |
45.35 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.61 |
(-2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Ifrim |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
0.74 |
123 |
47.33 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.50 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teodor Foksanivic-Miloradovic |
2013 |
Hillerød Svømmeklub |
0.88 |
111 |
48.89 |
+11.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.36 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sejer Vognbjerg |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
0.75 |
110 |
49.07 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.36 |
(+2.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Philip Bache |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.77 |
86 |
53.18 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.04 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Carl Lindgreen |
2013 |
Gentofte Svømme Klub |
0.76 |
70 |
57.03 |
+20.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.42 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jens Jørgensen |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.55 |
67 |
57.72 |
+20.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.74 |
(-0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aksel Felsted Piester |
2015 |
Gladsaxe Svømmeklub |
0.66 |
50 |
1:03.68 |
+26.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.37 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 16:22:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 16:23.20 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 66, 4x50m Medley Men 1-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Nudlerne 1 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Alvin Wamberg |
2012 |
|
|
|
0.75 |
36.60 |
|
|
|
|
36.60 |
|
|
|
|
|
|
|
William Ole Lim Nielsen |
2011 |
|
|
|
|
37.62 |
|
|
|
|
1:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Leopold Nytoft Bergmann |
2011 |
|
|
|
|
36.71 |
|
|
|
|
1:50.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albert Tamasauskas |
2012 |
|
|
|
|
30.91 |
|
|
|
|
2:21.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nudlerne 2 |
13 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:35.53 |
+13.69 |
|
|
|
|
Samuel Kramarz |
2011 |
|
|
|
0.96 |
38.28 |
|
|
|
|
38.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Anton Egebech Warnaars |
2012 |
|
|
|
|
43.88 |
|
|
|
|
1:22.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marius Wiberg Plougsgaard |
2011 |
|
|
|
|
38.62 |
|
|
|
|
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ludvig Otto Kragh |
2011 |
|
|
|
|
34.75 |
|
|
|
|
2:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jørgens muskelbundt |
13 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:40.48 |
+18.64 |
|
|
|
|
Robert Thorndahl |
2011 |
|
|
|
0.69 |
42.84 |
|
|
|
|
42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Peter Bryde |
2013 |
|
|
|
|
46.36 |
|
|
|
|
1:29.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Traian Zacharias Pedersen |
2011 |
|
|
|
|
34.24 |
|
|
|
|
2:03.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Harrild |
2011 |
|
|
|
|
37.04 |
|
|
|
|
2:40.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hemmelige Hammerhajer |
13 |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:42.63 |
+20.79 |
|
|
|
|
Johan Løth |
2012 |
|
|
|
0.94 |
44.72 |
|
|
|
|
44.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alfred Høygaard Egebjerg |
2011 |
|
|
|
|
42.35 |
|
|
|
|
1:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Willum Bech |
2011 |
|
|
|
|
41.38 |
|
|
|
|
2:08.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jamal Hessellund |
2012 |
|
|
|
|
34.18 |
|
|
|
|
2:42.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
GSC Drenge 1 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:44.69 |
+22.85 |
|
|
|
|
Thor Lucas Krell-Jørgensen |
2013 |
|
|
|
0.65 |
41.81 |
|
|
|
|
41.81 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Radko |
2014 |
|
|
|
|
45.66 |
|
|
|
|
1:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Simon Preuss Nielsen |
2011 |
|
|
|
|
42.71 |
|
|
|
|
2:10.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Emil Schultz |
2011 |
|
|
|
|
34.51 |
|
|
|
|
2:44.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
GSC Drenge 2 |
13 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:05.05 |
+43.21 |
|
|
|
|
Albert Rasmussen Høegh |
2012 |
|
|
|
0.64 |
43.91 |
|
|
|
|
43.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl August Selch Aabakke |
2012 |
|
|
|
|
52.90 |
|
|
|
|
1:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Herman Gudmann Einspor |
2013 |
|
|
|
|
49.55 |
|
|
|
|
2:26.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tøger Troelsen Holst |
2011 |
|
|
|
|
38.69 |
|
|
|
|
3:05.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
GSC Drenge 3 |
11 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
3:58.70 |
+1:36.8 |
|
|
|
|
Anton Alexander |
2014 |
|
|
|
0.82 |
59.53 |
|
|
|
|
59.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Uras Bayar |
2014 |
|
|
|
|
1:16.12 |
|
|
|
|
2:15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thomas Engell Winther |
2013 |
|
|
|
|
56.70 |
|
|
|
|
3:12.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jens Jørgensen |
2015 |
|
|
|
|
46.35 |
|
|
|
|
3:58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
GSC Drenge 4 |
9 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Brystsvømningsbenspark under svømning |
|
|
|
Alexander Liam Schultz |
2015 |
|
|
|
0.86 |
1:11.62 |
|
|
|
|
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Henry Aabakke |
2015 |
|
|
|
|
1:16.97 |
|
|
|
|
2:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aksel Felsted Piester |
2015 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lucas Askholm Navntoft |
2015 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 16:39:08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 16:52.22 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 67, 4x50m Medley Women 14-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Furesø United |
19 |
Furesø Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Jørgensen |
2008 |
|
|
|
0.73 |
34.05 |
|
|
|
|
34.05 |
|
|
|
|
|
|
|
Isabella Ludvigsen |
2005 |
|
|
|
|
39.85 |
|
|
|
|
1:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Mathilde Thor Møller |
2005 |
|
|
|
|
33.26 |
|
|
|
|
1:47.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lærke Zeuthen |
2009 |
|
|
|
|
28.22 |
|
|
|
|
2:15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Solrød 1 |
19 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:16.47 |
+1.09 |
|
|
|
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
|
|
|
0.83 |
36.40 |
|
|
|
|
36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
|
|
|
|
38.03 |
|
|
|
|
1:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
|
|
|
|
31.08 |
|
|
|
|
1:45.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Spang |
2006 |
|
|
|
|
30.96 |
|
|
|
|
2:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SSK Piger |
16 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
|
|
|
|
2:19.35 |
+3.97 |
|
|
|
|
Hannah Hultquist Moll |
2010 |
|
|
|
0.60 |
36.69 |
|
|
|
|
36.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Sophia Augustesen |
2009 |
|
|
|
|
39.81 |
|
|
|
|
1:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Naja-Amalie Hallengreen |
2008 |
|
|
|
|
33.23 |
|
|
|
|
1:49.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Sofie Wismarch Mørch |
2009 |
|
|
|
|
29.62 |
|
|
|
|
2:19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Red Stags Årgang |
15 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:25.41 |
+10.03 |
|
|
|
|
Emilie Hougaard Lading |
2010 |
|
|
|
0.67 |
36.66 |
|
|
|
|
36.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa May Franco-Koed |
2009 |
|
|
|
|
42.57 |
|
|
|
|
1:19.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Majo Schmiegelow |
2009 |
|
|
|
|
32.48 |
|
|
|
|
1:51.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alma Maarslet Rosenfalck |
2010 |
|
|
|
|
33.70 |
|
|
|
|
2:25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aquachamp |
16 |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
2:38.09 |
+22.71 |
|
|
|
|
Isobel Bøhm Rasmussen |
2010 |
|
|
|
0.82 |
42.72 |
|
|
|
|
42.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Egebech Warnaars |
2008 |
|
|
|
|
46.38 |
|
|
|
|
1:29.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julie Jakobsen |
2009 |
|
|
|
|
34.81 |
|
|
|
|
2:03.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leonora Olesen |
2009 |
|
|
|
|
34.18 |
|
|
|
|
2:38.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 19:37:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 19:38.05 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2024 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
12. apr 2024 to 14. apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 68, 4x50m Medley Men 14-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
AQU |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Motionsklubben 1 |
16 |
Svømmeklubben MK31 |
|
|
|
|
|
1:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
Emil Harpøth |
2008 |
|
|
|
0.62 |
31.06 |
|
|
|
|
31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Rasmus Alexander Nielsen |
2008 |
|
|
|
|
32.71 |
|
|
|
|
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
Thor Rosselló-Tang |
2008 |
|
|
|
|
27.35 |
|
|
|
|
1:31.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Larsen |
2008 |
|
|
|
|
27.57 |
|
|
|
|
1:58.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Furesø United |
18 |
Furesø Svømmeklub |
|
|
|
|
|
1:59.36 |
+0.67 |
|
|
|
|
Gustavs Lopacinskis |
2009 |
|
|
|
0.61 |
31.25 |
|
|
|
|
31.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
|
|
|
|
33.74 |
|
|
|
|
1:04.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oskar Heje Lind-Holm |
2007 |
|
|
|
|
28.48 |
|
|
|
|
1:33.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Stefan Angjelovski |
2006 |
|
|
|
|
25.89 |
|
|
|
|
1:59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
KVIK Drenge |
17 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
1:59.58 |
+0.89 |
|
|
|
|
Herman Plehn Prehn |
2007 |
|
|
|
0.62 |
31.47 |
|
|
|
|
31.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
|
|
|
|
33.45 |
|
|
|
|
1:04.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kasper Egerod |
2008 |
|
|
|
|
28.09 |
|
|
|
|
1:33.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William R. Blaasvær |
2008 |
|
|
|
|
26.57 |
|
|
|
|
1:59.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Red Stags Årgang |
18 |
Hørsholm Svømmeforening |
|
|
|
|
|
2:05.62 |
+6.93 |
|
|
|
|
Oliver Kristian Lagermann |
2009 |
|
|
|
0.91 |
33.44 |
|
|
|
|
33.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Robert Nordby |
2009 |
|
|
|
|
35.07 |
|
|
|
|
1:08.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Krüger |
2009 |
|
|
|
|
32.04 |
|
|
|
|
1:40.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karl Elberg Høier |
2006 |
|
|
|
|
25.07 |
|
|
|
|
2:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-04-2024 19:32:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-04-2024 19:32.21 |
Datahandling: Swimify 2.11 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|