Resultat för Strängnäs Simcup 2024
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Thomas Arena |
Arrangör: |
Strängnäs Simklubb |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 7 apr 2024 till den 7 apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Pojkar 13 o ä A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emil Östemar |
17 |
Finspångs Simklubb |
|
385 |
2:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.13 |
(+3.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Blom |
19 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
290 |
2:30.08 |
+13.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.23 |
(-8.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melker Karlsson |
19 |
Finspångs Simklubb |
|
261 |
2:35.48 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.85 |
(+5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-07 09:52:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Pojkar 13 o ä B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viggo Scholz |
16 |
Strängnäs Simklubb |
|
458 |
2:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.96 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Flodén |
15 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
391 |
2:15.78 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.05 |
(-6.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Rydell |
15 |
Finspångs Simklubb |
|
360 |
2:19.68 |
+10.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.00 |
(+3.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcus Larsson |
15 |
Botkyrka-Rönninge Simsällskap |
|
335 |
2:22.95 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.06 |
(-8.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscar Svensson |
15 |
Eskilstuna Simklubb |
|
289 |
2:30.26 |
+21.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.14 |
(-9.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Fredrik Löfving |
15 |
Simklubben Ena |
|
185 |
2:54.23 |
+45.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.13 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-07 09:52:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Frisim Pojkar 13 o ä C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Morgan Nyman |
14 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
|
281 |
2:31.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.81 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jino Atiwit Osman |
14 |
Simklubben Ena |
|
266 |
2:34.48 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.05 |
(-5.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Tinín |
14 |
Katrineholms Simsällskap |
|
253 |
2:37.08 |
+5.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.76 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Lihagen |
13 |
Katrineholms Simsällskap |
|
243 |
2:39.19 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.74 |
(-12.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jacob Nylander |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
179 |
2:56.17 |
+24.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.49 |
(-8.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lukas Bjelkemark |
14 |
Eskilstuna Simklubb |
|
177 |
2:56.95 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.98 |
(-7.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Axel Ehnsiö |
13 |
Eskilstuna Simklubb |
|
156 |
3:04.22 |
+32.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:24.47 |
(-20.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-07 09:52:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-04-07 09:59:10 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Västerås Tidtagning |
|
|
|
|
|
|