Resultat för Sportringen Swim Meet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sportringen Swim Meet 2024
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Burlövsbadet |
Arrangör: |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 6 apr 2024 till den 7 apr 2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Damer 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordic Sugar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
2:10.56 |
|
|
|
Michelle Coleman |
1993 |
Spårvägen SF (swe) |
Eindhoven (ned) |
2014-04-10 |
|
|
|
|
SJR |
2:12.64 |
|
|
|
Henriette Stenkvist |
1994 |
Stockholmspolisens IF (S |
Austin (USA) |
2010-03-06 |
|
|
|
|
SR S7 |
3:20.43 |
|
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Perstorp (SWE) |
2017-06-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Estelle Johansson |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.76 |
495 |
2:35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.19 |
(+8.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alice Qvarfordt |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.63 |
461 |
2:39.34 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.81 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Felicia Almquist |
2010 |
SK Triton |
+0.63 |
439 |
2:41.93 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.46 |
(+5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alice Wikermark |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.62 |
436 |
2:42.36 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Eskilsson |
2010 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.73 |
405 |
2:46.43 |
+10.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.76 |
(+7.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Minela Causevic |
2010 |
Osby Simsällskap |
+0.75 |
395 |
2:47.78 |
+12.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.39 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Liv Lundin Linnér |
2011 |
Simklubben Poseidon |
+0.75 |
385 |
2:49.25 |
+13.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.60 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linn Ekvall |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
+0.65 |
366 |
2:52.04 |
+16.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Zoe Petersson |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
+0.90 |
366 |
2:52.07 |
+16.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.24 |
(+6.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Inez Rönnow |
2011 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.66 |
343 |
2:55.77 |
+20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nora-My Häger |
2011 |
Simklubben Ran |
+0.54 |
338 |
2:56.73 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.63 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felicia Hvistendal |
2011 |
Ringsjö Simklubb |
+0.59 |
335 |
2:57.22 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.76 |
(-7.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Smalarz |
2010 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.67 |
314 |
3:01.17 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.92 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gabija Jurgilaityte |
2010 |
SK Triton |
+0.63 |
302 |
3:03.40 |
+27.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.95 |
(+4.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Alhbin |
2010 |
SK Triton |
+0.64 |
291 |
3:05.73 |
+30.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.82 |
(+1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Julia Lundahl |
2011 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.82 |
286 |
3:06.88 |
+31.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.02 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Olivia Pålsson |
2011 |
Karlshamns Simklubb |
+0.68 |
284 |
3:07.33 |
+31.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.54 |
(+7.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tindra Warnholtz |
2010 |
Simklubben Ran |
+0.72 |
282 |
3:07.66 |
+32.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.09 |
(+12.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Molly Åkerman |
2010 |
Simklubben Nereus |
+0.65 |
274 |
3:09.48 |
+33.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sarah-Li Appelblad Wendt |
2011 |
Landskrona Simsällskap |
+0.73 |
273 |
3:09.81 |
+34.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Isabella Hansen |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
+0.70 |
271 |
3:10.16 |
+34.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.80 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Elin Johansson |
2010 |
Karlshamns Simklubb |
+0.71 |
248 |
3:15.89 |
+40.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.79 |
(+6.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rebecka Mattsson |
2011 |
SK Triton |
+0.71 |
232 |
3:20.27 |
+44.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.79 |
(+5.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ellie Hagström |
2011 |
SK Triton |
+0.71 |
224 |
3:22.73 |
+47.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.72 |
(+8.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Eyja Hallberg |
2010 |
SK Triton |
+0.93 |
219 |
3:24.17 |
+48.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Indu Arun |
2010 |
Simklubben Sydsim |
+0.71 |
196 |
3:31.88 |
+56.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:27.57 |
(+4.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Kajsa Hermansson Söderdahl |
2010 |
Landskrona Simsällskap |
|
168 |
3:42.87 |
+1:07.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:46.66 |
(-3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-06 10:43:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Damer 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordic Sugar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
2:10.56 |
|
|
|
Michelle Coleman |
1993 |
Spårvägen SF (swe) |
Eindhoven (ned) |
2014-04-10 |
|
|
|
|
SJR |
2:12.64 |
|
|
|
Henriette Stenkvist |
1994 |
Stockholmspolisens IF (S |
Austin (USA) |
2010-03-06 |
|
|
|
|
SR S7 |
3:20.43 |
|
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Perstorp (SWE) |
2017-06-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Leo |
2009 |
Ystads Simsällskap |
+0.66 |
531 |
2:32.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.67 |
(+10.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Nord |
2009 |
Osby Simsällskap |
+0.67 |
462 |
2:39.20 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.22 |
(+10.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Erixon |
2009 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.63 |
430 |
2:43.14 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.83 |
(+7.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Persson |
2008 |
Ystads Simsällskap |
+0.73 |
423 |
2:44.04 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.48 |
(+13.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Larzenius |
2008 |
SK Triton |
+0.68 |
422 |
2:44.15 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.38 |
(+7.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sabela Rouco Aparicio |
2009 |
Simklubben Poseidon |
+0.93 |
412 |
2:45.45 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.81 |
(+7.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Beatrice Hanner |
2008 |
SK Triton |
+0.73 |
412 |
2:45.46 |
+13.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.15 |
(+3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Gutenwik |
2008 |
Simklubben Hajen |
+0.64 |
407 |
2:46.15 |
+14.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.27 |
(+8.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Greta Sandell |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.73 |
385 |
2:49.19 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.86 |
(+10.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Minéa Bergstedt |
2008 |
Karlshamns Simklubb |
+0.73 |
379 |
2:50.04 |
+18.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.93 |
(+17.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vilda Grönberg |
2009 |
Simklubben Poseidon |
+0.64 |
376 |
2:50.52 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.02 |
(+8.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ella Knutsson |
2009 |
Föreningen Trelleborg Sim |
+0.77 |
373 |
2:50.97 |
+18.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.39 |
(+9.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Astrid Larsson |
2008 |
Simklubben Hajen |
+0.66 |
351 |
2:54.42 |
+22.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.89 |
(+17.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Clara Lindström |
2008 |
SK Triton |
+0.62 |
348 |
2:55.05 |
+23.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.99 |
(+11.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Linnéa Kamstad |
2008 |
SK Triton |
+0.64 |
347 |
2:55.07 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.39 |
(+12.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Heidi Heimdal |
2008 |
Simklubben Ran |
+0.71 |
345 |
2:55.49 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(+5.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnea Svennesson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.74 |
341 |
2:56.17 |
+24.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.93 |
(+4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ida Johansson |
2009 |
Simklubben Poseidon |
+0.61 |
340 |
2:56.29 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.67 |
(+11.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Lova Millbourn |
2009 |
SK Triton |
+0.80 |
332 |
2:57.77 |
+25.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.29 |
(+17.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mathilda Molin |
2009 |
Simklubben Ran |
+0.81 |
330 |
2:58.05 |
+26.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.33 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Elzbieta Vilutyte |
2009 |
SK Triton |
+0.86 |
288 |
3:06.41 |
+34.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.10 |
(+16.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Maja Henrysson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.71 |
274 |
3:09.57 |
+37.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.39 |
(+13.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julia Andersson |
2009 |
Landskrona Simsällskap |
+0.73 |
271 |
3:10.08 |
+38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jill Fischer |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
+0.77 |
267 |
3:11.05 |
+39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Marie Rönn Frigård |
2008 |
SK Triton |
+0.69 |
263 |
3:12.02 |
+40.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.82 |
(+12.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ella Petersen |
2008 |
Ängelholms Simsällskap |
+0.87 |
248 |
3:15.78 |
+43.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nelly Berggren |
2009 |
Karlshamns Simklubb |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Felicia Jönsson |
2009 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-06 10:43:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Ryggsim Damer 17-99 år - Final |
|
|
Sponsor: |
Nordic Sugar |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SR |
2:10.56 |
|
|
|
Michelle Coleman |
1993 |
Spårvägen SF (swe) |
Eindhoven (ned) |
2014-04-10 |
|
|
|
|
SJR |
2:12.64 |
|
|
|
Henriette Stenkvist |
1994 |
Stockholmspolisens IF (S |
Austin (USA) |
2010-03-06 |
|
|
|
|
SR S7 |
3:20.43 |
|
|
|
Agnes Kramer |
1998 |
Falkenbergs SK |
Perstorp (SWE) |
2017-06-17 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
AQU |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julia Almquist |
2007 |
Simklubben Poseidon |
+0.67 |
584 |
2:27.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.01 |
(+7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tyra Ekeberg |
2007 |
Simklubben Poseidon |
+0.67 |
572 |
2:28.28 |
+1.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.01 |
(+5.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alice Bitzén |
2006 |
Simklubben Hajen |
+0.69 |
481 |
2:37.12 |
+9.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.98 |
(+12.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Nordberg |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.61 |
468 |
2:38.54 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.65 |
(+17.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tufva Alexandersson |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.66 |
439 |
2:41.96 |
+14.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.56 |
(+5.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Julia Erkselius |
2006 |
Simklubben Poseidon |
+0.70 |
437 |
2:42.16 |
+14.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.51 |
(+5.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Ohlsson |
2007 |
Ystads Simsällskap |
+0.81 |
409 |
2:45.89 |
+18.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.00 |
(+14.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elena Seitzberg |
2005 |
Simklubben Ran |
+0.69 |
404 |
2:46.50 |
+19.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.01 |
(+9.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tea Stark Friis |
2006 |
Ystads Simsällskap |
+0.69 |
380 |
2:49.96 |
+22.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.76 |
(+7.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Andersson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
+0.75 |
345 |
2:55.49 |
+28.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.74 |
(+12.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Selma Lindström |
2006 |
SK Triton |
+0.73 |
329 |
2:58.34 |
+31.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.47 |
(+7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tova Siversson |
2005 |
Landskrona Simsällskap |
+0.78 |
328 |
2:58.44 |
+31.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.19 |
(+25.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maja Antonsson |
2007 |
Landskrona Simsällskap |
+0.71 |
294 |
3:05.18 |
+37.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.88 |
(+16.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Elenor Thomasson |
2006 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.64 |
155 |
3:49.23 |
+1:21.95 |
|
S7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2024-04-06 10:43:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2024-04-06 10:52:30 |
Resultathantering: Swimify 2.11 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
|
|
|
|
|
|