Tulokset Nuorisouinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.04.2024 - 07.04.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Selkäuinti Naiset 13 ja nuoremmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT12 |
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T13- |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T15 |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T16 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM/GP |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Naise |
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT13 |
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Noora Haikola |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
420 |
1:16.55 |
|
|
|
RolloT13 |
|
|
|
Entry time: 1:13.63 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Vesa |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
400 |
1:17.75 |
+1.20 |
|
RolloT13 |
|
|
|
Entry time: 1:20.24 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sanni Paulomäki |
2011 |
Oulun Lohet |
|
377 |
1:19.29 |
+2.74 |
|
RolloT13 |
|
|
|
Entry time: 1:18.75 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Pinja Palinsaari |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
336 |
1:22.41 |
+5.86 |
|
RolloT13 |
|
|
|
Entry time: 1:24.41 |
(-2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Moona Korvala |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
316 |
1:24.11 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.46 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saara Berkovits |
2011 |
Oulun Lohet |
|
316 |
1:24.16 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.89 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Riskilä |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
295 |
1:26.12 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.58 |
(-0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Uinti Popula |
|
289 |
1:26.68 |
+10.13 |
|
RolloT11 |
|
|
|
Entry time: 1:26.43 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aino Mattas |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
257 |
1:30.15 |
+13.60 |
|
RolloT12 |
|
|
|
Entry time: 1:27.80 |
(+2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olga Mattila |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
254 |
1:30.41 |
+13.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.01 |
(+3.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Fredrika Koivisto |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
252 |
1:30.70 |
+14.15 |
|
RolloT12 |
|
|
|
Entry time: 1:33.75 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Helmi Kangas |
2012 |
Kemin Uimaseura |
|
251 |
1:30.84 |
+14.29 |
|
RolloT12 |
|
|
|
Entry time: 1:32.67 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oona Rautio |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
249 |
1:31.09 |
+14.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.41 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adelia Rantsi |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
245 |
1:31.59 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.54 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sanni Kettunen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
239 |
1:32.33 |
+15.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.11 |
(+2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Peppi Räsänen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
237 |
1:32.62 |
+16.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.09 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
236 |
1:32.67 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.08 |
(-2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Kuisma |
2011 |
Haapajärven Kiilat |
|
231 |
1:33.38 |
+16.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.81 |
(-12.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Meeri Lehtola |
2011 |
Nivalan Saukot |
|
221 |
1:34.81 |
+18.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.99 |
(-2.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
219 |
1:34.97 |
+18.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.50 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
219 |
1:35.07 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.43 |
(+2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sandra Ängeslevä |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
212 |
1:36.04 |
+19.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.24 |
(+0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
206 |
1:37.05 |
+20.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.60 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hilda Herrala |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
205 |
1:37.10 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.82 |
(-10.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Fiona Kirveskoski |
2012 |
Oulun Lohet |
|
204 |
1:37.34 |
+20.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.84 |
(+3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Peppi Ketolainen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
201 |
1:37.83 |
+21.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.22 |
(-5.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Saaga Liimatainen |
2012 |
Haapajärven Kiilat |
|
198 |
1:38.22 |
+21.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.07 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
193 |
1:39.05 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.40 |
(-24.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Iina Jämsä |
2012 |
Nivalan Saukot |
|
178 |
1:41.79 |
+25.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.92 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Minttu Saukko |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
178 |
1:41.89 |
+25.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.57 |
(-4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sofia Mielikäinen |
2012 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
165 |
1:44.48 |
+27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Anniliina Päiveröinen |
2013 |
Nivalan Saukot |
|
162 |
1:45.11 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.59 |
(-23.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Heidi Kvist |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
161 |
1:45.34 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.52 |
(+1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Emilia Pulli |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
160 |
1:45.58 |
+29.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.43 |
(+3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
159 |
1:45.72 |
+29.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.56 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hilla Lantto |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
158 |
1:46.02 |
+29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Enni Pitkänen |
2013 |
Kempeleen Pyrintö |
|
155 |
1:46.64 |
+30.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:47.23 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Siiri Pellikka |
2013 |
Oulun Lohet |
|
154 |
1:46.94 |
+30.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.83 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lotta Kaksonen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
145 |
1:48.96 |
+32.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Iida Silvennoinen |
2014 |
Kemin Uimaseura |
|
142 |
1:49.82 |
+33.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.80 |
(+3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Neletta Halavaara |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
141 |
1:50.14 |
+33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Jenni Toivonen |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
136 |
1:51.26 |
+34.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.06 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Tuuli Lipponen |
2014 |
Kemin Uimaseura |
|
136 |
1:51.34 |
+34.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:11.96 |
(-20.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Iiris Putaala |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
133 |
1:52.13 |
+35.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.33 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Lea Li |
2015 |
Oulun Uinti 1906 |
|
127 |
1:53.78 |
+37.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.66 |
(+8.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Erin Savolainen |
2011 |
Iisalmen Uimarit |
|
121 |
1:55.64 |
+39.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Alyssa Middleton |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
111 |
1:59.07 |
+42.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.13 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Minea Mäntylä |
2012 |
Kokkolan Uimaseura |
|
102 |
2:02.41 |
+45.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:58.12 |
(+4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Vilma Pesonen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
100 |
2:03.43 |
+46.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Lyyti Leinonen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
96 |
2:04.94 |
+48.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kerttu Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Iina Keränen |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Emma Silvennoinen |
2013 |
Kemin Uimaseura |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
- |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.4.2024 16.53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Selkäuinti Naiset 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT12 |
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T13- |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T15 |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T16 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM/GP |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Naise |
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT13 |
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Saana Runtti |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
478 |
1:13.29 |
|
|
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:11.31 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kirsti Ryynänen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
427 |
1:16.08 |
+2.79 |
|
IKM T13-14 |
|
|
|
Entry time: 1:15.25 |
(+0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
355 |
1:20.96 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.63 |
(+2.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Uinti Popula |
|
326 |
1:23.27 |
+9.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.47 |
(+1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Reeta Hyry |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
323 |
1:23.55 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.27 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
312 |
1:24.44 |
+11.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.56 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Peppiina Myllykangas |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
275 |
1:28.11 |
+14.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.31 |
(+2.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elli Takkinen |
2010 |
Oulun Lohet |
|
266 |
1:29.11 |
+15.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.76 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
262 |
1:29.51 |
+16.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.26 |
(+6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elisa Bolszak |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
261 |
1:29.63 |
+16.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.43 |
(+2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Salla Pietilä |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
212 |
1:36.03 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.01 |
(+2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Roosa Pohjola |
2010 |
Oulun Lohet |
|
192 |
1:39.28 |
+25.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.81 |
(+6.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sanni Törmänen |
2009 |
Kempeleen Pyrintö |
|
173 |
1:42.80 |
+29.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.53 |
(-2.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ronja Tikkanen |
2009 |
Nivalan Saukot |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.4.2024 16.53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Selkäuinti Naiset 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT12 |
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T13- |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T15 |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T16 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM/GP |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Naise |
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT13 |
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Riekki |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
620 |
1:07.22 |
|
|
|
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 1:06.77 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
522 |
1:11.20 |
+3.98 |
|
IKM T16 |
|
|
|
Entry time: 1:07.04 |
(+4.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Uinti 1906 |
|
453 |
1:14.63 |
+7.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.01 |
(+3.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ellen Laine |
2008 |
Oulun Lohet |
|
437 |
1:15.54 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+4.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jenna Liimatainen |
2007 |
Haapajärven Kiilat |
|
380 |
1:19.09 |
+11.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.23 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilly Isomaa |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
314 |
1:24.33 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.80 |
(+3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.4.2024 16.53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Selkäuinti Naiset 18 ja vanhemmat - Final |
|
|
Sponsori: |
Nallikari Oy |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT11 |
1:36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT12 |
1:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T13- |
1:17.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T15 |
1:15.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM T16 |
1:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM/GP |
1:12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Naise |
1:11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloT13 |
1:23.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
641 |
1:06.48 |
|
|
|
NSM/GP |
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(+2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 7.4.2024 16.53.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
07.04.2024 16.53.50 |
Tulospalvelu: Swimify 2,11 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|