Resultater for Nuorisouinnit
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
06.04.2024 - 07.04.2024 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 11 ja nuoremmat - Final |
|
|
RolloP10 |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloP11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM/GP |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lenni Viertola |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
70 |
53.82 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.49 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kasper Paavola |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
61 |
56.44 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elmeri Andersen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
55 |
58.31 |
+4.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.84 |
(+1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ukko Pörhölä |
2014 |
Oulun Uinti 1906 |
|
54 |
58.64 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mauri Ronkanen |
2015 |
Oulun Uinti 1906 |
|
54 |
58.67 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.46 |
(+2.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eino Pihlajaniemi |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
50 |
1:00.19 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johannes Leinonen |
2014 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
50 |
1:00.43 |
+6.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.38 |
(+5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Väinö Luukkonen |
2013 |
Oulun Uinti 1906 |
|
48 |
1:01.11 |
+7.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.4.2024 10.47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 12-13 vuotiaat - Final |
|
|
RolloP10 |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloP11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM/GP |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Salmela |
2011 |
Kempeleen Pyrintö |
|
370 |
31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.57 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Markus Kylmänen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
322 |
32.48 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.96 |
(-2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elmo Rajaniemi |
2011 |
Kokkolan Uimaseura |
|
202 |
37.92 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.86 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viljami Väyrynen |
2012 |
Kempeleen Pyrintö |
|
169 |
40.22 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.23 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matti Leinonen |
2011 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
151 |
41.75 |
+10.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.40 |
(+1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eetu Ponto |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.4.2024 10.47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 14-15 vuotiaat - Final |
|
|
RolloP10 |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloP11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM/GP |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Iikka Heiko |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
444 |
29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 29.59 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elis Luomala |
2009 |
Kokkolan Uimaseura |
|
442 |
29.23 |
+0.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.82 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aleksi Kallioinen |
2009 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
405 |
30.09 |
+0.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.89 |
(+0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Pulli |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
399 |
30.23 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.62 |
(-0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Girod |
2010 |
Kokkolan Uimaseura |
|
388 |
30.52 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.85 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cheng Sun |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
361 |
31.26 |
+2.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.36 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veeti Väyrynen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
361 |
31.27 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.53 |
(-1.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Aaron Rantsi |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
344 |
31.76 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.12 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Otso Mannila |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
310 |
32.89 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Niko Alatalo |
2010 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
197 |
38.23 |
+9.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Veikka Räty |
2010 |
Kempeleen Pyrintö |
|
153 |
41.57 |
+12.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.06 |
(+0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Uinti Popula |
|
116 |
45.60 |
+16.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.81 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.4.2024 10.47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Perhosuinti Miehet 16-17 vuotiaat - Final |
|
|
RolloP10 |
50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
RolloP11 |
47.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM/GP |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM Mieh |
27.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM P13- |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
AQU |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Oskari Matilainen |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
480 |
28.44 |
|
|
|
IKM P13-16 |
|
|
|
Entry time: 28.21 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Hilli |
2008 |
Kempeleen Pyrintö |
|
414 |
29.87 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.99 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Tihinen |
2008 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
362 |
31.24 |
+2.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.59 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luka Walter |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
266 |
34.59 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.73 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Santeri Kotijärvi |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
264 |
34.71 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.32 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Eemeli Tammela |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
245 |
35.58 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.73 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joona Autti |
2007 |
Tornion Uimaseura |
|
95 |
48.76 |
+20.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.4.2024 10.47.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06.04.2024 11.15.50 |
Tulospalvelu: Swimify 2,11 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|